Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2007., 23:51   #61
Operacija neuspjela, pacijent prezivio

@Ozbiljni topici o fondovima
Ocito nam cilj nije ispunjen, prvenstveno zbog toga sto nije strogo definirano sto se moze, a sto ne u tim topicima (blagajnice, nije kritika) .

Ne zelim da mislite da uvodim nekakvu strahovladu (jer mi to nije namjera) ali kad nema pravila, nastaje kaos (pretpostavljam da se slazete da ga vec imamo u odredjenoj mjeri na ovom podforumu). Zato cemo strogo definirati pravila za ove topice, i ja cu uciniti sve da ih se pridrzavate, pa makar to znacilo da necete svi biti zadovoljni mojim kriterijem koji postovi mogu a koji ne biti postani.

Ako sam dobro shvatio, zeljeli bismo vecina nas, koliko vidim, da u tim topicima imamo user-friendly point-of-reference za korisne informacije o tim fondovima. Prvenstveno nama, a ako korisno posluze i drugima... saB me gabri
A kao kljucna stvar navedeno je da info budu lako dostupne, te da ne moramo traziti korisnu info kroz sumu smeca.

Uz vasu pomoc to cemo postici uz dole navedena pravila.

"Molim vas da na ovom topicu:
  • Ne odgovarate na prozaicna pitanja ili pitanja koja nisu direktno vezana samo uz ove fondove (jer takvim pitanjima tu mjesto nije, za pitanja takva imamo chat ili temu Fondovi. U slucaju da je pitanje kojemu tamo nije mjesto, i pitanje i odgovor(i) ce biti obrisani).
  • Iznosite KORISNE informacije koje bacaju svjetlo na te fondove i upravitelje
  • Vodite konstruktivnu raspravu o fondovima i/ili upraviteljima
  • NE komentirate dnevne rezultate
  • NE objavljivljujete tko je koliko dugo, koliko duboko i otkada u njima
  • NE iznosite odokativne procjene buducih rezultata fondova
  • NE chatate, za to imamo topic Fondovi - chat
  • NE offtopicarite jer ce isti biti obrisan (ne i premjestan na druge topice). A offtopicar upozoren
"

Primjedbe i dopune su dobrodosle.
Laku noc.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 11:27   #62
Zaf upravo pročitah tvoju naredbu na topicu za nove investitore. Bojim se da će to najviše pogoditi dvoje najblagoglagoljivih na forumu
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 11:35   #63
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Zaf upravo pročitah tvoju naredbu na topicu za nove investitore. Bojim se da će to najviše pogoditi dvoje najblagoglagoljivih na forumu
Koju naredbu na tom topicu?
Nesto sam pisao po onom drugom topica (kako zelite...) na temu topica o upraviteljima...
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 11:36   #64
Pa da, to u linku, nije molba nego naredba, zar ne?
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 11:45   #65
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Pa da, to u linku, nije molba nego naredba, zar ne?
To je prijedlog teksta koji ce biti u uvodnom postu, kako i pise na dnu. Zasad je jos uvijek u fazi diskusije. Recite mi sto vam se ne svidja, ali uzmite u obzir da nam je potrebno mjesto gdje se kvalitetne informacije prikupljaju. Bez gluposti i saljivih dosjetki.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 16:31   #66
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
@Ozbiljni topici o fondovima
Ocito nam cilj nije ispunjen, prvenstveno zbog toga sto nije strogo definirano sto se moze, a sto ne u tim topicima (blagajnice, nije kritika) .

Ne zelim da mislite da uvodim nekakvu strahovladu (jer mi to nije namjera) ali kad nema pravila, nastaje kaos (pretpostavljam da se slazete da ga vec imamo u odredjenoj mjeri na ovom podforumu). Zato cemo strogo definirati pravila za ove topice, i ja cu uciniti sve da ih se pridrzavate, pa makar to znacilo da necete svi biti zadovoljni mojim kriterijem koji postovi mogu a koji ne biti postani.

Ako sam dobro shvatio, zeljeli bismo vecina nas, koliko vidim, da u tim topicima imamo user-friendly point-of-reference za korisne informacije o tim fondovima. Prvenstveno nama, a ako korisno posluze i drugima... saB me gabri
A kao kljucna stvar navedeno je da info budu lako dostupne, te da ne moramo traziti korisnu info kroz sumu smeca.

Uz vasu pomoc to cemo postici uz dole navedena pravila.

