Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2017., 15:47   #6441
Quote:
ohjohnny kaže: Pogledaj post
Dolazak u 3-4 h je standard, barem koliko znam iz iskustva od vjencanja koje sam radila. Jos se u vecini slucajeva dogodi i kad dodes u dogovoreno vrijeme da stolovi nisu postavljeni i moras dodatno cekati. Ima cura koje su uspjesno same odradile svoja vjencanja, ali ako imate izbora umanjite si stres i angazirajte nekoga tko se bavi s tim.
Upravo tako!
Iskustvo od prošlog vikenda - čekala sam do 17.45 da u Mimari postave stolove
monika33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 23:14   #6442
može pliz neka okvirna cijena jer sad sad fest zbunjena sa tim cijenama za 12 stolova, mladenački stol i buket
ja volim bršljan ono jako ga volim
do te mjere da nakon što sam sahranila jedno 10 15 bršljena na dvije lokacije sam kupila u ikei umjetni bršljen
dakle bršljen i crveno
po mogućnosti da ako su ruže da nemaju jak miris jer me boli glava od mirisa ruže i muka mi je
osim bršljana od cvijeća volim kale i rajske ptice (znam ful je crveno i jedno i drugo )
e da i neke vaze u koje bi to cvijeće išlo
i datum je 08.09.
koliko bi bilo ok to platit ono neki rang kao od 500 do 1000 od 2000 do 3000 od 5000 do 7000 (jer naravno da postoje razlike al ono da znam da me netko ne valja )
pepsich is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 10:45   #6443
Quote:
pepsich kaže: Pogledaj post
može pliz neka okvirna cijena jer sad sad fest zbunjena sa tim cijenama za 12 stolova, mladenački stol i buket
ja volim bršljan ono jako ga volim
do te mjere da nakon što sam sahranila jedno 10 15 bršljena na dvije lokacije sam kupila u ikei umjetni bršljen
dakle bršljen i crveno
po mogućnosti da ako su ruže da nemaju jak miris jer me boli glava od mirisa ruže i muka mi je
osim bršljana od cvijeća volim kale i rajske ptice (znam ful je crveno i jedno i drugo )
e da i neke vaze u koje bi to cvijeće išlo
i datum je 08.09.
koliko bi bilo ok to platit ono neki rang kao od 500 do 1000 od 2000 do 3000 od 5000 do 7000 (jer naravno da postoje razlike al ono da znam da me netko ne valja )
Brsljen ti nije skup tako da s njim neces imati problema, ruze iz uvoza nemaju miris i one nisu niti skupe niti turbo jeftine, kale u 9-om mjesecu nisu bas jeftine, za rajsku pticu ne znam kaj bi ti rekla jer ja ne radim bas s njom (ljudi ne traze pa nisam bas ni imala prilike) to ce ti mozda druge cure znati bolje reci. Ovisi koliko cvjetova hoces s brsljenom, pogotovo koliko kala tako da je tesko ovako napamet govorit.

E sad, ja cesto radim s brsljenom vjencanja jer mi je super kad cure hoce punije aranzmane i s njim nikad nikakvog problema. Ali kada je rijec o vecim aranzmanima, treba i vise cvijeca da to izgleda lijepo. Primjer, za kombinaciju brsljena i suncokreta sam koristila cca 6 suncokreta po aranzmanu. Tako da, kad nades cvjecara ne moras ti tocno znat koliko npr ruza hoces u arnzmanu ali bi trebali porazgovarati o velicini ih aranzmana, i na temelju toga odrediti cijenu.
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 00:27   #6444
Quote:
ohjohnny kaže: Pogledaj post
Brsljen ti nije skup tako da s njim neces imati problema, ruze iz uvoza nemaju miris i one nisu niti skupe niti turbo jeftine, kale u 9-om mjesecu nisu bas jeftine, za rajsku pticu ne znam kaj bi ti rekla jer ja ne radim bas s njom (ljudi ne traze pa nisam bas ni imala prilike) to ce ti mozda druge cure znati bolje reci. Ovisi koliko cvjetova hoces s brsljenom, pogotovo koliko kala tako da je tesko ovako napamet govorit.

