Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2016., 15:36   #381
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Definiranje životnih ciljeva je Saturn, a ne Jupiter.
Pa to sam i rekla...

Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Pa sam ja definirala da ne želim da me kratkoročna veselja ometaju na putu onoga što želim postići.
Ideš, čovječe...
Koji si ti mračnjak...

Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Naizgled sam ja često imala sreće u životu, našla bih se u pravo vrijeme na pravom mjestu, ali kad pogledam (a vjeruj mi, sve sam to stavila na papir) od toga nije bilo ništa. Za sve što sam uspjela sam se namučila ko konj.
Ne'š vjerovat', al' svima nam je tako... Većini i neusporedivo gore.

Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Neki karakteri bi vjerojatno bili zadovoljni i tako s Jupiterom, ali ja sam jako konkretna, točno određene stvari želim, a mislim da to ne dolazi slučajno.
U životu ništa nije slučajno.
Život je bio, jest' i bit' će, isključivo "sudbina" i ako nemaš snage suprotstaviti joj se, nisi ju u stanju niti pobijediti.
A oni "karakteri" koji nisu zadovoljni svojim životom ma kakav on bio, trebali bi poraditi baš na Jupiteru i onim blagodatima kojima nas on obdaruje, prvenstveno na duhovnosti.

Depresivnih i nezadovoljnih ima gdje se god okreneš.
Kad mene koji negdje usput zakači, uputim ga da prošeće prvom bolnicom na koju naiđe. Po mogućnosti na odjel pedijatrije.
Da samo znaš, kako samo Jupiter ojača nakon takve rekreacije...

I na minus 20, srcu bude jako toplo.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 17:06   #382
Jupiter, otvori vrata, da ti mogucnost, a onda je na svakoj osobi da ulozi trud (Saturn) i uspije. Ali ako ti nije niti data mogucnost, onda nista od toga.
Tipa, ja sam godinama pokusavala uciniti nesto u smislu karijere ovdje u UK, ali jednostavno nije bilo moguce, iz mnostva razloga. Bila sam spremna na ucenje i ulaganje truda, ali nije bilo prilike. A onda, Jupiter sjedne na Sunce u 8. (vladar 9. kuce) i ja dobijem student loan (tek su iih tada poceli davati) da napokon krenem s ponovnim ucenjem i skolovanjem.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 18:33   #383
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Jupiter, otvori vrata, da ti mogucnost, a onda je na svakoj osobi da ulozi trud (Saturn) i uspije. Ali ako ti nije niti data mogucnost, onda nista od toga.
Tipa, ja sam godinama pokusavala uciniti nesto u smislu karijere ovdje u UK, ali jednostavno nije bilo moguce, iz mnostva razloga. Bila sam spremna na ucenje i ulaganje truda, ali nije bilo prilike. A onda, Jupiter sjedne na Sunce u 8. (vladar 9. kuce) i ja dobijem student loan (tek su iih tada poceli davati) da napokon krenem s ponovnim ucenjem i skolovanjem.
Jap. Čuda čini moć pozitivnog mišljenja. Široka je domena Jupiterova.
Pa još dodaš malo autosugestije po sistemu ja to hoću, ja to mogu, ja to znam i da vidiš kako sve "eppur si muove"...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 10:31   #384
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Tranzitni trigoni Jupitera su zapravo aspekti koji se jako često "propuste" baš zato jer nose lagodu i "popuštanje"...ili stvari idu glatko a osoba to ne primjećuje i uzima pod normalno. Najvidljivije ("izvana") su konjunkcije i kvadrati.
dobro zboriš - najvidljivije izvana - u listopadu onih 20ak dana kad je jupiter kvadrirao mjesec - apetit na najjače, natrpavanje ogromnim količinama svega što nije pričvršćeno - širenje epskih razmjera u rekordnom roku - do situacije da mi je samo pidžama ostala od robe u koju stanem
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 11:49   #385
Tranzitni Jupiter mi je ušao u drugu kucu i pravi opoziciju na Veneru

počela sam riskirati s novcima, dizati kredite, plaćati obročno, trošiti više, a zašto, ja sam uvijek bila taj tip da se stišćem, ako nemam neću kupiti, ili nema šanse da se racuni ne plate odmah, pa ne moram ja ići na pedikuru, mogu ja to sama kod kuće i sl, mislim još uvijek sam takva, ali sam isto tako shvatila (kroz iskustvo gdje sam uspjela izgurati stvari iako sam naravno uvijek strahovala) da ako ne se ne usudim, mogu neke stvari čekati jos 20 godina. Valjda ću uspjeti, drzite mi fige.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 12:11   #386
@Maddie, mene je na trošenje opalilo kad je kvadrirao veneru (vlad.2.) sve same nepotrebitosti - daklem, luksuz (inače nepriuštivi) npr. nakupovala high end kozmetiku a znam da i ona drogerijska funkcionira - al vrag nije dao mira.

