Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2010., 00:53   #81
Thumbs up

Quote:
ivo70 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ifortuna,
pokušat ću ti odgovoriti na tvoja pitanja.Što se tiče tvog pitanja da li ti sada imaš razloga za podnjeti kaznenu prijavu u suprotnom smjeru mislim da nemaš razloga bez obzira što je prijava protiv tebe odbačena. Moje mišljenje se temelji na činjenici da je podnositeljica prijave protiv tebe bila upoznata da lažnim prijavljivanjem čini kazneno djelo, ali da u odvjetništvu nisu nedvojbeno utvrdili da je prijava lažno podnesena, odnosno na lažnom iskazu jer da su to utvrdili bili su dužni protiv nje po službenoj dužnosti pokrenuti postupak tako da se ti oko toga nebi trebao truditi. Neznam jesi li zadovoljan odgovorom, a ako te još što zanima pitaj.
Hvala na iscrpnom i po mpm mišljenju stručnom odgovoru

Mogu li se ja potruditi "pomoći" odvjetništvu da utvrdi da je iskaz u nekim točkama lažan i od tih točaka vodi krivom smjeru svijesno?
ifortuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 01:05   #82
Quote:
ifortuna kaže: Pogledaj post
Hvala na iscrpnom i po mpm mišljenju stručnom odgovoru

Mogu li se ja potruditi "pomoći" odvjetništvu da utvrdi da je iskaz u nekim točkama lažan i od tih točaka vodi krivom smjeru svijesno?
Mislim da ti se ne treba truditi jer i da uspiješ u tome oni bi za taj slučaj "odustali" od kaznenog postupka uz obrazloženje da se radi o beznačajnom djelu ne mareći za tvoje osjećaje i trenutne poglede poznanika prema tebi.
ivo70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 01:08   #83
Quote:
ivo70 kaže: Pogledaj post
Mislim da ti se ne treba truditi jer i da uspiješ u tome oni bi za taj slučaj "odustali" od kaznenog postupka uz obrazloženje da se radi o beznačajnom djelu ne mareći za tvoje osjećaje i trenutne poglede poznanika prema tebi.
Ajde......živi bili pa vidili
Laku noć
ifortuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 08:14   #84
Quote:
ifortuna kaže: Pogledaj post

1.ZUBA
Dakle.....kaznena prijava je podnesena i potpisana na zapisnik (dobio sam kompletni spis na ODO koje jeodbacilo prijavu

2.ZUBA
Dakle kaznene prijave ima (odbačena).....gospođo/gospođice Zuba imam li sada razloga za podnjeti kaznenu prijavu u suprotnom smjeru?
kad me vec zazivas u sitne nocne sate, evo samo da te podsjetim linkom gdje si takodjer prikazujuci "svoj problem" dobio odgovore:

http://www.legalis.hr/modules/newbb/...36027&forum=30
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 09:11   #85
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
kad me vec zazivas u sitne nocne sate, evo samo da te podsjetim linkom gdje si takodjer prikazujuci "svoj problem" dobio odgovore:

http://www.legalis.hr/modules/newbb/...36027&forum=30
Super odgovori....evo moji odgovori na odgovore:

1. Nema kaznenog djela lažnog prijavljivanja ako osoba smatra da je djelo postojalo.
Dakle osoba A neće odgovarati (ovo zbog naziva Vašeg posta).

2.Kaznena prijava se može podnijeti za bilo što ako osoba smatra da je djelo počinjeno, pa čak i da podnese istu bez iti jednog dokaza.

3. (iako toga nije bilo u mom slučaju,moram napomenuti kao još jedan zgodan odgovor koji motivira i djeluje poticajno na lažne prijavitelje

....Inače ne postoji uopće kazneno djelo lažnog prijavljivanja za kazneno djelo prijetnje (osim službenoj osobi).

4. Niste nikad čuli da je cilj svake provokacije reakcija objekta na koji je usmjerena?

__________________________________________________ ______________

Pa tako.....shodno odgovorima i mom "smatranju" da Vi mene uhodite po raznim portalima na internetu, kako dobivam čudne mailove od kojih dobivam strah i nelagodu i zbog kojih pijem tablete za smirenje, zbog učestalih poziva koje primam u sitne noćne sate sa prikrivenih brojeva zbog kojih ne mogu spavati (ali sam taj broj promjenio i bacio tako da policiji to ne mogu dokazati)......ja lijepo sada idem podignuti kaznenu prijavu protiv Vas (nemam straha od kaznenog djela lažnog prijavljivanja jer smatram da je (ne)djelo počinjeno i bez i jednog dokaza navest ću Vaše puno ime i prezime,adresu i datum rođenja......i tako sam ja Vas lijepo isprovocirao pa se vi lijepo slikajte.

__________________________________________________ _______________

Ovo poviše je sarkazam i to neću učiniti......to je jedan indetičan primjer koji se meni dogodio.

