Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2020., 12:27   #1
Koronavirus i pandemija - astrološki aspekti

Kako biste tumacili utjecaj virusa, tj moze li se predvidjeti kako ce se situacija odvijati, do kad otprilike?
Kako ce se Hrvatska snaci u svemu tome? Susjedne zemlje?

ne razumijem se u tumacenja...pricam s dragim mi ljudima koji su na kriznim podrucjima, pa mi je zapela za oko izjava "valjda nam je bilo zapisano u zvijezdama"
Magali29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2020., 21:17   #2
Saturn 0º Pluton i virus - problemi s njim budu znači cijelu godinu? jer se Saturn vraća nazad, pa ako se stanje oko virusa bude smirilo, tijekom osmog, devetog i desetog mjeseca bude opet papreno?

Ali i Jupiter se cijelo vrijeme muva u ovoj konjunkciji, koja je njegova uloga ovdje? S obzirom da je on po sebi benefik, ne bi li trebal zaštiti penziće (Saturn)?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2020., 09:35   #3
^ jupiter 0 saturn je virus, naisla sinoc na to tumacenje tranzita kod m. loncaric "zvijezde govore", str. 132.
jupiter siri sta zatekne, ako je dobro onda je benefican, ako je lose onda je malefican, pojednostavljeno receno.
jupiter se vrlo cesto nalazi kao aktivan u trenutku smrti kod pacijenara sa kancerom itd. pa simbol viseg uma, duha... a te teme umeju se aktivirati pred smrt...
ukratko, situacija nije crno bela.

Zadnje uređivanje Bhea : 19.03.2020. at 09:50. Reason: izvor
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2020., 15:09   #4
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
Saturn 0º Pluton i virus - problemi s njim budu znači cijelu godinu? jer se Saturn vraća nazad, pa ako se stanje oko virusa bude smirilo, tijekom osmog, devetog i desetog mjeseca bude opet papreno?
Da, do srpnja smo u dominaciji kvadrata Saturna i Urana, a onda do kraja godine dominaciju opet preuzima konjunkcija Saturna i Plutona. Sva sreća što se neće opet dotaknuti, što znači da je njihova glavna lekcija isporučena. Ostati će nam sanacija onog što je poharano u katarzi te konjunkcije.
Quote:
Ali i Jupiter se cijelo vrijeme muva u ovoj konjunkciji, koja je njegova uloga ovdje? S obzirom da je on po sebi benefik, ne bi li trebal zaštiti penziće (Saturn)?
Jupiter jest benefičan i time nam na neki način pomaže, ali isto tako on označava širenje, pa se pod njegovim utjecajem pojedinci ne mogu suzdržati od ne-kretanja i time virus šire.
Quote:
Bhea kaže: Pogledaj post
^ jupiter 0 saturn je virus, naisla sinoc na to tumacenje tranzita kod m. loncaric "zvijezde govore", str. 132.
jupiter siri sta zatekne, ako je dobro onda je benefican, ako je lose onda je malefican, pojednostavljeno receno.
jupiter se vrlo cesto nalazi kao aktivan u trenutku smrti kod pacijenara sa kancerom itd. pa simbol viseg uma, duha... a te teme umeju se aktivirati pred smrt...
ukratko, situacija nije crno bela.
Virusi su u astrološkoj simbolici opisani Plutonom. O tome smo malo pisali ovdje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2020., 15:02   #5
Ne slažem se s tim da je Jupiter benefik. Ali nije ni malefik. Te binarne opozicije su proizvod našeg ograničenog uma.

Znam da je meni Ju doneo sjajne poslove, trudnoću, ali isto tako i neke probleme svojevremeno, boravke u bolnici itd. Kao što su mi Pluton ili Saturn doneli fantastične stvari.

Jupiter je naprosto širenje, a kako istovremeno označava putovanja/inostranstvo, doveo je do širenja virusa širom planete u kombinaciji sa Sa/Pl.

Ja sam očekivala svašta od tog tranzita, ali ne ovo što se dešava. Više sam mislila da će doći do smene elita. Na neki način, to se i dešava, jer ni povlašćeni nisu zaštićeni od virusa, a opet, nakon što to prođe, velika je verovatnoća da će nacije biti nezadovoljne odgovorom svojih vlada, pa će možda doći i do smene političkih elita.
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2020., 15:59   #6
@ kockice

To je znaš i sama terminologija iz tradicionalne astrologije, moderna radije rabi polaritete: skladan/neskladan, konstruktivan/destruktivan, podržavajući/destabilizirajući, itd.

