Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 13:47   #681
Quote:
SHOGO kaže: Pogledaj post
Znači sretnem na krku, valjda se znaju, ekipa njemaca u "HOTELU" odsjeda, dolaze u malo sređeniji hotel s 6 MCVa, lik ih s parkinga posprdno gleda...eto tak
Pa to ti kazem; ono das malo para i vozis se okolo i na urlaub. Boli te. Isto kao i Belgija u kojoj sam cesto bio ove godine - svaki drugi karikirano govoreci je neki znacke Dacia; jako puno Lodgy-a i MCV-a. Jedino nas boli koja se znacka parkira u vlastito dvoriste.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:23   #682
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ha cuj, tce90 ti je MPI dakle port injection benzinac sa turbom, za plin bez problema ide; dok je 1.2 tce direct injection benzinac i tu onda dolazimo kod price kao i za TSI i slicne motore.
A bio je i stari 1.2 tce, iz Clia trojke, pa zakaj ne to u Daciu...norme normice
100 konjića milina, stari motor s malim turbekom...ali ne
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:46   #683
Quote:
SHOGO kaže: Pogledaj post
A bio je i stari 1.2 tce, iz Clia trojke, pa zakaj ne to u Daciu...norme normice
100 konjića milina, stari motor s malim turbekom...ali ne
Hm, taj 1.2 motor je imao 100 KS na 5500 rpm te 145 Nm na 3000 rpm.

Tce90 ima 90KS te maksimum moment od 135Nm od 2000-3500 skoro pa linearno s time da je 90% vec dostupno od 1650 rpm-a.

Ne vidim razlog za imanje tog starijeg 1.2 motora - 10KS veca snaga skroz gore na okretajima te svega 10Nm veci moment na 3000 rpma tek.

Realno, tce90 je bolji.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 15:08   #684
Realno mali iznenađujuće vuće. Baš me iznenadio kad sam išao na ljetovanje. Kompletna oprema za kampiranje, krcat do vrha + 430litara kofer na krovu s 4 putne torbe robe (nema majko, moji i u kamp nose pola garderobe od doma ) i na kraju vozio sa upljanim limitatorom uz Maslenicu radi ove koferčine na krovu (da ne pređam 130 km/h).
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 15:38   #685
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Realno mali iznenađujuće vuće. Baš me iznenadio kad sam išao na ljetovanje. Kompletna oprema za kampiranje, krcat do vrha + 430litara kofer na krovu s 4 putne torbe robe (nema majko, moji i u kamp nose pola garderobe od doma ) i na kraju vozio sa upljanim limitatorom uz Maslenicu radi ove koferčine na krovu (da ne pređam 130 km/h).
To mogu i ja reci za svoj tce90 na logan mcv. Jako zadovoljan kako motorcic vozi taj auto.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:50   #686
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Taj sistem ne ugrađuje nitko a sve ovo što si napisao su reklamni materijali.

Taj sistem je bio BRC-ov pokušaj da parira Vialle lpdi sistemu i Prins Liquimax sistemu.

Odustali su od njega jer se SDI 2.0 sistem pokazao isplativiji i duplo jeftiniji.

Zato na službenim stranicama nema ni spomena o tom sistemu niti liste automobila koje se mogu pregraditi s LDI sistemom.

Sve što BRC radi s pregradnjom direktnog ubrizgavanja je sequent direct injection što se može vidjeti na
http://www.brc.it/
Ma da, naravno...



__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:53   #687
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
dok recimo jedne octavie nema u lpg izvedbi, samo cng
a fiat tipo u 1,4 turbo izvedbi i s lpg-om nasi lumeni ne uvoze
Meni je žao ko psu kaj kod nas nema više CNG točionica. Jer je još jeftiniji nego LPG, i po onome kaj sam vidio po vani, bolji za veće i jače aute tipa šestake i osmake.

Ako se i CNG razgrana kod nas, slijedeći će biti neka V8 limuzina sa CNG sistemom.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 21:21   #688
Evo ga Cartman se probudio.
Sad će krenuti iživljavanje i pričanje nebuloza po forumima do 4 ujutro, mama i tata su išli spavati
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:53   #689
Kad nebulozni retardirani pacijent ide drugima govoriti kako pričaju nebuloze
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 00:02   #690
Jel to kod nas namjerno štopaju CNG ili što?
Svakih 20 godina jedna punionica,ako i toliko bude više!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 02:24   #691
Moguće. Neam pojma, ali zadnje kad sam se informirao oko CNG-a, bilo je slovom i brojkom DVIJE punionice u cijelom ZG. A koliko ih je u HR, neam pojma.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 08:29   #692
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Moguće. Neam pojma, ali zadnje kad sam se informirao oko CNG-a, bilo je slovom i brojkom DVIJE punionice u cijelom ZG. A koliko ih je u HR, neam pojma.
bas sam neki dan probao naci info koliko ima cng punionica u rh i nisam uspio. nasao samo neke stare clanke di se spominju te dvije u zg.

navodno srbija ima vecu ponudu
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 08:35   #693
3, dvije u ZG i jedna u Rijeci, i većinu zauzzimaju Busevi javnog prijevoza.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 10:44   #694
Evo recimo Landi Renzo za direct injection benzince:

https://landirenzo.com/en/omegas-dir...stem#car-model
https://landirenzo.com/sites/default...inders-lpg.pdf

which inject small quantities of petrol in alternating cycles even when the vehicle is running on gas. These cycles result in minimal petrol consumption, are optimised by the system and are not perceived by the driver.