E sad, ja cesto radim s brsljenom vjencanja jer mi je super kad cure hoce punije aranzmane i s njim nikad nikakvog problema. Ali kada je rijec o vecim aranzmanima, treba i vise cvijeca da to izgleda lijepo. Primjer, za kombinaciju brsljena i suncokreta sam koristila cca 6 suncokreta po aranzmanu. Tako da, kad nades cvjecara ne moras ti tocno znat koliko npr ruza hoces u arnzmanu ali bi trebali porazgovarati o velicini ih aranzmana, i na temelju toga odrediti cijenu.

ne mislim da bi mi rajske ptice trebale bit u aranžmanima
čak ni kale samo eto to je cvijeće koje volim
za ostalo moram guglat kak izgleda

super info da ove ruže ne miriše to me dosta sad razveselilo
a daj mi reci ak te mogu još gnjavit
kaj bi od crvenog dobro išlo s bršljenom po tvom mišljenju
i ja nebi nikakve velike aranžmane jer bi na stol još uvalila teglice u koje se ubacuju poruke i papir na kojem se pišu poruke, a bilo bi dobro recimo i da ljudima ostane mjesta za tanjure
pepsich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 10:49   #6445
Wink

Quote:
pepsich kaže: Pogledaj post
ne mislim da bi mi rajske ptice trebale bit u aranžmanima
čak ni kale samo eto to je cvijeće koje volim
za ostalo moram guglat kak izgleda

super info da ove ruže ne miriše to me dosta sad razveselilo
a daj mi reci ak te mogu još gnjavit
kaj bi od crvenog dobro išlo s bršljenom po tvom mišljenju
i ja nebi nikakve velike aranžmane jer bi na stol još uvalila teglice u koje se ubacuju poruke i papir na kojem se pišu poruke, a bilo bi dobro recimo i da ljudima ostane mjesta za tanjure
U devetom mjesecu imas jos dalija (u raznim bojama, pa i u crvenoj/bordo) i mislim da bi one mogle biti fora u kombinaciji s brsljenom. Karanfila imas cijele godine i isto mogu doci u crvenoj boji, itd. Najbolje bi bilo da sjednes sa cvjecarom (kada ga pronades) i skupa prodete kroz slikice cvijeca pa ces moci bolje prosuditi kaj ti se svida, kaj ne.
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 02:55   #6446
Quote:
Mr Mistoffelees kaže: Pogledaj post
ajme ljudi tak sam happy. hvala, stvarno <3 Evo, pokusat cu opisati sto sam si zamislila. Znaci voljela bih imati kombinaciju zelenila i bijelog cvijeća, s naglaskom na zelenilu. Voljela bih imati ranunkule, tulipane, božure, hortenzije, anemone, scabiosu, mirisnu grahoricu, ružu, ali i drugo, naravno, dolazi u obzir, kao što se naravno ne bi sve ovo ni moralo kombinirati. Što se zelenila tiče, najdraži mi je eukaliptus, ali volim i paprat i maslinu, pa čak i sukulente, no na eukaliptusu bi se možda bazirala. Za crkvu sam zamislila samo til sa fenjerima, eventualno malo gipsofile. Za stolove uzvanika sam mislila neke srednje buketiće od zelenila sa par bijelih cvjetova u zlatnim vazama da podigne kombinaciju bijelo-sivo-zeleno kakva će prevladavati u dvorani, ali neke niže vaze da ne priječe pogled ljudima. Za naš stol koji će biti vjerojatno ravan i gledati prema gostima bih možda napravila onako cijelom dužinom vijenčić od eukaliptusa i cvijeća, ili možda par vaza sa cvijećem pa onako viseće zelenilo iznad, a stavila bih čipku onako nabranu preko stola. Sve bi upotpunila običnim bijelim svijećama. U ikei imaju zlatne cvjetnjake limene koji su mi skroz fora i mislim da bi izgledali super sa gipsofilom unutra malo da upotpuni dojam. Automobil nećemo dekorirati, mislim da nećemo imati ni revere. Eventualno ćemo napraviti photobooth pa bi za to stavila neku pozadinu od tila i par cvjetova, ali za to nisam nikoga pitala. Naravno da ne očekujem da će biti baš svo cvijeće tada u sezoni, ali se nadam da se od ovoga nešto ipak može napraviti. Šaljem link na mali folder na dropboxu gdje se može vidjeti otprilike što sam si ja to zamislila: https://www.dropbox.com/sh/vrgiknj1m...l680PCJfa?dl=0 . I još jednom hvala svima, stvarno ste
Lijepi pozdrav, moze se odraditi trazeno u zeljenom budzetu!
Ukoliko niste vec rjesili cvijece javite se u inbox za detalje i kako bi dogovorili sastanak da temeljno prodemo sve.
U inbox posaljemo i link na facebook od nase cvjecarnice pa si mozete pogledati i nase dosadasnje radove.

