Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2016., 13:09   #1881
HZZO moraš sam jer su oni koma, ali HZMO se meni promijenilo samo .
Zato kažem da može provjerit na eGrađani sama prije nego ode
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 13:57   #1882
Mene su zeznuli u banci jer su mi prilikom prezimena odmah blokirali karticu, a a ja to tek skužila drugi dan kad sam išla na bankomat pa mi pojeo karticu

Rekli su da dok ne dođe nova kartica da sa starom neće biti problema i naravno to nije bila istina.
Heart and I is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 14:18   #1883
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
HZZO moraš sam jer su oni koma, ali HZMO se meni promijenilo samo .
Zato kažem da može provjerit na eGrađani sama prije nego ode
Ma čak i ako je kroz sustav eGrađani povuklo, svejedno nije uvijek automatski povučena promjena u HZMO sustavu.
To što tebi pokazuje da je, to nije 100% sigurno, to se jedino kroz HZMO može provjeriti.
Tako sam i ja mislila, kako su eGrađani registrirali da mi je automatski HZMO preuzeo podatak.
Nije.
Bez obzira što ti u HZMO odjeljku eGrađana pisalo.

U svakom slučaju, bolje provjeriti kod HZMO-a, jer se može desiti situacija kao mojoj frendici - bila je nezaposlena kratko vrijeme oko vjenčanja i nije promijenila sama podatke u zavodima, prijavljena je na novo prezime i nisu joj povezani podaci bili u sustavima. Pretpostavila je kako će to sve srediti kad se zaposli, jer ju je posao čekao. Pretpostavka, svi znamo što je.

Što se banaka tiče, Erste mi nije čak ni mijenjao karticu. Samo sam u NetBankingu dobila info da se javim jer su iz FINA-e povukli podatke o promjeni prezimena iz eGrađana.
Donijela kopiju vjenčanog lista i to je to.
Oni upisali i velim, karticu imam do isteka.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=D5Y11hwjMNs
Snjeska.Bijelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 14:39   #1884
Quote:
Snjeska.Bijelic kaže: Pogledaj post

Što se banaka tiče, Erste mi nije čak ni mijenjao karticu. Samo sam u NetBankingu dobila info da se javim jer su iz FINA-e povukli podatke o promjeni prezimena iz eGrađana.
Donijela kopiju vjenčanog lista i to je to.
Oni upisali i velim, karticu imam do isteka.
To je super, a ne ovo što se meni dogodilo sa mojom bankom.

Važno je da su znali naplatiti 50 kn za reizdavanje kartice.

Ja sam isto sve mijenjala na HZMO i HZZO jer nije bilo u sustavu bez obzira što je na eGrađani bilo ažurirano.
Heart and I is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 21:10   #1885
Quote:
Snjeska.Bijelic kaže: Pogledaj post
Ma čak i ako je kroz sustav eGrađani povuklo, svejedno nije uvijek automatski povučena promjena u HZMO sustavu.
To što tebi pokazuje da je, to nije 100% sigurno, to se jedino kroz HZMO može provjeriti.
Tako sam i ja mislila, kako su eGrađani registrirali da mi je automatski HZMO preuzeo podatak.
Nije.
Bez obzira što ti u HZMO odjeljku eGrađana pisalo.
I provjeravaš kroz HZMO.

Ako odeš na HZMO dio u eGrađani i izvadiš potvrdu o radnom statusu i na potvrdi ti piše novo prezime, onda se promijenilo.
Ako ne piše, onda nije.

eGrađani u ovom slučaju služe samo tome da te kroz NIAS autenticiraju u sustav HZMO.
Lijepo i piše da idete u odvojen sustav i da se slažete s provjerom podatka (moguće je to i samo jednom odabrat da se više ne pojavi).

Samo to što piše gore u zaglavlju na pretincu nije garancija, ali ako izvadiš potvrdu to je.

HZZO je druga priča
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 21:33   #1886
Nedavno sam zavrsila studij, bila sam izvanredna, nisam radila i nisam bila prijavljena na biro, ali imala sam zdravstveno-to su mi roditelji obavili. Nakon faksa sam se udala i zanima me kako da rijesim zdravstveno osiguranje? Posto sam nezaposlena mogu li to preko muza koji radi? Ima li tko savjet i iskustvo?
cinderella92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 22:10   #1887
Mislim, možeš se i prijaviti na zavod za zapošljavanje, pa možeš možda 2 stvari tako riješiti, ali možeš imati osiguranje preko muža.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 10:48   #1888
ne mijenjam prezime nakon udaje

zanima me ako ne mijenjaš prezime nakon svadbe, kakva je procedura s djecom ako ona imaju samo očevo prezime, a kakva ako imaju majčino i očevo... čula sam da ako npr idemo preko granice moram imati još neke papire ako je samo očevo prezime i slično...
*NomenEstOmen* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 13:55   #1889
Quote:
*NomenEstOmen* kaže: Pogledaj post
zanima me ako ne mijenjaš prezime nakon svadbe, kakva je procedura s djecom ako ona imaju samo očevo prezime, a kakva ako imaju majčino i očevo... čula sam da ako npr idemo preko granice moram imati još neke papire ako je samo očevo prezime i slično...
i mene to zanima,.ako bih ja uzela njegovo prezime,a djeci ostavili samo moje,.pa ako tko zna, nek napiše?!
marinab23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 17:51   #1890
Udala sam se, diplomirala prije par mjeseci, nikad radila (sada tražim posao) pa me zanima što mijenjam?

