Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2017., 12:40   #21
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Bilo bi ok da je dogovor sve prepuštamo mami pa nakon njene smrti kreću dijeljenja.
Ne bih rekao.
Odricanje vlasništva na koje imaš pravo općenito nije u redu, jer pogotovo u obiteljskim odnosima može uzrokovati razna zamjeranja i implicirane “dugove”.

U redu bi bilo da se djeca dogovore da će mami pustiti da koristi nekretninu do smrti, a za to nikako nije potrebno da se vlasništvo prepisuje na nju.
Uostalom, kakva je ona bila majka toj djeci ako se ne osjeća ugodno biti s njima u suvlasništvu, nego hoće sve za sebe, valjda od straha od izbacivanja?
JPK is offline  
Old 09.06.2017., 12:43   #22
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Lyanna,
Ako se stvar počne komplicirati i krene pokolj, po meni, povuci se. Nemoj potrošiti dane u pokolju s onima s kojima bi se trebala voljeti. Srozat će te na svoj nivo i izvuči najgore iz tebe i to više neće biti nakaradni članovi tvoje obitelji, nego ćete skupa biti nakaradna obitelj.

Realno, ništa od toga po zaslugama ne pripada nikome od vas. Ako te žele razbaštiniti, neka im. Ništa od svega iz nasljedstva ne može odrediti tvoju budućnost, osim činjenice da su te najbliži spremni prodati zbog pretpostavljam stotinjak tisuća eura.


Pa ti sad uzmi život pred sobom i reci čega je sto tisuća eura vrijedno?
Meni je u kontekstu natezanja s materetinom koja mi želi osporiti pravo nasljedstvo sto tisuća eura - nula.
Ovo bi bila jedna jako bedasta emotivna odluka.
100 tisuća eura viška je za većinu ljudi nekoliko desetljeća gutanja sličnih govana od strane šefa i suradnika.

Uostalom, nikakvih klanja ne mora biti. Ona će dobiti svoju jednu trećinu makar i da ne progovori nijednu riječ osim kod javnog bilježnika da prihvaća nasljedstvo.
JPK is offline  
Old 09.06.2017., 12:47   #23
Moram reci a se nikako ne slazem s nalijperkom. P(r)epustanjem bezobraznima i nemoralnima, jer smo mi iznad materijanih i inih razmirica, dobivamo tocno to sto danas i imamo. Da posteni sute i pokrivaju se usima, a stoka gazi i otima sto im se svidi.
Lyanna, da parafraziram druga Tita, tuđe nemoj, ali ne daj svoje ( što ti po zakonu pripada).
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is online now  
Old 09.06.2017., 12:49   #24
.
Duplić, glupi forum šteka

Zadnje uređivanje Cranesbill : 09.06.2017. at 13:07.
Cranesbill is offline  
Old 09.06.2017., 12:50   #25
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Lyanna,
Ako se stvar počne komplicirati i krene pokolj, po meni, povuci se. Nemoj potrošiti dane u pokolju s onima s kojima bi se trebala voljeti. Srozat će te na svoj nivo i izvuči najgore iz tebe i to više neće biti nakaradni članovi tvoje obitelji, nego ćete skupa biti nakaradna obitelj.

Realno, ništa od toga po zaslugama ne pripada nikome od vas. Ako te žele razbaštiniti, neka im. Ništa od svega iz nasljedstva ne može odrediti tvoju budućnost, osim činjenice da su te najbliži spremni prodati zbog pretpostavljam stotinjak tisuća eura.


Pa ti sad uzmi život pred sobom i reci čega je sto tisuća eura vrijedno?
Meni je u kontekstu natezanja s materetinom koja mi želi osporiti pravo nasljedstvo sto tisuća eura - nula.
Nisam sigurna da kuzim sto zelis reci. Moja interpretacija je da ti velis da ako joj po zakonu pripada 100 000 eura (s kojima si moze kupiti stan i rijesiti glavno egzistencijalno pitanje), a mater je zeli razbastiniti, da bi trebala reci Ok, razbastini me, ja sam iznad toga. Ili?
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 09.06.2017., 12:51   #26
Ne bi mi palo na pamet da tražim išta od imovine mojih roditelja dok je jedno od njih dvoje živo. Kako god ta priča završila, to je NJIHOVA imovina i ja na nju nemam pravo.
Ja im ni na koji način nisam pomogla da imaju to što danas imaju i od kuda mi pravo zahtijevati išta od toga?