Isto tako evolutivna astrologija više podržava stav da su sile koje planete predstavljaju neutralne, to kako će se izraziti ovisi o evolucijskom statusu kako individue, tako i kolektiva.


P.S. A to s prenaglašavanjem Jupiterove "dobrote" slično je vjerovanju ljudi da novac i sve ono što doprinosi uvećanju zadovoljstva i ugode po defoltu donosi sreću.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2020., 16:29   #7
...ovaj jupiterov pad svakako u sebi nosi poruku da se za optimizam (''bolje sutra) moramo iznova pomučiti.Čim je zakoračio u jarca australija(strijelac) je izgorijela sva.Takodjer pluton u jarcu jupiterov pad čini na više levela malignijim.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2020., 12:12   #8
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

P.S. A to s prenaglašavanjem Jupiterove "dobrote" slično je vjerovanju ljudi da novac i sve ono što doprinosi uvećanju zadovoljstva i ugode po defoltu donosi sreću.
Znam da se ti ne slažeš s tim binarnim opozicijama, ali sam se osvrnula zbog ljudi koji bi tvoj post mogli iščitati bukvalno

Pa da, ekonomija i kultura obilja misli da je svako uvećavanje sjajno.

Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
...ovaj jupiterov pad svakako u sebi nosi poruku da se za optimizam (''bolje sutra) moramo iznova pomučiti.Čim je zakoračio u jarca australija(strijelac) je izgorijela sva.Takodjer pluton u jarcu jupiterov pad čini na više levela malignijim.
Ne znam, ja gledam bukvalno Ju u Jarcu u konj. sa Saturnom - širenje panike, zarad profita i moći (Sa/Pl).

I uz to vidim ekstremnu ograničenost ljudske obrazovanosti i intelekta (Ju), pošto nisu u stanju da shvate da su korona virusi prisutni SVAKE godine u procentu od oko 10%. I da je više ljudi umrlo u 3. mesecu prošle godine od respiratornih problema izazvanim virusom gripa, nego ove (na pojedinačnom nivou država i na globalnom nivou). Da ne pominjem kako ljudi ne znaju da je inače grip potencijalno vrlo opasan, ukoliko dovede do komplikacija.
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2020., 16:05   #9
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post

Ne znam, ja gledam bukvalno Ju u Jarcu u konj. sa Saturnom - širenje panike, zarad profita i moći (Sa/Pl).

I uz to vidim ekstremnu ograničenost ljudske obrazovanosti i intelekta (Ju), pošto nisu u stanju da shvate da su korona virusi prisutni SVAKE godine u procentu od oko 10%. I da je više ljudi umrlo u 3. mesecu prošle godine od respiratornih problema izazvanim virusom gripa, nego ove (na pojedinačnom nivou država i na globalnom nivou). Da ne pominjem kako ljudi ne znaju da je inače grip potencijalno vrlo opasan, ukoliko dovede do komplikacija.

O tom virusu izgleda najvise pricaju politicari a najmanje ljecnici...Medjutim virusi vrlo lako mogu mutirati i sl...ovo je navodno najnoviji tip iz te grupe virusa...

Nego...ovo mi nitko ne moze reći da je slucajno....naime posto igrom slucaja volim grimes vidio sam u septembru da je izbacila ovaj spot https://youtu.be/M9SGYBHY0qs i tada mi je bilo cool...medjutim danas kad vidim...i obratim paznju na ove maske i tekst...+ sto ovu knjigu koju vidis da je cenzirirana...ona tada kada sam gledao spot prvi put nije bila cenzurira...i radi se o "Art of Wars" od nekog kineskog pisca,mislim . Cim je nastala ova pandemija krajem februara you tube je cenzurirao ovu knjigu...Inace muz od grimes je elon musk i oni se oboje furaju na futurizam i na to da su ispred vremena i imaju neku gomilu novca.Elon je sam izjavio na svom twiteru da je panika oko virusa glupost (i kao taj komentar je u siroj javnosti izazvao negodovanje jer ljudi oboljevaju bla bla )Hocu da kazem da je poanta price su neki izgleda imali unaprijed informacije o ovom sto nam je sad servirano...
Ali i dalje ne mogu da shvatim ove njene fanove koji kazu...grimes je predvidjela koronu jer je "izvanzemaljac" (zato sto joj je citav novi album u tom alien fazonu) ...mislim se nije ona nista predvidjela već je kao i njen muz ocito upoznata s buducim tijekom dogadja. Medjutim riba ne bila riba kad ne bi kroz umjetnost provukla neku muljavinu.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2020., 16:13   #10
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
i radi se o "Art of Wars" od nekog kineskog pisca,mislim ..
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sun_Tzu??