Lp
MR1202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:11   #6447
Cvice-Split i okolica-preporuka

Pozdrav udavace
Dogodine mi je pir u deseti misec i vise manje sve iman kaparano i riseno. E sad, triba mi savjet za cvice. Koga ste uzimale a da je povoljan? Znan da ovisi o cvicu i kolicini ali nebi nista cemu nije sezona u taj misec a imala bi 20 stolova plus svoj. Naravno, ako bi vec uzimala cvice onda bi cilu uslugu, sala, buket, reveri itd.
Hvalaaaaa
Cvitelius is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 15:22   #6448
Jel netko uzeo cvjecarnu Ciklama za svadbu i kakve su im cijene?
bomchika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 16:28   #6449
Kolika je neka zlatna sredina za Zg (i okolicu) za cca 15 stolova, mladenački stol i buket? Znači da je cvijeće sezonsko, neki srednji rang. Čisto neki prosjek da si uopće znam cca računati trošak.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 16:49   #6450
Meni ti je za 11 stolova, moj stol, buket, auto i 120 revera ispalo 5000kn. Imala sam male i velike crvene ruze sa ja to zovem bijelim poljskim cvijecem.
U gorici sam uzela u white poppy cvjecari.
Dala sam curama slobodne ruke jer se ne kužim u to i odusevile su me

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 18:35   #6451
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Kolika je neka zlatna sredina za Zg (i okolicu) za cca 15 stolova, mladenački stol i buket? Znači da je cvijeće sezonsko, neki srednji rang. Čisto neki prosjek da si uopće znam cca računati trošak.
Tesko je reci bez konkretnih detalja, ali recimo da je cijena od 5000-6000 kn srednji rang. Osobno, na taj broj stolova radila sam i jeftinije i skuplje, sve ovisi od vjencanja do vjencanja
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 12:54   #6452
Vrlo je tesko reci okvirne cijene za neko vjencanje.
Mladenke moraju znati da vjencanje od 250 uzvanika moze kostati od 2500kn pa do 250 000€(da eura, a ovisno koliko se netko moze izmisljati i vise)
250 uzvanika moze sjediti na 10 velikih ravnih stolova sa po 25 ljudi, a moze i na 25 okruglih sa po 10 ljudi, automatski se cijena drasticno mijenja.
Neka mladenka voli Bozure i Hortenzije, neka bi rustikalno vjencanje sa puno detalja ali osjetno povoljnijim cvijecem.
Netko zeli revere za sve uzvanike, netko ne zeli.
Na nekom vjencanju za mladenackim stolom sjedi i do 12 osoba, na nekim 4.
Neki mladenci zele male aranzmane u niskim vazama sa puno cvijeca, druge zele visoke sa malo cvijeca i obratno....
Neki zele jako bogato okicenu crkvu, netko ne zeli uopce....
Tu ima toliko puno detalja koji cijenu mogu ili drasticno povecati ili drasticno smanjiti.
Zelja i susretljivost aranzera tu poneki put moze vrijediti vise od svega.
Najzahvalniji mladenci su nam bili oni kojima smo uspjeli ustedjeti budzet di oni sami nisu ni pomislili da bi bilo dobro i da se to nece ni kuziti ako je odradeno tako.
Potpuno je nezahvalno unaprijed pricati neku cijenu bez potpunih detalja jer se obicno mladenci te cijene uhvate "ko pijan plota" i stalno im je u glavi, pa bila ona osjetno visa ili niza od one koja na kraju ispadne nakon detaljnog razgovora.
Ne uzimajte taj dio vjencanja zdravo za gotovo u nekim drzavama je cvijece jedna od najbitnijih stavki vjencanja i kada je to odradeno kako treba, vjerujte da je ugodaj potpuno drugaciji, a tog budete svjesni vjerujte.
Nema boljeg nego kad nakon vikenda dodu mladenci i kazu cvijece je bilo prekrasno mi smo prezadovoljni, a i svi gosti su jako pohvalili i pitali tko je radio, tada znas da to nije bilo uzalud.
Dekoracije su ono sto najvise podigne prostor, a kad nitko ni ne zamjeti dekoracije, znaci da je taj dio potpuno zapostavljen ili odraden "ofrlje"
Kako u svakom interijeru tako i na vjencanju dekoracije daju najvise karaktera prostoru i dogadaju.
Stavite jedan dan par vaza sa cvijecem u svoj stan i poslikajte ga sa ili bez cvijeca
I na kraju ono najcesce, NE CVIJECE NA VJENCANJU NIJE SAMO ZA JEDAN DAN I DA SE KASNIJE BACI.
poklonite cvjetne aranzmane uzvanicima i vidjet cete koliko ce Vam biti zahvalni, a njihov dom ce krasiti jos i po 10-15dana
Tako bi mogli reci i da ste bez veze restoranu dali novac za hranu koja je vec iduci dan zavrsila jel...

