Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2017., 12:13   #1881
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Alejandro Jodorowsky & Moebius: "Presveto srce" - moj prvi susret i s jednim i s drugim. Preludo ostvarenje o profesoru filozofije koji upada u sve luđe peripetije nakon što započne vezu s jednom studenticom. Ima tu pregršt smiješnih situacija i ne mogu reći da mi strip nije bio zanimljiv, ali nisam uspio shvatiti njegovo šire značenje, ako ga uopće i ima.

Alfred: "Neću umrijeti kao lovina" - e ovo je već bilo puno, puno bolje. Mračan strip o mladiću koji se vraća u svoju rodnu pripizdinu kako bi nazočio bratovoj svadbi... Izvrsno ostvarenje čiji crtež savršeno prati priču i koje me baš oduševilo.

Darko Macan i Danijel Žeželj: "Kapetan Amerika: Ples smrti" - ovo me nije oduševilo. Prekonfuzan crtež u kojem je teško popratiti tko je tko i priča koja bi trebala biti edgy i kontroverzna, ali meni je bila samo meh. Šteta.

"presveto srce" mi je jako dragi strip. Preludo, iako moram priznati nisam dokraja dokučila poruku, ali valjda je to tako s Jodorowskim.
peruana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:48   #1882
Da li znate do kojega su broja izašli stripovi izdavača Porin veliki format Blek, Mark i Miki ?
To je otprilike po par brojeva samo izgleda.
Te do kojega su broja izašla Ludens izdanja Mark i Miki ?Blek još izlazi.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 18:49   #1883
@Rorion 

Porin; 
Blek - 14 epizoda, zadnja "Bostonski fantom"
Mark - 11 epizoda, zadnja "Brod fantom"
Miki - 5 epizoda, zadnja "Tajanstvena mocvara"

Ludens;
Mark - 57 stripova, zapelo zbog problema oko prava 
Miki - 33. broj ce iduci tjedan na kioscima, jos navodno 20 brojeva do kompletiranja serijala
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 22:04   #1884
Reem, puno hvala
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 08:11   #1885
Ima li netko preporuku za strip sličan Torpedu 1936?
Sličan po mentalitetu, ugođaju.Svejedno je li noir, ni žanr nije bitan.
1obblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 15:44   #1886
Možda ovo, puno brutalnije od Torpeda.

http://www.stripovi.com/recenzije/no...2-iguana/1867/

ili:

http://www.stripovi.com/recenzije/ch...nos-vol-1/700/

Chicanos je crtao crtač koji je crtao odličan serijal: 100 metaka.

http://www.fibra.hr/katalog/edicije/100-metaka/62/
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 15:56   #1887
Zaboravih spomenuti možda najsličniji serijal Torpedu:

http://www.fibra.hr/katalog/edicije/...ti-brothers/1/

Knjige su rasprodane, serijal je izašao u Stripoteci, pa bi se to dalo skupiti ako su sve epizode izašle u Stripoteci, mislim da jesu.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 07:31   #1888
Ok hvala! budem pogledao
1obblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 10:40   #1889
Glyn Dillon: Nao Brown

Nao je polujapanka u Londonu koja čitavo vrijeme obuzdava agresiju i nasilje u sebi. Radi u dućanu fensi igračaka s frendom s faksa s kojim pročešlja svakakve teme iz japanske kulture. A onda se pojavi tip koji ju podsjeća upravo na nešto iz tog japanskog svijeta. Pa se zaljube. Paralelno ide i strip unutar stripa, recimo nekakva bajka. Crtež je odličan i to sve tako lijepo i zanimljivo ide do trenutka kad se autor našao pred narativnim zidom i poslao svoje likove u komu Lako tako

Bilo bi mi draže da se radi o nijemom stripu, pa da se samo divim crtežu i izbjegnem ostatak, al čak i u takvom stripu moraš imati ideje
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:33   #1890
Asaf Hanuka: Realist

Hanuka je odličan ilustrator koji je u ovom autobiografskom stripu sastavio čitavu seriju vinjetica iz svakodnevnog života. Svaka stranica donosi svoju epizodu, ponekad ima teksta a ponekad i ne. To su uglavnom obiteljske situacije koje skupa s financijskim problemima izazivaju popriličnu tjeskobu kod autora. Kako se radi o autobiografiji umjetnika tu i tamo preispituje svoje autorstvo i ine dileme.
Pošto je u Izraelu paralelno s privatnom tjeskobom ide i ova vanjska izazvana konstantnim prijetnjama eventualnog rata.