Tek kada oboje budu pokojni, mogu krenuti s planiranjima i izračunima koliko sam naslijedila.
Sve ostalo je lešinarski.

Čak računam da ću ja otplatiti dug onog koji bude pokojni jer vjerojatno drugi roditelj s malom mirovinom neće moći.
Cranesbill is offline  
Old 09.06.2017., 12:56   #27
Quote:
Cranesbill kaže: Pogledaj post
Ne bi mi palo na pamet da tražim išta od imovine mojih roditelja dok je jedno od njih dvoje živo. Kako god ta priča završila, to je NJIHOVA imovina i ja na nju nemam pravo.
Ja im ni na koji način nisam pomogla da imaju to što danas imaju i od kuda mi pravo zahtijevati išta od toga?

Tek kada oboje budu pokojni, mogu krenuti s planiranjima i izračunima koliko sam naslijedila.
Sve ostalo je lešinarski.
Ali njen pokojni roditelj je ocito htio da imovinu nakon njegove smrti dijele supruga i djeca. Zasto je postivanje njegove zelje lesinarstvo? Zar ne bi bilo odvratnije ne postivati tu zelju?
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 09.06.2017., 12:59   #28
Quote:
Cranesbill kaže: Pogledaj post
Ne bi mi palo na pamet da tražim išta od imovine mojih roditelja dok je jedno od njih dvoje živo.
Da li ti shvaćaš da nije stvar u "traženju i lešinarenju", nego u činjenici da po zakonu ti imaš za-ko-nsko pravo na nasljedstvo po svojoj pokojnoj majci ili ocu.
Histeriji i sličnim emocijama kod takvih stvari baš nema mjesta jer
Quote:
Odricanje vlasništva na koje imaš pravo općenito nije u redu, jer pogotovo u obiteljskim odnosima može uzrokovati razna zamjeranja i implicirane “dugove”.
Plus, nečija pokojna mama sigurno nije željela da joj se djeca odreknu svega u korist oca tako da ovaj ima čime platiti fufe. Na primjer.

Đepika
Quote:
nego hoće sve za sebe, valjda od straha od izbacivanja?
Ne, već ona koja uživa u moći i manipulacijama.

Vi naivni, pravedni i visokomoralni - mislite da takve stvari ne postoje?
Perka, trolaš da je to užas.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is online now  
Old 09.06.2017., 13:05   #29
Quote:
Cranesbill kaže: Pogledaj post
Ne bi mi palo na pamet da tražim išta od imovine mojih roditelja dok je jedno od njih dvoje živo. Kako god ta priča završila, to je NJIHOVA imovina i ja na nju nemam pravo.
Ja im ni na koji način nisam pomogla da imaju to što danas imaju i od kuda mi pravo zahtijevati išta od toga?

Tek kada oboje budu pokojni, mogu krenuti s planiranjima i izračunima koliko sam naslijedila.
Sve ostalo je lešinarski.

Čak računam da ću ja otplatiti dug onog koji bude pokojni jer vjerojatno drugi roditelj s malom mirovinom neće moći.
Sve je super dok je sve idealno. Pa je u biti svejedno jel ide samo drugom roditelju ili i djeci, koja na kraju nasljede od tog roditelja ako je išlo samo njemu.
Međutim život piše romane : ana žube : i svašta se događa.