- osobnu
- putovnicu
- vozačku

No što je s ovim REGOS, HZMO itd. što spominjete, osobno se sama nisam nikad tamo prijavljivala kad nisam radila?

Na HZZ idem sama?
aliceocean is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 08:57   #1891
Quote:
aliceocean kaže: Pogledaj post
Udala sam se, diplomirala prije par mjeseci, nikad radila (sada tražim posao) pa me zanima što mijenjam?

- osobnu
- putovnicu
- vozačku

No što je s ovim REGOS, HZMO itd. što spominjete, osobno se sama nisam nikad tamo prijavljivala kad nisam radila?

Na HZZ idem sama?
Moraš otići u HZMO i HZZO provesti promjenu prezimena u sustavu, ako nisi. S obzirom da ne radiš, nitko to ne može za tebe.
U REGOS ćeš se upisati kad počneš raditi.

Banka - svi računi koji ti dolaze na staro prezime...
Imaš u prvom postu na ovoj temi popis svega.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=D5Y11hwjMNs
Snjeska.Bijelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 09:25   #1892
Quote:
aliceocean kaže: Pogledaj post
Udala sam se, diplomirala prije par mjeseci, nikad radila (sada tražim posao) pa me zanima što mijenjam?

- osobnu
- putovnicu
- vozačku

No što je s ovim REGOS, HZMO itd. što spominjete, osobno se sama nisam nikad tamo prijavljivala kad nisam radila?

Na HZZ idem sama?
Osobna
prometna
zdravstveno (npr. ako ces ostati trudna napravit pretrage sa jednim prezimenom, a na osobnoj drugo morat ces sve ponoviti...)
-naravno banka

Diploma je tvoja to nema potrebe mjenjati.
veka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 09:27   #1893
Quote:
marinab23 kaže: Pogledaj post
i mene to zanima,.ako bih ja uzela njegovo prezime,a djeci ostavili samo moje,.pa ako tko zna, nek napiše?!
znam jednu zenu tocna ta situacija,nosi okolo vjencani list
veka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 10:11   #1894
U kojem roku od vjencanja moram primjenit zdravstvenu iskaznicu,isto kao i osobnu ili imam duzi period?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 10:43   #1895
Vjencanje u trudnoci

Nisam nasla post na tu temu,zao mi je ako sam preskocila...moje pitanje je sljedece u 12 mj imamo vjencanje a termin mi je krajem 1 mj....ono sta me zanima je promjena zdravstvene iskaznice zbog prezimena koji mi je rok i ono najbitnije cula sam da zezaju radi nalaza koji su na jedno prezime a recimo dodes rodit sa drugim prezimenom...ne bi htjela da mi rade problem il da me salju nove nalaze vadit samo zato jer sam promjenila prezime nista drugo se nije mjenjalo...cure koje su to prosle jeste imale problema oko toga sta ste mjenjale prezime u sred trudnoce?
Hvala
Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 20:04   #1896
Za zdravstvenu nisam sigurna, ali kad sam radila u dijagnostici nismo nikad radili problem s prezimenom i/ili adresom, imaš matični broj osiguranika, oib i to je više nego dovoljno za sustav. Ti koji zezaju nemaju pojma o poslu kojeg rade.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 20:10   #1897
Hvala nadam se da necu naletit na takve 😁

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 20:36   #1898
Cure kad promjenite prezime, provjerite jesu vam ga promjenili i u poreznoj. Meni su u matičnom rekli da ne moram ić nego se to automatski (oke, ja sam mjenjala po rastava-postupku, ali isto je), dok nisam iz desetih razloga online tražila OIB i skužila da mi tamo stoji i staro prezime. Inače je to tri sekunde posla i stvarno bi trebalo ići automatizmom (rekao čovjek kad sam zvala), pa provjerite čist ono...
__________________
"You know, a long time ago being crazy meant something. Nowadays everybody's crazy"
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 17:50   #1899
Da li je kod nas moguće promijeniti prezime i uzeti majčino iako roditelji nisu rastavljeni i vjerojatno ne budu tak skoro?
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 18:23   #1900
Quote:
everest kaže: Pogledaj post
Da li je kod nas moguće promijeniti prezime i uzeti majčino iako roditelji nisu rastavljeni i vjerojatno ne budu tak skoro?
Moguće je uzeti (skoro) bilo koje prezime. Punoljetnima. Zahtjev, taksa, sve normalno.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:25.