Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2007., 09:18   #81
East European Food Fund želi prodat 860.000 * 238 kn = 204 680 000

Dana 8. lipnja 2007. IPK Kandit d.d. zaprimio je obavijest od strane Koestlina d.d. o otpuštanju 142.978 dionica IPK Kandit d.d., nakon čega Koestlin raspolaže s 28.622 dionice IPK Kandit d.d., što predstavlja 4% udjela u temeljnom kapitalu Izdavatelja.

142.978 * 1300 = 185 871 400 ovo odletjelo u par sati...

pa zar mislite da toliko vrijedi ta Magma pa kaj su se mučili s IPO i ostalim prospektima,, kaj nisu stavili na burzu nalog pa da vidimo.

Kandit su probali i rušit ali nije im uspjelo, blokovi su se uzimali ko da su zabadava, fondovi uzimali ko blesavi


Iskreno mislim da su htjeli prodat po fer cijeni otišli bi u bilo koju brokersku kuću i ovi bi ih isplatili,,, meni sve tu smrdi da ipak Fižulić traži peviše, za trgovinu s kinskim igračkama.

I još jedna opaska, u slijedećih par godina konkurencija će mu se jako zaoštrit, po stanovniku Hrvatska bi trebala imati više kvadrata trgovačkih centara , tako da očekujem još tisuće kvadrata trgovačkog prostora, a svi oni mogu nabavit jeftino igračke u Kini.

Istodobno odlazi Magma istočnije gdje je BDP puno niži nego u Hr, tak da će tamo marže biti manje.
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 10:37   #82
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Dobro onda tko ide u Magmu u shoping?
Ja ne idem. Nije mi ni na kraj pameti.
No, ja nisam isao ni u INAu pa znamo kako je to zavrsilo
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 10:57   #83
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Ja ne idem. Nije mi ni na kraj pameti.
No, ja nisam isao ni u INAu pa znamo kako je to zavrsilo
Ni ja.
Samo, radi neupućenijih, Magmu ne trpati u isti koš s Inom i HT-om.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 11:14   #84
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
Ni ja.
Samo, radi neupućenijih, Magmu ne trpati u isti koš s Inom i HT-om.
Same Here!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 11:21   #85
Quote:
tartufar kaže: Pogledaj post
Baš sam se i ja pitao kako su dobili tih "puta 15"! Ako netko zna nek javi, a slažem se da će biti najbolje sačekati prospekt, pa onda u novu raspravu ! Nego zna li netko odgovorit na pitanja vezana uz prospekt, kada, gdje i slično. Ja za sada nisam o prospektu ni p našao.
Di se može naći taj prospekt na web-u?
Googlam i nikako da nabasam!
NuznoZlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 11:34   #86
vidio prosekt u jednim dnevnim novinana, 237-238 mislim

Broj dionica (P + R): 4.874.160 tu je i 67330 od magme unutra


Knjigovodstvena vrijednost (bvps): 18,30 kn
Zarada po dionici (EPS): 6,42
Dobit prije poreza i amort. (EBITDA) po dionici: 13,43

P/E: 37,09
Rentabilnost dionice: 2,70%
Neto marža profita: 4,75%
Povrat na aktivu (ROA): 7,85%
Povrat na kapital (ROE): 54,00% ovo mi je malo sumljivo


evo neka me netko ispravi ako sam izračunao bilo što krivo, meni ovo nije jeftino
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 11:39   #87
Free,

ne namjeravam ici u Magmu. Previse nepoznanica. Fiza sumnjiv, a IPO mi se cini preskup.
Sretno onima koji kupuju.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 13:38   #88
ja idem. paket od 70k uzimam. dakle stuc cu 90% portfelja u magmu. malo manje ali blizu.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 14:34   #89
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
ja idem. paket od 70k uzimam. dakle stuc cu 90% portfelja u magmu. malo manje ali blizu.
cini se logicna odluka.

uz pitanje: na koliko vremena? imas plan/ideju do kojeg + postotka ili 'ulazis pa ces vidjet'?
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 14:44   #90
+50% do T-HTa, dakle 4 mjeseca. nepopravljivi optimist
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 17:49   #91
ja ću samo neku siću 20 - 30k
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 18:04   #92
Quote:
fishenwalc kaže: Pogledaj post
ja ću samo neku siću 20 - 30k
Ako je to sića, šta ću ja onda reć za svojih 5 najnižih mogućih znamenki. Dajte, nemojte me bedirat.

