Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2010., 00:39   #101
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
Draga nažalost to se vrlo često dogodi,tablete i samo mnirovanje uspori naše tijelo i znam hrpu žena koje su mirovale zbog prijevremenog porođaja i onda prebacile...
Ja sam prvi put prebacila 11 dana.....OČAJ ,toliko je čovjek jadan da bi pristao ina sve samo da ti više izvuku dijete van
Moj nije mogao čekati termin, izletio je 3 tjedna ranije. Žurilo mu se A i dan danas je takav, sav nabrijan

Mene je pak par tjedana nakon poroda uhvato napad bubrežnih kamenaca. Vele da to hoće nakon dugog mirovanja/ležanja.
A kakvi su to pak bolovi, trudovi su **** **** u odnosu na to. Glavom sam u zid lupala dok mi sveki nije injekciju sprašila.
Marja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 07:23   #102
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
za prvi bold
Joj, trebala si me vidjeti jučer u šetnji s dragim.
Gracioznost samo takva

Quote:
Draga nažalost to se vrlo često dogodi,tablete i samo mnirovanje uspori naše tijelo i znam hrpu žena koje su mirovale zbog prijevremenog porođaja i onda prebacile...
Ja sam prvi put prebacila 11 dana.....OČAJ,toliko je čovjek jadan da bi pristao ina sve samo da ti više izvuku dijete van
Uh, 11 dana?
Pa to je za propucat se
Nisam znala da je tako česta pojava da žene koje su ležale prenesu.

A ništa.
Odoh u džoging pa se vidimo , ima da ne stanem dok se ne porodim
nedoumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 07:24   #103
Quote:
Marja kaže: Pogledaj post
Moj nije mogao čekati termin, izletio je 3 tjedna ranije. Žurilo mu se A i dan danas je takav, sav nabrijan

Mene je pak par tjedana nakon poroda uhvato napad bubrežnih kamenaca. Vele da to hoće nakon dugog mirovanja/ležanja.
A kakvi su to pak bolovi, trudovi su **** **** u odnosu na to. Glavom sam u zid lupala dok mi sveki nije injekciju sprašila.
Joj, samo mi još bubrežni kamenac fali
nedoumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 10:44   #104
Quote:
nedoumica kaže: Pogledaj post
Joj, samo mi još bubrežni kamenac fali
Nadam se da neće. Takvu bol ne bih poželila ni najgorem neprijatelju
Marja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 12:11   #105
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
ma tablete su ti čisto ok,ja ih puno bolje podnosim u odnosu na infuziju,mene mući ormidol koji pijem uz partusistene .od njega mi tlak toliko opadne da sam luda ,inače imam niski tlak,ali nakon njega padne mi na 85/45 i sl.sad ga pijem tek svakih 3-4 dana da nebi kaj u radu srca partusisten zaribao,ali fala Bogu još malo pa je i s tim tabletama gotovo..još 9 dana tableta i 23 mirovanja
Ali ja ne pijem nikakve tablete.
Na otpusnom mi pise samo strogo mirovanje i normabel po potrebi.
A partusisten i.v. sam super podnosila, kad bi islo prebrzo, uzlupalo bi mi se srce, ali bi si ja sama smanjila kapanje i sve je bilo ok. Skinuli su me s boce nakon 5-6 dana/ Cimericama je znalo biti jako lose od infuzije, bas su imale jake nuspojave.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 12:21   #106
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
ma tablete su ti čisto ok,ja ih puno bolje podnosim u odnosu na infuziju,mene mući ormidol koji pijem uz partusistene .od njega mi tlak toliko opadne da sam luda ,inače imam niski tlak,ali nakon njega padne mi na 85/45 i sl.sad ga pijem tek svakih 3-4 dana da nebi kaj u radu srca partusisten zaribao,ali fala Bogu još malo pa je i s tim tabletama gotovo..još 9 dana tableta i 23 mirovanja
a ja se bas pitala od cega mi dode lose

i ja pijen partusistene i ormidol, a i inace iman nizak tlak.
inace, kad san bila u bolnici i na infuziji stvarno mi je srce dosta lupalo, ni ormidol nebi pomoga... a sad kad san na tabletama vise manje mi je ok.
ja pijen partusistene 3x i ormidol od 50 mg 2x na dan. (s tim da mi je ljekarnica savjetovala da smanjim dozu na 25 mg).

kako vi pijete?
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 12:26   #107
Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
a ja se bas pitala od cega mi dode lose

i ja pijen partusistene i ormidol, a i inace iman nizak tlak.
inace, kad san bila u bolnici i na infuziji stvarno mi je srce dosta lupalo, ni ormidol nebi pomoga... a sad kad san na tabletama vise manje mi je ok.
ja pijen partusistene 3x i ormidol od 50 mg 2x na dan. (s tim da mi je ljekarnica savjetovala da smanjim dozu na 25 mg).

