Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2017., 07:36   #4981
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Roditelj koji ne živi s djetetom jednostavno ne može "ravnopravno sudjelovati u brizi oko djece".

Jedna od poanta iznosa alimentacije je da djetetu osigura nepromijenjeni standard kakav je imalo i prije razvoda, a ne nekakvu razinu standarda koja se smatra "normalnom" danas i ovdje - to bi u biti onda bila fora "kaj se tu sad buniš, gle koliko je djece gladno, golo i boso".

I ne plaćaš roditelju nego djetetu (znam, znam, plaćaš na roditeljev račun, ovo ono bla...).
Da, samo za vrijeme trajanja braka oboje su doprinosili toj nekoj razini standarda (osim ako on/ona nije radio/la) i bio je neki ukupni zbroj primanja koji je odredjivao razinu tog standarda ali zato nakon razvoda obicno je on taj koji mora odrzati tom djetetu tu istu razinu standarda sam samcat.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 08:01   #4982
Quote:
Muškica kaže: Pogledaj post
Hm. Ekstremna situacija je po meni kada bivši partneri iako su se razveli i nisu više partneri, guraju i dalje nosić u zaradu bivšeg.
On/Ona ima bolju plaću pa neka izvoli plaćati više.
Ako ja mjesečno zaradim 50.000 kuna, to ne znači da sam dužna plaćati više za uzdržavanje djeteta drugom roditelju koji je sposoban za rad.
Pogotovo kada ravnopravno sudjelujem u brizi oko djece.
Upravo to. Ti si jedna od izuzetno rijetkih osoba na ovom svijetu koja ne misli da treba bivseg oderati po svim tockama dnevnog reda samo zato sto se odlucio rastati od majke kraljice.
Ja sam prestao placati alimentaciju ali se nisam prestao brinuti oko djece. Djeca su kod mene maltene pola mjeseca i ravnopravno sudjelujem u brizi oko njihove skole, vodim ih kod doktora kad su bolesne, nisu gladne ni zedne kad su kod mene niti hodaju u second hand odjeci i obuci.
Sve dodatne troskove tipa izvanskolskih aktivnosti ili izleta se dijele na pola. Ja smatram da nikako nije posteno ni pravedno da samo jedan snosi sve materijalne troskove dok se drugi "brine" o djetetu i na taj nacin doprinosi. Spavanje u krevetu pored djeteta se nikako ne moze smatrati jednakim financijskim doprinosom kao uplatom alimentacije od vise tisuca kuna.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 08:02   #4983
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Da, samo za vrijeme trajanja braka oboje su doprinosili toj nekoj razini standarda (osim ako on/ona nije radio/la) i bio je neki ukupni zbroj primanja koji je odredjivao razinu tog standarda ali zato nakon razvoda obicno je on taj koji mora odrzati tom djetetu tu istu razinu standarda sam samcat.
Totalna glupost.

Kolika je neka prosjecna alimentacija u hr? Rekla bi 1500kn. To djetetu pokriva skolu, vanskolske aktivnisti i tenisice. Sad ostaju ostali troskovi tipa, izleti, kazalista, kina, rodjendani... A i dijete mora jesti svaki dan. Tako da 1500 kn je smijesan novac.

Ma cisto me zanima, kaj mislis, koliko je potrebno mjesecno za uzdrzavanje djeteta recimo osnovnoskolca?
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 08:28   #4984
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Totalna glupost.

Kolika je neka prosjecna alimentacija u hr? Rekla bi 1500kn. To djetetu pokriva skolu, vanskolske aktivnisti i tenisice. Sad ostaju ostali troskovi tipa, izleti, kazalista, kina, rodjendani... A i dijete mora jesti svaki dan. Tako da 1500 kn je smijesan novac.

