Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2013., 00:24   #21
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna da ti je 100% bolovanje
Osim ako toliko daje poslodavac.

N98 je za komplikacije u mpo postupku u trajanju 21 dan.
N97 je opcenito za mpo 14 dana.
Teta iz moje administracije kaže 100%, ali što se mene tiče, može i 20%.
annabelLi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 11:29   #22
to je možda zato jer onda poslodavac daje tih 100%.

ja uvijek idem na šifru N98 A0 i kod mene je to 90%. Kod nekih drugih slučajeva je i manje, zakonski je 70% minimum mislim.

jedino da ide G0 al mislim da to ne može osim komplikacija al za otvaranje istih treba potvrđena trudnoća a i onda je 100% s limitom od 4250 kn.

budem još pitala curku koja radi plaće al mislim da je to to. Neka netko drugi korigira ako sam krivo napisala.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 11:35   #23
evo jedan koristan post od bubice s druge teme po pitanju bolovanja.

Quote:
Našla sam koristan post, informacije od 2010. pa ispravite ako nisu točne

Bilo da se radi o šifri N97 ili o šifri N98, bolovanje može biti i G0 (preko HZZO-a) i A0 (preko poslodavca). Šifre N97 ili N98 (dakle šifre koje označavaju vrstu bolesti) te preporuku za bolovanje vam piše soc. ginekolog. S time idete doktoru opće prakse koji vam dodaje šifru G0 ili A0 (šifre koje označavaju način isplate bolovanja).
Postoje razlike u mišljenjima doktora opće prakse: oni koji smatraju da trudnoća počinje začećem, će vam staviti šifru G0, a oni koji smatraju da ste trudni tek nakon što to pozitivan test dokaže će vam staviti šifru A0.
Ukoliko dobijete šifru G0, bolovanje će vam biti 100% plaće preko HZZO-a, ali samo ako imate plaću do 4250 kn. Ako imate veću plaću, dobit ćete maksimalno 4250 kn. Postoje poslodavci koji imaju dobar kolektivni ugovor prema kojem će vam oni isplatiti tu razliku između 4250 kn i vaše stvarne plaće, ali oni su vrlo vrlo rijetki u našoj državi....
Ukoliko dobijete šifru A0, bolovanje vam isplaćuje poslodavac, kao da se radi o običnom bolovanju, a visina bolovanja opet ovisi o kolektivnom ugovoru firme u kojoj radite (prema Zakonu o radu to je 70%, dakle to je zakonski minimum, ali ima firmi koje ovo po kolektivnom ugovoru imaju regulirano povoljnije za zaposlenike, u mojoj firmi je to npr. 90%).

kada stvarno postanete "dokazana" trudnica i krenete na komplikacije u trudnoći (kao što je to sada moj primjer), više ne možete birati. Tada ste na komplikacijama obavezno na teret HZZO-a pod šifrom G0, a naknada za bolovanje vam je 100% ako je plaća manja od 4250 kn, a ako vam je plaća veća od tog iznosa, onda vam je naknada 4250 kn.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 14:22   #24
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
evo jedan koristan post od bubice s druge teme po pitanju bolovanja.
Možda moja teta iz administracije griješi. Nemam pojma, već sam imala 2 dana 100%-tnog. Svejedno, mrzim administraciju i trenutno me boli k.... A vjerojatno će me boliti glava kad dobijem plaću . A ja budala i dalje uskačem, iz čiste humanosti prema kolegama, a kao na bolovanju... 'Ko se blesav rodi- takav i ostaje
annabelLi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 15:27   #25
Jedina izmjena mog onog posta je da sad soc.ginekolog piše bolovanje, ne treba ići općoj praksi

Ja ne znam koliko mi uzimaju za bolovanje, ali znam da ne dobijem 100%.
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 18:21   #26
I meni sad gin potvrdila da ona otvara bolovanje a ne dop

Moja dop je super i samo nazovem i sve rjesimo a sad se moram natezati s cekanjem od xy vremena samo da provirim nos u sobu di je sestra
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 18:55   #27
Ja pokucam, sestra me zna, zna da sam MPO, i sve riješim preko reda

Probaj šarmirati sestru
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 13:50   #28
Samo da vam javim kako je kod mene bilo...
Iza transfera sam uzela bolovanje 5 dana. Šifru je stavila N97. A šifra uzroka bolovanja je stavila GO. I dobit ću 100% plaćeno bolovanje koje će isplatiti HZZO. Iz računovodstva su mi dale neki papir i s tim sam otišla u HZZO i oni su to zaprimili i slijedeći mjesec bude isplata za tih 5 dana 100%.

