Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Ocjena Vlade RH nakon 365 dana
odličan (5) 6 4.35%
Vrlo dobar (4) 4 2.90%
Dobar (3) 5 3.62%
Dovoljan (2) 8 5.80%
Nedovoljan (1) 31 22.46%
Nema tako niske ocjene 84 60.87%
Glasovatelji: 138. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2017., 08:20   #8321
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Jesi ti cuo kad za pojam izdaja i veleizdaja?
Sve republike bivse SFRJ su postavile mega izdajnike na celo svojih drzava koji se trude raditi samo na stetu svojih gradjana. Nevjerovatno ali istinito. I tuzno.
I mislis da je to slučajno? Da su bas ti isplivali?
Kolko se sjećam sve su to društveno-političke perjanice (Al ne one najeksponiranije koje si viđao po dnevniku) iz bivšeg sustava....
Slobo-Jugobanka (gle slučajno i naš Luković). Franjo -general disident (gle slucajno iza njega kolona udbaša)...i tako gdje god pogledaš u polugama vlasti. Sudske, financijske, u ekonomiji...
SwissChoco is offline  
Old 15.10.2017., 20:01   #8322
Quote:
Zbegecani kaže: Pogledaj post
A kaj da ti rečem osim da si plagijator.

Orginalno djelo napisano je tamo negdje ‘70-ih i ponavlja se sve do danas.
Za 20 godina, ista meta drugo odstojanje...svatko bu štitil svoju farbu.
Zašto plagijator? Nije ovo što sam napisao ništa revolucionarno novo, siguran sam da je manje-više isto bilo napisano i ovdje bar pedeset puta.
O kakvom se djelu iz '70-ih radi?
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Old 15.10.2017., 23:21   #8323
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post


Mogli bi smo proizvoditi dodatnu vrijednost tako što bi kad napravimo proizvodnju dovoljno veliku za pokriće vlastitih potreba povečati proizvodnju za još tri-četiri puta a dobiveni višak žitarica, krumipra i kukuruza iskoristiti za usgoj ljekovitih i jestivih gljiva. Iz ljekovitih gljiva vaditi korisne sastojke i prodavati ih kao dodatke prehrani. Od tako dobivenog novca postepeno najplodnija područja stavljati pod uzgoj voća, jer voću treba tri do pet godina da počne donositi plodove.
Ti si jako pameztan, reci mi tko će ti raditi, kome će ići dobit? Slavonci se nisu baš nešto pokazali kao poduzetnici, dapače spakirali su kofere kada je trebalo zasukati rukave i zaorati zemlju, a ti pričaš da bi se netko bavio poljoprivredom? Tko? Dalmatinci koji su sreću našli u turizmu?
__________________
----
Novi233 is offline  
Old 15.10.2017., 23:32   #8324
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ti si jako pameztan, reci mi tko će ti raditi, kome će ići dobit? Slavonci se nisu baš nešto pokazali kao poduzetnici, dapače spakirali su kofere kada je trebalo zasukati rukave i zaorati zemlju, a ti pričaš da bi se netko bavio poljoprivredom? Tko? Dalmatinci koji su sreću našli u turizmu?
Trebali bi se poduzetništvom baviti oni koji su završili poslovne akademije koje nešto vrijede. U kojima su naučili barem engleski jezik,možda i još jedan te psihologiju, marketing i vještine rješavanja konflikata unujtar poduzeća.

Te je akademije uglavnom pozavršavala ""elita"" koja bi trebala imati interesa od toga da se razvijemo kako bi ostvarili proviziju na prodaji naših proizvoda.

Kad-tad ćemo morati dati neku svoju robu za robu koju trebamo iz vanjskog svijeta. Neće nas kreditori vječno kreditirat.

Čak i da hoće, dovoljno je da smanje kreditiranje za četvrtinu ili trečinu i eto ti panike i nevolje. A jednom će sigurno smanjit kreditne linije.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 15.10.2017., 23:38   #8325
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Trebali bi se poduzetništvom baviti oni koji su završili poslovne akademije koje nešto vrijede. U kojima su naučili barem engleski jezik,možda i još jedan te psihologiju, marketing i vještine rješavanja konflikata unujtar poduzeća.

Te je akademije uglavnom pozavršavala ""elita"" koja bi trebala imati interesa od toga da se razvijemo kako bi ostvarili proviziju na prodaji naših proizvoda.

Kad-tad ćemo morati dati neku svoju robu za robu koju trebamo iz vanjskog svijeta. Neće nas kreditori vječno kreditirat.

