Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2006., 00:33   #1
Rituali

Quote:
Baphomet kaže:
A kako to da ti se dalo toliko postova napisati na temi o duhovnim alatima? Postupak otvaranja nove teme je kao i pisanje jednog posta, tako da su razlozi neotvaranja teme sigurno drugačiji od ovih koje prezentiraš.
Otvori novu temu i odgovoriti ću ti.
zasigurno jesu
ajde sad...

dakle, za sve ostale, ovo je tema gdje uz navodenje svojih "alata" opisujete i rituale koje izvodite, ako zelite, naravno...
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 07:33   #2
Moja se slika odnosila na rekvizite koje sam napravio za prizive iz Goetie. Nacrt i simbole sam uzeo iz knjige
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 03:28   #3
cekaj, ti prizivas demone?
upravo sam skuzila da ima jedan topic o tome vec tvoj
anyway, da te pitam, zasto je to duhovni ritual? sta dobivas time? cemu ti to sluzi? i fakat dodu demoni? kak izgledaju? jel su oni zlocesti prema tebi?
kak to radi uopce?
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 07:06   #4
Quote:
ugly duck kaže:
cekaj, ti prizivas demone?
upravo sam skuzila da ima jedan topic o tome vec tvoj
anyway, da te pitam, zasto je to duhovni ritual? sta dobivas time? cemu ti to sluzi? i fakat dodu demoni? kak izgledaju? jel su oni zlocesti prema tebi?
kak to radi uopce?
Da ti probam ja odgovoriti.Prizivanje demona je u stvari prizivanje vlastitih aspekata koji su pokopani duboko u nesvjesnome da bi se oslobodile negativne emocije(strah, dogmatska vjerovanja, isl.) koje su povezane s tim podsvjesnim aspektima i da bi se taj odbačeni aspekt integrirao u svjesno ja.Kad se koriste određeni rituali i određeni magijski ključevi, to su ti samo sredstva koja pomažu da se kontaktiraju ti nesvjesni sadržaji.Svako ljudsko biće na ovoj planeti je živjelo hiljade prošlih života i svaki od tih života je donio određene sustave vjerovanja, određene modele mišljenja i naposle određena božanstva kojima smo se molili i kojih smo se bojali u svojim prošlim životima.Svi ti aspekti su pokopani duboko u nesvjesnom i konstantno djeluju na naš sadašnji život kad se nehotice aktiviraju.Npr, u nekoj knjizi pročitaš ime nekog božanstva i to te uznemiri a ti ne znaš pravi razlog, ili gledaš neki hororac sa vampirima, vragovima i sl. i lik od tih koji se pojavljuju te uznemiri i to opet van tvojih svjesnih saznanja.Da bi ljudsko biće moglo živjeti smiren i normalan život i da bi moglo ispoljiti svoju kreativnost u najvišem obliku, potrebno je da se suoči sa svim tim aspektima koji se kriju u vlastitom nesvjesnom.Ritualna magija je jedan od načina kako se suočiti sa tim sadržajima.
oliver_haddo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 11:52   #5
pa ne moraš ih prizvat demone da ti dođu! oni su već tu negdje, samo ih se mora nać...mislim, i demoni su duhvi ljudi koji su zapeli tu sa svrhom da nešto poprave....
Lintu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 14:17   #6
Quote:
oliver_haddo kaže:
Da ti probam ja odgovoriti.Prizivanje demona je u stvari prizivanje vlastitih aspekata koji su pokopani duboko u nesvjesnome da bi se oslobodile negativne emocije(strah, dogmatska vjerovanja, isl.) koje su povezane s tim podsvjesnim aspektima i da bi se taj odbačeni aspekt integrirao u svjesno ja.Kad se koriste određeni rituali i određeni magijski ključevi, to su ti samo sredstva koja pomažu da se kontaktiraju ti nesvjesni sadržaji.Svako ljudsko biće na ovoj planeti je živjelo hiljade prošlih života i svaki od tih života je donio određene sustave vjerovanja, određene modele mišljenja i naposle određena božanstva kojima smo se molili i kojih smo se bojali u svojim prošlim životima.Svi ti aspekti su pokopani duboko u nesvjesnom i konstantno djeluju na naš sadašnji život kad se nehotice aktiviraju.Npr, u nekoj knjizi pročitaš ime nekog božanstva i to te uznemiri a ti ne znaš pravi razlog, ili gledaš neki hororac sa vampirima, vragovima i sl. i lik od tih koji se pojavljuju te uznemiri i to opet van tvojih svjesnih saznanja.Da bi ljudsko biće moglo živjeti smiren i normalan život i da bi moglo ispoljiti svoju kreativnost u najvišem obliku, potrebno je da se suoči sa svim tim aspektima koji se kriju u vlastitom nesvjesnom.Ritualna magija je jedan od načina kako se suočiti sa tim sadržajima.

