Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2011., 06:29   #221
Vjerovatno zasticeni racun u Fini kao kad imas kredit kojeg ne mozes podmirivati, ali da bi ga otvorio mora ti prvo doci njihova ovrha ili nesto.
Mislim da ti mogu i sa deviznog lako skinuti, meni banka skida naknadu za vodjenje racuna sa tekuceg, ako nema tamo dovoljno onda pociste devizni, ako nema ni tamo onda mi serviraju nedopusteni minus i na silu uzmu lovu.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 07:14   #222
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
molio bi ako mi neko može reći na koji tip računa mogu stavljati novac a da mi se sa njega niko ne moze naplatit,
Nema takvog računa, osim što su tzv. zaštićena primanja (dj. dodatak, porodiljna naknada, invalidnina, neki dio plaće i slično) izuzeta iz blokade pa se za njih otvara poseban račun.
(više o tome ima u temi "FINA i problemi s blokadom"
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 08:19   #223
Može i stambenu otvorit... Ovrha je ne dira dok god traje ugovor... Jedini je problem šta je ne možeš ni ti dirat dok ne raskineš ugovor ili isti ne istekne.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 21:48   #224
imam par prekšaja prometnih pa nebi volio da mi ih naplate na takav način ... to mi je jedini problem, ništa najbolje je držat očito novce u kući
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 14:35   #225
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
imam par prekšaja prometnih pa nebi volio da mi ih naplate na takav način ...
Više voliš otići u zatvor?
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 14:41   #226
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
imam par prekšaja prometnih pa nebi volio da mi ih naplate na takav način ... to mi je jedini problem, ništa najbolje je držat očito novce u kući
Ne, najbolje je ne raditi prekrsaje a ako ih vec radis pa jos k tome budes i uhvacen u prekrsaju onda je najpostenije biti faca pa platiti...
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 14:48   #227
Haha, naplatit ce ti kaznu, i jos ces platit zatezne kamate... Alternativa je zatvor.
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 13:32   #228
Blokiran mi je račun ( kartica u PBZ-u) zbog t-com nekog duga .... E sada, da li je mogu otvoriti tekuci racun npr. u Poštanskoj Banci ili Raiffaisen banci? ili je sve to povezano i necu moci? Hvala.
samojaznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 14:01   #229
Quote:
samojaznam kaže: Pogledaj post
Blokiran mi je račun ( kartica u PBZ-u) zbog t-com nekog duga .... E sada, da li je mogu otvoriti tekuci racun npr. u Poštanskoj Banci ili Raiffaisen banci? ili je sve to povezano i necu moci? Hvala.
Možeš otvorit račun ali će ti i on biti blokiran. Moraš otići u Finu i preko nje otvoriti zaštićeni račun isto u PBZu. Imaš o tome više na temi Fina i blokade...
__________________
Just because you are breathing doesn't mean you're alive...
Sunnce is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 11:47   #230
Imam pitanje... Tekuci racun u Hrvatskoj Postanskoj banci imam. I dozvoljen mi je minus od 1000 kn do 2.mjeseca (iako nisam zaposlen) i sada ja sam u minusu 800 kn, da li sto duze mi je taj minus idu neke kamate ili ne? jer sam mislio podmiriti minus do tog 2.mjeseca.Da li idu kamate na taj minus na kartici iako je dozvoljen minus?
samojaznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 13:20   #231
Naravno da idu kamate i to negdje oko 12% godisnje, dakle 1.2% svaki mjesec
Pored toga ti uzimaju i 9 kuna svaki mjesec za vodjenje racuna.
Podmiri nekako taj dug i zatvori racun, kad se zaposlis ponovno ga otvoris.
Ili otvori tekuci u Erste banci, tamo ne placas vodjenje racuna ako nema prometa.
Kad se zaposlis, mozes zatraziti dozvoljeni minus.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 18:59   #232
Question Upomoć, treba mi savijet

Situacija je ovakva, ja radim na neodređeno, suprug na određeno, moja plaća je oko 5000 kn, suprugova oko 3800, imamo malo dijete, suprug nema mogućnost minusa na tekućem računu, ali ima American, dok smo na mom tekućem računu u minusu nekih 9000 kn. Uplaćujemo stambenu štednju za dijete (pošto su nam tako savjetovali u banci, bolje nego dječija štednja), a od vjenčanja i sl. imamo u čarapi za "crne dane" oko 11000-12000 kn.