ako se radi o toj knjizi i tom autoru ne vidim razlog za cenzuru.
mozda je opet do ribe.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2020., 16:19   #11
Quote:
Bhea kaže: Pogledaj post
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sun_Tzu??

ako se radi o toj knjizi i tom autoru ne vidim razlog za cenzuru.
mozda je opet do ribe.
Da o toj knjizi je riječ...i niko ne vidi razlog za cenzuru...spot je izasao u septembru ali je ta knjiga tek krajem februara cenzurirana...grimes je ocito u spotu rekla vise nego sto je trebala...
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2020., 19:24   #12
...

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, do srpnja smo u dominaciji kvadrata Saturna i Urana, a onda do kraja godine dominaciju opet preuzima konjunkcija Saturna i Plutona. Sva sreća što se neće opet dotaknuti, što znači da je njihova glavna lekcija isporučena. Ostati će nam sanacija onog što je poharano u katarzi te konjunkcije.

Jupiter jest benefičan i time nam na neki način pomaže, ali isto tako on označava širenje, pa se pod njegovim utjecajem pojedinci ne mogu suzdržati od ne-kretanja i time virus šire.


Virusi su u astrološkoj simbolici opisani Plutonom. O tome smo malo pisali ovdje.
@Fish, Kad ćemo profunkcionisati da možemo slobodno putovati ??
Ne očekujem vidovitost nego astrološku procjenu.

Ovaj virus je zaokrenuo život za 360 * i sve moguće planove zaustavio,....izolacija kao izolacija nije nikakav problem, makar kod mene,,,,ali, mrda mi se nešto pošto mi je Uran u 4 kući ušao pa se pitam kad ću moći dalje kako sam namjerila...i ne samo ja nego čovječanstvo.

Samo uz božiju pomoć i zdravlje
__________________
https://youtu.be/QhuPCHsqgFw
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2020., 20:47   #13
Quote:
Rejnna kaže: Pogledaj post
@Fish, Kad ćemo profunkcionisati da možemo slobodno putovati ??
Ne očekujem vidovitost nego astrološku procjenu.
Na žalost, dugo će nam trebati vremena da izađemo iz kolopleta ovih energija, jer kao što ranije pisah ova karantena je u znaku energije Saturn 0º Pluton (totalna izolacija) koja se prelijeva u Saturn 90º Uran (socijalna distanca) i funkcioniraju u nekoj vrsti sinergije u kojoj se po periodima izmjenjuje njihova dominacija.

Sada smo u fazi kada je dominantan Saturn 90º Uran (socijalna distanca), gdje Saturn malo prije sredine svibnja opet prelazi u retrogradan hod, a svojim povratkom u znak jarca (1. srpnja 2020.) opet će osnažiti energiju karantene - Saturn 0º Pluton. No, sva sreća kao što napisah ranije, neće se ponovo dodirnuti tj. konjugirati što znači da je u prošlom naletu (do 22. ožujka) isporučena glavnina energije te konjunkcije.

Dakle, energija Saturn 0º Pluton (karantena) ponovo se lagano pokreće od sredine svibnja, a na snazi je od 1. srpnja sve do 17. prosinca, kada se u svom povratku u znak vodenjaka Saturnova energija opet prelijeva u Saturn 90º Uran (socijalna distanca). Taj kvadrat traje cijelu iduću godinu, a egzaktan je 17. veljače 2021. i 14. lipnja 2021.

