Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Pogledaj rezultate ankete: Koliko mjesečno zaradite u fondovima obzirom na plaću?
do trećinu plaće 12 38.71%
oko pola plaće 5 16.13%
plaću ili malo više 5 16.13%
dva i više put od plaće 9 29.03%
Glasovatelji: 31. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2007., 20:38   #1
Fondovi i place

Koliko mjesecno "zaradite" u fondovima obzirom na plaću?
curicak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 20:44   #2
ovisi
jel mjesec "dobar" ili "loš"
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 20:48   #3
Ajmo uzet zeleni za primjer, budimo optimisticni.
curicak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 20:55   #4
Quote:
curicak kaže: Pogledaj post
Ajmo uzet zeleni za primjer, budimo optimisticni.
naravno
pesimisti ne ulažu u fondove
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 01:58   #5
Jeba te led koje teško pitanje!?

Nije isto imati plaću x.xxx i zarađivati kroz fondove 1/2 x.xxx ili 1/1 x.xxx !
Isto tako nije isto imati plaću xx.xxx i zarađivati kroz fondove x.xxx!
Ali je sigurno najteže imati plaću xx.xxx i zarađivati kroz fondove xx.xxx ili čak 1,5-2 puta xx.xxx!

Dakle, ne bum glasao!

p.s.
U svakom slučaju vidim da svima lijepo ide!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 02:50   #6
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Jeba te led koje teško pitanje!?

Nije isto imati plaću x.xxx i zarađivati kroz fondove 1/2 x.xxx ili 1/1 x.xxx !
Isto tako nije isto imati plaću xx.xxx i zarađivati kroz fondove x.xxx!
Ali je sigurno najteže imati plaću xx.xxx i zarađivati kroz fondove xx.xxx ili čak 1,5-2 puta xx.xxx!

Dakle, ne bum glasao!

p.s.
U svakom slučaju vidim da svima lijepo ide!
Pa slicno je, zar ne...
Pretpostavka (koja doduse ne mora biti tocna) je da sto vise znamenki u placi, vise love u fondovima...
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 00:00   #7
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Pa slicno je, zar ne...
Pretpostavka (koja doduse ne mora biti tocna) je da sto vise znamenki u placi, vise love u fondovima...
I dalje ne bum glasal!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 17:59   #8
Zapravo bi ova analiza trebala puno vise stvari precizirati, ali onda vec ulazimo u informacije koje ljudi ne bi bas rado odavali - ni to koliko placu imaju ni to koliko love drze u fondu. Ovako okvirno mi izgleda cisto zanimljivo - koliko investiranje zapravo pomaze.
Zamislite npr. situaciju da netko s 2k kuna placom drzi 200k kuna u fondovima - to je vec ekstremni slucaj - zasto bi taj netko onda uopce radio za 2k kuna?
Ili obrnuta situacija?
Mislim da je situacije negdje proporcionalna, bas po ovoj pretpostavci - sto vise love imas u placi vise imas i u fondovima. Valjda.
Ali evo, recimo da tipican primjerak ove populacije ima oko 50-100k kuna u fondovima i negdje oko 7-12k kuna placu.
Ili ja imam totalno krivu sliku o svijetu oko sebe
curicak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 13:47   #9
Quote:
curicak kaže: Pogledaj post
Zapravo bi ova analiza trebala puno vise stvari precizirati, ali onda vec ulazimo u informacije koje ljudi ne bi bas rado odavali - ni to koliko placu imaju ni to koliko love drze u fondu. Ovako okvirno mi izgleda cisto zanimljivo - koliko investiranje zapravo pomaze.
Zamislite npr. situaciju da netko s 2k kuna placom drzi 200k kuna u fondovima - to je vec ekstremni slucaj - zasto bi taj netko onda uopce radio za 2k kuna?
Ili obrnuta situacija?
Mislim da je situacije negdje proporcionalna, bas po ovoj pretpostavci - sto vise love imas u placi vise imas i u fondovima. Valjda.
Ali evo, recimo da tipican primjerak ove populacije ima oko 50-100k kuna u fondovima i negdje oko 7-12k kuna placu.
Ili ja imam totalno krivu sliku o svijetu oko sebe
za mene si pogodila... skoro.. mislim da netko sa 12k place ima malo vise (bar bi trebao imati) od 100k ustedjevine..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 14:04   #10
Hm, to ti uvijek ovisi - jel to jedina placa u obitelji, jel imas kredite, koliko imas djece... ne mora znaciti da imas ustedjevinu ako imas dobru placu, jer obicno ljudi s dobrom placom i hrabrije ulaze u kredite, sto te onda opet ostavlja sve zajedno na pozitivnoj nuli.
Ja se zasad drzim dalje od kredita, ali ako npr. krenem u neku vecu stambenu investiciju, onda ode meni sva ustedjevina u....
curicak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 15:53   #11
Quote:
curicak kaže: Pogledaj post
Hm, to ti uvijek ovisi - jel to jedina placa u obitelji, jel imas kredite, koliko imas djece... ne mora znaciti da imas ustedjevinu ako imas dobru placu, jer obicno ljudi s dobrom placom i hrabrije ulaze u kredite, sto te onda opet ostavlja sve zajedno na pozitivnoj nuli.
Ja se zasad drzim dalje od kredita, ali ako npr. krenem u neku vecu stambenu investiciju, onda ode meni sva ustedjevina u....
single s curom koja ima istu placu ko ja, 0 djece, 0 kredita, 0 nekretnina, 0 auta, 2 bicikla, jedne role i nesto ustedjevine..

