Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 21:10   #1901
Pa dobra stvar je da imas dosta vremena da ju zalijecis.
I vrlo vjerojatno ces jos jednom piti antibiotike par dana prije i par dana iza amnio.
A i ovisi kolika je upala.
Vjerojatno ces raditi jos neke dodatne krvne pretrage da se pokaze jel upala prestala. (taj neki crp je navodno the thing za potvrdu upale, sve cure s kojima sam bila u bolnici a da su imale upale i ureaplazme, su jedino njime bile opsjednute tj. Jel raste il pada i tak to. )
Neki ne zele raditi amnio u takvim slucajevima, neki samo daju jos vise antibiotika.
U svakom slucaju to ti ovisi najvise o doktoru kod kojeg ides.
A osim piti antibiotike-ponoviti briseve-piti antibiotike-ponoviti briseve ni ne mozes nis drugo napraviti...

Osobno iskustvo - moji brisevi su bili 3 mj stari (ali uredni) i kak sam dosla na amnio relativno u zadnji cas, bilo je pitanje dal ce novi brisevi biti gotovi prije amnio.
Pa mi je doc dao antibiotike 5 dana prije i 5 dana poslije.
Na kraju su brisevi stigli na vrijeme i bili su ok, a sto je 10 dana antibiotika vise manje .....
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 21:14   #1902
Quote:
2tomato kaže: Pogledaj post
Obavila amnio kod dr.Kosa u Ginekos.
Apsolutno sam se odusevila sa ordinacijom, sestrom, curom na salteru, doktorom, ma svime!
Dr. je strucan i govori sto radi i bas mi je drago da sam isla tamo a ne u neku bolnicu.
Postupak je kako su ga cure vec opisale ovdje:
- piskiti u casicu
- tlak, vaganje i ispunjavanje formlara sa sestrom (zasto amnio, koja trudnoca, jel bilo pobacaja itd)
- razgovor sa doktorom (o trudnoci, o razlogu za amnio, ima li kakvih gin problema sada ili u proslosti, pogledao je rez. kombiniranog, briseve (imala ih vise jer se nikako rijesti ureoplazme), krvnu grupu, Rh)
- vag.pregled pa ultrazvuk (na uzv je pozvao mog muza da udje i vidi bebicu )
- nakon toga sami postupak u kojem je najdulje trajala dezinfekcija trbuha (od pupka do dlaka)
- igla je fkt dugacka i pogledala sam je tek nakon sto su zavrsili sa vadjenjem plodne vode
- sestra pokaze plodnu vodu, prokomentira (rekla je da je uredne boje)
- nakon postupka, dr. dao uputu da se obavi fetalni ehokardiogram i kod koga da se narucim.
- taj dan mirovanje
- drugi dan kontrola uvz-om da se vidi da je sve ok.

Sad mi preostaje samo cekati rezultate.

Samo da javim. Danas mi herc stao. Stigla koverta sa odjela za citogenetiku, a proslo svega tjedan i pol od amnio. Sva sreca nisu lose vijesti nego samo upitnik koji treba ispuniti i poslati nazad njima. Vec sam mislila da su lose vijesti prema onome sto sam procitala tu (da jave brzo/u kracem roku od 3tj ako nesto nije u redu). Eto, pa da znate, ako skoro budete radili racz privatno.
2tomato is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:43   #1903
Pozz cure...evo npr. sto se tice amnio rezultata na svetom duhu gdje sam ja radila dva puta....prvi puta nalaz nije bio dobar i javili su nakon tocno 21 dan drugi puta hvala bogu sve uredno i isto tako su javili nakon tocno 21 dan...
JelenaJuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 11:34   #1904
pozdrav cure, hvala za savjetima za ureoplasmu. popila sam sumamed i dobila vaginalete. vj ću dobit atb i poslije amnio.

daans sam bila kod soc gin radit kontrolne briseve da budu gotovi do amnio. upsut me i pogledao, zatvorena sam skroz, posteljica iza, plodne vode ima dosta tako da što se tehničkih problema tiče on smatra da ih neće bit. jeee

ali nakon pregleda me sestra toliko iznervirala. i sad ne znam je li do mojih hormona ili. naime, moram na kontrolni pregled nakon amnio nakon 2,3 dana da provjere srce i posteljicu. i u čekaoni par ljudi(u malom sam mjestu svatko svakoga zna) i ona na cijeli glas meni govori aha vama je amnio moram vas zapisat za kontrolu i nastavlja razglabat. ono mislila sam je u top ispalit.mučala sam da ne radim dodatnu frku. ne sramim se amnio ali je moja stvar i ne mora mi cijelo mjesto znat zašto i šta se događa s mojom trudnoćom uopće.

ugl još 10 dana do amnio, prolazi sporo vrijeme. jedva čekam više.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 18:07   #1905
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
pozdrav cure, hvala za savjetima za ureoplasmu. popila sam sumamed i dobila vaginalete. vj ću dobit atb i poslije amnio.