Teoretski, roditelj koji ostaje može to nasljedstvo ostaviti/prepisati/pokloniti kome god želi, a to ne moraju biti djeca. Može prodati, rasprčkat novce, može svašta. Pa se oni kasnije moraju izboriti za ono što im rođenjem pripada. Da se to izbjegne, zakon daje sasvim elegantna rješenja. I nisu nimalo lešinarska.
Hilda is offline  
Old 09.06.2017., 13:06   #30
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Vi naivni, pravedni i visokomoralni - mislite da takve stvari ne postoje?
Imam ja slucaj ugovora o dozivotnom uzdrzavanju, radi se o stvarno skladnoj obitelji, pa su potpisnici ipak potpisali da im vlastite matere imaju dozivotno pravo koristenja nekretnine. Nema nikakvih nasluha da bi oni izbacivali te zene iz kuce, ali vlasnik se nagledao svacega i radi specificnog zanimanja svjedocio po sudovina u kojekakvim raspodjelama, a i nikad ne znas sto se moze vlasnicima desiti i tko ce onda umjesto njih kolo voditi.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 09.06.2017., 13:06   #31
Jedno je zakonsko (koje shvaćam), a jedno moralno pravo.
I od kuda njenom ocu da određuje što će biti s zakonskim dijelom na koji mama ima pravo. Ona ima svojih pola bračne stečevine i još 1/3 od druge polovice. Znači 4/6
A ako će se djeca s njom i međusobno poklati oko 1/6 koju svako treba naslijediti - za mene je to lešinarenje.

Lyana je na drugoj temi pisala kako želi napustiti drugi fakultet koji joj je mater plaćala, kako ne želi nigdje raditi nego pisati priče i romane. Baš se pitam zašto joj je toliko bitno koliko će naslijediti.

I dalje stojim na tome da djeca nemaju pravo na imovinu roditelja dok je jedan roditelj živ jer ju ona nisu ni zaradila.
Cranesbill is offline  
Old 09.06.2017., 13:08   #32
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ovo bi bila jedna jako bedasta emotivna odluka.
100 tisuća eura viška je za većinu ljudi nekoliko desetljeća gutanja sličnih govana od strane šefa i suradnika.

Uostalom, nikakvih klanja ne mora biti. Ona će dobiti svoju jednu trećinu makar i da ne progovori nijednu riječ osim kod javnog bilježnika da prihvaća nasljedstvo.

Ako prođe glatko, super, a ako ne ja bih se maknula. Ne bi racio tu napravio ništa spektakularno za moj život.

Meni mir uključuje to da nemam ročišta, da ne gledam pohlepnu familiju, da se ne punim mržnjom kao reakcijom. Meni je nevjerojatno da se u ovakvoj prilici za borbu oko nečega, šta na niti jedan način nikome ne pripada po zasluzi, stići gotovo 100% potpora za borbu, a kad se potegnu druga pitanja u kojima se direktno boriš za svoje - pokazuje se jedna metiljava masa nesposobna za ikakvu konfrontaciju.

Onog trenutka kad će 100 tisuća biti nešto što će vrijediti meni mojeg mira i principa, onda ću podrediti život da ih što prije zaradim ili ću poći u politiku, sponzoruše, muljat ću na poslu i tako. Do tad, nemam 100 tisuća .
nalij pero is offline  
Old 09.06.2017., 13:11   #33
@ Cranesbill
Zakonski dio kao bračna stečevina na koji bračni drug ima pravo je zakonski i jasan samo ako i glasi na tu osobu. Ako je na papiru vlasnik samo otac od kud da sud zna što je njeno i stečevina, a što samo njegovo nasljedstvo i dijeli li ono i što nije njeno ili je njeno? Prvo bi trebalo ići u dokazivanje bračne stečevine pa onda dalje.
Nemoj to brkati.
Zbog jednostavnosti pričamo samo o ostavini onoga što je bilo na njenog oca, jer druge informacije nemamo.
Hilda is offline  
Old 09.06.2017., 13:15   #34
I znači da je u redu da njena mama koja ju je podigla i školovala ostane na 1/3 imovine jer žena nije tražila da se svugdje upiše kao suvlasnik i jer ima pohlepnu lijenu balavurdiju od djece?

Lešinari.
Cranesbill is offline  
Old 09.06.2017., 13:16   #35
Quote:
Cranesbill kaže: Pogledaj post
Lyana je na drugoj temi pisala kako želi napustiti drugi fakultet koji joj je mater plaćala, kako ne želi nigdje raditi nego pisati priče i romane. Baš se pitam zašto joj je toliko bitno koliko će naslijediti.
Odvratna si.
Da si pratila, vidjela bi da je Lyanna ta koja bi pristala na manje i da joj teta i ljudi na forumu govore da je obitelj zeli opako preveslati. Stovise, nitko joj ne savjetuje da trazi vise od onog sto je zakonski pripada niti je ona u ikojem svom postu dala naslutiti da bi to radila.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Received Infraction
Old 09.06.2017., 13:17   #36
Hvala.