"Molim vas da na ovom topicu:
  • Ne odgovarate na prozaicna pitanja ili pitanja koja nisu direktno vezana samo uz ove fondove (jer takvim pitanjima tu mjesto nije, za pitanja takva imamo chat ili temu Fondovi. U slucaju da je pitanje kojemu tamo nije mjesto, i pitanje i odgovor(i) ce biti obrisani).
  • Iznosite KORISNE informacije koje bacaju svjetlo na te fondove i upravitelje
  • Vodite konstruktivnu raspravu o fondovima i/ili upraviteljima
  • NE komentirate dnevne rezultate
  • NE objavljivljujete tko je koliko dugo, koliko duboko i otkada u njima
  • NE iznosite odokativne procjene buducih rezultata fondova
  • NE chatate, za to imamo topic Fondovi - chat
  • NE offtopicarite jer ce isti biti obrisan (ne i premjestan na druge topice). A offtopicar upozoren
"

Primjedbe i dopune su dobrodosle.
Laku noc.
pa sta onda pisati uopce o tim fondovima? koji im je portfelj moguce je vidjeti 3 mjeseca unazad i to je to.. tko je upravitelj, nitko ne zna.. svi oni rade sto im se kaze.. nema se tu sta puno komentirati.. 2, 3 konstruktivna komentara mjesecno se mogu spucati o nekom fondu..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 17:28   #67
a jel može za neuke, poput mene, definirati što je to chat

kako razlikovati chat od vođenja neke konstruktivne rasprave?

gdi je granica?

mislim,nije sad da zafrkavam, nego ono, nebi volio završiti u bačvi ili još dublje.....

mislim da je najbolje za mene da se javljam samo na fondovi chat........tam sam siguran
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 17:31   #68
i da, zvanično bi ovdje ponovio jedan prijedlog, izrečen sa moje strane neki dan na chatu:

otvaranje top teme 'biseri podforuma', gdi bi se postali, onako izdvojeno, najbolji, najsmiješniji postovi, ono kao mala zbirka šala, pošalica, izrečenih na vrhuncu inspiracije
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 07:11   #69
dobro jutro!

evo, kao i svako jutro otvorih naš dragi podforum Investiranje, pa gledam u popis tema... i nekako mi se čini da se gubimo u hrpi tema vezanih za investiranje..

Pa mi je palo na pamet: nebi li možda bilo dobro da se u temi Gospodarstvo, naprave dva podforuma - Investiranje -fondovi i Investiranje-dionice.

Ako ćemo imati teme za svaku fondovsku kuću, razna pitanja i opće teme, chat i sl, a za dionice se već otvaraju teme za svaku dionicu pojedinačno, pa isto chat, igra, kupnja, prodaja i sl.. izgleda da će se i uz najbolju volju moderatora uskoro namnožiti jako puno tema u kojima ćemo se svi pomalo gubiti.

Možda bi ovo bilo dobro rješenje.
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:10   #70
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
dobro jutro!

evo, kao i svako jutro otvorih naš dragi podforum Investiranje, pa gledam u popis tema... i nekako mi se čini da se gubimo u hrpi tema vezanih za investiranje..

Pa mi je palo na pamet: nebi li možda bilo dobro da se u temi Gospodarstvo, naprave dva podforuma - Investiranje -fondovi i Investiranje-dionice.

Ako ćemo imati teme za svaku fondovsku kuću, razna pitanja i opće teme, chat i sl, a za dionice se već otvaraju teme za svaku dionicu pojedinačno, pa isto chat, igra, kupnja, prodaja i sl.. izgleda da će se i uz najbolju volju moderatora uskoro namnožiti jako puno tema u kojima ćemo se svi pomalo gubiti.

Možda bi ovo bilo dobro rješenje.
sad je lonicera bas napala jer joj nije po volji da postoje 3 teme o dionicama na prvoj strani..
ja osobno ne vidim poantu uopce dnevnog komentiranja fondova, tamo se novci stavljaju ako ne zelis previse razmisljati o njima, a da o dnevnom chatu uopce ne govorim.. no ima ljudi koji su za to zainteresirani, i iako ja osbno mislim da je to g.... k.... uopce mi ne pada na pamet da idem zbog toga plakati i tuziti se moderatoru ili zahtijevati ovo ili ono.. no ako treba postojati tema za svaki fond i jos jedna za svako pitanje o fondovima, onda tvoj prijedlog da se dionice odvoje u drugi podforum i nije toliko los.. ali onda se seli i nasa igra u novi podforum, jerbo se tu radi o dionicama , a onda ces opet morat doc tamo pogledat i opet ce te docekati sve te teme o dionicama .. fuj..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:13   #71
Dobro jutro
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:37   #72
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
no ako treba postojati tema za svaki fond i jos jedna za svako pitanje o fondovima, onda tvoj prijedlog da se dionice odvoje u drugi podforum i nije toliko los.. ali onda se seli i nasa igra u novi podforum, jerbo se tu radi o dionicama , a onda ces opet morat doc tamo pogledat i opet ce te docekati sve te teme o dionicama .. fuj..

ti si nešto očito krivo shvatio... ne znam čenu ovaj FUJ

pa nemam ja ništa protiv dionica i svih mogućih informacija o njima i pojedinim topicima...jer i sama pomalo trgujem, samo mi se čini da je ovako sve na jednom mjestu prenatrpano i konfuzno. to je sve.
što se odmah ljutiš i napadaš?
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:45   #73
ma ne ljutim se, to je samo odredjena doza ironije.. samo sam se uvrijedio kad hoces izbrisati moju bzjk na koju sam tako ponosan ...

samo malo zesca rasprava, to je sve

a u privatnom tonu
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:56   #74
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
ma ne ljutim se, to je samo odredjena doza ironije.. samo sam se uvrijedio kad hoces izbrisati moju bzjk na koju sam tako ponosan ...

samo malo zesca rasprava, to je sve

a u privatnom tonu

od kud ti to da hoću izbrisati tvoju božjakovinu ???
daj, čitaj malo...
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 09:40   #75
nikako ne mogu shvatiti cemu toliko pisanja o fondovima.

mislim ono.... stvarno..... pa proucis malo fondove, usporedis ih i ulozis lovu.

i sto sada vise imas za pametovati

mozes eventualno pogledati koliko raste ili pada i to je sve. sto tu imate za komentirati nije mi jasno???

