Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2004., 13:07   #21
robbybaggio ispalio i osto živ:
Quote:
Nekakvo "remek-djelo" pod nazivom Gosford park. Dosadno kao hrvatske dramske serije. Aimam i jedno veliko razočaranje... Nije najgori (daleko od toga), ali me totalno razočaralo: Kill Bill. Pljujte me sad koliko hoćete...
Pravi filmofil...
Dva najgora filma svih vremena su mu uradci Roberta Altmana i Quentina Tarantina, dvojice redatelja koji spadaju među najznačajnije američke redatelje posljednjih desetljeća.
(BTW.Gosford park meni najbolji film 2002., a Kill Bill 2003.)
Čestitam!!!
Sumnjam da studiraš filmsku režiju.

Usput rečeno, bilo bi izuzetno zanimljivo čuti koji su ti najbolji filmovi svih vremena. Ne mogu si to ni zamisliti.
__________________
"Težak rad isplatit će se jednog dana. Lijenčarenje se isplati odmah. "
Ed Wood is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2004., 20:30   #22
Gle, Gosford park je jedan od najdosadnijih filmova koje sam ikada gledao. A čitajući ono na kutiji sam pomislio da se radi o nekoj crnoj komediji, koja je zabavna. Nažalost, ono što sam pogledao nije zabavno ni trunke.
Kill Bill je najgori film od Tarantina, kojeg pak teško možeš zvati legendom jer je snimio tek nekoliko filmova. Istina, prva tri su mu bila odlična, ali ovo je besmislena igrarija koja je za mene prenaivna. Inače imam veliki prag tolerancije za besmislene akciće, ali ovo je bilo najavljivano kao najbolji film godine. A dobio sam koljačinu kojoj i "Commando" teško može parirati. No, Arnievi filmovi bar ne daju velika očekivanja. Tarantino navodno daje.

Ne, ne studiram režiju. Zašto i bi? Hrvatski studij režije te samo može odvesti u siromaštvo i neuspjeh. A najbolji film nemam. Volim kvalitetne blockbustere, poput Indiane Jonesa ili Povratka u budućnost. Smeća poput Kill Billa ili Godzille ne.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2004., 20:46   #23
vjerojatno Cecil B Demented - al neznam dal je najgluplji ili je masterpiece na svoj cudan nacin
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2004., 21:06   #24
Moj glas za How High. Nekakva glupost s masu crnaca koji puše travu. Navodno je film komedija.
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2004., 22:15   #25
Ma bilo je puno glupih filmova, ali film koji je toliko glup (cim su se ti autori drogirali???) je "Zardoz". To cak nije ni glupo na tipican nacin da su jadni dijalozi i svasta nego je glup na nevidenoj razini. A must see
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2004., 22:20   #26
Titanik, jebote em brod tone em je ovom ljubomornom zarucniku do naganjanja ljubavnika...nikad kraja sranjima u tom filmu.
A i devet i pol tjedana mi je na ljestvici, sjecam se da je svojevremeno bilo vrlo fensi u drustvu rec da je film sranje al je fotografija mraaak. bljak.
Lavanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2004., 22:30   #27
Quote:
Sudden Sid kaže:
Ma bilo je puno glupih filmova, ali film koji je toliko glup (cim su se ti autori drogirali???) je "Zardoz". To cak nije ni glupo na tipican nacin da su jadni dijalozi i svasta nego je glup na nevidenoj razini. A must see
Zato ga ja imam snimljenog! WUHU!

<does a victory dance>
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2004., 22:33   #28
Quote:
glupinickname kaže:
Zato ga ja imam snimljenog! WUHU!