Ma cisto me zanima, kaj mislis, koliko je potrebno mjesecno za uzdrzavanje djeteta recimo osnovnoskolca?
Znao sam, tocno sam znao da slijedi ovakav komentar.
Ne znam da li ti imas uopce djecu pa bacas ovakve uobicajene floskule ali ja ih imam dvoje u istom razredu, visi razredi osnovne skole. Bio sam prije par dana na onom prvom roditeljskom sastanku. Razrednica je jasno i glasno nabrojala sve to o cemu ti tu trkeljas i pazi sad ne ispada da svaki mjesec idu u kino, kazaliste i visednevne izlete. Razrednica je rekla da u ovoj skolskoj godini idu u prirodslovni muzej (1), kino (1), kazaliste (1) i na jedan 4-dnevni izlet u Dubrovnik. Tu se dakle radi o jednom izletu, jednom kinu, jednom kazalistu i jednom muzeju u cijeloj skolskoj godini koja traje nekih 9 mjeseci. Nema govora o tim troskovima svaki bozji mjesec ali je zgodno to tako napisati jer sigurno ima onih koji ne idu u skolu na roditeljske i na zalost nisu informirani o svemu oko djeteta.
Ja mislim da je ipak to tvoje totalna glupost jer se mahom trudite natovariti nepostojeci trosak i stalno fantazirate o enormnim troskovima koje bi trebao uvijek pokrivati samo jedan.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 08:33   #4985
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Znao sam, tocno sam znao da slijedi ovakav komentar.
Ne znam da li ti imas uopce djecu pa bacas ovakve uobicajene floskule ali ja ih imam dvoje u istom razredu, visi razredi osnovne skole. Bio sam prije par dana na onom prvom roditeljskom sastanku. Razrednica je jasno i glasno nabrojala sve to o cemu ti tu trkeljas i pazi sad ne ispada da svaki mjesec idu u kino, kazaliste i visednevne izlete. Razrednica je rekla da u ovoj skolskoj godini idu u prirodslovni muzej (1), kino (1), kazaliste (1) i na jedan 4-dnevni izlet u Dubrovnik. Tu se dakle radi o jednom izletu, jednom kinu, jednom kazalistu i jednom muzeju u cijeloj skolskoj godini koja traje nekih 9 mjeseci. Nema govora o tim troskovima svaki bozji mjesec ali je zgodno to tako napisati jer sigurno ima onih koji ne idu u skolu na roditeljske i na zalost nisu informirani o svemu oko djeteta.
Ja mislim da je ipak to tvoje totalna glupost jer se mahom trudite natovariti nepostojeci trosak i stalno fantazirate o enormnim troskovima koje bi trebao uvijek pokrivati samo jedan.
Tebi ne ide matematika. I nisi odgovorio na pitanje koliko je, po tebi, mjesecno potrebno za uzdrzavanje osnovnoskolca.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:16   #4986
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Ja sam prestao placati alimentaciju ali se nisam prestao brinuti oko djece..
Kak to funkcionira? Pitam najozbiljnije. Imaš nekakav dogovor, službeni, neslužbeni?
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:22   #4987
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
nakon razvoda obicno je on taj koji mora odrzati tom djetetu tu istu razinu standarda sam samcat.
Glupost.

Iz jednostavnog razloga što je takvo što jednostavno nemoguće. Dakle, roditelj koji ne živi s djetetom u potpunosti održava razinu djetetova standarda, a onaj koji živi s djetetom, nakon razvoda s novcem kojim je u braku doprinosio djetetovu standardu radi - što? Troši ga na lake žene i teške droge?

