Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Vjerujete li u bosanske piramide?
Da 281 37.27%
Ne 387 51.33%
Nemam mišljenje 86 11.41%
Glasovatelji: 754. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2006., 10:07   #1021
[QUOTE=AllweEverWanted]
Quote:
Bhakti kaže:
Svaka 3 dana imas neki Show o piramidama na Dicovery Civilization,.. gdje u detalje opisuju kako su gradjene,... zasto su gradjene,.. i razne fascinacije,... razlog zasto su ostale piramide naizgled blijede kopije je vrsta kamena koja je koristena,...DAkle tehnologija kojom je piramida gradjena je 100 000 ljudi,..
A spekulacije o impresivnoj preciznosti koju ni danas nije moguce postici su cista glupost i naklapanje popularista.
DAkle piramide nisu nikakav misterij vise,... pravi misterij je sfinga za koju se zna da je gradjena na ostacima jos starije gradjevine,.. koja prema eroziji kamena od koje je gradjena,.. se da zakljuciti da je gradjena i bila na tom mjestu kad je na tom podrucju bilo puno kise,.. a ne pustinja ko danas,.. a to je bilo prema nekim procjenama bar 6 do 8 hiljada godina prije krista.
dobro možda sam se malo krivo izrazio da je nemoguće postići, no vrlo teško svakako. Uzmi neki laserski daljinomjer pa izmjeri moderne građevine te visine, vjeruj mi da će se rijetke uklopiti u tu preciznost. Jel ti uopće znaš koliko je to 15 centimetara, da si ikad radio nešto u građevinarstvu znao bi što je to. Obične zgrade ti fulaju po metar u proporcijama. Kažeš nije fascinantno složiti 6000000 tona blokova bez uporabe lasera, geodetskih snimanja, kompasa, GPS-a, dizalica i sličnih sprava sa takvom preciznošću prije 6000 godina?
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2006., 21:50   #1022
pa mozda su imali lasere, dizalice i ko zna sta jos. i to je misterija.
kako znamo da nisu imali a nista vise ne znamo o njima?
mislim, tvrdimo da su bili napredna civilizacija pa ih onda poredimo sa divljacima. zna li neko sa sigurnoscu da nisu imali neku opremu koja je u usporedbi sa danasnjom "visokom tehnologijom"???

neki ce misliti da sam glup sto ovo sve pitam, ali razmislite malo.... odgovora nemaaaaaaa..........
H.k.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2006., 23:54   #1023
[QUOTE=Bhakti]
Quote:
AllweEverWanted kaže:
dobro možda sam se malo krivo izrazio da je nemoguće postići, no vrlo teško svakako. Uzmi neki laserski daljinomjer pa izmjeri moderne građevine te visine, vjeruj mi da će se rijetke uklopiti u tu preciznost. Jel ti uopće znaš koliko je to 15 centimetara, da si ikad radio nešto u građevinarstvu znao bi što je to. Obične zgrade ti fulaju po metar u proporcijama. Kažeš nije fascinantno složiti 6000000 tona blokova bez uporabe lasera, geodetskih snimanja, kompasa, GPS-a, dizalica i sličnih sprava sa takvom preciznošću prije 6000 godina?
Sve se da nagraditi i uz uporabu primitivnih alata,..i zna se jako dobro kako su kameni blokovi slozeni i doneseni do mjesta gdje je piramida bila gradjena,... jos uvijek na dnu nila ima 30 tak blokova koji su dozivjeli nezgodu,....
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 03:05   #1024
Quote:
KulinBan kaže:
"Dr. Dario Andretta je prihvatio da od sada bude na čelu Komiteta za geologiju pri Fondaciji "Arheološki park Bosanska piramida Sunca".
Ako neće domaći okoštali komunjarski i foteljaški "stručnjaci" tipa Zilke koje je vrijeme očito pregazilo .... onda hoće ko hoće.