Cvijece je ustvari jedina stvar uz fotografije i prstenje koja ostaje sa Vama i nakon vjencanja(barem desetak dana )
MR1202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 14:07   #6453
Quote:
MR1202 kaže: Pogledaj post
Vrlo je tesko reci okvirne cijene za neko vjencanje.
Mladenke moraju znati da vjencanje od 250 uzvanika moze kostati od 2500kn pa do 250 000€(da eura, a ovisno koliko se netko moze izmisljati i vise)
250 uzvanika moze sjediti na 10 velikih ravnih stolova sa po 25 ljudi, a moze i na 25 okruglih sa po 10 ljudi, automatski se cijena drasticno mijenja.
Neka mladenka voli Bozure i Hortenzije, neka bi rustikalno vjencanje sa puno detalja ali osjetno povoljnijim cvijecem.
Netko zeli revere za sve uzvanike, netko ne zeli.
Na nekom vjencanju za mladenackim stolom sjedi i do 12 osoba, na nekim 4.
Neki mladenci zele male aranzmane u niskim vazama sa puno cvijeca, druge zele visoke sa malo cvijeca i obratno....
Neki zele jako bogato okicenu crkvu, netko ne zeli uopce....
Tu ima toliko puno detalja koji cijenu mogu ili drasticno povecati ili drasticno smanjiti.
Zelja i susretljivost aranzera tu poneki put moze vrijediti vise od svega.
Najzahvalniji mladenci su nam bili oni kojima smo uspjeli ustedjeti budzet di oni sami nisu ni pomislili da bi bilo dobro i da se to nece ni kuziti ako je odradeno tako.
Potpuno je nezahvalno unaprijed pricati neku cijenu bez potpunih detalja jer se obicno mladenci te cijene uhvate "ko pijan plota" i stalno im je u glavi, pa bila ona osjetno visa ili niza od one koja na kraju ispadne nakon detaljnog razgovora.
Ne uzimajte taj dio vjencanja zdravo za gotovo u nekim drzavama je cvijece jedna od najbitnijih stavki vjencanja i kada je to odradeno kako treba, vjerujte da je ugodaj potpuno drugaciji, a tog budete svjesni vjerujte.
Nema boljeg nego kad nakon vikenda dodu mladenci i kazu cvijece je bilo prekrasno mi smo prezadovoljni, a i svi gosti su jako pohvalili i pitali tko je radio, tada znas da to nije bilo uzalud.
Dekoracije su ono sto najvise podigne prostor, a kad nitko ni ne zamjeti dekoracije, znaci da je taj dio potpuno zapostavljen ili odraden "ofrlje"
Kako u svakom interijeru tako i na vjencanju dekoracije daju najvise karaktera prostoru i dogadaju.
Stavite jedan dan par vaza sa cvijecem u svoj stan i poslikajte ga sa ili bez cvijeca
I na kraju ono najcesce, NE CVIJECE NA VJENCANJU NIJE SAMO ZA JEDAN DAN I DA SE KASNIJE BACI.
poklonite cvjetne aranzmane uzvanicima i vidjet cete koliko ce Vam biti zahvalni, a njihov dom ce krasiti jos i po 10-15dana
Tako bi mogli reci i da ste bez veze restoranu dali novac za hranu koja je vec iduci dan zavrsila jel...