I sve to ni manje ni više nego "obično" - dakle, kao pravilo, a ne kao iznimka? Jbg, meni je žao svakoga i svačije razvodne situacije, ali bedasto je ekstrapolirati nekakve svoje robleme i uzdići ih na razinu pravila.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:29   #4988
Nighttrain, napisano je vanskolske, ne školske aktivnosti. A meni se čini da one u Hrvatskoj nisu besplatne. Moji su krenuli u školu prije mjesec - pa već mjenjamo tenisice, ne iz mode, već im je a) malom porasla noga (a nisu mu kupljene knap) , b) veliki je svoje strgao. Najjeftinija varijanta ne izlazi ispod 80 eura, jer mjenjas i za sport (na šta zaboravih i kopačke). Djeca nekad idu u kino i van škole (bar moji) . Za nas troje, kino po porodičnim cijenama -20 eura. Još kokice -eto još deset pride. Velikom je bio rođendan -trebalo bi mu organizirati rođendan. I to je oko sto eura. Zimske jakne? Deblje trenirke?
Ovo nije sad priča o alimentaciji, nego koliko za dvoje djece treba.I to pišem ja kod koje su neke stvari puno jeftinije nego u Hrvatskoj (sem kina i kazališta -ovdje nisu normalni sa cijenama). Odvedi djete u neki tematski park -50 eura za jedno.Naravno da ga ne vodiš svaki dan, ali ako i mrvicu izađeš iz priče "iće i piće" nije to jeftin sport. I ako smatraš da je OK da(ne govorim direktno o tebi) ideš na vikend u Pariz, a da tvoja djeca ne vide ništa dalje od Ilice -onda ništa
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:33   #4989
Zamisli, on ce djetetu priustiti jedan (1) izlet godisnje, jedno (1) kazaliste godisnje, jedno (1) kino godisnje. I to ono u sklopu skole. To su njegovi cjelogodisnji troskovi uzdrzavanja djeteta.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:35   #4990
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Kak to funkcionira? Pitam najozbiljnije. Imaš nekakav dogovor, službeni, neslužbeni?
Nesluzbeni naravno, ne mozes sluzbeno to jos kod nas nikako urediti.
Pa za sad ok funkcionira. Kupovina potrepstina za skolu 1000 kn, izvolis 500. Cure obje idu na istu izvanskolsku aktivnost, 630 kn izvolis 315. Strani jezik 4600 izvolis 2300. Tarifa za mob 100 kn izvolis 50 ili cu ja ovaj mjesec platit taj mobitel a ona drugi.
Ja takodjer imam i rezije i moram ih nahraniti tih pola mjeseca i ne pada mi na pamet davati bivsoj bilo kakve novce mimo njihovih stvarnih troskova. Na meni je da ili platim ili ne nesto dodatno tipa novog mobitela ili odvesti nekuda o svom trosku ali mi ne pada na pamet traziti bivsu ni lipe za recimo izlet od par dana negdje. Svaki normalan roditelj ce odvesti dijete i u kino ili kazaliste o svom trosku i nece drugome cendrati o takvim troskovima a najmanje nabijati osjecaj krivnje drugome
Ti troskovi su prilicno fiksni iz mjeseca u mjesec i vrlo lako se nadje aritmeticka sredina. Tu stalno cendraju o dodatnim troskovima kao da djeca svaki dan idu u kino, kazaliste ili izlete. To je apsolutno netocno i astronomski prenapuhano. U kojem postu prije sam nabrojao koliko je to dodatnog troska van ovih fiksnih svaki mjesec skoro u lipu istih (prehrana u skoli, izvanskolske, jezici i slicno).
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:38   #4991
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Razrednica je rekla da u ovoj skolskoj godini idu u prirodslovni muzej (1), kino (1), kazaliste (1) i na jedan 4-dnevni izlet u Dubrovnik. Tu se dakle radi o jednom izletu, jednom kinu, jednom kazalistu i jednom muzeju u cijeloj skolskoj godini koja traje nekih 9 mjeseci.
Ti osobno djecu ne vodiš u kazalište, kino, izlete? Idu samo kada se ide u sklopu škole?

OK ako stvarno nemaš, nije to ništa čudno. Ali nemoj se niti ti čuditi da ima ljudi koji vode djecu na koješta. Nije njihov život samo škola.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:39   #4992
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Upravo to. Ti si jedna od izuzetno rijetkih osoba na ovom svijetu koja ne misli da treba bivseg oderati po svim tockama dnevnog reda samo zato sto se odlucio rastati od majke kraljice.
Ja sam prestao placati alimentaciju ali se nisam prestao brinuti oko djece. Djeca su kod mene maltene pola mjeseca i ravnopravno sudjelujem u brizi oko njihove skole, vodim ih kod doktora kad su bolesne, nisu gladne ni zedne kad su kod mene niti hodaju u second hand odjeci i obuci.
Sve dodatne troskove tipa izvanskolskih aktivnosti ili izleta se dijele na pola. Ja smatram da nikako nije posteno ni pravedno da samo jedan snosi sve materijalne troskove dok se drugi "brine" o djetetu i na taj nacin doprinosi. Spavanje u krevetu pored djeteta se nikako ne moze smatrati jednakim financijskim doprinosom kao uplatom alimentacije od vise tisuca kuna.
Ja vlakiću iz tvojih upisa iščitavam ogromno nepovjerenje, pa čak i nepoštivanje prema majci tvoje djece.
Nepovjerenje u smislu "neće ona moj teško zarađeni novac trošiti na sebe".
Kažeš klinci su maltene pola mjeseca kod mene....da li imate podjeljenu skrb, kako izgleda tih maltene pola mjeseca...dođu utorkom i četvrtkom nakon škole + svaki drugi vikend? 12 dana mjesečno, ako one sate nakon škole brojiš kao dane????

