Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2004., 14:24   #81
stambeni krediti

znam da ima već puno tema sa istim, odnosno sličnim naslovom, ali...
nisam naišla na rezime.

može savjet u kojoj banci dići kredit.
novac mi treba za max 2 mjeseca, inače mi prilika propada.
stambena štednja ne dolazi u obzir (prekasno je za tako nešto).

možda neko iskustvo iz prve ruke?!
marina74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2004., 14:34   #82
a nije ti palo na pamet da prošetaš malo po bankama i pokupiš prospekte?
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2004., 11:44   #83
marina,

moram priznati - sorry na patroniziranju! - da mi nije jasno da ti HITNO treba stambeni kredit (a to bogme nije otići u dućan i kupiti nešto na pet čekova!), a da si tako slabo upućena.
trebala si samo preletiti po topicima na Gospodarstvu i odmah bi ti upao u oči topic " stambeni kredit po 4,99% " !!!

naime, Erste banka nudi stambene kredite po kamati od 4,99% i to je trenutno najpovoljniji kredit u Hrvatskoj. za početak odi na njihovu web stranicu i informiraj se malo, da bi onda za detalje nazvala bilo koju poslovnicu banke.
nadam se da taj stan koji kupuješ ima "čiste" papire ( izvod iz katastra) jer inače ništa od kredita, obzirom da banka traži hipoteku ( doduše hipoteka može ići i na bilo koju drugu nekretninu).
octavia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2004., 14:19   #84
ne slažem se da je samo kamatna svota(pogotovo ako nije efektivna) dovoljan pokazatelj koji je kredit najpovoljniji.
zanimala su me iskustva ljudi koji su u zadnje vrijeme digli kredit.

a i znam pronaći web stranice banaka (hvala na pitanju), samo na njima nema informacija koje me zanimaju, npr. prijevremena ili djelomična otplata kredita, i izračuni oko toga.
a šetati po bankama zahtjeva potpuni angažman od 9-17, kad rade osobni bankari, što je (koje li slučajnosti) i moje radno vrijeme.
prije nego što se odlučim u kojoj ću banci dići kredit, želim biti upućena u sve što piše malim slovima, a to što mi kredit treba hitno je dovoljno da potražim alternativne izvore informacija (osim banke).
ne služi li tome internet?!
marina74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2004., 14:50   #85
[QUOTE]marina74 kaže:
[B]ne slažem se da je samo kamatna svota(pogotovo ako nije efektivna) dovoljan pokazatelj koji je kredit najpovoljniji.

______________________

a tko tvrdi da je samo kamatna stopa dovoljan pokazatelj koji je kredit najpovoljniji?!

ok. možda sam trebala biti precizna pa napisati da Erste trenutno ima najpovoljniju efektivnu kamatu , a čini se da i ostali uvjeti nisu lošiji od uvjeta stambenih kredita u drugim hrvatskim bankama.
octavia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2004., 14:57   #86
koliko sam vidla, svaka banka stavlja EKS na različito trajanje, što se ne da uspoređivati.
isto tako, meni je jako bitno i kako ja prijevremeno mogu otplatiti kredit.

trenutno se ne želim opteretiti prevelikom mjesečnom ratom, jer ću u slijedećih godinu dana imati većih troškova, ali.. ako sve bude po planu, moći ću davati više za kredit.
zanima me koji su uvjeti prijevremene otplate i reprogramiranja kredita, a to saznati i nije tako jednostavno...
marina74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2004., 17:22   #87
Quote:
marina74 kaže:
koliko sam vidla, svaka banka stavlja EKS na različito trajanje, što se ne da uspoređivati.
isto tako, meni je jako bitno i kako ja prijevremeno mogu otplatiti kredit.

trenutno se ne želim opteretiti prevelikom mjesečnom ratom, jer ću u slijedećih godinu dana imati većih troškova, ali.. ako sve bude po planu, moći ću davati više za kredit.
zanima me koji su uvjeti prijevremene otplate i reprogramiranja kredita, a to saznati i nije tako jednostavno...
odeš do najbliže poslovnice i popričaš s ljudima. ionako ćeš pro potpisivanju papira potpisati da se slažeš sa internim propisima banke (bez da ih vidiš) pa te ne mora smetati što ćeš dobiti osrednje točnu informaciju. kroz par godina vrlo vjerojatno će se mijenjati uvjeti koje banke nude ja predviđam na bolje... na državi je da obuzda svoje građane da ne uzimaju kredite osim za investicije. koliko god to ružno nekima zvučalo...
__________________
_______________
they just bounce up and down and it makes me happy
DiscoDave is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 11:51   #88
Stambeni krediti

zna li tko nesto o tome? navodno da bi se trebao raspisati natjecaj uskoro....
loop is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 12:45   #89
iako nisam asistent brat mi je znanstveni novak te i on čeka taj natječaj
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 13:15   #90
navodno je bilo u nekom tisku prije ljeta obavijest, najava,.... jel znas u kojem?
loop is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 13:28   #91
samo sam čuo to od brata kako se navodno neka lova priprema za znastvene novake te se on bacio u potragu za stanom. a netko je rekao da je bilo nešto u tisku, ali rekli su jedno 100 puta da će ukinuti vojni rok ili da će smanjiti PDV pa ništa.
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 11:10   #92
Stambeni kredit

Da li neko zna u kojoj banci (ako je uopste moguce) dobiti stambeni kredit za kupnju kuce na moru. (Ja bih ulozio depozit od 30-40%) ali mi takodje i treba kredit do 100.000-130.000 Eura.

