Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2007., 23:23   #81
Samo vi sanjajte o 500 Kn po dionici. Pročitajte članak u Poslovnom http://www.poslovni.hr/49052.aspx u kojem ćete naći da su osnova za cijenu polugodišnji rezultati u 2007., planovi za budućnost, te da je dionica visoko evaluirana. A šture informacije o polugodišnjim rezultatima projicirane na cijelu godinu daju okvirnu PPS 900-1000 Kn. Ovom treba dodati i izjavu u jednom drugom članak da je Tedeschi zadovoljan vrjednovanjem njegove firme. A zadovoljstvo postojećeg vlasnika cijenom je obrnuto proporcionalno zadovoljstvu budućih vlasnika. Fižulić je pokazao da se može dionica prodati po visokoj cijeni na jagmu. Tako da i ovaj IPO 100 % prolazi bez obzira što će cijena biti visoka. Samo što su u slučaju IPO Atlantic grupe mali dioničari stavljeni sasvim u drugi plan. Tedeshija zanimaju institucionalni investitori, i mislim da je njihovih 75 % već dogovoreno (rasprodano), a onih 25% ide djelatnicima po povlaštenim uvjetima, te bogatim pojedincima a ostalima pokoja mrvica tek toliko da ima tko pomalo trgovati dionicom na burzi. Sve u svemu nije ovo IPO za nas male dioničare ispod 1 mil. Kn, a pogotovo ne ako bude interferirao sa HT IPO-om koji je sasvim druga priča.
rundo is offline  
Old 27.07.2007., 18:07   #82
Nisam uspio pročitati sve što je u zadnje vrijeme vezano za Atlantic grupu: tražim podatak koliko Tendeši misli prikupiti love u ovom IPO-u.
Ako je netko to negdje pročitao molio bi dotičnog da to napiše!
domar is offline  
Old 30.07.2007., 20:32   #83
Uspio sam nešto doznati, Tendeši očekuje da će skupiti
300-400 milja kuna od IPO-a.
Ako to preračunam ispadaju slijedeće cijene dionica:
300 milja---------------463,54 KN/po dionici

400milja----------------618,06 KN/po dionici

Pretpostavljam da bi se cijena dionice trebala kretati unutar tih granica!
domar is offline  
Old 31.07.2007., 09:25   #84
Poznavajući našu gramzivost vjerojatno će cijena biti na gornjoj granici
Arion is offline  
Old 31.07.2007., 10:02   #85
Negdje se je pričalo i o 800, dakle ova cijena od domara je sasvim fina, skoro k'o o Švabe!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 31.07.2007., 11:36   #86
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Negdje se je pričalo i o 800, dakle ova cijena od domara je sasvim fina, skoro k'o o Švabe!
800 milijuna ili 800 kn po dionici?
Neuson is offline  
Old 31.07.2007., 11:57   #87
800 KN/share tako je sve oko 500-600 ... mamma!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 10.08.2007., 14:39   #88
Nije mi bas najjasnije ovo koliko novaca ulozis toliko imas sanse kupiti dionice.

Da li znaci da ako ulozim 40K ima sanse da ne kupim ni jednu dionicu
kurjoza is offline  
Old 10.08.2007., 20:36   #89
Quote:
kurjoza kaže: Pogledaj post
Nije mi bas najjasnije ovo koliko novaca ulozis toliko imas sanse kupiti dionice.