Pozdrav
ifortuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 18:11   #86
cinjenica je da si na dva najposjecenija pravna portala postavio svoj upit, da ti nitko nije dao zadovoljavajuci odgovor (osim ovo ovdje nocas), da si imao i odvjetnika, pa prema tome, pravno, ova prica je gotova.

p.s.
ne kuzim kome je namijenjeno ovo sto si uokvirio, i cemu to treba posluziti, valjda ti znas sto si time htio..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 10:37   #87
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
p.s.
ne kuzim kome je namijenjeno ovo sto si uokvirio, i cemu to treba posluziti, valjda ti znas sto si time htio..
pa zar nisam ispod okvira dao objašnjenje?
To je primjer kakav se dogodio meni, a namjenjeno je valjda svim forumašima koji pročitaju.....i siguran sam da je velika
većina već nakon prvog čitanja shvatila ono što bi i dijete shvatilo....a ti očigledno nisi dijete,jel?

Dakle prisjećajući se tvojih odgovora meni od prije govorila si mi da kao što ja hoću? što se ja čudim? Pa čak me i omalovažavala, pa i vrijeđala.
Tako da pretpostavljam da se
u potpunosti slažeš sa mogučnosti prijavljivanja na Policiju bez ikakvog straha od posljedica lažnog prijavljivanja....
kao i još neki pojedinci koji su itekako aktivni u davanju odgovora laicima kao što sam ja....čak štoviše Vi dajete za pravo i djelujete poticajno
da se to radi.

To govorim jer znam o čemu pričam (a sve sam to lijepo naveo,ali ti kao i još neki samo su pročitali onu LAŽ na početku prijave
"prekinula sam sa svojim dečkom prije tri mjeseca" i za Vas je to riješen slučaj bez obzira koliko ima istine u tome)....zato jer je prijava tako stručno sastavljena bez greške u jednom zarezu ili točki...
i naravno NAGLAŠENO JE da u mojim porukama nije bilo fizičke prijetnje nego da sam samo tražio objašnjenje
(upravo zbog izbjegavanja kaznenog djela Lažnog prijavljivanja).

A za to poštovana pravna savjetnice nisam zaslužio ni da me se pošalje u kut da se sramim.....a kamoli Kaznenu prijavu.

Naime....pustimo sad na stranu to što Vi meni niste s pravne točke gledišta mogli (ili htjeli) dati pametniji pravni savjet.
Problem je u tome što zakon dozvoljava zločestim ljudima da na nizak način nekome zagorčaju život...a da za to ne snose nikakve kozekvence.
ifortuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 19:13   #88
zlostavljanje u gradu

ne znam kako bi nazvala ovu temu ni gdje bih ju smjestila pa molim admine za pomoc .
dakle, moja sestra i njezina prijateljica su postale meta zlostvaljanja neke grupice mladih u gradu. zlostavljanje je i psihicko i fizicko, a i lijepe njihove slike okolo i javno ih klevecu po fejsbuku i u nekakvim blogovima.
zanima me dal ima smisla da se obrate policiji, imaju li ikakvu osnovu za to? mislim, u smislu da policija zapravo nesto poduzme. to traje vec godinama i sve je gore...
eeennniii is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 11:47   #89
Quote:
eeennniii kaže: Pogledaj post
... dakle, moja sestra i njezina prijateljica su postale meta zlostvaljanja neke grupice mladih u gradu. zlostavljanje je i psihicko i fizicko, a i lijepe njihove slike okolo i javno ih klevecu po fejsbuku i u nekakvim blogovima.
zanima me dal ima smisla da se obrate policiji, imaju li ikakvu osnovu za to? mislim, u smislu da policija zapravo nesto poduzme. to traje vec godinama i sve je gore...
Uvreda i kleveta se gone privatnom tužbom. A ako traje već godina, što se do sa čekalo?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 15:47   #90
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Uvreda i kleveta se gone privatnom tužbom. A ako traje već godina, što se do sa čekalo?
al to treba i platit, zar ne? e pa tu je problem
eeennniii is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 17:59   #91
fortuna, prestani trolati i dosadjivati, stvarno si pretjerao. Katrin

Zadnje uređivanje Katrin : 30.03.2010. at 18:58.
ifortuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 18:54   #92
Quote:
eeennniii kaže: Pogledaj post
ne znam kako bi nazvala ovu temu ni gdje bih ju smjestila pa molim admine za pomoc .
dakle, moja sestra i njezina prijateljica su postale meta zlostvaljanja neke grupice mladih u gradu. zlostavljanje je i psihicko i fizicko, a i lijepe njihove slike okolo i javno ih klevecu po fejsbuku i u nekakvim blogovima.
zanima me dal ima smisla da se obrate policiji, imaju li ikakvu osnovu za to? mislim, u smislu da policija zapravo nesto poduzme. to traje vec godinama i sve je gore...
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Uvreda i kleveta se gone privatnom tužbom. A ako traje već godina, što se do sa čekalo?
Ali se fizičko nasilje i nanošenje tjelesnih ozljeda ne goni privatnom tužbom.
Prijaviti policiji, koja će dalje poduzeti potrebne radnje.
*Majica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 19:22   #93
Quote:
ifortuna kaže: Pogledaj post
fortuna, prestani trolati i dosadjivati, stvarno si pretjerao. Katrin
Poštovana!