kako vi pijete?
Upravo sam te na onoj drugoj temi pitala sto pijes od tableta.
Cudno mi je da sve nesto pijete, a meni nisu nista dali, iako moram strogo mirovati.
Za sto je tocno taj ormidol uopce?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 12:39   #108
onda cu ti tamo i odgovoriti

ormidol ti je za srce. to uzima i moja mama zbog tahikardije.
uglavnom, partusisten uzrokuje (valda ) pojacan rad srca. meni su otkucaji bili visoki, ruke su mi se tresle i cudno sam pricala.
to valda traje dok se organizam ne navikne na lijek.

koliko si tjedana ti trudna?
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 12:45   #109
Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
koliko si tjedana ti trudna?
Za dva dana tocno 35.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 12:47   #110
Pozz cure!!

Meni ovo stroga mirovanje bas i ne ide
**Anchy** is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 12:50   #111
Quote:
**Anchy** kaže: Pogledaj post
Pozz cure!!

Meni ovo stroga mirovanje bas i ne ide
A kakva je tvoja prica? Koliko si otvorena, kakva ti je terapija...?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 12:53   #112
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
A kakva je tvoja prica? Koliko si otvorena, kakva ti je terapija...?
Nisam otvorena nimalo
Ali su mi beba i posteljica jako nisko, na zadnjem pregledu je naredija strogo mirovanje i da ga zovem bude li ikakvih bolova, sukrvice...
**Anchy** is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 13:13   #113
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Za dva dana tocno 35.
blago tebi
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 13:31   #114
Quote:
**Anchy** kaže: Pogledaj post
Nisam otvorena nimalo
Ali su mi beba i posteljica jako nisko, na zadnjem pregledu je naredija strogo mirovanje i da ga zovem bude li ikakvih bolova, sukrvice...
Super ako si zatvorena.
Ma samo ti miruj, meni cak nije uopce strasno kako zvuci. Dodose, mirujem tek mjesec dana, ali ne pada mi tesko kad znam zasto sam u horizontali.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 13:33   #115
Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
blago tebi
I ja kazem.
Otkad sam se otvorila prije mjesec dana, samo molim boga da doguram bar do 36. tjedna , tek tad ce mi donekle pasti kamen sa srca.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 14:18   #116
Evo, da vam se i ja malo javim. Ležim od 15.08.2010, znači više od 100 dana. Počelo sa krvarenjem, završilo, kao i u prvoj trudnoći, sa serklažom u 16. tjednu. Sada sam u 27. tjednu.Ležim 24 sata, osim odlaska na wc i svaka tri tjedna na kontrolu šava. Luda sam!!!! Do kojeg tjedna, vi koje strogo mirujete mislite mirovati? Ja sam odlučila u 37. se dignuti iz kreveta.
prvo krstarenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 14:52   #117
37. tjedan zvuci super!
Ja bi najradije odlezala skroz do termina ako beba ne odluci drugacije...
A kad ti skidaju sav? U 38. tjednu?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 18:48   #118
Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
a ja se bas pitala od cega mi dode lose

i ja pijen partusistene i ormidol, a i inace iman nizak tlak.
inace, kad san bila u bolnici i na infuziji stvarno mi je srce dosta lupalo, ni ormidol nebi pomoga... a sad kad san na tabletama vise manje mi je ok.
ja pijen partusistene 3x i ormidol od 50 mg 2x na dan. (s tim da mi je ljekarnica savjetovala da smanjim dozu na 25 mg).

kako vi pijete?
ja partusisten 4x dnevno,a ormidol svakih 3-4 dana
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 18:52   #119
Cure ja danas završila na infuziji i ctg-u. Dobila sam neku očajnu virozu,umirala noćas i danas sam tak i tak imala redovni pregled i doktor me malo poslao u dnevnu bolnicu jer sam očajno dehidrirala. Bolilo je očajno..Jadna,iscrpljena...OČAJ
Inače bebo oko ima 2600g na 34+5. Ako je UVZ bio donekle točan stiže starijeg brata i već na 38+..brat se rodio s 4360g.
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 20:05   #120
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
Cure ja danas završila na infuziji i ctg-u. Dobila sam neku očajnu virozu,umirala noćas i danas sam tak i tak imala redovni pregled i doktor me malo poslao u dnevnu bolnicu jer sam očajno dehidrirala. Bolilo je očajno..Jadna,iscrpljena...OČAJ
Inače bebo oko ima 2600g na 34+5. Ako je UVZ bio donekle točan stiže starijeg brata i već na 38+..brat se rodio s 4360g.
Jao, bas mi je zao. Jos ti je samo to trebalo...
Nadam se da ste sad bolje.
A sto se tezine tice, moja beba je procijenjena na 2200 kad nam je bilo 31+4.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.