Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2017., 15:43   #6421
ja 12 stolova, auto, buket, dva revera, mladenački stol za 3000kn
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 17:17   #6422
Quote:
ohjohnny kaže: Pogledaj post
Cijene koje si navela su sulude za "normalnu" dekoraciju, e sad svatko ima svoju viziju normalnog, ali po meni je 7000 kuna vise nego dovoljno za 10ak stolova. Za 30 000 kn ne znam koje bi to uopce zelje trebale biti da se dode do te cifre. Ako ste zbunjene cijenama, tu nas je dosta u tom poslu, javite se. Sumnjm da bi ijedna od nas odbila porazgovarati s vama bez obaveze da zajednicki vidimo u cemu je problem i postoji li uopce.
ajme ljudi tak sam happy. hvala, stvarno <3 Evo, pokusat cu opisati sto sam si zamislila. Znaci voljela bih imati kombinaciju zelenila i bijelog cvijeća, s naglaskom na zelenilu. Voljela bih imati ranunkule, tulipane, božure, hortenzije, anemone, scabiosu, mirisnu grahoricu, ružu, ali i drugo, naravno, dolazi u obzir, kao što se naravno ne bi sve ovo ni moralo kombinirati. Što se zelenila tiče, najdraži mi je eukaliptus, ali volim i paprat i maslinu, pa čak i sukulente, no na eukaliptusu bi se možda bazirala. Za crkvu sam zamislila samo til sa fenjerima, eventualno malo gipsofile. Za stolove uzvanika sam mislila neke srednje buketiće od zelenila sa par bijelih cvjetova u zlatnim vazama da podigne kombinaciju bijelo-sivo-zeleno kakva će prevladavati u dvorani, ali neke niže vaze da ne priječe pogled ljudima. Za naš stol koji će biti vjerojatno ravan i gledati prema gostima bih možda napravila onako cijelom dužinom vijenčić od eukaliptusa i cvijeća, ili možda par vaza sa cvijećem pa onako viseće zelenilo iznad, a stavila bih čipku onako nabranu preko stola. Sve bi upotpunila običnim bijelim svijećama. U ikei imaju zlatne cvjetnjake limene koji su mi skroz fora i mislim da bi izgledali super sa gipsofilom unutra malo da upotpuni dojam. Automobil nećemo dekorirati, mislim da nećemo imati ni revere. Eventualno ćemo napraviti photobooth pa bi za to stavila neku pozadinu od tila i par cvjetova, ali za to nisam nikoga pitala. Naravno da ne očekujem da će biti baš svo cvijeće tada u sezoni, ali se nadam da se od ovoga nešto ipak može napraviti. Šaljem link na mali folder na dropboxu gdje se može vidjeti otprilike što sam si ja to zamislila: https://www.dropbox.com/sh/vrgiknj1m...l680PCJfa?dl=0 . I još jednom hvala svima, stvarno ste
Mr Mistoffelees is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 17:46   #6423
Quote:
Mr Mistoffelees kaže: Pogledaj post
ajme ljudi tak sam happy. hvala, stvarno <3 Evo, pokusat cu opisati sto sam si zamislila. Znaci voljela bih imati kombinaciju zelenila i bijelog cvijeća, s naglaskom na zelenilu. Voljela bih imati ranunkule, tulipane, božure, hortenzije, anemone, scabiosu, mirisnu grahoricu, ružu, ali i drugo, naravno, dolazi u obzir, kao što se naravno ne bi sve ovo ni moralo kombinirati. Što se zelenila tiče, najdraži mi je eukaliptus, ali volim i paprat i maslinu, pa čak i sukulente, no na eukaliptusu bi se možda bazirala. Za crkvu sam zamislila samo til sa fenjerima, eventualno malo gipsofile. Za stolove uzvanika sam mislila neke srednje buketiće od zelenila sa par bijelih cvjetova u zlatnim vazama da podigne kombinaciju bijelo-sivo-zeleno kakva će prevladavati u dvorani, ali neke niže vaze da ne priječe pogled ljudima. Za naš stol koji će biti vjerojatno ravan i gledati prema gostima bih možda napravila onako cijelom dužinom vijenčić od eukaliptusa i cvijeća, ili možda par vaza sa cvijećem pa onako viseće zelenilo iznad, a stavila bih čipku onako nabranu preko stola. Sve bi upotpunila običnim bijelim svijećama. U ikei imaju zlatne cvjetnjake limene koji su mi skroz fora i mislim da bi izgledali super sa gipsofilom unutra malo da upotpuni dojam. Automobil nećemo dekorirati, mislim da nećemo imati ni revere. Eventualno ćemo napraviti photobooth pa bi za to stavila neku pozadinu od tila i par cvjetova, ali za to nisam nikoga pitala. Naravno da ne očekujem da će biti baš svo cvijeće tada u sezoni, ali se nadam da se od ovoga nešto ipak može napraviti. Šaljem link na mali folder na dropboxu gdje se može vidjeti otprilike što sam si ja to zamislila: https://www.dropbox.com/sh/vrgiknj1m...l680PCJfa?dl=0 . I još jednom hvala svima, stvarno ste
