Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2004., 09:27   #41
Quote:
*_spike kaže:
Evo danas ga pogledao prvi put.
klasično hollywoodski
samo sto to nije
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 12:57   #42
Volim ga i ja pogledat, ali nit ga smatram kultnim nit nečim posebnim. Čista razbibriga, nešto dobre jurnjave i to je to.
Bez nekog posebnog smisla je cijela radnja,a gluma(uglavnom) čisti očaj, pogotovo one pekmez scene nježnosti . Ne znam kako bi bez njih mi ovako neuki skužili zbog čega negativcima onako zdušno je*e majku na kraju filma

Zadnje uređivanje alfred stokes : 14.04.2004. at 14:35.
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 14:14   #43
Film je sirov i surov , onakve jurnjave danas više ne snimaju na cesti. Naježim se kada Max posjeti Goosa u bolnici .Grimasa lica je rekla sve . I na kraju film nema tipično holivudski hepiend nego je postao ono što nije želio biti - životinja.

Sjetio sam se i ''Bili jednom ratnici'' - film je surov na realističan način i dolazi sa Novog Zelanda.
__________________
Tko radi , taj i griješi.
Tko ne radi , ne može pogriješiti.
Tko ne griješi , taj je savršen.
Savršenstvo se ne može kritizirati !
vatrogasac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 15:52   #44
Quote:
alfred stokes kaže:
Volim ga i ja pogledat, ali nit ga smatram kultnim nit nečim posebnim. Čista razbibriga, nešto dobre jurnjave i to je to.
Bez nekog posebnog smisla je cijela radnja,a gluma(uglavnom) čisti očaj, pogotovo one pekmez scene nježnosti . Ne znam kako bi bez njih mi ovako neuki skužili zbog čega negativcima onako zdušno je*e majku na kraju filma
Nemaš pojma čovjeće, gluma je vrlo dobra, naročito ona od glavnog negativca, radnja je malo nategnuta, ali to nije neki veliki bed; meni se ne sviđa kako su film loše izrezali u toj američkoj verziji. Ali sve u svemu kladim se da je original (neizrezani) bolji od dvojke.
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 16:00   #45
Quote:
Paranoid kaže:
Nemaš pojma čovjeće, gluma je vrlo dobra, naročito ona od glavnog negativca, radnja je malo nategnuta, ali to nije neki veliki bed; meni se ne sviđa kako su film loše izrezali u toj američkoj verziji. Ali sve u svemu kladim se da je original (neizrezani) bolji od dvojke.
Čovjeće za onaj pekmez dio cmoljenja sa voljenom ženicom i djetetom je bilo koja meksička sapunica veličanstven uradak, a to sam čini mi se posebno naglasio u svom 1. postu.(Ima jedan ''uglavnom'' u zagradama u mom 1. postu)
Glavni negativac, pa i Max su OK, ali mislim da se ne mogu baš svrstat pod neke veličanstvene glumačke dosege.
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 16:25   #46
ima tog u videotekama, na DVD-u?????
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 16:41   #47
Quote:
*_spike kaže:
Evo danas ga pogledao prvi put.
Kult film? Po meni, prosjek. I niže od toga možda. 4/10
naiva, predvidivo, klasično hollywoodski, već sam po samom naslovu nakon 2 minute mogao zaključit što će se dogodit , kraj je očajan i nimalo uvjerljiv, a tek one scene lažne osjećajnosti, ma bljuv...
E, to ti je problem sa tom dječurlijom. Nisu doživjeli da su najprije bili Beatlesi, pa onda 30 godina poslije Back Street Boysi. Tako da je to njima isto. Ne razlikuju epigone od lokomotiva. A i neko spomenu meksičke sapunice. Prije Mad Maxa nije bilo ni meksičkih sapunica, vjerovao ti to ili ne. Nije bilo ni kamera postavljenih na rub staze kod prijenosa Formule 1. Budžeti najskupljih produkcija su bili 20 miljuna dolara (a ovaj je sigurno daleko ispod toga).
Bilo je onako jednostavnih kadrova, čistih i neprenatrpanih, (tako se sada snimaju samo televizijski filmovi - nije bilo ni televizijskih filmova!), glume bez preseravanja i grčenja, motiva "ubi sve i vrati se sam" - ali film tu nije epigonski nego je sublimacija žanra.
Nikad se prije toga nije u kinu osjetio miris benzina i spaljenih guma.

No možda su djeca u pravu, možda je Abba bolja od Beatlesa.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 19:09   #48
Quote:
*_spike kaže:
Evo danas ga pogledao prvi put.

Kult film? Po meni, prosjek. I niže od toga možda. 4/10

naiva, predvidivo, klasično hollywoodski, već sam po samom naslovu nakon 2 minute mogao zaključit što će se dogodit , kraj je očajan i nimalo uvjerljiv, a tek one scene lažne osjećajnosti, ma bljuv...

Mad Max
(hej, i ja imam svoje mišljenje, meni nije dobar)
Ti nisi normalan, kako može biti klasično hollywoodski kad je to australski film :asshole:
Odi si gledati brze i žestoke, vidim da je to film tvojeg kalibra...
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 21:41   #49
Talking mad *_spike....( jel ovo zvuči uvjerljivije)

Quote:
Black Hawk Down kaže:

Nikad se prije toga nije u kinu osjetio miris benzina i spaljenih guma.
Da da, vidiš kako to stari mačak zna prokomentirat...