Da li znaci da ako ulozim 40K ima sanse da ne kupim ni jednu dionicu
Upravo tako, u grubo, podjeli uloženu lovu s omjerom potražnja/ponuda (npr. kod Magme oko 6). Zatim brojku koju dobiješ podijeli s cijenom dionice. Ako rezultat bude manji od 1, teško je vjerojatno da ćeš kupiti recimo 0,94 dionice Možda će biti i sitnijih varijacija na tu temu, vidjet ćemo kad iziđe prospekt, ali takav princip alokacije dionica je najavljen i izgleda da nas malene Atlantic ne želi.
tartufar is offline  
Old 10.08.2007., 20:40   #90
Quote:
tartufar kaže: Pogledaj post
Upravo tako, u grubo, podjeli uloženu lovu s omjerom potražnja/ponuda (npr. kod Magme oko 6). Zatim brojku koju dobiješ podijeli s cijenom dionice. Ako rezultat bude manji od 1, teško je vjerojatno da ćeš kupiti recimo 0,94 dionice Možda će biti i sitnijih varijacija na tu temu, vidjet ćemo kad iziđe prospekt, ali takav princip alokacije dionica je najavljen i izgleda da nas malene Atlantic ne želi.
Da me netko krivo ne shvati pa ću se ispravit. Ne da je teško vjerojatno da ćeš kupiti 0,94 dionice, nego je sigurno da nećeš. Dionice se naravno ne dijele na decimale.
tartufar is offline  
Old 10.08.2007., 21:06   #91
Quote:
tartufar kaže: Pogledaj post
Da me netko krivo ne shvati pa ću se ispravit. Ne da je teško vjerojatno da ćeš kupiti 0,94 dionice, nego je sigurno da nećeš. Dionice se naravno ne dijele na decimale.
Ma nije sve propalo ako dobije 0.94 dionice. Može npr. prije alokacije dionica izboriti izvanrednu skupštinu dioničara sa dnevnim redom: Stock spliting i eto, nećeš vjerovati 9 ponosnih dionica u portfelju.
rundo is offline  
Old 15.08.2007., 13:32   #92
Free, ima li kakvih novih informacija o ovom IPU?
Kad starta? I na koji nacin se ukrcati?
Blagajnica is offline  
Old 15.08.2007., 13:51   #93
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
Free, ima li kakvih novih informacija o ovom IPU?
Kad starta? I na koji nacin se ukrcati?
Sa hrpom love. Nadam se da će se odvijati ipak tek u 11 mjesecu. To bi mi savršeno pasalo.

Prije toga imam prečih inveticija.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Old 23.08.2007., 01:03   #94
molba

Može li mi tko napisati gdje i do kada se upisuju ponude za dionice Atlantika, ili sam već izvisila? Hvala
invisible f is offline  
Old 23.08.2007., 19:19   #95
Quote:
invisible f kaže: Pogledaj post
Može li mi tko napisati gdje i do kada se upisuju ponude za dionice Atlantika, ili sam već izvisila? Hvala
IPO još nije ni blizu početka. Najvjerojatnije će biti tek nakon HT-a. Pretpostavljam da bi mogao biti u Studenom.
nalet is offline  
Old 23.08.2007., 22:47   #96
Pozlatile ti se riječi. Onda ću dobiti veliki paket Atlantica.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Old 24.08.2007., 09:18   #97
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Pozlatile ti se riječi. Onda ću dobiti veliki paket Atlantica.

dobit ćeš kurčinu kad šljakeri imaju prednost a čuo sam da je histerija u firmi oko tih dijonica
spy is offline  
Old 24.08.2007., 09:25   #98
Pa ne mislis valjda da ce oni moci skucati dovoljno love da pokriju 8.25% firme?

Jebat ga, dobit cu manje nego bih zelio, ali cu i dalje dobiti. A tako i tako ce mi lova koju cu nuditi biti u CASH-R-A tako da cu je samo provuci kroz Atlantic. Sto kapne, dobro kapnulo.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Old 24.08.2007., 09:39   #99
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Pa ne mislis valjda da ce oni moci skucati dovoljno love da pokriju 8.25% firme?

Jebat ga, dobit cu manje nego bih zelio, ali cu i dalje dobiti. A tako i tako ce mi lova koju cu nuditi biti u CASH-R-A tako da cu je samo provuci kroz Atlantic. Sto kapne, dobro kapnulo.

a jeb ga 75 posto ide institucijonalnim a dvajspet fizičkim sa prednosti šljakera tak da če to skupit

inače i ja planiram ovak ko iti pa šta ufatim ufatim a neće mi bit veliki bed i ako ništa
spy is offline  
Old 24.08.2007., 09:48   #100
Zato sam i napisao 8.25%



Ocito zele stabilnost a ne spekuliranje.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:44.