Pitanje: da li s tim novcem pokriti minus, da li je moguće tražiti od banke (u ovom slučaju PBZ) da nakon toga uopće nemam mogućnost odlaska u minus, da li štediti i dalje po doma ili ulagati te novce u fondove, dionice, štednje putem banaka? Htjeli bi pokriti minus, živjeti u skladu sa svojim realnim mogućnostima, eventualno za kupnju nekog komada namještaja, sezonskih toškova imati American.

Dakle, treba nam savijet i informacija o tekućem računu.
Thanks!
ivaaaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 23:02   #233
Vi najbolje znate koliko vam treba mjesecno za osnovne potrebe zivota, o dostojnom prezivljavanju necemo ni pricati, jer malo je danas mladih parova koji tako zive pogotovo jos kad se ima djecu. Da lijepa nasa banana drzavo, hvala ti na tome .

Moj savjet je pokriti minus na tekucem i smanjiti ga na 50% place, znaci to bi bilo nekih 2500kn na tvojoj placi cisto da se ima za ako bas, bas zatreba, a american ostavite sa strane kako i sama kazes za kupiti nesto vece ako se na to odlucite.

Zasto ne otvoriti jos dvije stambene stednje na vas dvoje ( pored one djecje) pa povuci dupli DPS? Nigdje ne pise da se mora uplacivati bas 5000kn svake godine, uplacujete koliko mozete, nekad vise nekad manje, pa za koju godinu s tim opremite stan, kupite djetetu novu sobu kad malo poraste i tako to.

Sretno i pozdrav!
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 19:04   #234
hej ljjudi, ne znam dal da otvorim racun u erste ili rajfici, mislim da obje studentima nude 0 kn mjesecno za odrzavanje racuna kaj mi je super jer mi se ne da uvijek ostavljat tih 5 kn na racunu lol^^, ali ne znam koja je bolja i kakva je razlika at allXD
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 14:11   #235
Quote:
padmé_amidala kaže: Pogledaj post
hej ljjudi, ne znam dal da otvorim racun u erste ili rajfici, mislim da obje studentima nude 0 kn mjesecno za odrzavanje racuna kaj mi je super jer mi se ne da uvijek ostavljat tih 5 kn na racunu lol^^, ali ne znam koja je bolja i kakva je razlika at allXD
Ovo će ti bit zgodno čut
Erste ti ima paket za mlade koji uključuje žiro i netbanking, mbanking i fonbanking i SMS da ti javi kad sjednu novci jedino s to na zalost nije besplatan 4kn mjesecno ili se moze dat sve odma u startu za cijelu godinu. Al ono kaj je stvarno fora kaj ti daju poklon paket moj poznanik je dobio karticu za mob, salicu i foru kao grijac za tu salicu koji se spaja na usb mislim da je bilo jos nesto ali se ne sjecam sto.
Za rba nemam saznanja, a pbz je besplatan zirac za studente, al to je to, nemas netbanking i mbanking. ako ti treba nesto samo da ti novci sjedaju i zivis blizu bankomata onda ti je pbz dosta ,erste da puno konkretniju stvar jedino kaj je 4kn
niko1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 16:58   #236
Post Tekući kunski račun, pitanje...

Dali sa tekućim kunskim računom mogu kupovat preko interneta?
Nov sam u ovom..
4kotača is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 14:23   #237
pozdrav,

zanima me koji bi bio moj broj racuna?! imam hypo alpe adria debit/tekuci racun, odnosno karticu i vidim dva broja... jedan je veci, a drugi je manji i ispod mog imena...
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 16:38   #238
Quote:
Cydia kaže: Pogledaj post
pozdrav,

zanima me koji bi bio moj broj racuna?! imam hypo alpe adria debit/tekuci racun, odnosno karticu i vidim dva broja... jedan je veci, a drugi je manji i ispod mog imena...
Broj 2500009 je broj Hypo banke, a onaj deseteroznamenkasti koji počinje s 32 je broj tekućeg računa.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 17:21   #239
ok, hvala ti.

mislim ipak meni ne pise od banke 2500... vec 43...
al nema veze, bitan je moj broj, koji sam pretpostavljao da pise dolje ispod mog imena.
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 10:56   #240
Taj veliki broj sa 43... na sredini kartice, to ti je broj kartice, ne racuna.
Na nekim karticama ne pise kompletni broj racuna (sa prefiksom banke) vec samo onaj zadnji dio koji se odnosi na tvoj racun u toj banci.
Na vecini novijih kartica pise kompletni broj (prefix+tvoj broj racuna) sto je korisno ako ti netko uplacuje u drugoj banci na tvoj racun.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.