idem ja nes proucit o tome...
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 22:28   #7
Quote:
ugly duck kaže:
cekaj, ti prizivas demone?
upravo sam skuzila da ima jedan topic o tome vec tvoj
anyway, da te pitam, zasto je to duhovni ritual? sta dobivas time? cemu ti to sluzi? i fakat dodu demoni? kak izgledaju? jel su oni zlocesti prema tebi?
kak to radi uopce?
Dobivam znanje da je svijet više od onoga što se čini.

Goetia uglavnom služi za ostvarenje želja koje su u domeni ostvarivosti. Npr. novi posao i slično.

Izgledaju zanimljivo i nisu zločesti ako se moderatorski odnosiš prema njima

Uglavnom se radi sa nekom vrstom transa. U ovom slučaju, sa crnim ogledalom i svijećom prepopručuju tratakam yogu (valdja sam se ispravno izrazio)
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 22:29   #8
Quote:
Lintu kaže:
pa ne moraš ih prizvat demone da ti dođu! oni su već tu negdje, samo ih se mora nać...mislim, i demoni su duhvi ljudi koji su zapeli tu sa svrhom da nešto poprave....
Demoni nisu duhovi.

Iako ni sam nisam na čisto šta bi mogli biti, nezavisni entiteti ili skriveni dijelovi čovjekovih mogućnosti činjenica je da djeluje. A to je npr. jednom kaotičaru sasvim dovoljno.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 14:14   #9
Quote:
Baphomet kaže:
Dobivam znanje da je svijet više od onoga što se čini.
nista nije onako kako se cini, ali nije ni drugacije

Quote:
Baphomet kaže:
Goetia uglavnom služi za ostvarenje želja koje su u domeni ostvarivosti. Npr. novi posao i slično.

Izgledaju zanimljivo i nisu zločesti ako se moderatorski odnosiš prema njima

Uglavnom se radi sa nekom vrstom transa. U ovom slučaju, sa crnim ogledalom i svijećom prepopručuju tratakam yogu (valdja sam se ispravno izrazio)
jel nacrtas i kredom krug oko sebe i posvetis ga?
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 14:21   #10
Quote:
ugly duck kaže:
nista nije onako kako se cini, ali nije ni drugacije
I šta ti to znači?

Quote:
ugly duck kaže:
jel nacrtas i kredom krug oko sebe i posvetis ga?
Izrezao sam ga.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 17:13   #11
Quote:
Baphomet kaže:
I šta ti to znači?
ne znam
ali mislila sam, mozda ti skuzis, a i bilo mi je prikladno napisati...

...neki ucitelj je pitao ucenika jel postoji njegov stap, a ucenik je reko da, posto je sve opredmecenje uma, ne postoji i onda ga je ovaj puko po glavi sa stapom i pitao ga sta ga je onda opalilo po glavi?!...

Quote:
Baphomet kaže:
Izrezao sam ga.
izrezao
a da te pitam, sta bi bilo da nemas krug?
nego, jel tebe tlaci sto te ja ovo sve pitam?
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 15:13   #12
Quote:
ugly duck kaže:
ne znam
ali mislila sam, mozda ti skuzis, a i bilo mi je prikladno napisati...
Takve izjave mudro zvuče dok ne uključiš mozak.

Quote:
ugly duck kaže:
...neki ucitelj je pitao ucenika jel postoji njegov stap, a ucenik je reko da, posto je sve opredmecenje uma, ne postoji i onda ga je ovaj puko po glavi sa stapom i pitao ga sta ga je onda opalilo po glavi?!...
Nešto slično znam ja pitati naše majstore

Quote:
ugly duck kaže:
izrezao
a da te pitam, sta bi bilo da nemas krug?
nego, jel tebe tlaci sto te ja ovo sve pitam?
Je, izrezao, iz komada platna i na njemu ispisao razna imena.

Netko radi bez kruga a netko sa krugom. Sve ovisi od tvog pristupa ritualu i mogućnosti uživljavanja u isti. Goetia je jedan srednjevjekovni grimoar koji zahtjeva određene radnje primjerene filozofiji tog grimoara i smatram da se mora napraviti krug oko onoga koji priziva.