Jako lijep album . Medu cvijecem koje si navela postoji nekoliko vrsta koje su recimo "skuplje" ovisi o sezoni i kakva je godina itd. ali u principu su skuplje. To se odnosi i na zelenje koje takoder moze biti skuplje pogotovo ako ga trebas jako puno da postignes taj look koji si zamislila, i apsolutno ga podrzavam. Uglavnom, za postizanje ovoga sto si ti poslala vise nismo u sferi prosjecnog vjencanja nego idemo premo luksuznijem. A sada pozitivan dio, do svibnja 2018 ima puno vremena, svaki normalan cvjecar ce sjest s tobom i predlagat ti mozda i bolje a jeftinije opcije i sigurna sam kako na kraju mozes postici to sto zelis bez da bankrotiras, mozda se i predomislis 1000 puta. Izmedu ostalog ako uzmemo budzet od 7000 kuna i 10 stolova, to je dosta realno za ovo kaj si poslala, i mislim da je moguce. E sad, mozda se netko tu nece sloziti samnom to je moje osobno misljenje i svatko ima svoje nacine rada i racunanja cijena.
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 10:36   #6424
Quote:
bella vita kaže: Pogledaj post
Hej Fleur, i mi smo pocetkom devetog mjeseca i isto su mi bozuri top ali sam zbog cijene odustala i znas sta mi se jako svidjelo? Gipsofila
Hvala, ali ja bih htjela neko u boji fuksije. Ovo dolazi samo u bijeloj varijanti?

Također, što s cvijećem u kosi, kako to mogu dobiti? To cvjećarka rješava ili frizerka ili frizerki donesem da ona uplete
TheFleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:17   #6425
Za cvijeće u kosi ima par opcija, uglavnom vijenčić ili rajf.
Gipsofile su bijele ali ima uzeti i u boji (obojane) plava, roza. Fora su mini ruže
Primjeri nekih želja:



VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 15:12   #6426
Quote:
TheFleur kaže: Pogledaj post
Hvala, ali ja bih htjela neko u boji fuksije. Ovo dolazi samo u bijeloj varijanti?

Također, što s cvijećem u kosi, kako to mogu dobiti? To cvjećarka rješava ili frizerka ili frizerki donesem da ona uplete
Ovisno o mjesecu u kojem se udajes, ali ako je topliji ja za kosu obicno preporucam umjetno. Ne jeftino, kina umjetno koje odmah padne napamet, nego kvalitetnije i naravno ljepse. Takoder ovisi sto tocno hoces. Moze biti vjencic, ili rajf/kruna ali takoder postoji i opcija cesljica koji ide u kosu. Obicno se narucuje od cvjecara, pa se nosi frizerki da to ukomponira tokom friziranja.
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 15:46   #6427
Evo link na slike koje su nestale iz mog posta pa ako moderator može staviti u moj prethodni post 6425. Hvala
http://imgur.com/a/YkxLN
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 11:51   #6428
Quote:
ohjohnny kaže: Pogledaj post
Ovisno o mjesecu u kojem se udajes, ali ako je topliji ja za kosu obicno preporucam umjetno. Ne jeftino, kina umjetno koje odmah padne napamet, nego kvalitetnije i naravno ljepse. Takoder ovisi sto tocno hoces. Moze biti vjencic, ili rajf/kruna ali takoder postoji i opcija cesljica koji ide u kosu. Obicno se narucuje od cvjecara, pa se nosi frizerki da to ukomponira tokom friziranja.
Sad u rujnu
TheFleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 08:42   #6429
Quote:
TheFleur kaže: Pogledaj post
Sad u rujnu
Pretpostavljam da vec imas cvjecara pa je najbolje da te on savjetuje. Obzirom da je zadnjih dana hladnije, i da vise nece biti jako vruce mislim da mozes birati izmedu umjetnog ili pravog cvijeca. Sve ovisi o tome sto si tocno zamislila
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 13:14   #6430
Zna netko cijenu npr. Ruza u veleprodajama rezanog cvijeca?