Kako ne razumiješ da tvoje curke imaju realne troškove, da bi nekad nakon škole na slaju s frendicama, da idu na rođendane, da jedu hranu, da troše režije, da odu frizeru, da odu u kino....i da, gle čuda, sve se to plaća novčanicama.

Eto Vlakiću koji je to mjesečni iznos koji je jednom klincu viših razreda osnovnjaka potreban za mjesec dana i slažeš li se da je ok dati pola tog iznosa?

Ovo što kažeš da se brineš, odeš na roditeljski, prevezeš ih nekamo, odvedeš doktoru to je mili samo mali dio brige i da pohvalno je i svakako lijepo da se tvoja bivša u tom segmentu može osloniti na tebe, no i ti bi trebao priznati toj ženi pa i sebi da se i ti oslanjaš na nju, da je dobra majka, da curama ništa ne fali....
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:41   #4993
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Ti troskovi su prilicno fiksni iz mjeseca u mjesec i vrlo lako se nadje aritmeticka sredina.
Koja je onda prednost "dogovora" zbog kojega se s osobom s kojom smo toliko nekompatibilni da smo se od nje razveli, umjesto jednokratno isplaćene mjesečne "aritmetičke sredine" praktički stalno treba nešto dogovarati, razgovarati, uplaćivati?

Ono, osjećaj "držim ju za jajca i mogu stisnut kad poželim"?

Taj detalj, kao i dvaput upotrijebljena pasivno agresivna konstrukcija "ne pada mi na pamet...", ukazuju na štošta.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:42   #4994
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Nesluzbeni naravno, ne mozes sluzbeno to jos kod nas nikako urediti.
Pa za sad ok funkcionira. Kupovina potrepstina za skolu 1000 kn, izvolis 500. Cure obje idu na istu izvanskolsku aktivnost, 630 kn izvolis 315. Strani jezik 4600 izvolis 2300. Tarifa za mob 100 kn izvolis 50 ili cu ja ovaj mjesec platit taj mobitel a ona drugi.
Ja takodjer imam i rezije i moram ih nahraniti tih pola mjeseca i ne pada mi na pamet davati bivsoj bilo kakve novce mimo njihovih stvarnih troskova. Na meni je da ili platim ili ne nesto dodatno tipa novog mobitela ili odvesti nekuda o svom trosku ali mi ne pada na pamet traziti bivsu ni lipe za recimo izlet od par dana negdje. Svaki normalan roditelj ce odvesti dijete i u kino ili kazaliste o svom trosku i nece drugome cendrati o takvim troskovima a najmanje nabijati osjecaj krivnje drugome
Ti troskovi su prilicno fiksni iz mjeseca u mjesec i vrlo lako se nadje aritmeticka sredina. Tu stalno cendraju o dodatnim troskovima kao da djeca svaki dan idu u kino, kazaliste ili izlete. To je apsolutno netocno i astronomski prenapuhano. U kojem postu prije sam nabrojao koliko je to dodatnog troska van ovih fiksnih svaki mjesec skoro u lipu istih (prehrana u skoli, izvanskolske, jezici i slicno).
Znači viđaš ih baš mi je drago i nadam se da ćeš uspjeti. Moraš i sam se vratiti pokatkad u rikverc, to znaš, ali klinci su kod tebe pol vremena i to je super.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:48   #4995
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Zamisli, on ce djetetu priustiti jedan (1) izlet godisnje, jedno (1) kazaliste godisnje, jedno (1) kino godisnje. I to ono u sklopu skole. To su njegovi cjelogodisnji troskovi uzdrzavanja djeteta.