<does a victory dance>
Lucky bastard! Jesi ti svjestan kakav biznis mozes napraviti s tim? Mozes umnoziti to, ici po diskacima i prodavati to kao legalni lsd!
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2004., 13:27   #29
Teško je izdvojiti jedan ali meni su mahom beskrajno glupi ovi komercijalni horori.
__________________
My mouth fell open
Hoping that the truth
Would not be true
Refuse the news

I'm feeling sick now
What the fuck am I
Supposed to do
Just loose and loose
broken_as_glass is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2004., 16:18   #30
Vriskovi (sva tri)
Matrix 3
Biti John Malkovich
Od Hr neću nabrajat, ne bi do sutra završila ( Sedlarovi uraci naprosto osvajaju )
__________________
Vecer u kojoj se svi prisutni sasvim slazu izgubljena je
klio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2004., 16:22   #31
recimo cube 2, sam u kuci 4
ima ih bash brdo, teshko se prisjetit, ali da udjem u video bez bada nadjem 50 uzhasa
intelligent impact is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2004., 18:08   #32
Lightbulb

Hehe, al filmovi poput Zardoza, najvećih akcijkih hitova Dolph Lundgrena, Yora lovca iz budućnosti i sličnih su uz to što su loši barem spaljeni i smiješni, trash... a što se baš ono ubi me Bože glupih filmova koji baš nanose mučan osjećaj tiče, mislim da bih na sam vrh ljestvice smjestio Armageddon i Lost In Space. Inače stvarno volim SciFi, i uvijek i u najsiromašnijim TV produkcijama znam izvući nešto pozitivno što mi razbudi maštu, ali ova 2 filma (iako sam ih prije gledao u kinu) jednostavno nikako nisam mogao do kraja odgledati dok su nedavno bili na TV... Trash je barem loš pa smiješan, ali ovo je bilo baš žalosno

__________________
Oko vrata meni debel lanac visi, tetoviranog zmaja ja imam na sisi, srijedom pijem brijem po pivi, srijedom pijem jednom se živi!
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2004., 18:52   #33
cravenov shocker, bez razmisljanja.

a sto se zardoza tice, sad cete me cudno gledat, ali... prvi put kad sam ga gledao bio mi je nesto najblesavije ikad, totalno nepojmljiva pisurija. i tako, nabavio ja dvd, okupio drustvo i organizirao malu projekciju. i dok su ostali prolazili kroz istu nevjericu kao i ja kad sam ga prvi put gledao, meni je sa svakom minutom postajalo sve jasnije kako je to zapravo jeben film. sure, izgleda prokleto smijesno, neke scene su potpuno glupe i nepotrebne, ali prica je odlicna i da su boorman i ekipa bili malo suzdrzaniji sa drogama (well, puno suzdrzaniji), vjerujem da bi zardoz danas bio smatran klasikom sf-a.

oke, pretjerujem, al nije to tako los film

inace, tko ima pristup dvd izdanju, neka obavezno poslusa boormanov komentar scene u kojoj zed i consuella stare i pretvaraju se u kosture, priceless
__________________

what you piss in is yours for life
otO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2004., 20:22   #34
Quote:
~ˇ^˘°Nightrider°˘^ˇ~ kaže:
Eh da.... Jel ko gledao Cactus Jacka---ja mislim da je to jedna od prvih,ako ne i prva uloga arnolda swarceneggera----zamislite ovo--glumio je kao nekog kauboja,a još nije ni znao pravilno govoriti engleski----ma čisti piš
Daa, sjecham se toga. Oke, nije imo vishe od 3 reda al film je bil tolko ochajan da bi ga rado gledo opet . A najljepshi dio su "ptica trkachica" shtosevi di cactus jack nacrta tunel na kamenu i onda shrafnciger i zenska u kochiji udju u taj tunel a kaktus djek se zabije u kamen
Almighty Watashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2004., 20:27   #35
Quote:
alfred stokes kaže:
Moj glas za How High. Nekakva glupost s masu crnaca koji puše travu. Navodno je film komedija.
Tako je!!!

Ko oce dobru komediju o pushenju trave, nek si obavezno nadje "half baked", film je tolko glup da sam ga gledo bar jedno 50ak puta. Mogu ga citirat maltene
Almighty Watashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2004., 20:46   #36
Quote:
otO kaže:
cravenov shocker, bez razmisljanja.
Sad je nedugo bio na HRT-u, al mi ga se nije dalo gledat tak kasno. Frend mi je sam pricao da u jednoj sceni negativac (koji se moze pretvorit u struju i uletavat tako u kucanske aparate ili televizore) odluci pobjeci kroz televizor NAKON kaj izgubi moci. Zabije se glavom u TV i onda baulja po sobi.
Quote:
meni je sa svakom minutom postajalo sve jasnije kako je to zapravo jeben film. sure, izgleda prokleto smijesno, neke scene su potpuno glupe i nepotrebne, ali prica je odlicna i da su boorman i ekipa bili malo suzdrzaniji sa drogama (well, puno suzdrzaniji), vjerujem da bi zardoz danas bio smatran klasikom sf-a.