Mala Masha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 18:12   #6431
Može biti od 2-20 kn/kom, ovisi što želiš.
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:53   #6432
Hvala
Ne znamo tocno sta bismo
Sogorica mi se udaje
Gledala je u cvjecarama cijene ruza bijelih
12 kn komad
A ne zeli neke dekorirane bukete, samo puno ruza u vazama
Pa smo se nadali da negdje u nekim veleprodajama moze naci te iste ruze od po 12 kn kom za manje novaca jer zeli barem 1000 ruza
Mala Masha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 22:57   #6433
Quote:
Mala Masha kaže: Pogledaj post
Hvala
Ne znamo tocno sta bismo
Sogorica mi se udaje
Gledala je u cvjecarama cijene ruza bijelih
12 kn komad
A ne zeli neke dekorirane bukete, samo puno ruza u vazama
Pa smo se nadali da negdje u nekim veleprodajama moze naci te iste ruze od po 12 kn kom za manje novaca jer zeli barem 1000 ruza
Najobičnije bijele ruže (avalanche) se mogu naći za cca 3-4 kn..

Ali ja i dalje ne mogu shvatiti, mora imati barem 1000 ruža (???) a s druge strane će zaposliti sve Vas u obitelji da odradite posao.. posao je već očistiti 1000 ruža, a kamoli sve napraviti u sali..
mislim, nemoj me krivo shvatiti, često frendice/familija pomažu u dekoraciji, al tada mladenke najčešće žele ustediti pa je i dekoracija jednostavna, a ovo Vase je posao za nekoliko ljudi koji taj dan definitivno neće uživati..
monika33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 23:11   #6434
Quote:
monika33 kaže: Pogledaj post
Najobičnije bijele ruže (avalanche) se mogu naći za cca 3-4 kn..

Ali ja i dalje ne mogu shvatiti, mora imati barem 1000 ruža (???) a s druge strane će zaposliti sve Vas u obitelji da odradite posao.. posao je već očistiti 1000 ruža, a kamoli sve napraviti u sali..
mislim, nemoj me krivo shvatiti, često frendice/familija pomažu u dekoraciji, al tada mladenke najčešće žele ustediti pa je i dekoracija jednostavna, a ovo Vase je posao za nekoliko ljudi koji taj dan definitivno neće uživati..

Kad se uzme u obzir da je veliko vjencanje i da ce biti 40 stolova, mladenacki stol i crkva to je dovoljno cvijeca
Samo zvuci puno
A i nece se previse cistit te ruze jer ih treba staviti u vaze, bez dekoriranja
Plan je samo ruze i lisce imati
Ne vidim posla pretjeranog uzet ruze i stavit u 40vaza
Vjencanje pocinje tek u 4 popodne
I to nije sigurno
To je jedna od opcija
Jeftinije nam je i tako pa platit nekoga da to ocisti za dnevnicu nego davat 3-4puta vise po ruzi cvjecarnama
Mala Masha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 07:40   #6435
Nek ipak razmisli... to joj je 25 ruža po buketu jel baš potrebno toliko, i 10ak ruža izgleda predivno. Nek proba složiti jedan buket pa vidjeti koliki je zapravo U svakom slučaju nije to baš tako strašno, nije da će se raditi aranžmani pa imaš sat vremena posla oko svakog stola... Slažem se da ako imate volje možete to odraditi, cvjećarne na tome deru koliko god mogu. Po Splitu u cvjećarni teško više možeš naći ružu ispod 25kn.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 11:03   #6436
Zgrozim se svaki puta kad vidim cijene
Da se razumijemo
Ne omalovazavam rad cvjecarni, ima pravih umjetnika i kreativaca naravno u tom poslu
Ali ima i naravno ovih drugih, pogotovo po malim sredinama gdje ljudima ne mozes objasnit da trazis jednostavnost umjesto kica i gdje sve rade uobicajeno jer to prolazi kod vecine
A nama se to ne svidja
Ispricavam se ako je moj ton bio malo napadan
Samo smo vec frustrirani
Mala Masha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 11:05   #6437
Quote:
Mala Masha kaže: Pogledaj post
Kad se uzme u obzir da je veliko vjencanje i da ce biti 40 stolova, mladenacki stol i crkva to je dovoljno cvijeca
Samo zvuci puno
A i nece se previse cistit te ruze jer ih treba staviti u vaze, bez dekoriranja
Plan je samo ruze i lisce imati
Ne vidim posla pretjeranog uzet ruze i stavit u 40vaza
Vjencanje pocinje tek u 4 popodne
I to nije sigurno
To je jedna od opcija
Jeftinije nam je i tako pa platit nekoga da to ocisti za dnevnicu nego davat 3-4puta vise po ruzi cvjecarnama
Ne moras uzimati direkt iz cvjecarne, ali na tu kolicinu cvijeca bilo bi dobro da imate nekoga tko se ipak kuzi u to kaj radi. Djeluje ful jednostavno na prvu, ali kada dode taj dan i dan prije svadbe cesto ispadne da su cure koje si same rade na knap s vremenom i to im je samo dodatan stres. Ovo ti ne govorim iz perspektive cvjecara, vec iz iskustva kao netko tko si je sam radio cvijece za vjencanje. Ne samo da sam ja bila pod stresom nego i sve cure oko mene koje su pomagale. Iskreno, da se sad udajem bez obzira na iskustvo s cvijecem definitivno bi anagazirala trecu osobu za pomoc.