Kucu bih iznajmljivao i od toga bih otplacivao kredit.

Potreban preduvjet oko izbora banke da ne obracaju paznju na to sto nisam stalno zaposlen.
vladar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 22:46   #93
Quote:
vladar kaže: Pogledaj post
Da li neko zna u kojoj banci (ako je uopste moguce) dobiti stambeni kredit za kupnju kuce na moru. (Ja bih ulozio depozit od 30-40%) ali mi takodje i treba kredit do 100.000-130.000 Eura.
mislim da u svakoj možeš dobiti kredit za kupnju apartmana


Quote:
vladar kaže: Pogledaj post
Kucu bih iznajmljivao i od toga bih otplacivao kredit.
u trenutku odobravanja banci potpuno nebitan podatak


Quote:
vladar kaže: Pogledaj post
Potreban preduvjet oko izbora banke da ne obracaju paznju na to sto nisam stalno zaposlen.
to će ići malo teže, mada npr novinari su većinom na ugovoru koji vrijedi do nekog datuma te im se redovno produžuje godinama, isto tako visko rukovodstvo/managment firme čiji se ugovori obnavljaju svakih nekoliko godina

u svakom slučaju dobre cipelice na noge, blokić (olovku ižicaj kod njih) i u obilazak bankarskih institucija
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 03:24   #94
pa zvao sam hypo i oni su mi rekli da moram biti stalnozaposlen u Hrvatskoj da bih mogao dobiti takav kredit

i rekli su mi da takav kredit bez zaposlenja mogu dobiti samo u nekoj 'manjoj' banci.

ne znam imas li ideju konkretno kojoj?
vladar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 07:20   #95
mislim da se onda moze otvoriti finducijarni kredit,a ne hipotekarni
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 08:03   #96
Jel mozes neke malo poblize informacije ili neki link o tome hvala.
ja pokusavam naci to.
vladar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 10:43   #97
Quote:
Potreban preduvjet oko izbora banke da ne obracaju paznju na to sto nisam stalno zaposlen
bez stalnog zaposlenja mozes dobiti kredit samo uz suduznika
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 15:33   #98
hm a ovo gore sto je komentirao zvonkotelefonko?
finducijarni kredit???

Zar ne postoji ni jedan drugi nacin osim da osoba bude stalno zaposlena?
A hipoteka na nekretninu ?

Mozda leasing nekretnine?
vladar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 21:52   #99
Quote:
syrius1 kaže: Pogledaj post
bez stalnog zaposlenja mozes dobiti kredit samo uz suduznika
mislim da ćeš jedino tako moći
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 12:16   #100
ZABA, problem oko kredita

Ukratko
Dakle samo informativno, kredit za pos-ov stan.
Ja i supruga, oboje u zabi vec preko 10 godina, nikad kredit, nikad čekovi, minusi, nista sve cisto, dobra primanja, otvoren jedan za sve racun, devizni racun, neka lova na njemu...sve sve.
Uvjeti dogovoreni, manja svota za manji dvosobni ili jednosobni.
Tip u banci mi kaze, ta nekretnina jos ne postoji !?!?!?
A grad je raspisao natjecaj i jedan od uvjeta za dobivanje stana je i taj da banka odobri kredit. Ostale uvjete ispunjavam i nadam se pozitivnom rjesenju.
Stanovi se grade i prodaju, ako ste na listi sljedeci put ste prvi na redu za stan kada se gradi nova runda.
Tip u banci me pita dali imam neku hipoteku za taj kredit. Ja reko pa stan koji
kupujem na njega se upisite. Da imam hipoteku nebih dizao kredit za jos jedan stan niti imam sanse za pos-ov stan.
Ne kuzim.
Odem u erste, odem u raiff., sve normalno, ja pitam a koju hipoteku oni traze a oni u cudu odgovaraju, pa ovu koju kupujete, a koju bi ?
JA sretan, a koju bi.
Donesem vlasnički list naknadno.
...
U cemu je problem u zabi ?. Dali netko zna zasto traze drugu hipoteku, ima li netko slicnu situaciju ko ja ? Pa ja sam u principu idealan klijent. Mladi bracni par, dvoje djece, prvi puta rjesavaju svoje stambeno pitanje, zivimo kod roditelja do sada. Za koga su onda ti stanovi ?
Alenko V6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.