Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2017., 23:41   #5121
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Pa reći ću ti samo da je ravnateljev prvi prijedlog za novog povjerenika za dugometražni film bio Tom Šakić. Who? Exactly. Nakon što je Vijeće HAVC-a odbilo predloženog, uslijedio je drugi prijedlog - Martin Milinković. Vijeće je odbilo i ovaj prijedlog. Ali, evo, samo mali primjer u kojem smjeru razmišlja novi ravnatelj.
Pa umjetničke savjetnike bira Vijeće, a ne Rafaelić, jel? Koja je uopće Rafaelićeva prava funkcija sada?
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 00:40   #5122
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Pa umjetničke savjetnike bira Vijeće, a ne Rafaelić, jel? Koja je uopće Rafaelićeva prava funkcija sada?
Je, pa kažem, Vijeće je odbilo prijedloge. Rafaelićeva funkcija je ravnatelj HAVC-a.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 01:32   #5123
zaboravili ste novog jelcica a i dvije debitantice su na horizontu - vekaric i tarokic. nuic je zavrsio snimanje novog filma, sve u svemu sljedeca ce pula biti ok. osim ako nosferatu ne napravi harakiri govnima u areni kao ove godine.

agape razocoraravajuc. cekas da film pocne i onda zavrsi. sto se u medjuvremenu dogodilo? nista sto vec nismo vidjeli/procitali/znali. steta..

nagrada za bezinovica me ugodno iznenadila, scenarij i kamera za ustav po meni nepostene jer je i pijat i izlet u tim segmentima bio bolji. s glogovcem nemam problema, ali cinjenica je da ove godine nije bas bilo puno jakih glumackih ostvarenja.

nagrade podijeljene po principu svakom ponesto..


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 13:56   #5124
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Je, pa kažem, Vijeće je odbilo prijedloge. Rafaelićeva funkcija je ravnatelj HAVC-a.
Aha, ok
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:26   #5125
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Aha, ok
A kaj da ti kažem? Evo ti članak 12. Zakona

Ravnatelj:
– organizira i vodi rad i poslovanje Centra,
– predstavlja i zastupa Centar,
– odgovara za zakonitost rada Centra,
– poduzima pravne radnje u ime i za račun Centra,
– predlaže Upravnom odboru Statut i ostale opće akte,
– organizira izvršenje i odgovoran je za provedbu akata i zaključaka Upravnog odbora,
– raspolaže imovinom i sredstvima za poslovanje Centra do iznosa 50.000,00 kuna,
– predlaže godišnji plan provedbe Nacionalnog programa,
– izvršava odluke o raspodjeli sredstava na temelju Nacionalnog programa zaključivanjem ugovora s korisnikom sredstava,
– obavlja i druge poslove utvrđene zakonom i Statutom.

Po Zakonu možeš ne raditi praktički ništa i biti odličan Ravnatelj. Što radi Mateša?

Trenutno ravnatelj čeka da se donese novi Zakon tj. dopuni postojeći da bi mogao početi djelovati punom parom. Kad će Zakon biti promijenjen/dopunjen? Bude. Evo ga, samo što nije. Glupi Ameri se muče srušiti Obamacare i zamijeniti ga novom zdravstvenom reformom, jer novu još nemaju. Mi smo to obavili po kratkom postupku - satri, pa pomalo.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:27   #5126
Jel mi može netko odgovoriti na pitanje postavljeno pred kraj prethodne stranice?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:45   #5127
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Jel mi može netko odgovoriti na pitanje postavljeno pred kraj prethodne stranice?
Pa sad sam ti iznad odgovorio. Rafaelićev mandat je trenutno u fazi čekanja da se dopuni Zakon, kako bi se dao legitimitet napadu na prošlu postavu HAVC-a. Pritom sve teče po inerciji prethodnog sistema, s tim da je mandat jednom povjereniku za dugometražni film istekao, a novi još nije odabran jer je Vijeće procijenilo da predloženi nisu zadovoljavajući. Stav nove postave HAVC-a je da to ne treba biti nitko iz izvršnog dijela profesije, pa možda najbolje da UO Kujundžić predloži nekog kipara. Što te još zanima?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:50   #5128
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Pa sad sam ti iznad odgovorio. Rafaelićev mandat je trenutno u fazi čekanja da se dopuni Zakon, kako bi se dao legitimitet napadu na prošlu postavu HAVC-a. Pritom sve teče po inerciji prethodnog sistema, s tim da je mandat jednom povjereniku za dugometražni film istekao, a novi još nije odabran jer je Vijeće procijenilo da predloženi nisu zadovoljavajući. Stav nove postave HAVC-a je da to ne treba biti nitko iz izvršnog dijela profesije, pa možda najbolje da UO Kujundžić predloži nekog kipara. Što te još zanima?
Koliko sam shvatio, vama je najveća mana Rafaelića to što nije iz filmske struke? Odnos, što nema radove unutar filmske umjetnosti?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 16:13   #5129
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Koliko sam shvatio, vama je najveća mana Rafaelića to što nije iz filmske struke? Odnos, što nema radove unutar filmske umjetnosti?
Nažalost, Rafaelić ima rad unutar, uslovno rečeno, filmske umjetnosti, zove se "Ajmo probat...".