A možda je i bolje tako, bar će se nešto radit a ne samo pametovat iz Saraj'va k'o što su ovi naši naučili.
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 08:40   #1025
Quote:
AllweEverWanted kaže:
zato vas je nagradio tokom rata
Ima zajeban smisao za humor!
__________________
Ko pročita, otpala mu kita.
Ramzes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 09:00   #1026
Quote:
KulinBan kaže:
"Dr. Dario Andretta je prihvatio da od sada bude na čelu Komiteta za geologiju pri Fondaciji "Arheološki park Bosanska piramida Sunca".

U izjavi za Fondaciju rekao nam je slijedeće: "Moja impresija je da se nalazimo pred nečim veoma važnim za istraživanje. Mi smo sigurni da se radi o nečemu veoma važnom sa geološke i arheološke tačke gledišta, jer zasigurno već imamo neke morfološke oblike koji ukazuju na djelovanje ljudskih ruku. Nalazimo se pred geomorfološkom strukturom koja je bila obrađivana ljudskom rukom, a prva impresija je da je neka civilizacija našla interes da oblikuje na način koji je u interakciji sa ovom morfologijom. Ne možemo ništa reći o vremenu, tipu civilizacije, značenju, ali imamo osnovu za dalja istraživanja na globalnoj osnovi. Imam osjećaj da se nalazim pred nečim veoma velikim. U društvu ljudi iz Fondacije "Arheoloski park BPS" sam se lijepo osjećao, upoznao divan narod , divne istraživače, profesore i sve druge."

Sve vise strucnih ljudi (stranih) zeli da bude dio ovog projekta! Ovo su lijepe vijesti a i moja ne strpljivost raste sve vise svakim danom jer ne mogu docekati kad ce da odgonetnu kto je radio ove piramide!!
Lupa gluposti. Geolozi i arheolozi imaju problem što im je zona posmatranja sužena u prostoru. Ne posmatraju objekat u cjelini, i uvijek uz njih mora biti neki građevinac ili geodeta da im objašnjava kako da posmatraju. Talijan je za vrijeme večere u hotelu "Piramida Sunca" priznao moju ocjenu kao najvjerovatniju - da su blokovi izljevani na licu mjesta. Na kraju će se svi okititi mojim pretpostavkama i uputstvima i postati slavni.
Evo još jedne interesantne informacije: prošli vikend sam locirao glavni ulaz u piramidu iz starog Grada. Unutar piramide je komplex odaja, jer piramida "odzvanja", a ima i logike jer su četiri kralja vladala sa Visokog iz male tvrđave. Logično je da je pravi kraljevski grad ustvari ispod tvrđave.
__________________
Ko pročita, otpala mu kita.

Zadnje uređivanje danaye : 05.06.2006. at 23:36.
Ramzes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 17:09   #1027
http://www.youtube.com/watch?v=-JigXhEZRuE
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 17:50   #1028
Oko sfinge, evo sad mi je pala na pamet ideja. Zasto ne bi bilo moguce da je Sfinga prvotno bila prirodna tvorevina (kameno brdasce) koje ih je podsjetilo na recimo lava kako lezi. I onda su oni malo isklesali to brdo (djelove koji se nisu uklapali) i evo nam danasnje sfinge. Koliko vidim na slikama (ne da mi se dublje istrazivati) Sfinga je u biti velika stijena koja je isklesana (a ne slagana od blokova) sto bi se uklopilo u ovu nazovimo teoriju.

Na ovaj nacin bi bili moguci tragovi kisa na bokovima Sfinge. No moram priznati, malo je nategnuto posto ako su vec isklesali ostatak sfinge, zasto nisu poravnali i ta udubljenja? Just my two cents.
Saber is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 19:22   #1029
Visoko, Bosna.





KulinBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 19:35   #1030
hm..jako cudna geoloska pojava. topovska kugla nije, jer je prevelka.
a kaj dela v kamenju, odnosno od cega je ta kamena podloga.
kaj to prije niko nije primetil? eh, dash im piramidu, i njih bash briga...nek to sve zaraste..
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 21:25   #1031
evo ja bi volio da je sve to istina i da tisuce turista dodju vidjeti te piramide jer bi onda 2 puta morali proci preko hrvatske i 2 puta ostaviti lovu nama.kao sto vidite dragi bosanci opet smo u prednosti
whisky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 22:55   #1032
Da li se siječate priče o Sfingi iz grčke mitologije?

