Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2010., 09:31   #61
VE u 2. ili 3., znak Bika
ognjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 16:54   #62
... pod čijom je simbolikom " crna boja "? Saturn, Pluton ili kombinacija?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 17:18   #63
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... pod čijom je simbolikom " crna boja "? Saturn, Pluton ili kombinacija?
Saturna.

Saturn je i tamnica i tamnoputi ljudi i sve što je osušeno, sve što je staro i ide prema "nemanju boje", prema kraju fizičkog života, prema kosturu i prema crnome...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 14:59   #64
... bi li se moglo općenito reći, ako uspoređujemo kazalište i film da je kazalište bliže simbolici 05. polja, a film simbolici 12. polja?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 22:48   #65
Mislim da je prvenstveno gluma povezana s petim poljem, ali više u smislu postavljanja sebe na pozornicu, za glumca treba imati i gipkog Merkura uz tašto Sunce. U rafiniranijem obliku, peta kuća i kao ekspresivnost.
Kazalište je povezano i s trećim poljem, kao vrsta neposredne komunikacije, kao bilten, komentar na aktualije, a i uzimajući u obzir njegovu lokalnu narav. Kazalište je tekst, tako da je opet serija tri bitna, osobito iz tog ugla brze reakcije.
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 23:04   #66
Quote:
veruschka kaže: Pogledaj post
Mislim da je prvenstveno gluma povezana s petim poljem, ali više u smislu postavljanja sebe na pozornicu, za glumca treba imati i gipkog Merkura uz tašto Sunce. U rafiniranijem obliku, peta kuća i kao ekspresivnost.
... s ovim se ne bih složila. Ako glumu promatramo kao sposobnost shvaćanja i oživljavanja osobnosti različite od naše vlastite, mislim da bi ego (Sunce) trebalo biti baš slabo jer "odglumljena" osobnost (uloga) treba dominirati nad našom vlastitom osobnošću (Sunce). Zbog toga mislim da bi Sunce trebalo biti slabo, a Neptun (privid, varka, obmana) jak. A tašto Sunce je upravo suprotno - ono je jako Sunce. Za gipki Merkur se slažem.
Zbog toga mislim da su i gluma i film prvenstveno Neptun jer je uvijek prisutna doza ili privida ili varke. Ili oboje.

Quote:
veruschka kaže: Pogledaj post
Kazalište je povezano i s trećim poljem, kao vrsta neposredne komunikacije, kao bilten, komentar na aktualije, a i uzimajući u obzir njegovu lokalnu narav. Kazalište je tekst, tako da je opet serija tri bitna, osobito iz tog ugla brze reakcije.
... za kazalište sam pitala jer ono traži jaču ekspresivnost od filma, s obzirom da se radi sa "živom" publikom gdje raznorazni efekti i montaže često nemaju mjesta, na glumcu je više zahtjeva za ekspresijom jer je naglašeno centar zbivanja (glumac je Sunce na pozornici (05.). Zbog toga sam ga povezala sa 05. poljem (analognim Suncu).

Za Merkur i 03. polje se svakako slažem, jedino me ta razlika između 12. i 05. polja buni - rekla bih da je 12. polje (Neptun, Ribe) sama gluma, a 05. polje ekspresija te glume. Zbog toga mnogi odlični glumci (12.) ipak nisu zvijezde (05.) jer ne uspjevaju svoju glumu dovoljno ekspresivno prenijeti publici.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 23:05   #67
A cime je opisana IZLOZBA radova na kojima je NASLIKANA OBUCA ?

Izlozba u kojoj je simbolici to ne znam , a obuca bi trebalo da je Neptun a i slika je Neptun zar ne? Pa me zanima koji aspekt ili polozaj ili znak, kuca.... spaja ta tri?
mjaumackica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 23:11   #68
Obuća je Merkur a izložba.......možda Lav kao želja za pokazivanjem.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 23:14   #69
po cemu merkur? ja procitah tamo na - kazi mi i to slkom neptun - da je obuca neptun O.o meni vise lici na veneru kao nesto lepo ili na saturna kao nesto izdrzljivo...

ali izlozba... nigde nisam nasla simboliku :/
mjaumackica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 23:23   #70
Pa po negoj logici. Ako Merkur upravlja hodanjem i kretanjem onda je valjda upravlja i obućom. Možda i zbog simbolike Hermesa koji je imao krilate sandale.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 23:27   #71
hahahhah pa dobro u pravu si! moze biti ali obuca danas ne sluzi samo za hodanje vec i kao deo scenskog nastupa u obliku kopita (ledy gaga) itd

a i izlozba bi onda mogla biti merkur kao komunikacija kroz crteze a?
mjaumackica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 23:31   #72
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... s ovim se ne bih složila. Ako glumu promatramo kao sposobnost shvaćanja i oživljavanja osobnosti različite od naše vlastite, mislim da bi ego (Sunce) trebalo biti baš slabo jer "odglumljena" osobnost (uloga) treba dominirati nad našom vlastitom osobnošću (Sunce). Zbog toga mislim da bi Sunce trebalo biti slabo, a Neptun (privid, varka, obmana) jak. A tašto Sunce je upravo suprotno - ono je jako Sunce. Za gipki Merkur se slažem.
Zbog toga mislim da su i gluma i film prvenstveno Neptun jer je uvijek prisutna doza ili privida ili varke. Ili oboje.

... za kazalište sam pitala jer ono traži jaču ekspresivnost od filma, s obzirom da se radi sa "živom" publikom gdje raznorazni efekti i montaže često nemaju mjesta, na glumcu je više zahtjeva za ekspresijom jer je naglašeno centar zbivanja (glumac je Sunce na pozornici (05.). Zbog toga sam ga povezala sa 05. poljem (analognim Suncu).