Socijalna distanca - Saturn 90º Uran je dominantan cijelu iduću godinu, tek negdje veljača/ožujak 2022. polako prolazi iako ne završava, jer se u drugoj polovini 2022. godine, posebno krajem godine opet Saturn i Uran blaže kvadriraju u orbisu od par stupnjeva. I tek nakon toga ta priča završava.
Quote:
Ovaj virus je zaokrenuo život za 360 * i sve moguće planove zaustavio,....izolacija kao izolacija nije nikakav problem, makar kod mene,,,,ali, mrda mi se nešto pošto mi je Uran u 4 kući ušao pa se pitam kad ću moći dalje kako sam namjerila...i ne samo ja nego čovječanstvo.
Da, Saturn 0º Pluton je vrlo nemilosrdna pa čak i sadistička energija, poput čvora koji se steže, tj. to je energija koja funkcionira kroz ograničavanje (Saturn) količine destrukcije koja se dopušta (Pluton), no pitanje je gdje je s njom uspjeh, možda je uspjeh skroz na dnu (Pluton), a ne na vrhu (Saturn).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2020., 20:53   #14
Jel se to samo odnosi na međunarodna putovanja? Ili ćemo biti ograničeni i unutar vlastitih država?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2020., 20:59   #15
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Jel se to samo odnosi na međunarodna putovanja? Ili ćemo biti ograničeni i unutar vlastitih država?
Svaka država ima svoju natalnu kartu pa bi trebalo na taj način raditi analizu, a ovo su snažni globalni aspekti koji vrijede za cijelu zemaljsku kuglu.

U ovoj borbi s energijom Saturn 0º Pluton svaka država za sebe može ju dominantno hendlati kroz princip Saturna (čitaj zaustavljajući sve prije nego što se udari u dno) ili principom Plutona (pustiti da sve ide preko točke u kojoj nema povratka), a onda je pitanje tko će ostati živ, a tko mrtav. Hrvatska za sada vrlo uspješno hendla principom Saturna.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2020., 18:58   #16
...

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Na žalost, dugo će nam trebati vremena da izađemo iz kolopleta ovih energija, jer kao što ranije pisah ova karantena je u znaku energije Saturn 0º Pluton (totalna izolacija) koja se prelijeva u Saturn 90º Uran (socijalna distanca) i funkcioniraju u nekoj vrsti sinergije u kojoj se po periodima izmjenjuje njihova dominacija.

Sada smo u fazi kada je dominantan Saturn 90º Uran (socijalna distanca), gdje Saturn malo prije sredine svibnja opet prelazi u retrogradan hod, a svojim povratkom u znak jarca (1. srpnja 2020.) opet će osnažiti energiju karantene - Saturn 0º Pluton. No, sva sreća kao što napisah ranije, neće se ponovo dodirnuti tj. konjugirati što znači da je u prošlom naletu (do 22. ožujka) isporučena glavnina energije te konjunkcije.

Dakle, energija Saturn 0º Pluton (karantena) ponovo se lagano pokreće od sredine svibnja, a na snazi je od 1. srpnja sve do 17. prosinca, kada se u svom povratku u znak vodenjaka Saturnova energija opet prelijeva u Saturn 90º Uran (socijalna distanca). Taj kvadrat traje cijelu iduću godinu, a egzaktan je 17. veljače 2021. i 14. lipnja 2021.

Socijalna distanca - Saturn 90º Uran je dominantan cijelu iduću godinu, tek negdje veljača/ožujak 2022. polako prolazi iako ne završava, jer se u drugoj polovini 2022. godine, posebno krajem godine opet Saturn i Uran blaže kvadriraju u orbisu od par stupnjeva. I tek nakon toga ta priča završava.

Da, Saturn 0º Pluton je vrlo nemilosrdna pa čak i sadistička energija, poput čvora koji se steže, tj. to je energija koja funkcionira kroz ograničavanje (Saturn) količine destrukcije koja se dopušta (Pluton), no pitanje je gdje je s njom uspjeh, možda je uspjeh skroz na dnu (Pluton), a ne na vrhu (Saturn).
Ne čudim se ovome što si istumačila, jer, ovaj sav haos mi ne sliči na skoro umirivanje....
Ovolike tragedije, sveopšti gubici,,,,Svijet je na koljenima....