oke, pretjerujem, al nije to tako los film
Kad sam ga gledao sa frendom obojica smo umirali od smijeha al smo dosli do istog zakljucka: film ima u temelju nekakvu ideju i poruku. Kao, stagnacija je losa, ljudi trebaju zivjeti i nositi se sa boli, bla bla bla. No, cak i ta ideja mi nije nis prevec originalno i novo. No, nije bed u tome. Problem je kaj je u biti dobra ideja filma pokopana ispod tona psihodelije, budalastine i Seana Connerya u crvenim speedo gacicama i Lara Croftovskom pletenicom kose.
Quote:
inace, tko ima pristup dvd izdanju, neka obavezno poslusa boormanov komentar scene u kojoj zed i consuella stare i pretvaraju se u kosture, priceless
Yeziga, ja nemam pristup DVD-u. Jel mozes napisat kaj kaze? Za taj DVD komentar samo znam da ga tip sa www.badmovies.org koristi ko krunski dokaz protiv svih SF frikova koji tvrde da je film zapravo umjetnicko remek - djelo a da smo mi ostali preglupi da to shvatimo. Kao, Boorman citavo vrijeme sam govori stvari tipa "You know, for a floating giant head we actaully used a model". No shit, Sherlock! Jel istina to?
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2004., 21:52   #37
ma boorman u tom komentaru na mahove zvuci kao senilni djedica kojeg medicinske sestre sopaju kasicom, ali sve u svemu, nije los. za glavu je rekao nesto tipa da se u scenama u kojima leti radi o modelu objesenom o kran, a da su za one klouzapove kad bljuje puske ( ) izgradili dio modela u naravnoj velicini. jos je rekao da su cijeli film snimili za milijun dolara od cega je 200000 otislo conneryu (a 700000 valjda za lsd) i da su zbog toga kostimi na statistima u pozadini zapravo bili nacrtani.

nego, prica sa onom scenom na kraju.. connery navodno jako mrzi da ga se dira po kozi pa mu je bila strasna tlaka podnijeti cijeli dan dosminkavanja. kad su na kraju dana odnijeli film u lab, skuzili su da s njim nesto nije u redu i da sve moraju ponoviti. connery je bio uzasnut, naravno, al nekako su ga nagovorili. vecer prije drugog snimanja imali su veliku oprostajnu pijanku tako da su iduci dan svi bili mamurni i nakon sto su sve opet snimili, asistent kamermana je slucajno osvjetlio rolu. connery je totalno popizdio i htio je ubit covjeka, kaze boorman: "we had to restrain him"
enivejz, jadnik se toliko osramotio i usrao da je napustio zemlju

veli boorman da ga je sreo u starbucksu u veneciji puno godina nakon toga i bilo je kao
-you don't recognize me, do you?
-no.
-well, i'm very glad about that.

__________________

what you piss in is yours for life
otO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2004., 22:53   #38
Meni je Solaris užasno glup film
freakusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2004., 01:40   #39
Quote:
Vepar kaže:

3. Freddy Got Fingered
Zbog čega je ovaj film gluplji od silnih romantičnih komedija i akcionih filmova koji nam stižu iz Holivuda?
__________________
- All right, but apart from the sanitation, the medicine, education, wine, public order, irrigation, roads, the fresh water systemand public health, what have the Romans ever done for us?
- Brought peace.
- Oh, peace! Shut up!
haq is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2004., 01:52   #40
Quote:
haq kaže:
Zbog čega je ovaj film gluplji od silnih romantičnih komedija i akcionih filmova koji nam stižu iz Holivuda?
Meni je čak i simpatično debilan. A cijenim ga i zato jer je Tom Green jedini valjda u povijesti došao primiti svoju Zlatnu malinu za taj film.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.