Tu mu je fora ilustracija, podsjetila me na lokalno kino.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 11:40   #1891
Crossed.

Pročitah 9 volumea, meščini. Jasno, najbolji su oni koje je pisao Garth Ennis. Nisu ni drugi nečitljivi, ali kad ih porediš s Ennisom - meh. Pokušavaju biti na tragu onoga što je Ennis kreirao, no nedostaju pamtljivi likovi. Tipa, lik iz trećeg volumea, psihopat, pojavljuje se i kasnije. A jako bih volio da ga nema. Pročitat ću sve što je izašlo, jebi ga.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 13:03   #1892
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Pročitat ću sve što je izašlo, jebi ga.
Imam ti ja bolju ideju. Zanemariš taj jeftini gore i baciš se na Mooreov Providence
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 22:00   #1893
Will do!
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 11:05   #1894
Hm. Počeo "Doomsday Clock", nastavak "Watchmena", smješten u standardni DC svemir. Nisam još pročitao, malo sam prolistao, čak izgleda OK, ali suzdržat ću se od konkretnih ocjena.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 00:10   #1895
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Zanemariš taj jeftini gore i baciš se na Mooreov Providence
Ja se bacio, pročitao prva tri, i strip je dobar, ali me izluđuje ova Mooreova manija pisanja pratećeg dnevničkog teksta i letaka. Gubim puno ako ih odlučim preskakati?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 11:16   #1896
Ja sam pročitao Providence do kraja. Nakon drugog sam volumea prestao čitati dnevnik. Koliko sam uspio shvatiti to je opsežniji prikaz volumea koji čitamo. Uglavnom, završio. Na trenutke me malo umorilo. Ne jer je dosadno, nego zato što sam vjerojatno intelektualno podkapacitiran da uberem sve Mooreove ideje.

Taj me 'presjek' sa Alom Jolsonom naježio, moram priznati.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 20:54   #1897
Zna li neko kako stupiti u kontakt s stranicama poput stripovi.com, oni nemaju ni mail adresu vidljiv nigde? Hteo bih pisati recenzije zvanično pa me zanima gde bih mogao..
__________________
Daily Comic Mind
yoda33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 21:11   #1898
Scalped.

Posudio od prijatelja. Kompletirano Fibrino izdanje. Moram ih pohvaliti. Fibru, jelte. Izuzetno kvalitetno izdanje, + prilično dobar prijevod. Što se tiče same radnje, vidim zašto se spominju The Wire, Deadwood i sl. kao uzori. Jako dobro napisano, nijansirano, duhovito, na trenutke nadahnuto nacrtano. Nisam znao da je Guera Srbin, btw. Nakon četvrte knjige, koja me na trenutke tol'ko sjebavala, zbilja emotivno sjebavala, moram reći da autor, Aaron, ipak nije znao završiti cijelu priču na zadovoljavajuć način. Ne mijenja to sveobuhvatno pozitivan dojam, ali na kraju ipak ocjena manje. E da, uvod u četvrtu knjigu, sa dvoje ostarjelih Indijanaca, nešto je najbolje što sam pročitao ove godine.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 21:35   #1899
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
moram reći da autor, Aaron, ipak nije znao završiti cijelu priču na zadovoljavajuć način.
Ne zna Aaron nikad završiti, neće niti znati, to se ne uči.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 19:37   #1900
Da se ne bakćem s njegovim ostalim pisanijama, dakle?

Počeo sam čitati Daytripper braće Moon i Ba. Došao do pola, dobro je. Nadam se da će tako i ostati.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.