No dobro ako vas to uveseljava otvorite posebnu temu za svaki fond...... to ce biti taaaaakoooo zanimljivo.

Druga stvar su osobe koje imaju 1742,76KN u fondovima i 2659.50KN u dionicama a imaju potrebu dnevno napisati 20 - 30 postova... cemu to???

I trece. Mislim kako bi bilo pametno otvoriti temu "Trenutne prilike na trzistu" ili nesto slicno u kojoj bi raspravljali o dionicama koje smatramo zanimljivim, koje bi mogle rasti....
LovaLova is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 09:58   #76
Quote:
LovaLova kaže: Pogledaj post
nikako ne mogu shvatiti cemu toliko pisanja o fondovima.

mislim ono.... stvarno..... pa proucis malo fondove, usporedis ih i ulozis lovu.

i sto sada vise imas za pametovati

mozes eventualno pogledati koliko raste ili pada i to je sve. sto tu imate za komentirati nije mi jasno???

No dobro ako vas to uveseljava otvorite posebnu temu za svaki fond...... to ce biti taaaaakoooo zanimljivo.

Druga stvar su osobe koje imaju 1742,76KN u fondovima i 2659.50KN u dionicama a imaju potrebu dnevno napisati 20 - 30 postova... cemu to???

I trece. Mislim kako bi bilo pametno otvoriti temu "Trenutne prilike na trzistu" ili nesto slicno u kojoj bi raspravljali o dionicama koje smatramo zanimljivim, koje bi mogle rasti....
1. Ne moraš sudjelovati, a ako baš ne želiš ni vidjeti da drugi sudjeluju, onda, stari, šta da ti kažem... nije ovo jedini forum... nemoj se ovdje bespotrebno živcirati.

2. Pogledaj pod 1.

3. Za to imaš temu dionice-chat. (no, ne vidim da baš nešto pretjerano sudjeluješ.)
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 10:09   #77
Ja bi volio kad moderatori nebi iz čistog mira, bez ikakvog objašnjenja obrisali moj topic koji sam jučer otvorio.
Ne mogu vjerovat
bickomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 20:56   #78
Quote:
bickomir kaže: Pogledaj post
Ja bi volio kad moderatori nebi iz čistog mira, bez ikakvog objašnjenja obrisali moj topic koji sam jučer otvorio.
Ne mogu vjerovat
Lol.
Premjestio ja.

https://www.forum.hr/showthread.php?p...82#post8291082
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 21:51   #79
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Ostaviću diskreciono pravo moderatoru da briše ili premješta topic-e i post-ove ( ne znam što ga je ponukalo da premjesti moj topic u sekciju "ljudi koji su novi u polju investiranja"), ali postoji oznaka "moved" ili "premješteno" koja se koristi kad moderator premjesti topic negdje drugdje.
U pravilu se uznaka "moved" može vidjeti 24 sata od objavljivanja topic-a, te onaj koji je otvorio topic može vidjeti upozorenje da je topic premješten.
Ovo premještanje bez ikakvog upozorenja ili objašnjenja je totalno neprofesionalno i ne dolikuje ozbiljnom forumu.
Toliko od mene
bickomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 22:05   #80
Quote:
bickomir kaže: Pogledaj post
Ostaviću diskreciono pravo moderatoru da briše ili premješta topic-e i post-ove ( ne znam što ga je ponukalo da premjesti moj topic u sekciju "ljudi koji su novi u polju investiranja"), ali postoji oznaka "moved" ili "premješteno" koja se koristi kad moderator premjesti topic negdje drugdje.
U pravilu se uznaka "moved" može vidjeti 24 sata od objavljivanja topic-a, te onaj koji je otvorio topic može vidjeti upozorenje da je topic premješten.
Ovo premještanje bez ikakvog upozorenja ili objašnjenja je totalno neprofesionalno i ne dolikuje ozbiljnom forumu.
Toliko od mene
Nisam te mislio karakterizirati kao novog ulagaca premjestanjem. Ali je tvoje pitanje bila zanimljiva materija za jednog novijeg ulagaca koji ce, eventualno jednoga dana procitati tvoj post. Stoga je premjesten tamo.

Po pitanju redirecta si u pravu. Moja greska sto sam umjesto spajanja topica premjestio postove. Nadam se da uvazavas ovo.

No, lako si mogao pogledati ispis svojih zadnjih postova i naci ga. Hiperlink bi ti otvorio stranicu gdje je.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:08.