Lovato

The new EASY FAST DIRECT INJECTION ExR 4 has been developed for petrol direct injection engines from 2 to 4 cylinders. The emulation of the fuel injectors, which was improved thanks to the D.I. ExR ECU, has led to the consumption optimization and the reduction of polluting emissions.

When the car is running on gas there is always a minimum gasoline consumption: the quantity of fuel depends from the characteristics of the engine and changes from model to model. This is necessary to
guarantee the lubrication and the correct temperature of the fuel injectors during gas operation

conversion list:
http://www.lovatogas.com/public/1707...V.%206_web.pdf

BRC

Sequent Direct Injection 2.0

Sequent Direct Injection (SDI and SDI 2.0 ) installations are based on sequential LPG gas supply systems in the BRC Sequent gas phase.

They introduced the possibility of periodic activation of gasoline injectors that are located in the combustion chambers of direct injection engines and therefore must be cooled and cleaned from the combustion products.

This does not damage them, but the LPG engine uses a certain amount of gasoline, depending on the nature of the vehicle.

Recently, the list of LPG powered units has been expanded with the use of SDI 2.0 .


conversion list:
http://www.brc.it/pdf/lista_privati_en.pdf


---

Znaci od recimo 3 najveca svjetska proizvodjaca za LPG konverziju, koji sistem podrzava da se vozis na LPG u direct injection benzincu a da se benzin uopce ne trosi? Odnosno da se ne sprica benzin tu i tamo radi zastite benzinskog injektora?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 16:39   #695
Poduzetnik će se još malo probudit pa će ti objasniti par stvari oko direktnog ubrizgavanja plina
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 17:09   #696
Poduzetnik je već slinavom pacijentu koji jede šarene tabletice ko kokice sve objasnio tako da ga je pustio da se ukopa u govna do grla.

Europe2seoul, SDI i LDI sistemi nisu isto, čisto da skratimo priču. Za Lovato ne znam niti sam se informirao , znam još za Vialle da je čista direkcija bez dodatnog ubrizgavanja benzina i znam za Prins. Uz BRC LDI jelte.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 18:51   #697
Direktore, mene bi zanimalo koje automobile možeš preraditi s BRC LDI sistemom kad je napravljen 2012. samo za Hyundai 1.6 GDI motor kojeg više ni nema u prodaji i zašto taj sistem više ne spominju na BRC službenoj stranici nego samo BRC SDI s ubrizgavanjem benzina uz plin.

Inače dobro jutro, nadam se da si popio kavu, duga je forumaška noć pred tobom
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 22:34   #698
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Direktore, mene bi zanimalo koje automobile možeš preraditi s BRC LDI sistemom kad je napravljen 2012. samo za Hyundai 1.6 GDI motor kojeg više ni nema u prodaji i zašto taj sistem više ne spominju na BRC službenoj stranici nego samo BRC SDI s ubrizgavanjem benzina uz plin.

Inače dobro jutro, nadam se da si popio kavu, duga je forumaška noć pred tobom
Tocno ; BRC ima i prodaje kao najnapredniji samo SDI 2.0 i to je to. A trosi benzin uz plin.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 00:10   #699
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Direktore, mene bi zanimalo koje automobile možeš preraditi s BRC LDI sistemom kad je napravljen 2012. samo za Hyundai 1.6 GDI motor kojeg više ni nema u prodaji i zašto taj sistem više ne spominju na BRC službenoj stranici nego samo BRC SDI s ubrizgavanjem benzina uz plin.

Inače dobro jutro, nadam se da si popio kavu, duga je forumaška noć pred tobom
Ne pijem kavu, niti šarene tabletice s kojima vjerujem da imaš jako puno iskustva.

Što se tiče ovog gore, reci ti meni. Dapače. Ja znam koji sve idu. I nije da se taj sistem ne spominje na službenoj BRC stranici, samo je potrebno naći gdje.

No, znam da nećeš, kao što znam da si lažov koji se usrao previše puta. Zašto lažeš konstanto? E to mi je jedina nepoznanica i mogu samo nagađati.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 00:11   #700
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Tocno ; BRC ima i prodaje kao najnapredniji samo SDI 2.0 i to je to. A trosi benzin uz plin.
Nemoj gutati laži, radije se sam uvjeri. Nije teško nazvati ni Thomgas, niti recimo SLO ili BiH zastupnika i provjeriti.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.