Čak i da hoće, dovoljno je da smanje kreditiranje za četvrtinu ili trečinu i eto ti panike i nevolje. A jednom će sigurno smanjit kreditne linije.
Poduzetinštvom bi se trebali baviti oni koji imaju:

1. Ideju- imati neki pojam o onome što želiš i kako i kome itd

2. Volju - uopće željeti iću u tom smjeru, hodati tim putem

3. Novac - sredstva za realizaciju projekta

4. Znanje - kao takvo nije presudno, jer je danas za start nekog bazičnog projekta dovoljno znati upravljati facebook profilom. Plus činjenica, da znanje (za razliku od prve tri stvari) možeš outsorsati, za početak od obitelji. To je početak.
__________________
----
Novi233 is offline  
Old 16.10.2017., 08:27   #8326
Aha, Slavonci su krivi jer odlaze umjesto da se igraju poduzetnika...

I to provali tip koji na gospodarstvu,na temi o Agrokoru,brani Agrokor...

Sve u svjetlu gazenja malih poduzetnika gdje se stigne dok "strucnjake" tipa Todoric desetljecima nitko ne dira...

Naravno da ljudi odlaze,vidjeli su koji su prioriteti bandi na vlasti...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Old 16.10.2017., 14:29   #8327
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
4. Znanje - kao takvo nije presudno, jer je danas za start nekog bazičnog projekta dovoljno znati upravljati facebook profilom. Plus činjenica, da znanje (za razliku od prve tri stvari) možeš outsorsati, za početak od obitelji. To je početak.
Zbog ovakvog stava, da sam investitor - nebi ti imao preda mnom niti dvije minute da izložiš svoj poslovni plan niti bi u tebe investiram ikakve novce.

Kolikogod da emocije pokreču ljude pri kupnji, danas su kupci zbog sveopće krize i znanja do kojeg je lako doći zahvaljujući Internetu, sofisticiraniji nego ikad.

Ja jedva čekam da nam kreditori zavrnu linije kredita za trošenje proizvoda. Jest da ću kao slabi član društva krepat, dok će uhljebi još neko vrijeme nastavit živjet, ali ako krepam tek nakon što barem poneki od njih krepaju, krepat ću u spokojstvu i miru božjem.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 16.10.2017., 19:30   #8328
Uteko im gazda,to jest čekali dok ne utekne.

@IVICA TODORIĆ I SINOVI IZVAN HRVATSKE, NAVODNO U LONDONU Pravni ekspert otkriva kako se može doći do njih i mogu li se izvući s jamčevinom!
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...vinom/6653736/
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Old 16.10.2017., 21:02   #8329
Al pazi uhapse kao sve koji su vodili Agrokor, osim ministra T. Marica. I gazde i obitelji
don Kacunko is offline  
Old 16.10.2017., 21:38   #8330
Puna sam kritika na račun Plenkovića, o tome sam na ovom forumu i pisala, no danas je dao dobar intervju. U usporedbi s Bernardićem, djeluje kao ozbiljan političar.

http://vijesti.hrt.hr/410504/plenkov...cijski-tsunami
Veronikaa is offline  
Old 16.10.2017., 21:49   #8331
Quote:
Veronikaa kaže: Pogledaj post
Puna sam kritika na račun Plenkovića, o tome sam na ovom forumu i pisala
Možeš li nas usrećiti nekim linkom na tvoje kritike Plenkovića?
Lord Byron is offline  
Old 16.10.2017., 22:07   #8332
Quote:
Veronikaa kaže: Pogledaj post
Puna sam kritika na račun Plenkovića, o tome sam na ovom forumu i pisala, no danas je dao dobar intervju. U usporedbi s Bernardićem, djeluje kao ozbiljan političar.

http://vijesti.hrt.hr/410504/plenkov...cijski-tsunami
Kako ćeš ti prepoznati dobar intervju kada si lagala o 7 gospodarskih foruma KGK?
McAucliffe is offline  
Old 16.10.2017., 23:09   #8333
Quote:
Veronikaa kaže: Pogledaj post
Puna sam kritika na račun Plenkovića, o tome sam na ovom forumu i pisala, no danas je dao dobar intervju. U usporedbi s Bernardićem, djeluje kao ozbiljan političar.

http://vijesti.hrt.hr/410504/plenkov...cijski-tsunami
Plenković je ozbiljan političar jedino zato što je narod inertan i glup. Jedino što je ozbiljno koliko je u stanju beskrupulozno lagati ovaj narod, a čak ni to NE radi pretjerano dobro.

Vrhunska predstava HDZa, a i upleteni iz SDP-a igra vrhunsku sporednu ulogu. Kakva sinergija "ljutih protivnika" na pol. sceni. Pohvale DORH-u, Cvitanu, Kulmerovom kartelu, Kolindi, ma svima uključenima, svi zaslužuju Oscara.