Cvijece je ustvari jedina stvar uz fotografije i prstenje koja ostaje sa Vama i nakon vjencanja(barem desetak dana )
neznan jel odgovor konkretno meni ili svima nama namjenjen ali bi se zahvalila na iscrpnom odgovoru. s obzirom da radite u toj bransi razumljivo je da je u neku ruku branite. krenit cu od svog primjera recimo. iman pir dogodine 5.10.i zelin sezonsko cvice, znaci ono sta je taj misec. znan da unaprid ne mozete dirigirat cijenu zbog stanja trzista ali to nije nesto oko cega bi se ja tribala mislit zar ne? vecina cvjecara koje san kontaktirala zapravo upiru da ih sta prije kaparan jer popunjavaju sljedecu godinu sa svojin obvezama. normalno da zelim nekakvu okvirnu cijenu za ono sta trazin. da znan koliki budzet mogu odvojit za cvice. zanimljivo mi je i to da svaki cvjecar npr.ima razlicitu cijenu za buket od istog cvica i to je normalno, ali nije mi normalno da mi je u jednog cvjecara buket s tri revera 450kn a u drugog 800. isto cvice, ista kolicina. oboje imaju radnju, nije na crno. takoder, cijene su jako razlicite za stolove. sve ovisi od cvjecara do cvjecara iako je kolicina i cvijece isto trazeno od svih. evo, ja vas kao nekoga ko radi taj posal molin da me uputi kada da kaparan cvjecara a da ne ostanen bez njega i koliki je maksimalni odmak od prvotne cijene. hvala
Cvitelius is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 15:46   #6454
Quote:
MR1202 kaže: Pogledaj post
Vrlo je tesko reci okvirne cijene za neko vjencanje.
Mladenke moraju znati da vjencanje od 250 uzvanika moze kostati od 2500kn pa do 250 000€(da eura, a ovisno koliko se netko moze izmisljati i vise)
250 uzvanika moze sjediti na 10 velikih ravnih stolova sa po 25 ljudi, a moze i na 25 okruglih sa po 10 ljudi, automatski se cijena drasticno mijenja.
Neka mladenka voli Bozure i Hortenzije, neka bi rustikalno vjencanje sa puno detalja ali osjetno povoljnijim cvijecem.
Netko zeli revere za sve uzvanike, netko ne zeli.
Na nekom vjencanju za mladenackim stolom sjedi i do 12 osoba, na nekim 4.
Neki mladenci zele male aranzmane u niskim vazama sa puno cvijeca, druge zele visoke sa malo cvijeca i obratno....
Neki zele jako bogato okicenu crkvu, netko ne zeli uopce....
Tu ima toliko puno detalja koji cijenu mogu ili drasticno povecati ili drasticno smanjiti.
Zelja i susretljivost aranzera tu poneki put moze vrijediti vise od svega.
Najzahvalniji mladenci su nam bili oni kojima smo uspjeli ustedjeti budzet di oni sami nisu ni pomislili da bi bilo dobro i da se to nece ni kuziti ako je odradeno tako.
Potpuno je nezahvalno unaprijed pricati neku cijenu bez potpunih detalja jer se obicno mladenci te cijene uhvate "ko pijan plota" i stalno im je u glavi, pa bila ona osjetno visa ili niza od one koja na kraju ispadne nakon detaljnog razgovora.
Ne uzimajte taj dio vjencanja zdravo za gotovo u nekim drzavama je cvijece jedna od najbitnijih stavki vjencanja i kada je to odradeno kako treba, vjerujte da je ugodaj potpuno drugaciji, a tog budete svjesni vjerujte.
Nema boljeg nego kad nakon vikenda dodu mladenci i kazu cvijece je bilo prekrasno mi smo prezadovoljni, a i svi gosti su jako pohvalili i pitali tko je radio, tada znas da to nije bilo uzalud.
Dekoracije su ono sto najvise podigne prostor, a kad nitko ni ne zamjeti dekoracije, znaci da je taj dio potpuno zapostavljen ili odraden "ofrlje"
Kako u svakom interijeru tako i na vjencanju dekoracije daju najvise karaktera prostoru i dogadaju.
Stavite jedan dan par vaza sa cvijecem u svoj stan i poslikajte ga sa ili bez cvijeca
I na kraju ono najcesce, NE CVIJECE NA VJENCANJU NIJE SAMO ZA JEDAN DAN I DA SE KASNIJE BACI.
poklonite cvjetne aranzmane uzvanicima i vidjet cete koliko ce Vam biti zahvalni, a njihov dom ce krasiti jos i po 10-15dana
Tako bi mogli reci i da ste bez veze restoranu dali novac za hranu koja je vec iduci dan zavrsila jel...