Krivo si skužio, nije riječ o filmskoj umjetnosti nego o filmskoj proizvodnji, to su različiti pojmovi. Idealno bi bilo da na mjestu ravnatelja HAVC-a bude netko tko zna nešto o filmskoj proizvodnji, jer bi jedino o tome nešto i trebao znati. No, nije nužno. Moguće je da ravnatelj HAVC-a bude spretan menadžer koji će znati vješto delegirati zadaće unutar krovne hrvatske filmske institucije. Kao i da je to netko tko se posla prihvati s konkretnim planom koji odmah može pokrenuti kako proizvodnja ne bi trpila. Hit the ground running princip. Zasad od svega toga ništa. Nacionalni program čeka Zakon, a povjerenici koje ravnatelj predlaže nemaju veze s mozgom.
__________________
Listen to the thunder

Zadnje uređivanje Mr Smoogj : 23.07.2017. at 16:27.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 17:19   #5130
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
A kaj da ti kažem? Evo ti članak 12. Zakona
Pročitao sam to, nisam baš toliko pao s Marsa Ali realno, čini mi se da Hribar nije samo izvršavao odluke i predstavljao HAVC, kako to zakon kaže, a čini mi se da Rafaelić pak nema kapacitet za puno više od toga. Zato me zanimalo tko će sad uopće stvarno voditi HAVC - upravni odbor? HAV vijeće? Kipar Kujundžić? Bruno Kragić? Dosta mi se neizvjesno čini sve skupa.
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 15:35   #5131
Pobjednik Pule, Kratki izlet, biti će prikazan u sklopu Split Film Festivala u rujnu. Još se ne zna kad točno, jer još nije izašao točan raspored projekcija
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 09:48   #5132


ravnatelju havca malo fali do savrsenstva.

no stajling je ono sto obara cunjeve


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 10:04   #5133
Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
ravnatelju havca malo fali do savrsenstva.

no stajling je ono sto obara cunjeve
Je l' istina da je prezentaciju te knjige koju nije pročitao iskoristio za pohvaliti se kako je u Cannes sjedio kraj Lyncha?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 01:30   #5134
ne znam, nisam bio tamo. no ne bih se zacudio tome.

ono sto me cudi jest da on ocigledno vodi promociju te knjige. wtf?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 16:21   #5135
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Može li netko napraviti konkretniju raščlambu Rafaelićevog mandata, bez uvriježenih poetskih opisa razumljivih samo uskom krugu ljudi oko HAVC-a i domaće kinematografije općenito?

Hvala unaprijed.
Jedino što je konkretno napravio u mandatu je da je skratio radno vrijeme petkom do 14h. I što je najgore, ne šalim se.
Rudolf Harras is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 17:00   #5136
pa i postavljen je da ne radi ništa.. kad nema love ne treba ni inicijativa ni ideja.
__________________
...
dim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 03:37   #5137
Pozz ekipa...ugl pratim temu vec duze,i sam sam se prijavio na natječaj za razvoj scenarija...no morao sam se registrirati kako bih vas pitao samo jedno...da li je itko procitao obrazlozenje za dodjelu sredstava za razvoj scenarija iz svibnja ove godine???...da li je moguce da ovakve bljuvotine nitko nije cak ni prokomentirao?!?!?...(ne mislim na vas forumase,nego silne dusebriznike koji se brinu o pravednosti i relevantnosti raspolaganja novcem hrvatskih gradjana)...
Bostoljubin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 07:32   #5138
Kaj je umrla ova tema ko i naš film? A vidim da ima poneki naslov vani. Čak i o hororocima se govori?! Jel tko gledal kaj? Fuck off? Valja li išta?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 19:55   #5139
Bojim se da Jurkas presigurno uletava u projekte koji na kraju ispadaju treš i eksploatacijski.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 09:10   #5140
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Fuck off? Valja li išta?
Meni je super bio. Prema traileru bi se reklo da je jos jedan sirovi film o seksu a uopce nije tako. Recimo da je o.. traženju prave ljubavi. i jos mnogocemu. Uglavnom preporucujem i taj, a i onaj drugi jurkasov s kratkim pricama (samo sto su sve s otvorenim krajem sto mene malo zivcira)
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.