Dakle, ako vam šifru uzroka bolovanja stave A0, onda to isplaćuje poslodavac i to je onda 70-90% (ovisno o njemu kak je u ugovoru..), a ako je G0, onda isplauće HZZO i dobije se 100%
Leonicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 14:53   #29
Ali meni su rekli da mpo bolovanje (ne trudnoća, nego do potvrđene trudnoće) ne smije ići na G0
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 12:40   #30
Podižem temu i molim savjet!
Koje bolovanje mogu otvoriti da je 100 % plaćeno u slučaju punkcije (aspiracije) i kasnijeg eventualnog trasfera ?

Ako netko ima friška iskustva molim neka napiše.
Hvala.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 12:44   #31
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Podižem temu i molim savjet!
Koje bolovanje mogu otvoriti da je 100 % plaćeno u slučaju punkcije (aspiracije) i kasnijeg eventualnog trasfera ?

Ako netko ima friška iskustva molim neka napiše.
Hvala.
Mislim da ni jedno bolvanje nije 100% pokriveno jer to još ne spada u čuvanje trudnoće
I znam da imaju 2 šifre koje se koriste za MPO, jedna daje 2 tjedna a druga 3 tjedna pa treba i na to paziti, budu novije cure bolje znale
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 12:49   #32
I obje šifre ti plaća poslodavac, znači dobit ćeš iznos koji inače dobiješ da si doma zbog gripe ili neke druge bolesti
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 14:16   #33
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
I obje šifre ti plaća poslodavac, znači dobit ćeš iznos koji inače dobiješ da si doma zbog gripe ili neke druge bolesti
Ovo bi mi sad trebalo biti prvo bolovanje,gripa me obično pogađala vikendima kada sam preležala i u pon bila spremna za nove radne pobjede

p.s predpostavljam da to znači da će mi plaća biti umanjena kod eventualnog "čuvanja trudnoće" budući da se gleda prosjek zadnja 3 mjeseca

Vječiti optimist.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 14:22   #34
Da, HZZO ti plaća tek nakon potvrđene trudnoće, i onda ide sva papirologija.

A koliko ćeš sad dobiti ovisi kako poslodavac plaća bolovanja, ja dobijem mislim 80 ili 90% plaće kad sam na bolovanju, neki dobivaju manje...
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 16:00   #35
Nemam pojma koliko poslodavac isplacuje, nadam se da za drzave firme postoji neki uobicajni prosjek, no kako kazem, do sad nisam imala iskustva s tim.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 21:42   #36
Jos nesto me zanima.
Da li se vise isplati biti doma, nakon transfera, u komadu 2 tjedna (do bete) i onda odmah otvoriti komplikacije, ili biti nakon transfera doma cca tjedan dana, vratiti se na posao, odraditi kratko i tek onda ici na komplikacije.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 22:04   #37
Ja sam doma od 2dc,tj.od prvog pikanja. Otišla sam kod ginekologa i bez problema mi je otvorio. Mislim da je pisao šifru N97 a na doznaci se vidi samo A0. Rekla sam mu da ću biti doma skroz i nije ništa komentirao. Čak smo se dogovorili da će mi dati putni nalog s pratnjom za punkciju i transfer pošto imamo glupu dr opće prakse koja komplicira oko gluposti.
irena irenčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 22:55   #38
A N97 je 21 dan, jel će ti produljiti? Jer ti to onda ne bude do bete.

Ja sam doma ovaj puta od 2 dana pred punkciju, tj.od 12 dc. Inače sam uvijek radila do punkcije
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 00:32   #39
Vjerojatno će produžiti ako bude potrebno!
irena irenčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 23:08   #40
Meni je gin.otvorio bolovanje (na dan aspiracije) iako mi je rekao da se bolovanje obicno otvara na dan transfera
Dobila sam 14 dana i sad me zanima, da li ce mi produziti do bete ili cu morati kod opce prakse i izmisljati neku gripu ili virozu?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:04.