Cvijece je ustvari jedina stvar uz fotografije i prstenje koja ostaje sa Vama i nakon vjencanja(barem desetak dana )
Zaista sam željela samo prosjek koji bi eto mogla reći i npr. za fotografe. Idu od 5.000 kn do 20.000 kn (ovisno što želiš i dodatno uzmeš). Neka zlatna sredina svih kojima sam ja slala upite je oko 10.000 kn. Samo takva info, a ne da ću se toga ne znam kako primiti. Napisala sam da želim samo buket, mladenački stol i 15 stolova (koji nisu dugački jer bi onda navela tako jer mi je jasno da ne ide jedna vaza) tako da onda tu nije crkva, reveri, auto - ako je odgovor bio upućen meni.

Uglavnom, imati ćemo (možda) visoke vaze na okruglim stolovima s gipsofilom te ponuda za vjenčani buket, mladenački stol i 15 stolova iznosi 3.000-3.500 kn. Naravno da ću kroz god i pol sigurno promijeniti ideju kakvo cvijeće i mijenjati broj stolova ali ovo je tek neki okvir koji sam npr. slala za točno određeni aranžman. Nemoj se ljutiti, svako ima svoje i meni cvijeće zaista nije najvažnije (iako ga inače volim) niti mislim da ga itko primjećuje kasnije. Što se tiče aranžmana (imale su ih cure kojima sam bila na svadbama od 5.000-15.000 kn) i sve do jednoj (od različitih cvjećara u različitim krajevima Hrvatske i vani te različite vrste cvijeća) su izgledali uvenuto u 6 ujutro. Uz to, svaki put kad sam dobila to cvijeće doma došlo je do parkinga ispred zgrade i onda sam ga bacila u smeće jer je sve počelo ispadat i napravilo mi takav rusvaj. Ne tvrdim da su takvi svi niti da svi tako razmišljaju ali eto to je moje. Ja želim dobru hranu i muziku i neke fora stvari koje nisu uobičajene, a ovo ću imati čisto da eto stol ne izgleda prazno (makar meni ti aranžmani većinom smetaju) i da selo ne priča zašto nemamo i da smo škrti ili slično Zadovoljiti hranom i pićem su osnovne ljudske potrebe, bend je tu da digne atmosferu, a fotograf da zabilježi uspomene za čitav život. Cvijeće meni tu ne spada u nešto bitno jednako kao i pozivnice/zahvalnice/reveri. Ponavljam to je meni i za moju svadbu Nekome je to možda jako bitno. Zato svatko radi svadbu po svom guštu

I da, slažem se da dekoracije dignu prostor ali to nije nužno cvijeće. Meni su prefora današnje sve vrste dekoriranja hrane i pića, photo booth, pokloni za goste, lampioni, dobra rasvjeta, lampice i na to ću radije izdvojiti novce.

Zadnje uređivanje ribic : 05.10.2017. at 16:08.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 15:56   #6455
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Zaista sam željela samo prosjek koji bi eto mogla reći i npr. za fotografe. Idu od 5.000 kn do 20.000 kn (ovisno što želiš i dodatno uzmeš). Neka zlatna sredina svih kojima sam ja slala upite je oko 10.000 kn. Samo takva info, a ne da ću se toga ne znam kako primiti.

