Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2016., 16:11   #2021
Moj savjet, izbjegavajte dolar, već je počeo rasti, tendencija je čak prema 8 kn, kako se čini trenutno.

Naravno, ako zarađujete u dolarima, onda dižite i kredite u dolarima.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 22:46   #2022
moze li mi netko pojasniti sto znaci tih 1:1, 80, 90.. ne kuzim to vezano za procjenu nekretnine. jel to znaci ako stan dodje npr 50000 e, a oni procjene manje, nece odobriti tu cifru koju trebam jer se ne slazu koliko vrijedi? moze mi netko tako laicki objasniti?
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 23:03   #2023
..ako Banka stan procjeni na 100.000 EUR onda će ti ta ista Banka odobriti maximalno do 80.000 EUR kredita za kupnju tog stana (uz regularne uvjete)


..a drugi je par rukava za koliko si se ti pogodija za kupnju tog stana..

...ako ga kupuješ za 70.000 EUR onda blago tebi ali ako ga kupuješ za 115.000 EUR, e onda u većini slučajeva moraš imati gotovinu za pokriti razliku...
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 00:06   #2024
Da li će padati kamatne stope još prema dolje, imate li kakvih saznanja?
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 00:32   #2025
Kamatna stopa na štednju, jel to koliko posto ja dobijem godišnje na iznos na mom računu?
Erebus25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 13:30   #2026
Quote:
Erebus25 kaže: Pogledaj post
Kamatna stopa na štednju, jel to koliko posto ja dobijem godišnje na iznos na mom računu?
mjesečno.
Kserks is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 20:26   #2027
Pozdrav svima! Totalni sam laik sto se tice ove teme, procitala sam desetak stranica unatrag i zanima me vase misljenje o ovom kreditu https://www.otpbanka.hr/hr/gradani/s...topom-u-kunama
Dizali bi oko 570000 kn na 30 godina
Proucavali smo malo ponude, za sada mi se ova cini najbolja
petra_:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 21:54   #2028
Čak 10 stranica,jao....Ukucas popis banaka i prođeš svaku banku pjedinacno i vidiš di je najpovoljnije.....jer ovo pitati na forumu di ću dignit 570000 kn na 30 godina je neodgovorno...bolje ne radit nista dok ne postaneš dovoljno ozbiljan i ne potrošiš bar par dana na sustavno istraživanje, jer ti na kraju o tome ovisi sudbina sljedećih 30 godina.
Kserks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 09:12   #2029
Quote:
Kserks kaže: Pogledaj post
Čak 10 stranica,jao....Ukucas popis banaka i prođeš svaku banku pjedinacno i vidiš di je najpovoljnije.....jer ovo pitati na forumu di ću dignit 570000 kn na 30 godina je neodgovorno...bolje ne radit nista dok ne postaneš dovoljno ozbiljan i ne potrošiš bar par dana na sustavno istraživanje, jer ti na kraju o tome ovisi sudbina sljedećih 30 godina.
Kao i svuda, i ovdje ima ovakvih ljudi. Gledala sam i dalje od 10 stranica ali su prestari postovi sa bi mi koristili. Ne znam zasto ides ista komentirati ako nemas nista pametno za reci. Naravno da cu obici banke ali ako nisi primjetio vikend je. A ovaj forum koristi da ljudi izmjenjuju iskustva. Ako primjetis, stavila sam link sto znaci da sam pogledala ponude banaka i ova mi se ucinila najbolja pa sam pitala ljude za koje vidim da ae bolje kuze od mene. Da, totalno sam neozbiljna...
petra_:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 11:48   #2030
Pozdrav,

Isplati li se više uzeti kredit u kunama ili eurima ako je plaća svaki mjesec u eurima? (pomorac sa redovnim primanjima u hrv i ugovor na neodređeno)

Koliko se obično čeka u Splitskoj banci na odobrenje kredita? Imate li kakva iskustva?

Uzeo bi 150000 eura na 20 godina sa fiksnom kamatnom stopom na 7 ili 10 godina.
Splitska banka je odabrana iz razloga najniže kamatne stope.

Svi savjeti i iskustva su dobrodošli
spiriuts is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 12:04   #2031
Quote:
spiriuts kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Isplati li se više uzeti kredit u kunama ili eurima ako je plaća svaki mjesec u eurima? (pomorac sa redovnim primanjima u hrv i ugovor na neodređeno)

Koliko se obično čeka u Splitskoj banci na odobrenje kredita? Imate li kakva iskustva?

Uzeo bi 150000 eura na 20 godina sa fiksnom kamatnom stopom na 7 ili 10 godina.
Splitska banka je odabrana iz razloga najniže kamatne stope.