Ide se, pa ćemo vidjeti, također, namjeravam likvidirati magmu do HT-a.
Feyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 22:06   #93
Quote:
NuznoZlo kaže: Pogledaj post
Di se može naći taj prospekt na web-u?
Googlam i nikako da nabasam!
Evo, ja upravo skidam pdf dokument prospekta sa stranica www.magma.hr , a pročitao sam u jutarnjem javnu ponudu i kažu da se prospekt može naći i na stranicama zabe.
tartufar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 10:00   #94
Upisi od 26. lipnja do 9. srpnja.
Dionica će u javnoj ponudi vrijediti od 227 do 238 kuna.

25% dionica Magme bit će ponuđeno novim dioničarima
40% emisije moći će kupiti građani, a 60 % kupovat će fondovi
70.000 kuna najveći je iznos koji će moći uplatiiti građani

Evo prospekt: http://www.magma.hr/PressRoom/prospekt.pdf

i javni poziv: http://www.magma.hr/PressRoom/javnipoziv.pdf
Mariociki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 11:19   #95
http://www.poslovni.hr/46048.aspx

Mi, postojeći dioničari imamo lock up na naše dionice i ne možemo ih prodati idućih 6, a Templeton idućih 12 mjeseci.

Ako je SICAF želio izaći danas i to na ovaj način, nakon 6 mjeseci će biti prilike možda za jeftiniji ulaz,

neki na forumima pričaju da neće više nikad biti priklike za jeftiniji ulaz,, ima investitora koji jednostavno pregriznu, vide da nema perspektive i prodaju, bolje mali gubitak nego da više nikad ne vide svoju lovu
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 13:06   #96
od kud ti to da necemo moci prodavati 6 mjeseci? ja ne vidim nigdje da to pise...

ignoriraj, ONI, fizulic i fondovi, nesmiju prodavat na burzi godinu dana. mi mozemo odmah.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 14:42   #97
Još jedno pitanje tehničke prirode, naime, pročitavši Poziv, nisam uspio pohvatati kada su razdoblja uplate dionica. Buni me podjela na stare i nove, ne razumijem da li će se one morati uplatiti na isti dan, onaj jedan jedini kada uplata traje. Osim toga, tamo piše nešto da se u razdoblju upisa mora deponirati kod Agenta iznos. Što to znači?

Moram imati novce na računu Zagrebačke, a oni će na dan uplate te novce skinuti, ili što?

Možda pričam gluposti, ako je tako, nemojte zamjeriti, samo me zanima do kada moram likvidirati imovinu u iznosu kojega namjeravam upisati za dionice Magme.
Feyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 16:13   #98
Quote:
Feyd kaže: Pogledaj post
Još jedno pitanje tehničke prirode, naime, pročitavši Poziv, nisam uspio pohvatati kada su razdoblja uplate dionica. Buni me podjela na stare i nove, ne razumijem da li će se one morati uplatiti na isti dan, onaj jedan jedini kada uplata traje. Osim toga, tamo piše nešto da se u razdoblju upisa mora deponirati kod Agenta iznos. Što to znači?

Moram imati novce na računu Zagrebačke, a oni će na dan uplate te novce skinuti, ili što?

Možda pričam gluposti, ako je tako, nemojte zamjeriti, samo me zanima do kada moram likvidirati imovinu u iznosu kojega namjeravam upisati za dionice Magme.
Ma gle Feyd. Da svi skupa ne nagađamo kako i šta i svaki na svoj način tumači informacije iz prospekta, najbolje je prošetat (ukoliko ti je blizu, ja se primjerice moram provozat) do najbliže ili najdalje (kako želiš) poslovnice zabe i tamo dobiti odgovore na sva pitanja. A što se tiče deponiranja iznosa kod agenta, agent ti je zagrebačka banka, a za deponiranje uzmi planiranu lovu sa sobom (ili je eventualno digni u poslovnici kod agenta ukoliko imaš kod njih tekući ili nešto slično).
tartufar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 23:13   #99
ja odustajem od upisa. htio sam samo napomenut, jer moja zadnja misao je bila ulazim s 70k, evo predomislio sam se. razlog je uglavnom potraznja.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 03:05   #100
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
razlog je uglavnom potraznja.
ovo mi bas nije jasno
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:24.