Uglavnom, imati ćemo (možda) visoke vaze na okruglom stolovima s gipsofilom te ponuda za vjenčani buket, mladenački stol i 15 stolova iznosi 3.000-3.500 kn. Naravno da ću kroz god i pol sigurno promijeniti ideju kakvo cvijeće i mijenjati broj stolova ali ovo je tek neki okvir koji sam npr. slala za točno određeni aranžman. Nemoj se ljutiti, svako ima svoje i meni cvijeće zaista nije najvažnije (iako ga inače volim) niti mislim da ga itko primjećuje kasnije. Što se tiče aranžmana (imale su ih cure kojima sam bila na svadbama od 5.000-15.000 kn) i sve do jednoj (od različitih cvjećara u različitim krajevima Hrvatske i vani te različite vrste cvijeća) su izgledali uvenuto u 6 ujutro. Uz to, svaki put kad sam dobila to cvijeće doma došlo je do parkinga ispred zgrade i onda sam ga bacila u smeće jer je sve počelo ispadat i napravilo mi takav rusvaj. Ne tvrdim da su takvi svi niti da svi tako razmišljaju ali eto to je moje. Ja želim dobru hranu i muziku i neke fora stvari koje nisu uobičajene, a ovo ću imati čisto da eto stol ne izgleda prazno (makar meni ti aranžmani većinom smetaju) i da selo ne priča zašto nemamo i da smo škrti ili slično Zadovoljiti hranom i pićem su osnovne ljudske potrebe, bend je tu da digne atmosferu, a fotograf da zabilježi uspomene za čitav život. Cvijeće meni tu ne spada u nešto bitno jednako kao i pozivnice/zahvalnice/reveri. Ponavljam to je meni i za moju svadbu Nekome je to možda jako bitno. Zato svatko radi svadbu po svom guštu