Zadnje uređivanje leonidas27 : 31.10.2016. at 12:42.
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 12:44   #387
mene su potakli neki dogadjaji i uvidi koje sam imala

najgore mi je bilo kad mi je frendica rekla ti si skrta i za sebe, pa onda gledam koliko se ja mucim i radim za posao i i dalje sam nezadovoljna, a moj brat npr. njemu novac uvijek odnekle dodje i on se ne kida kao ja, on neće štediti na sebi.

ali da, strahujem zbog naravi tog tranzita koji je kao nepovoljan - opozicija, cekaju me sad neki sekstilici na urana i marsa, ali ne znam koliko se to moze uopce osjetiti i materijalizirati, a nešto si kao i matram da je vec prosao i trigon saturna na veneru koji imam i natalno

i kako si zavrsila nakon tog tranzita, jel ti stoji ta kozmetika neiskoristena?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 12:55   #388
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
mene su potakli neki dogadjaji i uvidi koje sam imala

najgore mi je bilo kad mi je frendica rekla ti si skrta i za sebe, pa onda gledam koliko se ja mucim i radim za posao i i dalje sam nezadovoljna, a moj brat npr. njemu novac uvijek odnekle dodje i on se ne kida kao ja, on neće štediti na sebi.

ali da, strahujem zbog naravi tog tranzita koji je kao nepovoljan - opozicija, cekaju me sad neki sekstilici na urana i marsa, ali ne znam koliko se to moze uopce osjetiti i materijalizirati, a nešto si kao i matram da je vec prosao i trigon saturna na veneru koji imam i natalno

i kako si zavrsila nakon tog tranzita, jel ti stoji ta kozmetika neiskoristena?
nagomilala sam i doći će na red kad tad, a bilo je i felova koje sam morala prosljediti u bescjenje , ono, tuka
na kraju uopće ne znam do čega je jer je u isto vrijeme saturn radio opoziciju na veneru (šta ne bi to trebalo biti ograničavanje, ustezanje... )
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 13:00   #389
ja sam tek nedavno prodala neke stvari sto sam nagomilala prije 6-7 godina, i naravno, sad su mi potrebne jer sad sam im nasla namjenu , ne u istom obliku kao tada, ali opet koristilo bi mi
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 13:52   #390
Kad god Jupiter okine Veneru tranzitom (kvadrat pogotovo) pocnem trositi jos i vise nego inace. Tako sad kad god vidim neki tranzit Jupitera na Veneru, odmah znam da cu trositi vise (sto znaci i imati novaca da trosim ). Inace su mi Jupiter i Venera u konjukciji natalno.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 14:00   #391
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Kad god Jupiter okine Veneru tranzitom (kvadrat pogotovo) pocnem trositi jos i vise nego inace. Tako sad kad god vidim neki tranzit Jupitera na Veneru, odmah znam da cu trositi vise (sto znaci i imati novaca da trosim ). Inace su mi Jupiter i Venera u konjukciji natalno.
Također, na opoziciju Jupitera na Veneru i tranzit Ju 3. poljem potrošila sam previše. Ali opet ne smatram to iracionalnim jer sve to koristim i koristit ću dugoročno. Prije da sam kupila odjednom sve što mi treba . U biti što sam starija sve manje imam promašaja u smislu da kupim nešto što ne koristim. A ako se i dogodi da kupim nešto što zanemarim to sebi opravdam da ne postoji stopostotno iskorištenje u nečemu .
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 07:25   #392
Tranzitni jupiter konjukcija IC opozicija MC(natalni jupiter-vladar 9.polja)sudski spor i jedano saslušanje(jako neočekivano)radi kršenja novoga zakona kojega provode od nedavno!

Gubitak živaca i izuzetna doza stresa-moguće u krajnosti nizašto jer jupiter "širi".

No nadam se pozitivnome ishodu jer jupiter je jupiter na izlasku iz trećeg polja i i trigonira dispozitoa merkura.Plus sextil na mjesec.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 16:57   #393
Evo da ne budem nezahvalna, prijavit ću Jupitera da mi je konjunkcijom na Sunce, vl. 11. donio veliku uslugu od prijatelja.
Na neki način, to je bila nagrada za nešto što sam u prošlosti napravila za njega, čega se uopće nisam ni sjećala.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 15:27   #394
, može li Jupiter u tranzitu petim poljem donijeti ljubav od strane mlađih osoba?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 15:58   #395
Na termin polaganja ispita (jezik) tranzitni Ju će mi biti na natalnom Me, vl. 10. I time će mi se 10. kuća "proširiti".

Ali bit će bar još jedan ispit u nadolazećem periodu, dok Ju bude na vl. 3., pa u 3.
Nešto slično mi se događalo prošli put kad je bio tu.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 14:55   #396
Moze jedno pitanje,

Dakle jupiter mi radi tranzit kroz 6 kucu gdje se i natalno nalazi pa
Ipak tezi period od konjukcije trazitnog jupitera preko plutana vec odavno nisam imala ni u poslovnom ni u zdrastvenom smislu.Mislim da sam na poslu imala par tezih sukoba i kriza da se uopce ne pojavim na poslu. Pretraga koje su za sada donjele pozitnivne rezultate u smislu da nije nista ozbiljno, kriza itd. Obzirom da mi je jupiter krenuo retrogradno zanima me da li kada ponovo krene direktno donosi isti obrazac ponasanja i i ste probleme?