Da me tlaci ne bih odgovarao
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 15:49   #13
Quote:
Baphomet kaže:
Nešto slično znam ja pitati naše majstore
a koji su to vasi majstori?

Quote:
Baphomet kaže:
Takve izjave mudro zvuče dok ne uključiš mozak.
poanta je u tome da moras iskljucit mozak (um majmuna) kolko sam ja skuzila
ne fakat.

...a mozda i ne
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 15:54   #14
Quote:
ugly duck kaže:
a koji su to vasi majstori?
Prođi do ivanove škole

Quote:
ugly duck kaže:
poanta je u tome da moras iskljucit mozak (um majmuna) kolko sam ja skuzila
Tek kad isključiš mozak postaješ majmun.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 16:09   #15
Quote:
Baphomet kaže:
Nešto slično znam ja pitati naše majstore


Da, stvarno Baphomet zna ochesto upitat "koga bi bolila glava?" kad bi me pukao ciglom po glavi.

Nisam mu nikad odgovorio, pa cu sad:

Baphomete,
volio bih se naci u takvoj situaciji, da me u face-to-face diskusiji odjednom mlatnesh ciglom u glavu

Bilo bi tuluma

Kako bih tochno reagirao - ne znam.
Mozhda bih ti se krvave glave bacio oko vrata i plakao: "Mama, mama.."
Mozhda bih te mlatnuo natrag uz rijechi: "Eto koga boli."
Mozhda bi se na sav glas pocheo derati: Alahu Ekber, Alahu Ekber"

...

Ali zasigurno bi bilo urnebesno smijeshno (za mene)
I prosvjetljavajuce (za tebe)


Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 17:03   #16
Quote:
Lame Deer kaže:
Kako bih tochno reagirao - ne znam.
Mozhda bih ti se krvave glave bacio oko vrata i plakao: "Mama, mama.."
Mozhda bih te mlatnuo natrag uz rijechi: "Eto koga boli."
Mozhda bi se na sav glas pocheo derati: Alahu Ekber, Alahu Ekber"
onda nemoj slucajno da te vidim da se nazivas prosvjetljenim
jer od ta 3 "puta" trebao bi znati odabrati koji je pravi
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 12:13   #17
...Goetia 'refers to all the operations of that Magick which deals with gross, malignant or unenlightened forces.'...

mislim, halo?!
ko tebe postavi za moderatora na "duhovnosti" pa ti imas iz duhovnosti 0 bodova! 0!!!

salu na stranu, trebam pomoc. ne mogu doc do literature nikakve
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 15:58   #18
Quote:
ugly duck kaže:
...Goetia 'refers to all the operations of that Magick which deals with gross, malignant or unenlightened forces.'...

mislim, halo?!
ko tebe postavi za moderatora na "duhovnosti" pa ti imas iz duhovnosti 0 bodova! 0!!!

salu na stranu, trebam pomoc. ne mogu doc do literature nikakve
Kad već citiraš bilo bi u redu da navedeš izvor. Mislim da ne bi bio neki problem naći neki citat na netu koji govori suprotno od toga što si ti navela.

Logika ti ne štima. Gledaj to ovako, s obzirom da sam se već suočio sa "gross, malignant or unenlightened" snagama i preživio, čak štoviše mogu reći i da prilično normalno funkcioniram u društvu, to znači da sam spreman suočiti se sa gomilom isto tako neugodnih forumaša

Sumnjiva si ti meni, citiraš engleske rečenicu a kažeš da ne možeš doći do literature , imaš na temi o linkovima koje se preporučuju par linkova sa gomilom tekstova. A na kraju, uvijek je tu dobri amazon sa gomilom jeftinih knjiga.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 16:01   #19
Quote:
Baphomet kaže:
Logika ti ne štima. Gledaj to ovako, s obzirom da sam se već suočio sa "gross, malignant or unenlightened" snagama i preživio, čak štoviše mogu reći i da prilično normalno funkcioniram u društvu, to znači da sam spreman suočiti se sa gomilom isto tako neugodnih forumaša
a ne obratno?
 
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 17:13   #20
Quote:
Bhalki kaže:
a ne obratno?
U doba priziva nisam bio moderator, to je bilo prije par godina.

Još uvijek sam opsjednut rezultatom


Zbog toga preporučujem da se ne bavite dotičnom materijom ako niste sigurno u to što želite priupitati goetske entitete.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.