I da, slažem se da dekoracije dignu prostor ali to nije nužno cvijeće. Meni su prefora današnje sve vrste dekoriranja hrane i pića, photo booth, pokloni za goste, lampioni i na to ću radije izdvojiti novce.
potpisujen
Cvitelius is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 16:07   #6456
Također potpisujem uz dodatak da sam baš nekidan sa sestrom komentirala kako se ne sjećamo apsolutno niti jednog aranžmana niti pustog cvijeća s pireva na kojima smo bike... S prijateljicinog pira prije 4 godine smo ponijeli aranžmane sa stola, one okrugle akvarij vaze, uopće se nismo mogle sjetit šta je u njima bilo dok na slikama nismo vidile da su bili lijepi bijeli buketići. Nitko osim nekoliko pojedinaca na piru koji taj dio vole i onih koji su ga naručili/radili ne obraća preveliku pažnju na to. Dva puta sam ulovila vjenčane buket, uopće se ne sjećam kakvi su bili... Izgledali su mi kao većina onih gotovih po cvjećarnama po 60-100kn, a vjerojatno su naplaćeni 100€ ili više.
S druge strane svi će primijetiti ako je osvjetljenje sale jako loše ili ako je dim izmakao kontroli isl... Cvijeće je lijepo i lijepo ga je imati, ali plaćati sulude cifre za to nema smisla. Tko ima viška samo naprijed, ali sve može izgledati lijepo i ukusno i bez ogromnih cvijetnih aranžmana u vrijednosti desetaka tisuća kuna i više...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 18:19   #6457
Cijene variraju jer svaki cvjecar ima svoj nacin naplate i nacin na koji se prezentira. Cesto se ovdje svi cvjecari nademo u poziciji da moramo braniti sebe i svoju struku. Iza tih dekoracija, ukoliko su odradene profesionalno stvarno stoji krv i znoj. I takve dekoracije se pamte. Odvrtite li par stranica u nazad vidjet cete pohvalu za Floristokraciju (koja takoder komentira s nama ovdje) i koliko se njene dekoracije pamte, takoder mogu isto tvrditi i za svoj rad zato i nastavljam raditi sto radim. Izmedu ostalog, sve sto radimo, radimo po zelji mlade i ona ce sigurno dugo pamtiti svoje dekoracije, zato i jesu tu. S cvijecem se moze dosta toga, i mogu se napraviti stvari koje je nemoguce ne zamjetiti ali naravno tu je uvijek pitanje budzeta i kolko tko zeli izdvojiti za cvijece. Ponavljam, nije svima jednako bitno i nece svi izdvojiti isto. Stvarno imam osjecaj da se cesto ovdje moramo pravdati iako konkretno mi koji komentiramo nismo zakinuli nikoga od vas, iako nase cvijece nije uvenulo do sest ujutro i iako nismo vas vjencani buket naplatili 200€. Zasto smo ovdje? Jer zelimo pomoci, i objasniti te neke stvari koje se ticu pojedinaca ali ne i cijele struke, stvari zbog kojih na kraju svi mi ispastamo. Osobno, mislim da cvijece moze biti jednako bitno kao i rasvjeta, fotke i ostalo. Sve te stvari su ovdje da uljepsaju vas poseban dan i ako su svi elementi odradeni kako se spada onda to stvarno izgleda super.
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 18:30   #6458
Quote:
ohjohnny kaže: Pogledaj post
Cijene variraju jer svaki cvjecar ima svoj nacin naplate i nacin na koji se prezentira. Cesto se ovdje svi cvjecari nademo u poziciji da moramo braniti sebe i svoju struku. Iza tih dekoracija, ukoliko su odradene profesionalno stvarno stoji krv i znoj. I takve dekoracije se pamte. Odvrtite li par stranica u nazad vidjet cete pohvalu za Floristokraciju (koja takoder komentira s nama ovdje) i koliko se njene dekoracije pamte, takoder mogu isto tvrditi i za svoj rad zato i nastavljam raditi sto radim. Izmedu ostalog, sve sto radimo, radimo po zelji mlade i ona ce sigurno dugo pamtiti svoje dekoracije, zato i jesu tu. S cvijecem se moze dosta toga, i mogu se napraviti stvari koje je nemoguce ne zamjetiti ali naravno tu je uvijek pitanje budzeta i kolko tko zeli izdvojiti za cvijece. Ponavljam, nije svima jednako bitno i nece svi izdvojiti isto. Stvarno imam osjecaj da se cesto ovdje moramo pravdati iako konkretno mi koji komentiramo nismo zakinuli nikoga od vas, iako nase cvijece nije uvenulo do sest ujutro i iako nismo vas vjencani buket naplatili 200€. Zasto smo ovdje? Jer zelimo pomoci, i objasniti te neke stvari koje se ticu pojedinaca ali ne i cijele struke, stvari zbog kojih na kraju svi mi ispastamo. Osobno, mislim da cvijece moze biti jednako bitno kao i rasvjeta, fotke i ostalo. Sve te stvari su ovdje da uljepsaju vas poseban dan i ako su svi elementi odradeni kako se spada onda to stvarno izgleda super.

Pa ne mora se niko pravdat. Nekome je vazna vjencanica pa ce dat 10tisuca za nju, netko zeli drona pa ce za fotografa dat 15+ kuna. Sve je stvar prioriteta mlade i budzeta. Nista osobno
Cvitelius is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 18:42   #6459
Quote:
Cvitelius kaže: Pogledaj post
Pa ne mora se niko pravdat. Nekome je vazna vjencanica pa ce dat 10tisuca za nju, netko zeli drona pa ce za fotografa dat 15+ kuna. Sve je stvar prioriteta mlade i budzeta. Nista osobno
Naravno, stalno svi to ponavljamo i uvijek se ppdrazumjeva. Da se dogode situacije u kojima imamo osjecaj da se moramo pravdat, dogode se .
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 18:43   #6460
Quote:
ohjohnny kaže: Pogledaj post
Naravno, stalno svi to ponavljamo i uvijek se ppdrazumjeva. Da se dogode situacije u kojima imamo osjecaj da se moramo pravdat, dogode se .
Tako je i mladenkama kad ih neko pokusava uvjerit da moraju imat nedto na svojoj svadbi sta ne zele
Cvitelius is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:13.