Promislite o karakeristikama koje su joj oni pridavali, a po godinama su bili puno bliže starim Egipčanima nego nama.

Zašto svoja nagađanja formirate izvan povijesnih okvira?
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 22:59   #1033
Quote:
whisky kaže:
evo ja bi volio da je sve to istina i da tisuce turista dodju vidjeti te piramide jer bi onda 2 puta morali proci preko hrvatske i 2 puta ostaviti lovu nama.kao sto vidite dragi bosanci opet smo u prednosti
Nece bas svi, mnogi ce preletjeti!!!
KulinBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 23:01   #1034
Ljudi jeste vidjeli novo čudo u Bosni
Počeli su se pojavljivati i NLO-i iznad Sarajeva!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=9H-Of...sarajevo%20ufo
ante_gotovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2006., 00:07   #1035
Quote:
AllweEverWanted kaže:
"Iza te lakrdije ne stoji zvanična znanost niti stručnjaci, odnosno arheolozi i povjesničari. Krajnje je nebulozno i pomisliti, a kamoli tražiti piramide na ovim prostorima. Svaki iole obrazovan čovjek zna kojem vremenu, prostoru i civilizaciji pripadaju takve gradnje." - piše u priopćenju bosanskih povjesničara i arheologa.
A zašto ti bosanski arheolozi što negiraju piramide ne kažu onda šta bi to tamo moglo biti. Volio bih čuti njihovo mišljenje šta je to tamo. Jer nečega očito ima.
Crni Rudar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2006., 00:45   #1036
Quote:
ante_gotovina kaže:
Ljudi jeste vidjeli novo čudo u Bosni
Počeli su se pojavljivati i NLO-i iznad Sarajeva!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=9H-Of...sarajevo%20ufo
Da li je to cudo veliko kao ono u Medjugorju?
KulinBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2006., 01:29   #1037
Quote:
Crni Rudar kaže:
A zašto ti bosanski arheolozi što negiraju piramide ne kažu onda šta bi to tamo moglo biti. Volio bih čuti njihovo mišljenje šta je to tamo. Jer nečega očito ima.
Zato jer bilo kakav publicitet na kraju ipak publicitet,... Davanje publicitit necemu sto smatraj lakrdija je u najmanju ruku neprofesionalno
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2006., 02:45   #1038
Najnovije slike.....Visoko, Bosna!




Glavni ulaz.....






KulinBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2006., 03:11   #1039
Quote:
whisky kaže:
evo ja bi volio da je sve to istina i da tisuce turista dodju vidjeti te piramide jer bi onda 2 puta morali proci preko hrvatske i 2 puta ostaviti lovu nama.kao sto vidite dragi bosanci opet smo u prednosti
Sto se mene tice neka bude tako, nemam nista protiv da i vi uzmete lovu.
__________________
rambi kaze: "Slažem se - oteto prokleto. Primjenjivo i na Izrael..."
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=5874
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2006., 13:18   #1040
Quote:
A sta je s onim navodnim strucnjakom iz Egipta koji je navodno potvrdio da se radi o piramidama. Ja bih zaista volio da se radi o piramidama, ali mislim da treba biti strpljiv i ne istrcavati se s nekakvim nazovi strucnjacima. Bojim se da je Umpa bio u pravu kada je sumnjao u njegovu strucnost. Ali nema veza, ako se pokaze da su zaista piramide eto ti Bosne medju glavnim turistickim atrakcijama. Susjedima u pola cijene.
Umpaš je pakšu, i pljuje i mrzi sve što ima veze sa Bosnom, pa ga posmatraj iz tog ugla. Mora da smo mu mnogo zla nalijeli, šta li. A da bi pričao ima li je ili ne, lafe, dođi na nju.
Ramzes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:36.