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 11:10   #6438
Quote:
Mala Masha kaže: Pogledaj post
Zgrozim se svaki puta kad vidim cijene
Da se razumijemo
Ne omalovazavam rad cvjecarni, ima pravih umjetnika i kreativaca naravno u tom poslu
Ali ima i naravno ovih drugih, pogotovo po malim sredinama gdje ljudima ne mozes objasnit da trazis jednostavnost umjesto kica i gdje sve rade uobicajeno jer to prolazi kod vecine
A nama se to ne svidja
Ispricavam se ako je moj ton bio malo napadan
Samo smo vec frustrirani
Cesto se tu govori o frustraciji s cvjecarima, i jednostavno je kljuc u tome da si mladenka uzme vremena i nade onog tko joj 1000% odgovara. Koliko postoji ljudi koji su dobri u ovom poslu, tako postoje i oni koji nisu. Izmedu ostalog tako je u svakoj industriji. Cvjecar bi trebao maksimalno poslusati zelje mladenke i uletiti sa savjetom ukoliko je nesto ne izvedivo. Ipak, mislim da su oni koji ce umjesto zelje mladenke napraviti suprotno, u manjini.
Postoje mladenke kojima je potpuno svejedno kako ce im vjencanje biti dekorirano, i naravno da je onda razumljivo i ok da uzmu prvog koji naide. Ako niste u toj skupini mladenki onda si uzmite vremena dok ne nadete nekoga s kim mozete iskreno i ugodno napraviti plan za vase vjencanje.
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:40   #6439
Quote:
ohjohnny kaže: Pogledaj post
Ne moras uzimati direkt iz cvjecarne, ali na tu kolicinu cvijeca bilo bi dobro da imate nekoga tko se ipak kuzi u to kaj radi. Djeluje ful jednostavno na prvu, ali kada dode taj dan i dan prije svadbe cesto ispadne da su cure koje si same rade na knap s vremenom i to im je samo dodatan stres. Ovo ti ne govorim iz perspektive cvjecara, vec iz iskustva kao netko tko si je sam radio cvijece za vjencanje. Ne samo da sam ja bila pod stresom nego i sve cure oko mene koje su pomagale. Iskreno, da se sad udajem bez obzira na iskustvo s cvijecem definitivno bi anagazirala trecu osobu za pomoc.
Bas mi je drago da netko podijeli svoje iskustvo jer neke stvari na prvi zaista djeluju jednostavno, a onda se izjalovi..
A da ne govorim da ne daju sve sale doći ukitro, kod nekih se može doći tek u 3-4 sto vremenski onda nije dovoljno da se sve odradi na licu mjesta..
monika33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 13:17   #6440
Quote:
monika33 kaže: Pogledaj post
Bas mi je drago da netko podijeli svoje iskustvo jer neke stvari na prvi zaista djeluju jednostavno, a onda se izjalovi..
A da ne govorim da ne daju sve sale doći ukitro, kod nekih se može doći tek u 3-4 sto vremenski onda nije dovoljno da se sve odradi na licu mjesta..
Dolazak u 3-4 h je standard, barem koliko znam iz iskustva od vjencanja koje sam radila. Jos se u vecini slucajeva dogodi i kad dodes u dogovoreno vrijeme da stolovi nisu postavljeni i moras dodatno cekati. Ima cura koje su uspjesno same odradile svoja vjencanja, ali ako imate izbora umanjite si stres i angazirajte nekoga tko se bavi s tim.
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:44.