Svi savjeti i iskustva su dobrodošli
Euri, em ti je manja kamata 10%, em ti nema straha od veće rate uslijed promjene tečaja...osim ako ne tipuješ da će jedan euro vrijediti 10kn, onda ti savjetujem kune.
Kserks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 12:18   #2032
Quote:
Kserks kaže: Pogledaj post
Euri, em ti je manja kamata 10%, em ti nema straha od veće rate uslijed promjene tečaja...osim ako ne tipuješ da će jedan euro vrijediti 10kn, onda ti savjetujem kune.
Možda i bude vrijedio 10 kuna, i kakve sam ja sreće to će biti dan nakon što zatvorim kredit

I sam vjerujem da su euri bolja opcija,, ali bolje pitat
spiriuts is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 20:12   #2033
Quote:
petra_:) kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Totalni sam laik sto se tice ove teme, procitala sam desetak stranica unatrag i zanima me vase misljenje o ovom kreditu https://www.otpbanka.hr/hr/gradani/s...topom-u-kunama
Dizali bi oko 570000 kn na 30 godina
Proucavali smo malo ponude, za sada mi se ova cini najbolja
Ja sam s tim zasad zadovoljan.. Veliki mi je plus bio sto me dopala sposobna bankarica. Ko je isao po bankama pricat o kreditima, zna koliko je to bitno.
Srecom, nije mi trebalo, al tamo sam se mogao dogovorit i za 1:1, samo je trebalo dodatnu policu osiguranja uzet..

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 08:18   #2034
Dali netko možda zna za stambeni kredit u PBZ.. Imam u HROK-u pod revolving karticu koja je otplaćena i zatvorena u svibnju ove godine kašnjenja u plaćanju. Interesira me koliko dugo u mjesecima za PBZ HROK treba biti uredan.

Hvala.
manux is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 23:07   #2035
Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
..ako Banka stan procjeni na 100.000 EUR onda će ti ta ista Banka odobriti maximalno do 80.000 EUR kredita za kupnju tog stana (uz regularne uvjete)


..a drugi je par rukava za koliko si se ti pogodija za kupnju tog stana..

...ako ga kupuješ za 70.000 EUR onda blago tebi ali ako ga kupuješ za 115.000 EUR, e onda u većini slučajeva moraš imati gotovinu za pokriti razliku...
stan je malo vise od 50000e.. ako onda ne bude 1/1, moram ostatak u gotovini ili ima neki drugi nacin kako podmiriti razliku?
jos jedno pitanje: trazila sam manju kamatu, pbz, tip me trazi da mu donesem obracun iz neke druge banke di bih bolje "prosla" pa da mi na temelju toga moze dati manju..ima li tko ideju di bih mogla otici, tko ima bolje uvjete od pbz-a?
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 09:59   #2036
odi u splitsku, zabu, otp pa vidi tko ima manju kamatu...
markom1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 17:28   #2037
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
stan je malo vise od 50000e.. ako onda ne bude 1/1, moram ostatak u gotovini ili ima neki drugi nacin kako podmiriti razliku?
Ne moras imat kes, meni su rekli da mogu podici jos jedan kredit za medjufinanciranje (pretpostavljam, pod uvjetom da si kreditno sposoban i za taj).



Sent from my SM-G920F using Tapatalk
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 22:34   #2038
hvala na savjetima
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 22:02   #2039
Pozdrav,


ma evo interesiram se malo , ustvari počeo sam se interesirati za stambene kredite. I išao po bankama malo.
Dali postoji ijedna banka u kojoj možeš uzeti stambeni kredit i plaati samo tu ratu. Ova njihova osiguranja su ubitačna.
Prvo mi izračunaju ratu ( 3.500 kn) i ajde to bi bilo ok, ali onda ide osiguranje kuće od nezgore ( 300-400 kn/mj) onda neke banke još i životno 300-400 kn/mj, i onda vidiš da ti treba ne 3.500 kn nego 4.200 kn.

Pa mislim stvarno.
Primjer , imam primanja preko 8.000 kn, 35 god. sam mlad/star , i nemogu dobit kredit samo na hipoteku ??

Dali sve banke tako uzimaju ?? Hipoteka, osiguranje, životno ??
3 x se osiguravaju. Pa nije ni čudo da mlade obitelji ne ulaze u kredite.

Samo za info , za sada mi je kao najpovoljnija RBA s 4,15% kamatom s 3 god.fixa
Ima li povoljnijih možda ? Radi se o kreditu od oko 650.000 kn na 25 god.
nidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 22:17   #2040
Ovo za osiguranja ti nije mjesecni iznos vec godisnji.


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:24.