Nevjerojatno. Ja sam samo pokusao demistificirati te silne troskove oko tih fantomskih svakodnevnih dodatnih troskova a nisam htio reci da cu ja to djeci priustiti. Ti si ta koja bezocno laze da djeca maltene svaki dan imaju neki izlet, kino ili kazaliste u skoli. Ja sam samo nabrojao sto je rekla razrednica sto mozemo ocekivati u ovoj skolskoj godini.
Moja djeca uredno idu sa mnom i o mojem trosku u kino, koji muzej, poneku predstavu ali klincima je to ionako bezveze. Cisto za tvoju informaciju bile su preko 4 tjedna sa mnom na moru i obisle obalu od primorja do krajnjeg juga. Kada god je neki fora festival ili tako nesto uredno odemo. Pazi sad, da bi mi djeca imala neogranicen pristup mobilnom internetu odem u tele 2 i uzmem karticu za flat internet da djecica mogu na miru surfati na plazi.
Vec smo isplanirali gardaland za proljece i zamisli necu bivsu traziti ni kune za to.
Ja nigdje nisam napisao da je to jedino sto cu ja priustiti svojoj djeci, prestani pisati ovakve neargumentirane notorne gluposti molim te.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:52   #4996
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ono, osjećaj "držim ju za jajca i mogu stisnut kad poželim"?
Realno, ona njega drži za jajca samo to ili još nije skontala ili si iz samo njoj znanih razloga svašta dozvoljava...

Vlakić bi trebao shvatiti da sve ovo što on njoj daje "na ruke", tipa 315 kn za sport i zabavu nigdje nije evidentirano i ona sasvim realno može podić tužbu za neplaćanje alimentacije i namiriti se za sve one mjesece koje je on odlučio na svoju ruku ne plaćati...ovo stoji čak i u slučaju da joj tih 315,00 kn uplati na račun.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:56   #4997
Drago mi je što ste se napokon dogovorili
Za vas troje prije svega.
Ali moram ti samo ukazati da su troškovi koje si sada naveo (po pola koje daješ za cure) opet prešli prosječnu alimentaciju za dvoje djece u Hrvatskoj O drugim troškovima koje još dodatno imaš ni ne pričamo. Ja se bar ne svađam ovdje sa tobom, već moraš shvatiti da postoje ljudi koji će dati tih 3000 kuna (što su za tvoje cure samo pola jezika i sporta) i to je to. Tako da o nekom high life kada još trebaš izvrnuti 3000 za drugi dio vannastavnih i još hranu i odjeću, školu,teško je pričati, ne?
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:57   #4998
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Ja vlakiću iz tvojih upisa iščitavam ogromno nepovjerenje, pa čak i nepoštivanje prema majci tvoje djece.
Nepovjerenje u smislu "neće ona moj teško zarađeni novac trošiti na sebe".
Kažeš klinci su maltene pola mjeseca kod mene....da li imate podjeljenu skrb, kako izgleda tih maltene pola mjeseca...dođu utorkom i četvrtkom nakon škole + svaki drugi vikend? 12 dana mjesečno, ako one sate nakon škole brojiš kao dane????

Kako ne razumiješ da tvoje curke imaju realne troškove, da bi nekad nakon škole na slaju s frendicama, da idu na rođendane, da jedu hranu, da troše režije, da odu frizeru, da odu u kino....i da, gle čuda, sve se to plaća novčanicama.

Eto Vlakiću koji je to mjesečni iznos koji je jednom klincu viših razreda osnovnjaka potreban za mjesec dana i slažeš li se da je ok dati pola tog iznosa?

Ovo što kažeš da se brineš, odeš na roditeljski, prevezeš ih nekamo, odvedeš doktoru to je mili samo mali dio brige i da pohvalno je i svakako lijepo da se tvoja bivša u tom segmentu može osloniti na tebe, no i ti bi trebao priznati toj ženi pa i sebi da se i ti oslanjaš na nju, da je dobra majka, da curama ništa ne fali....