Generacije su odrasle gledajući ovo remek djelo...Obrazujući se...


spike...tko ti je ukrao obrazovanje...tu osobu treba kazniti, definitivno, u kojem filmu takvi "opstaju"...
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 22:22   #50
Meni je film čisto OK! Samo mi nije jasno u šta su se svi moji frendovi toliko ufurali...
Mlaen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2004., 00:03   #51
Dvojka je zakon, gledao sam ju prije kojih pet godina i zaboravio koliko je to dobar film. Jedino što mi se opet ne sviđa je to što je film bio toliko izrezan, ništa moram to nabaviti na DVD-u.
Još mi nije jasno što je na kraju bilo s onim s željeznom maskom, kad su idioti izrezali...
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2004., 00:13   #52
Quote:
Paranoid kaže:
Dvojka je zakon, gledao sam ju prije kojih pet godina i zaboravio koliko je to dobar film. Jedino što mi se opet ne sviđa je to što je film bio toliko izrezan, ništa moram to nabaviti na DVD-u.
Još mi nije jasno što je na kraju bilo s onim s željeznom maskom, kad su idioti izrezali...

Pa pola kadrova fali.....!!!! .... i to onih najzanimljivijih.....

Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2004., 01:05   #53
Dvojku sam gledao još prije i šteta što su poizbacivali toliko toga...ubija mi gušt u filmu...
Mlaen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2004., 02:11   #54
Quote:
Paranoid kaže:

Odi si gledati brze i žestoke, vidim da je to film tvojeg kalibra...
brzi i žestoki u trostruko smeće naspram mad maxu 1

a madmax1 je loš.
ja ga gledam prvi put, 2004.
u mom kontekstu, on je loš.

vama je dobar, jer je prvi.
meni nije, vidio sam 500 puta bolje scenarije, 1000 puta ljepše kadrove i 7000 zanimljivije dijaloge od onih u madmaxu1.

valjda je logično da mi film ne valja.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2004., 02:27   #55
Quote:
Paranoid kaže:
Još mi nije jasno što je na kraju bilo s onim s željeznom maskom, kad su idioti izrezali...
On je vozio onog cuttera koji se direkt zakucao u Maxov kamion. Stvarno su malo previse izrezali.

I steta sto je Interceptor ispusio bio je zastitni znak filma.
__________________
Kako oblikovati potpise
Zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2004., 07:53   #56
Quote:
Paranoid kaže:
Dvojka je zakon, gledao sam ju prije kojih pet godina i zaboravio koliko je to dobar film. Jedino što mi se opet ne sviđa je to što je film bio toliko izrezan, ništa moram to nabaviti na DVD-u.
Još mi nije jasno što je na kraju bilo s onim s željeznom maskom, kad su idioti izrezali...
Fakat su film ubili s onolikim izrezivanjem. A sve to da mu zadrže oznaku "za djecu iznad 12 godina". Fuck, imao sam 11 kad sam to prvi put u kinu gledao...i zato mi je ona integralna verzija do sada totalni zakon! A glede DVD-a, oprez, na verzijama u našim videotekama je upravo ona "iskasapljena" verzija! To više nije onaj isti film, tj. zabranio bi im da ga i dalje nazivaju "Mad Max 2"!
A za one kojima se film ne dopada, tj. koji su vidjeli bolje scenarije, kadrove i dijaloge - neka malo pogledaju koliko je ideja izravno preuzeto iz MM...kopiranje je najizravniji oblik veličanja, a onda je lako samo nabrijavati dijaloge...
Inače, čim sam skužio da se radi o rezanoj verziji, dmaho sam ugasio TV, da mi ne kvari dojam...samo ne valja da će mlađa ekipa sada suditi o filmu na temelju takve verzije (ili, ned`o Bog, na temelju MM3...)
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2004., 09:30   #57
Lako je moguće da će se mlađoj ekipi Mad Max 3 sviđati više od prva dva.
Makar, moram priznati, meni ni MM3 nije loš. Ma, Mad Max jednostavno ne može biti loš.
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2004., 09:35   #58
Sjećam se kad sam prvi put zapazio taj film - to još dok ga nisam gledao.
Bila je najava u tadašnjem "Startu" - par rečenica: australski film ... veliki hit ... bla, bla i slika u koje se još sjećam kao da sam je jučer vidio:

Max hoda sredinom ceste usred pustog australskog pejzaža,
obučen u crnu kožu, u jednoj mu se ruci nonšalantno njiše skraćena sačmarica, a drugom vodi na običnom konopcu onog svog dinga koji, kao ogrlicu, ima vezanu crvenu maramu oko vrata.

Ooopako brale! Svakog muškarca (u pubertetu ) prođu trnci kad vidi takvu sliku.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2004., 09:51   #59
Quote:
Black Hawk Down kaže:
Sjećam se kad sam prvi put zapazio taj film - to još dok ga nisam gledao.
Bila je najava u tadašnjem "Startu" - par rečenica: australski film ... veliki hit ... bla, bla i slika u koje se još sjećam kao da sam je jučer vidio:

Max hoda sredinom ceste usred pustog australskog pejzaža,
obučen u crnu kožu, u jednoj mu se ruci nonšalantno njiše skraćena sačmarica, a drugom vodi na običnom konopcu onog svog dinga koji, kao ogrlicu, ima vezanu crvenu maramu oko vrata.

Ooopako brale! Svakog muškarca (u pubertetu ) prođu trnci kad vidi takvu sliku.
Hahaha, nevjerojatno...kao da mi je ispred očiju. I ja pamtim tu sliku.
Herostrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2004., 09:53   #60
Poseban film, čak je i prašina svojevrsni kult u njemu....

A Mel upravo grešno sladak...
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.