Potenciranje teme-vakcine...koja će ko zna kada bit dostupna...a onda, ko zna o kakvoj se vakcini radi,,,vjerovatno jakoj kao za Bivolove,,,,lično bih se bojala da je primim.

Laički sam se pitala šta će biti sa ovom Sa0Pl + Uran u Biku....jer mi je sličilo na razrušavanje....i zaista, tako ispade,,,ovo je razrušavanje sveopšte.


Ovo je za nauk i poruka, da se dozovemo pameti, po svemu budemo bolji i shvatimo da se ništa ne pitamo u ovome životu....

Ne hulimo boga, koliko je to moguće !
__________________
https://youtu.be/QhuPCHsqgFw
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2020., 14:07   #17
Mali update:


Kao što se vidi i kako napisah u gornjem postu...od kada je Saturn krenuo retrogradno, tako polako izalazimo iz faze socijalne distance jer je time počela slabiti energija Satun 90º Uran (socijalna distanca) i počela se prelijevati u energiju Saturn 0º Pluton (karantena, lockdown). Ova konjunkcija Saturn 0º Pluton je već na snazi, a 1. srpnja kada Saturn prijeđe opet u znak jarca onda će biti energetski potpuna.

Takav retrogradni Saturn će se približavati Plutonu sve do 29. rujna kada izlazi iz retrogradne faze i opet kreće direktno tj. počinje se udaljavati od Plutona da bi 17. prosinca konačno opet ulaskom u znak vodenjaka počeo prelijevati energiju u socijalnu distancu (Saturn 90º Uran).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2020., 13:03   #18
Redovni update:



Sada se nalazimo u fazi kada je Saturn krenuo direktno (od 29. rujna 2020.) i to je sada na neki način faza u kojoj smo kao društvo dosta dezorijentirani tj. ni na nebu ni na zemlji. Ono što se vidi jest da je tim Saturnovim kretanjem u direktnu fazu započeo cijeli taj proces završne faze, odnosno konačnog odvajanja Saturna od elementa zemlje i znaka jarca u kojoj se očituje i za taj proces karakteristična energija zvana - "napuštanje sigurnosti radi slobode". I to se jako osjeća u društvu jer je društvo s jedne strane već "nanjušilo" nadolazeću fazu Saturnovog boravka u "raspuštenijem" i znatno "lakšem" elementu zraka i znaku vodenjaka pa se s jedne strane ljudi slobodnije ponašaju, a s druge svjedoče tomu kako se virus sve brže i lakše širi, a smrtnost je manja jer se Saturn u svojoj direktnoj fazi odmiče od konjunkcije s Plutonom (Pluton - "smrtnost").

Takvo stanje će potrajati do 17. prosinca 2020. kada Saturn konačno ulazi u znak vodenjaka, a više se neće vraćati znaku jarca što znači da od tada zračni element za njega postaje potpuno dominantan i relevantan.

Dakle, nakon 17. prosinca energija se konačno mijenja i tada smo potpuno prepušteni Saturnovom kvadratu s Uranom gdje će snažno doći do izražaja razbijanje energije koja je zaglavljena, promjene pravila, ali i kolektivna savjest, kolektivna razina njene pripravnosti koju Saturn zahtijeva.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2020., 14:20   #19
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Dakle, nakon 17. prosinca energija se konačno mijenja i tada smo potpuno prepušteni Saturnovom kvadratu s Uranom gdje će snažno doći do izražaja razbijanje energije koja je zaglavljena, promjene pravila, ali i kolektivna savjest, kolektivna razina njene pripravnosti koju Saturn zahtijeva.

A ako ljudi odbijaju biti savjesni i razviti društvenu odgovornost?

Stalno čekam tu kolektivnu savjest, ali sve što se pokazuje je koliko je nedostaje.

Mada, sada je period totalnog poguba u svemu... više se nitko ni sa čim pohvatati ne može... iza tebe kaos, ispred tebe magla...
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2020., 20:04   #20
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Dakle, nakon 17. prosinca energija se konačno mijenja i tada smo potpuno prepušteni Saturnovom kvadratu s Uranom gdje će snažno doći do izražaja razbijanje energije koja je zaglavljena, promjene pravila, ali i kolektivna savjest, kolektivna razina njene pripravnosti koju Saturn zahtijeva.
Jel možeš više ovo pojasniti? Hvala.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.