Meni su odvratni ljudi koji žele imovinu koju nisu zaradili.
Cranesbill is offline  
Old 09.06.2017., 13:17   #37
Ne vidim problem. Svi zajedno kao obitelj nasljeđuju i ne vidim zašto bi itko tu bio oštećen.


Edit: čekaj kak to misliš nisu zaradili? Kako znaš da nisu? Kako znaš da nisu ulagali u nekretninu jer su već možda odrasli ljudi? Odricali se kao djeca za to (jer niti su tražili da se rode niti da se radi to sve što se radi). Prema tome pričaš gluposti.
Hilda is offline  
Old 09.06.2017., 13:19   #38
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ne bih rekao.
Odricanje vlasništva na koje imaš pravo općenito nije u redu, jer pogotovo u obiteljskim odnosima može uzrokovati razna zamjeranja i implicirane “dugove”.

U redu bi bilo da se djeca dogovore da će mami pustiti da koristi nekretninu do smrti, a za to nikako nije potrebno da se vlasništvo prepisuje na nju.
Uostalom, kakva je ona bila majka toj djeci ako se ne osjeća ugodno biti s njima u suvlasništvu, nego hoće sve za sebe, valjda od straha od izbacivanja?
Da si pročitao i citirao drugi dio mog posta, vidio bi da se to ne odnosi na Lyannu.
Flying Buttress is offline  
Old 09.06.2017., 13:21   #39
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Vi naivni, pravedni i visokomoralni - mislite da takve stvari ne postoje?
Perka, trolaš da je to užas.
Ma nije tu riječ o moralu i pravdi, tako si oni to samo racionaliziraju.
Riječ je o odgoju i mentalitetu.
Ima začuđujuće puno odraslih ljudi koji su pred svojim roditeljima manji od makova zrna i misle da su im doživotno nešto dužni jer su ih ovi rodili/othranili.
Meni je to uvijek bilo žalosno gledati jer sam se smatrao ravnopravnim s roditeljima, a ni oni se nisu bunili protiv toga.

Quote:
Cranesbill kaže: Pogledaj post
I dalje stojim na tome da djeca nemaju pravo na imovinu roditelja dok je jedan roditelj živ jer ju ona nisu ni zaradila.
Ne, ovo je razlog koji ne stoji.
Jer živi roditelj također nije zaradio tu imovinu koja se dijeli među nasljednicima, on je zaradio svoj dio bračne stečevine koji ionako dobiva.

Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Ako prođe glatko, super, a ako ne ja bih se maknula. Ne bi racio tu napravio ništa spektakularno za moj život.

Meni mir uključuje to da nemam ročišta, da ne gledam pohlepnu familiju, da se ne punim mržnjom kao reakcijom. Meni je nevjerojatno da se u ovakvoj prilici za borbu oko nečega, šta na niti jedan način nikome ne pripada po zasluzi, stići gotovo 100% potpora za borbu, a kad se potegnu druga pitanja u kojima se direktno boriš za svoje - pokazuje se jedna metiljava masa nesposobna za ikakvu konfrontaciju.

Onog trenutka kad će 100 tisuća biti nešto što će vrijediti meni mojeg mira i principa, onda ću podrediti život da ih što prije zaradim ili ću poći u politiku, sponzoruše, muljat ću na poslu i tako. Do tad, nemam 100 tisuća .
Ovo isto ne stoji.
Jer ne moraš ići na ročišta i sukobljavati se s obitelji.
Možeš se jednostavno držati svog prava vlasništva i čekati da te odluče isplatiti.

Osim toga, s obzirom na ovo teatralno odbacivanje novca, rekao bih da nemaš dobru predodžbu kako je to imati kredit od 100k eura na 30 godina i koliko je to teže i rizičnije nego posvađati se s obitelji.
Uostalom, njihovi obiteljski odnosi već jesu potpuno narušeni i povjerenje izgubljeno, čim su je na ovakav način pokušali prevariti.
JPK is offline  
Old 09.06.2017., 13:24   #40
Nisam upratio sve detalje; je li opcija izraziti brojkom svaki pojedini dio nasljedstva, i matematički sve podijeliti?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.