Hint: Gerijatrijska opasna ekipa koja se naslikavala iza Anematora nakon pobjede na izborima dobiva nagradu za najbolje mađioničare godine, isparili jednostavno.
__________________
"You are what you eat but I don 't remember eating a sexy beast in the morning."
TeenWindfucker is offline  
Old 17.10.2017., 08:16   #8334
Naime, kako piše današnji Nacional, pozivajući se na dva visoka politička izvora bliska vrhu HDZ-a, pitanje je trenutka kada će Marić morati odstupiti, jer odnosi između njega i premijera više nisu idilični.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...i/1001396.aspx
svjpromatrac is offline  
Old 17.10.2017., 09:31   #8335
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
pitanje je trenutka kada će Marić morati odstupiti
Ako je ovo istina, Plenković si vjerojatno ne može oprostiti što nije smijenio Marića i ostao s Mostom u vlasti.

U to je vrijeme Marićeva ostavka mogla biti prikazana kao nekakav moralan i vjerodostojan čin - u biti je mogao na račun tog poteza priskrbiti poneki postotak popularnosti.
Lord Byron is offline  
Old 17.10.2017., 11:56   #8336
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
Naime, kako piše današnji Nacional, pozivajući se na dva visoka politička izvora bliska vrhu HDZ-a, pitanje je trenutka kada će Marić morati odstupiti, jer odnosi između njega i premijera više nisu idilični.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...i/1001396.aspx
Ako se to dogodi onda ce samo trebati gledati kako HDZ bot trollovi u roku sekunde krecu u pljuvacinu po maricu,a pisu pangerike cati...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Old 17.10.2017., 12:30   #8337
A vidite ovoga tuduma i ljige Roksa kako sad hrabar i pametan.
Mislim zna se ko je i šta je Todoric ali kad vidim ovakve idiote kako sad nesto komentiraju a dana nisu nigdje radili i nemaju pojma o ikakvom poslu osim stranačkih lupetanja onda dobijem mlade. Todoric je barem u zivotu zaradio nesto vlastitim rukama.(naravno pitanje je na koji nacin).

https://www.tportal.hr/vijesti/clana...ameti-20171016
don Kacunko is offline  
Old 17.10.2017., 16:33   #8338
Cudno kako bilde debilde ne nalazi za shodno pricati o svome kolegi Maricu...

I kreditima,naknadnoj pameti...

Stovise,cak i laganju kako je u koncernu sve ok...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Old 17.10.2017., 19:21   #8339
Quote:
Veronikaa kaže: Pogledaj post
Puna sam kritika na račun Plenkovića, o tome sam na ovom forumu i pisala, no danas je dao dobar intervju. U usporedbi s Bernardićem, djeluje kao ozbiljan političar.

http://vijesti.hrt.hr/410504/plenkov...cijski-tsunami
Veronikaa draga pa kakav je Bernardić političar ili još k tome "ozbiljan".
Si se pogubila malko. Ali što je dobro u tom iskazu, nije ništa spriječila, samo da je naplatila svoje sve bi mu oduzela ili preuzela i još bi Todorić bio dužan.
A ostali neka utjeruju dugove od Todorića samog jer vlada štiti samo sebe ali ne i interese naroda Hrvatske.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 17.10.2017., 20:37   #8340
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Zbog ovakvog stava, da sam investitor - nebi ti imao preda mnom niti dvije minute da izložiš svoj poslovni plan niti bi u tebe investiram ikakve novce.

Kolikogod da emocije pokreču ljude pri kupnji, danas su kupci zbog sveopće krize i znanja do kojeg je lako doći zahvaljujući Internetu, sofisticiraniji nego ikad.

Ja jedva čekam da nam kreditori zavrnu linije kredita za trošenje proizvoda. Jest da ću kao slabi član društva krepat, dok će uhljebi još neko vrijeme nastavit živjet, ali ako krepam tek nakon što barem poneki od njih krepaju, krepat ću u spokojstvu i miru božjem.
Pa gle pod pretpostavkom da svi ne znaju sve, logično je da ćeš prije ili poslje trebati uzeti, nekoga za (npr) poslovnu komunikaciju na engleskom ili francuskom, da ćeš orije ili poslije trebati nekog stručnog električara jer u poslu znati zamijeniti žarulju nije uvijek dovoljno, ako kreneš prodavati robu, štz, mađarima, trebati eš nekoga tko će to znati itd. Ti sve stvari ne možeš znati. Zato je jedna od divizija u poduzetništvu "uvijek zapošljavaj onog tko zna više od tebe"
__________________
----
Novi233 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:56.