Za Merkur i 03. polje se svakako slažem, jedino me ta razlika između 12. i 05. polja buni - rekla bih da je 12. polje (Neptun, Ribe) sama gluma, a 05. polje ekspresija te glume. Zbog toga mnogi odlični glumci (12.) ipak nisu zvijezde (05.) jer ne uspjevaju svoju glumu dovoljno ekspresivno prenijeti publici.
Kazalište je tekst i redateljeva interpretacija. Glumci su posrednici između ideje i publike. U tom smislu - Merkur. A to što moraju jače rikati nego filmski glumci, gdje je manje uvijek bolje, su samo tehnički uslovi.
Glumci su, stvarno, samo marionete. Koje moraju imati i jaki glas, da ih čuje zadnji red. Znači - i Bik. Valjda.
Sunce je bitno, jer da nema Sunca, pisali bi tekstove, a ne bi se sramotili na pozornici
Filmska gluma je drugačija, a taj element prave narcisoidnosti (ne lavljeg egzibicionizma) može biti prikazan Neptunom - projekcija sebe na velikom platnu, za cijelo čovječanstvo, ogoljenog za tuđe psiho projekcije.

Gluma je po meni Merkur, s dodacima. Sunce/peta je performer/šoumen, u idealnom izdanju i s pečatom autorstva.
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 23:37   #73
Mislim da bi tu u priču o izvedbenim umjetnostima trebalo uvrstiti i sedmu kuću, kao javno, i Veneru naravno kao estetsku dimenziju. Pa i devetu, kao suprotnost trećoj - komunikacija univerzalijama.
Onda pak, u filmu, i jedanaestu kuću nasuprot trećoj - globalno i lokalno.
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 23:45   #74
Jako mi je to komplicirano, film je puno više od neptunovske iluzije, ali sa strane nekakve sinergije riječi i slike, neke sintetičke reprezentacije, opet ima smisla.
Možda, da, u smislu totalne umjetnosti filmu odgovaraju Ribe, jer su i Jupiterovo mjesto (internacionalizam filma), a i mjesto egzaltacije Venere. Ali ne i dvanaesta kuća - film je najjavnija, najlakše distribuirana umjetnost u svom originalnom formatu, i najpopulističkija. Prije deveta i jedanaesta.
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 00:45   #75
... mislim da ovo za film i 12. kuću griješiš jer ... što mi točno od procesa stvaranja filma vidimo? Samo finalni proizvod koji opet svatko tumači na svoj način (kritika, publika ... ) tako da niti u tom najvidljivijem elementu cjelokupnog procesa ništa nije definitivno. A to je upravo Neptun. Naravno, svaki dio procesa rađanja filma bi se dao opisati na razne načine, no gledamo li uopćeno, film je svakako Neptun. Zbog toga sam imala potrebu razlučiti razliku filma i kazališta jer kod kazališta je proces stvaranja predstave transparentniji, a kod filma vidimo uistinu samo ono što redatelj želi da vidimo, ako postoji propust ili bilo što što bi trebalo ostati skriveno, ostat će skriveno (Neptun, Ribe, 12. kuća) - neće se " emitirati " dok kod kazališne predstave glumac uvijek može pogriješiti, može mu neplanirano primjerice pozliti i sl., scena se može raspasti tijekom izvođenja predstave i to se ne da skriti (pozornica, 05. polje).
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 11:44   #76
I ti i ja smo se fokusirale samo na jedan aspekt, ti na produkciju, ja na publiku.

Sviđa mi se ovo za redatelja kao pritajenog kreatora svog privatnog kozmosa - ali taj redatelj mora biti žestoki kontrol frik da bi upogonio mašineriju.
Redatelj, bilo kazališni ili filmski, mora biti Saturn.

Film je, po meni, najviše vezan uz seriju 12 putem projekcije (emisije), na doslovni način. Kao artefakt i kao umjetnost u potpunosti ovisna o tehnologiji, mislim da treba biti označen još nečim drugim.
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 12:06   #77
Quote:
veruschka kaže: Pogledaj post
I ti i ja smo se fokusirale samo na jedan aspekt, ti na produkciju, ja na publiku.
... da, da, baš sam u tom kontekstu i postavila ono prvo pitanje.


Quote:
veruschka kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se ovo za redatelja kao pritajenog kreatora svog privatnog kozmosa - ali taj redatelj mora biti žestoki kontrol frik da bi upogonio mašineriju.
Redatelj, bilo kazališni ili filmski, mora biti Saturn.
.... slažem se (Saturn), još ako ima skladan aspekt Saturna i dobro postavljenog Urana, vjerojatno bi znao jako dobro dozirati koliko Saturna, a koliko Urana unijeti u " projekt ".


Quote:
veruschka kaže: Pogledaj post
Film je, po meni, najviše vezan uz seriju 12 putem projekcije (emisije), na doslovni način. Kao artefakt i kao umjetnost u potpunosti ovisna o tehnologiji, mislim da treba biti označen još nečim drugim.
... da, puno se toga treba uzeti u obzir da bi slika bila potpuna. Samo 12. polje sigurno nije dostatno da bi se projekt oživotvorio.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 15:33   #78
posto niko ne zna koja je simbolika izlozbe ajde onda da pitam koja je simbolika modne revije? Venera i ?
mjaumackica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 01:32   #79
... koju vrstu glazbe (žanr) bi opisao Pluton u znaku Vage?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 01:46   #80
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... koju vrstu glazbe (žanr) bi opisao Pluton u znaku Vage?
Vjerojatno neku šarmantnu i prodornu...moje mišljenje
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:24.