Mi se nalazimo na Forumu i držimo se naslova "Prijava za zlostavljanje, napad, uznemiravanje- procedure i pitanja".

A ako Vas moji postovi uznemiravaju lijepo me banirajte, ionako ste mi već jednom dali nekakav žuti karton bez ikakvog razloga i objašnjenja.....ili još bolje, prošetajte do policije i podignite Kaznenu prijavu protiv mene.

Mislim, ono, oprostite mi što Vam trošim papir ....ja se stvarno ispričavam
ifortuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 22:09   #94
Quote:
*Majica* kaže: Pogledaj post
Ali se fizičko nasilje i nanošenje tjelesnih ozljeda ne goni privatnom tužbom...
Nanošenje tjelesnih ozljeda se također goni privatnom tužbom (osim kada se radi o maloljetnicima ili teškim tjelesnim ozljedama). A "zlostavljanje je i psihicko i fizicko" može značiti svašta.


Quote:
*Majica* kaže: Pogledaj post
... Prijaviti policiji, koja će dalje poduzeti potrebne radnje.
Ovdje ne možemo znati o čemu se točno radi, budući da ništa konkretno nije napisano, ali svakako se može otići u policijsku postaju i pitati za savjet (ako i ne bude ništa drugo).

Zadnje uređivanje drot13 : 30.03.2010. at 22:12. Reason: osim...
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 22:26   #95
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nanošenje tjelesnih ozljeda se također goni privatnom tužbom (osim kada se radi o maloljetnicima ili teškim tjelesnim ozljedama). A "zlostavljanje je i psihicko i fizicko" može značiti svašta.




Ovdje ne možemo znati o čemu se točno radi, budući da ništa konkretno nije napisano, ali svakako se može otići u policijsku postaju i pitati za savjet (ako i ne bude ništa drugo).
ne, nisu nikakve tjelesne ozljede, uglanom naguravanje, pljuvanje itd, zasad.
eeennniii is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 08:07   #96
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nanošenje tjelesnih ozljeda se također goni privatnom tužbom (osim kada se radi o maloljetnicima ili teškim tjelesnim ozljedama). A "zlostavljanje je i psihicko i fizicko" može značiti svašta.
Ispričavam se drot 13, imaš potpuno pravo.

Čitajući autoričin post automatski sam pretpostavila da se radi o maloljetnim osobama, no to sam propustila i napisati. Ili makar pitati autoricu.
Mea culpa.
*Majica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 15:00   #97
Quote:
*Majica* kaže: Pogledaj post
Ispričavam se drot 13, imaš potpuno pravo.
Čitajući autoričin post automatski sam pretpostavila da se radi o maloljetnim osobama, no to sam propustila i napisati. Ili makar pitati autoricu.
Mea culpa.
Nemaš se što ispričavati. Ja sam automatski pretpostavio da se radi o punoljetnicima, ali možda si i ti u pravu. Kako je komentar labavo postavljen, tko zna? (više pogađanje kao Pictionary, nego kao davanje savjeta u konkretnom slučaju)

Pozdrav.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 02:16   #98
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nemaš se što ispričavati. Ja sam automatski pretpostavio da se radi o punoljetnicima, ali možda si i ti u pravu. Kako je komentar labavo postavljen, tko zna? (više pogađanje kao Pictionary, nego kao davanje savjeta u konkretnom slučaju)

Pozdrav.
svi su punoljetni. evo vise informacija, naguravaju ih, pljuju na njih, rade majice s njihovim slikama i prodaju ih, objavljuju price o njima po raznim drustvwnim mrezama, a jedan od njih pise kolumnu na gradskoj web stranici, u kojoj ih vrijedja, valjda je bar to protuzakonito?
eeennniii is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 10:28   #99
Quote:
eeennniii kaže: Pogledaj post
svi su punoljetni. evo vise informacija, naguravaju ih, pljuju na njih, rade majice s njihovim slikama i prodaju ih, objavljuju price o njima po raznim drustvwnim mrezama, a jedan od njih pise kolumnu na gradskoj web stranici, u kojoj ih vrijedja, valjda je bar to protuzakonito?
Super da daješ više informacija, i da, protuzakonito je. I postupak za to se podnosi privatnom tužbom. Budući da znaju o kome se radi uzmu odvjetnika i na sud. Troškovi postoje, ali ih na kraju plaća onaj tko izgubi, tako da u slučaju opravdanosti tužbe nema straha.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 18:07   #100
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Super da daješ više informacija, i da, protuzakonito je. I postupak za to se podnosi privatnom tužbom. Budući da znaju o kome se radi uzmu odvjetnika i na sud. Troškovi postoje, ali ih na kraju plaća onaj tko izgubi, tako da u slučaju opravdanosti tužbe nema straha.
odlicno ), mislim da fakat nema sanse da izgube, hvala puuno
eeennniii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.