Je, bas se ja oslanjam na nju uz njezin tempo sluzbenih putovanja. Pa te zene nema minimalno dva a vrlo cesto i tri tjedna u drzavi uopce a kamoli uz djecu.
To izgleda tako da su one 24 sata kod mene po dva ili vise tjedna u mjesecu jer bivsa nije ni u drzavi.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 10:02   #4999
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post

Je, bas se ja oslanjam na nju uz njezin tempo sluzbenih putovanja. Pa te zene nema minimalno dva a vrlo cesto i tri tjedna u drzavi uopce a kamoli uz djecu.
To izgleda tako da su one 24 sata kod mene po dva ili vise tjedna u mjesecu jer bivsa nije ni u drzavi.
Ok. U tom slučaju se slažem s tobom, kod tebe/vas se radi o uistinu u praksi podjeljenoj skrbi i ti bi se, zbog sebe, trebao pobrinuti da tako stvari budu i na papiru postavljene.
Čudo jedno u što su se sve spremni bivši partneri pretvoriti i kojim se sve sredstvima služiti ne bi li napakostili onom drugom, iako znaju da realno nisu u pravu. Zato se ti lipo potrudi ukoliko su djeca kod tebe na skrbi barem 2 tjedna mjesečno 24/7 da to tako stoji i na papiru.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 10:12   #5000
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Drago mi je što ste se napokon dogovorili
Za vas troje prije svega.
Ali moram ti samo ukazati da su troškovi koje si sada naveo (po pola koje daješ za cure) opet prešli prosječnu alimentaciju za dvoje djece u Hrvatskoj O drugim troškovima koje još dodatno imaš ni ne pričamo. Ja se bar ne svađam ovdje sa tobom, već moraš shvatiti da postoje ljudi koji će dati tih 3000 kuna (što su za tvoje cure samo pola jezika i sporta) i to je to. Tako da o nekom high life kada još trebaš izvrnuti 3000 za drugi dio vannastavnih i još hranu i odjeću, školu,teško je pričati, ne?
Gaah
Pa nije 4600 svaki mjesec za skolu stranih jezika. 2300 je za cijelu godinu za jednu, to ispada cca 300 kn mjesecno, 300 kn je polovica izvanskolskih aktivnosti, cca 250 kn je pola mjesecnog iznosa za prehranu u skoli.
Stvari za skolu se kupuju u 9 mjesecu, kasnije je potrebno kupiti jos koju biljeznicu ili mine za tehnicku, stravicno puno je to
Ja samo zelim da se stvarni fiksni troskovi dijele ravnomjerno odnosno dijele na dva bivsa supruznika. Ja nisam kreten koji ce u lipu izbrojati tu polovicu i to je to.
Isto tako necu ni bivsoj ni cijelom svijetu cendrati o kinu, izletu ili novom mobitelu kao nekom meni nevjerojatno velikom trosku. Uplatit cu za nas troje taj npr Gardaland i necu bivsu traziti ni lipe jer je to nesto sto ja zelim i hocu priustiti svojoj djeci. Ako bude dobar povest cu i sina od trenutne cure
Bivsa i ja smo jednom prilikom popisali njihove stvarne fiksne mjesecne potrebe i zamisli kaj je ispalo kada smo to podijelili sa 2? Ispalo je da je to ravno duplo manje od iznosa alimentacije koji sam ja placao. Njihov stvarni mjesecni trosak sa svim izvanskolskim aktivnostima, instrukcijama, prehranom u skoli je bio cca 3000 kn. Izvolis pola za to jer je to jedino posteno i pravedno (bivsa i ja imamo slicna primanja) a to me je kostalo ravno duplo manje od alimentacije koju sam placao.
Sve ostalo tipa rodjendani, odjeca, obuca je rjesavao kako je tko stigao i bio u mogucnosti. Ona im je recimo kupila nove iphone a ja ih odveo u newyorker i zaru i obukao od glave do pete za sva godisnja doba.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:06.