Zadnje uređivanje mali fikus : 05.02.2017. at 15:30.
mali fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 15:50   #397
Quote:
mali fikus kaže: Pogledaj post
Moze jedno pitanje,

Dakle jupiter mi radi tranzit kroz 6 kucu gdje se i natalno nalazi pa
Ipak tezi period od konjukcije trazitnog jupitera preko plutana vec odavno nisam imala ni u poslovnom ni u zdrastvenom smislu.Mislim da sam na poslu imala par tezih sukoba i kriza da se uopce ne pojavim na poslu. Pretraga koje su za sada donjele pozitnivne rezultate u smislu da nije nista ozbiljno, kriza itd. Obzirom da mi je jupiter krenuo retrogradno zanima me da li kada ponovo krene direktno donosi isti obrazac ponasanja i i ste probleme?
Da Jupiter zna prosiriti probleme, ali sigurno ti je jos neki "zesci" tranzit na snazi, pa ce ti to eventualno dati vise informacija koliko dugo ce ti ovi problemi potrajati.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 10:21   #398
Quote:
mali fikus kaže: Pogledaj post
Moze jedno pitanje,

Dakle jupiter mi radi tranzit kroz 6 kucu gdje se i natalno nalazi pa
Ipak tezi period od konjukcije trazitnog jupitera preko plutana vec odavno nisam imala ni u poslovnom ni u zdrastvenom smislu.Mislim da sam na poslu imala par tezih sukoba i kriza da se uopce ne pojavim na poslu. Pretraga koje su za sada donjele pozitnivne rezultate u smislu da nije nista ozbiljno, kriza itd. Obzirom da mi je jupiter krenuo retrogradno zanima me da li kada ponovo krene direktno donosi isti obrazac ponasanja i i ste probleme?
Kad krene direktno,blaže ćeš i s(p)retnije podnijeti situacije jer ćeš znati što možeš očekivati.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 11:25   #399
Quote:
mali fikus kaže: Pogledaj post
Moze jedno pitanje,

Dakle jupiter mi radi tranzit kroz 6 kucu gdje se i natalno nalazi pa
Ipak tezi period od konjukcije trazitnog jupitera preko plutana vec odavno nisam imala ni u poslovnom ni u zdrastvenom smislu.Mislim da sam na poslu imala par tezih sukoba i kriza da se uopce ne pojavim na poslu. Pretraga koje su za sada donjele pozitnivne rezultate u smislu da nije nista ozbiljno, kriza itd. Obzirom da mi je jupiter krenuo retrogradno zanima me da li kada ponovo krene direktno donosi isti obrazac ponasanja i i ste probleme?
Izvor nemira u tvojoj karti trenutačno je Uranov kvadrat na Sunce, a ovaj tranzit koji spominješ nije uzrok tomu što ti se događa. Možda zbog boljeg razumijevanja da napišem koju riječ o njemu.

To je tranzit koji djeluje na način da širi potrebu da se koristi unutarnja snaga i općenito potrebu da se razvijamo na dubljoj i nesvjesnoj razini. Tj. to je period života u kojem postoji tendencija da se osoba "motivira iznutra" pa se stvaraju situacije koje potiču izražavanje njene unutrašnje snage.

Jupiterov tranzit preko Plutona donosi prilike koje pomažu ne samo da se suočimo s ukorijenjenim pitanjima i da ih mijenjamo na bolje, nego čak i da ih eliminiramo. Zapravo ono što Jupiter sada radi je oslobađanje od blokade u podsvijesti jer on zna da su mnoge od stvari koje potiskujemo u osnovi kreativne i "pozitivne". Potaknuta snagom takvog uvjerenja osoba je u mogućnosti naći rješenje za velike probleme ili barem puno više nego kada takvu snagu nema.

Kada ponovo krene direktno (9. lipnja) osjetiti će se polet i nova energija jer kreće iz točke iz koje radi egzaktan trigon na Mars. To je prilika da se još jednom krene "od početka", nešto kao restart situacije.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 13:17   #400
Tranzitni Jupiter mi se bliži konjukciji sa natalnim Marsom. No Jupiter upravo ode retrogradno pa će se to dogoditi u 9. mjesecu ove godine

Mars vlada 2., konjukcija se događa u 8. kući a s obzirom da sam u horoskopu Strijelac i da mi je natalno Jupiter u 9. (u Škorpiji što se opet može povezati sa Marsom/8.kućom) za očekivati je da će taj tranzit sigurno djelovati.

Nije to loše ali u isto vrijeme mi tranzitni Uran iz 2. kuće (natalno u 8.) u Ovnu radi opoziciju na natalni Mars u 8.

Hm hm, kako to protumačiti.....očito je da je aktivna os 2/8, materijalnost nasuprot strasti, ono što posjedujemo izvana nasuprot onoga što posjedujemo iznutra, sigurnost nasuprot uništenja, stagnacija nasuprot transformaciji, vraćanje kredita ili ulazak u novi kredit

Živi bili pa vidjeli
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.