ljudi koji ulaze u kredite,a imaju veliku placu su za mene nepoznanica.. sta ce im kredit?
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 16:01   #12
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
ljudi koji ulaze u kredite,a imaju veliku placu su za mene nepoznanica.. sta ce im kredit?
Da bi ustedjevinu mogli investirati??? Govorim o mom slucaju.

Kredit za auto, kredit za stan.

Ustedjevina dovoljna za povratak toga stoji u investicijama. I zaradjujem godisnje hrpu love na bankovnom novcu. Di ces ljepseg osjecaja.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 16:19   #13
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Da bi ustedjevinu mogli investirati??? Govorim o mom slucaju.

Kredit za auto, kredit za stan.

Ustedjevina dovoljna za povratak toga stoji u investicijama. I zaradjujem godisnje hrpu love na bankovnom novcu. Di ces ljepseg osjecaja.
osim u tom slucaju
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 17:07   #14
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
ljudi koji ulaze u kredite,a imaju veliku placu su za mene nepoznanica.. sta ce im kredit?
Pa obicno ne mozes kupit stan od 100.000 eura (cca 50-60ak kvadrata) samo tako, npr. - slazes se?
Znaci da si npr. imao placu nekih 12k kuna, nek si stedio max. po npr. 7k kuna mjesecno (jer ako nemas stan vjerojatno zivis kao podstanar, pa ti dio love pojede stanarina), to znaci da bi morao stediti 105 mjeseci... ej! Ma banaliziram, znam, ali pokusavam ti docarati na sto mislim.
curicak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 17:41   #15
danas ne bi kupovao stan u Zg sigurno, jedino prodavao.. i sa 7k ustede mjesecno si za godinu dana na 100k bez vecih problema..

nego, pitanje; gdje ste vi svi ljudi zivjeli prije nego ste pokupovali preuzasno skupe stanove na kredite do 200 godina.. gdje ste bili devedesetih?
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 17:49   #16
Kod tate i mame
curicak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 17:50   #17
Quote:
curicak kaže: Pogledaj post
Kod tate i mame
pa sta sad vam to vise nije dovoljno dobro? nego ni pet ni sest, pljuni 100 000 eura koje nemas
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 17:53   #18
pitaj mamu i tatu zasto nisu kupili stan '95 po 15 000 maraka, ja sam svoje lijepo pitao..

i da, ne mora se imati stan u centru ZG.. 20km dalje isti takav kosta 70 000.. pa si ti misli..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 17:53   #19
a bome i kucu mozes kupit..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 17:53   #20
Hej!
Pa to gdje sam zivjela 90ih je jedno 300km dalje od ovog gdje zivim sada, kao prvo,
a kao drugo,
aj ti smjesti punicu i zeta i dvoje unucadi zajedno sa jos jednim zetom i troje unucadi u onaj prostor gdje smo zivjeli samo mama, tata, seka i ja?
curicak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.