daans sam bila kod soc gin radit kontrolne briseve da budu gotovi do amnio. upsut me i pogledao, zatvorena sam skroz, posteljica iza, plodne vode ima dosta tako da što se tehničkih problema tiče on smatra da ih neće bit. jeee

ali nakon pregleda me sestra toliko iznervirala. i sad ne znam je li do mojih hormona ili. naime, moram na kontrolni pregled nakon amnio nakon 2,3 dana da provjere srce i posteljicu. i u čekaoni par ljudi(u malom sam mjestu svatko svakoga zna) i ona na cijeli glas meni govori aha vama je amnio moram vas zapisat za kontrolu i nastavlja razglabat. ono mislila sam je u top ispalit.mučala sam da ne radim dodatnu frku. ne sramim se amnio ali je moja stvar i ne mora mi cijelo mjesto znat zašto i šta se događa s mojom trudnoćom uopće.

ugl još 10 dana do amnio, prolazi sporo vrijeme. jedva čekam više.
Pratim tvoju pricu i nadam se da ce sve bit ok. Drzi se.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 12:01   #1906
došli nalazi ponovljenih briseva. sumamed nije napravio apsolutno ništa. nalaz isti. ništa, nadat se najboljem u pon....već vidim kako ću na svaku bol ili probadavanje dramit...
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 17:22   #1907
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
došli nalazi ponovljenih briseva. sumamed nije napravio apsolutno ništa. nalaz isti. ništa, nadat se najboljem u pon....već vidim kako ću na svaku bol ili probadavanje dramit...
koliko ćeš čekat na nalaze amnio? ideš u ponedjeljak?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 19:23   #1908
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
koliko ćeš čekat na nalaze amnio? ideš u ponedjeljak?

je u pon je. 3 tjedna
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 21:23   #1909
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
je u pon je. 3 tjedna
to privatno ideš raditi? doista je tri tjedna za malo ispalit na živce, ali koliko vidim dugo si čekala da uopće možeš napraviti tu pretragu, tako da će i ovo proći. koliko si sad trudna?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 21:28   #1910
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
to privatno ideš raditi? doista je tri tjedna za malo ispalit na živce, ali koliko vidim dugo si čekala da uopće možeš napraviti tu pretragu, tako da će i ovo proći. koliko si sad trudna?
je je privat. ali ovdje niko ne šalje u sloveniju i mora se toliko čekat.
stvarno je dugo ali čekam od 11+4 a danas sam 15+5. preživila sam ovo, preživit ću i to.

panika me lagano hvata, ova upala mi nikako nije draga i znam da će me i to mučit.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 17:02   #1911
@nymph...
I... Jesi prezivjela?
Jel tak da nije strasno?
(meni je strasnije cekanje bilo)
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 18:16   #1912
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
@nymph...
I... Jesi prezivjela?
Jel tak da nije strasno?
(meni je strasnije cekanje bilo)
živa! teže bilo dezinficiranje stomaka nego sami postupak haha

sve prošlo u redu dobila eritromicim 5 dana radi ureoplasme i 3 dana strgog mirovanja...

sad čekanje rezulata...
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 19:05   #1913
Joj da kad te krenu zalijevati ..a hladno ..
Pa mislim ok to je to i onda teta izvadi i trecu bocicu

Drzim ti fige da sto normalnija prezivis jos ovih par tjedana
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 23:05   #1914
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
živa! teže bilo dezinficiranje stomaka nego sami postupak haha

sve prošlo u redu dobila eritromicim 5 dana radi ureoplasme i 3 dana strgog mirovanja...

sad čekanje rezulata...
sada u horizontalu, nek te služe i samo hrabro
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:47   #1915
Držimo ti fige! !

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 08:46   #1916
strpljenje mi je na izmaku. prošla 2 tjedna... skoro bi nazvala lab na sv. duhu haha ali nema mi smisla prije sljedećg pon.

jel ikome ranije došao nalaz? meni su rekli oko 3 tjedna i da će me nazvat mobom. gledam u mob ko da je sveti gral.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 09:18   #1917
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
strpljenje mi je na izmaku. prošla 2 tjedna... skoro bi nazvala lab na sv. duhu haha ali nema mi smisla prije sljedećg pon.

jel ikome ranije došao nalaz? meni su rekli oko 3 tjedna i da će me nazvat mobom. gledam u mob ko da je sveti gral.
Obično zovu ranije ako su loše vijesti koliko sam skuzila

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 08:55   #1918
Ja sam lab na Rebru zvala 10 dana nakon amnio. Rekli su mi da su napravili osnovnu analizu na najucestalije anomalije (mislim da se zove Phish) i da je sve ok, pa mi je bar malo lakse bilo. Cjelovit nalaz mi je dosao cca 2 tjedna nakon tog
drzimfige is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 09:18   #1919
zvala sam i ja jučer lab na sv. duhu. i čak mi je jedna doktorica kou poznam bila do laba. neće ništa da kažu. ne daju preliminarne informacije. da očekujem nalaz sredinom sljedećeg tjedna. zvat ću opet u pon i plakat da mi nešto iščita hahah... nadala sam se iskreno da ću ovaj tjedan saznat ali eto ništa od toga. idem sad na redovan pregled, a to mi sve sad tako nebitno.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:19   #1920
Drž'se, znam da nije lako...
drzimfige is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:26.