Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2009., 09:52   #121
Ne vjerujem onome što govori Kulić. Imam mdojam da veoma učemo - lupeta.
Kad se u emisiji NU2, trebao suočiti s onim što je o njegovim izjavama rekao Škegro, izbjagao je odgovor. Nema petlje polemizirati s pravim znalcem stvari.

Ovo o Istri je najobičnija budalaština. Biser mu je "Treba reći da je turizam relativni fenomen, koji nije industrijska grana broj jedan."

Zanimljiva mu je i izjava " postoji podatak da je 37 posto fizičkog prostora unutar Istre prodano." Da mi je znati gdje je taj podatak isisao ? Možda se to odnosi na područje oko Vodnjana i još pongdje, ali za ostalu unutrašnjost Istre, mislim da je daleko od istine.
vbureti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 12:59   #122
Quote:
vbureti kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem onome što govori Kulić. Imam mdojam da veoma učemo - lupeta.
Kad se u emisiji NU2, trebao suočiti s onim što je o njegovim izjavama rekao Škegro, izbjagao je odgovor. Nema petlje polemizirati s pravim znalcem stvari.

Ovo o Istri je najobičnija budalaština. Biser mu je "Treba reći da je turizam relativni fenomen, koji nije industrijska grana broj jedan."

Zanimljiva mu je i izjava " postoji podatak da je 37 posto fizičkog prostora unutar Istre prodano." Da mi je znati gdje je taj podatak isisao ? Možda se to odnosi na područje oko Vodnjana i još pongdje, ali za ostalu unutrašnjost Istre, mislim da je daleko od istine.
Ja ti mogu reći 100% točan podatak.

Imam apartman u Istri u zgradi koja ima 436 m2 stambenog prostora.
Tri apartmana, ukupne stambene površine 162 m2, su u vlasništvu stranaca.
Koliko je 162 u postotnom iznosu od 436?

Doduše, to nije u unutrašnjosti.
321tri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 14:36   #123
Ajme majko, ovo je razmišljanje kojeg se ne bi posramili ni takvi "mislioci" kao što su Pol Pot, Robert Mugabe i Idi Amin...

Ovaj Kulić je definitivno puknuo !

Od kuda mu ovo da su "troškovi turizma su pet do sedam posto veći od ukupnih prihoda" ??????

Da li su u svim najrazvijenijim zemljama svijeta njihovi stručnjaci budale, kad baš svi potiču razvoj i ulaganja u turizam kao djelatnost koja ima cijeli niz popratnih pozitivnih pojava od zapošljavanja velikog broja ljudi, preko izgradnje infrastrukture, očuvanja okoliša itd.

O čemu on lupeta ? Kakvi "troškovi načinjeni hrvatskom društvu" ????

Kakve troškove npr. turistički razvoj Poreča, Rovinja, Vrsara itd. čini nekome u Osijeku, Vinkovcima itd. Pa ovi iz Slavonije upravo preko turizma imaju prilike plasirati svoje poljoprivredne i proizvode prehrambene industrije strancima, a koje, zbog viškova u Europi, nikada ne bi mogli izvesti u inozemstvo itd.

I kakva je ovo patetika "ljudsko dostojanstvo i prostor nemaju cijene". Pa zar radom u turizmu ljudi gube dostojanstvo ???? Zar netko tko radi na recepciji hotela sa 4 zvjezdice, u odijelu i kravati ili kao stručni kuhar, konobar itd. gubi ljudsko dostojanstvo ????

A što se tiče prodaje prostora - Kulić kao nekakav ekonomist lupeta o tome da nemaju cijene- Ima moj Slavko i to tržišnu cijenu, bar bi ti to trebao znati. Evo moj rođak je prodao zemljište uz more - imao je neku zemlju zaraslu u korov u koju treba investirati još nekoliko milijuna eura da bi se u nju uvela sva potrebna infrastruktura i sagradili neki turistički objekti. Kako je on to mogao realizirati s 2500 kn penzije - ama baš nikako ! Pa nije mogao obnoviti krov na svojoj kući, a i sin mu se oženio. Ovako, prodao je to nekom stranom poduzeću, sinu kupio trosoban stan, sebi obnovio kuću, kupio sebi i sinu automobile i još mu je ostalo za mirnu i bezbrižnu starost.

Nema više tog zemljišta uz more, ali ljudi moji, on je sebe i svoje sredio ! A ovi stranci planiraju neko apartmansko naselje visoke kategorije, gdje će se opet moći zaposliti nekoliko desetaka ljudi.

I ovo da je "37 posto fizičkog prostora unutar Istre prodano" je teška besmislica. Čak ni na obali to nije niti blizu točnog, a kamoli u unutrašnjosti. Pa dvadesetak kilometara od mora se poljoprivredna zemljišta prodaju po 3 eura kvadrat i kupaca jednostavno nema. A i na obali su cijene već toliko visoke da je prodaja sve slabija !
Profesor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 23:43   #124
Jednostavno, ne znam tko tog čovjeka drži na plaći i zašto? Što taj radi, osim što lupeta?
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 21:23   #125
Quote:
zhabotinsky kaže: Pogledaj post
Neka Kulic kritizira koliko god hoce, ali osim sto mu je kritika banalna i nekoherentna, on naprosto nema ista za ponuditi da se situacija promjeni. Glede Skegrine doktrine... to je zapravo na ove prostore uveo Markovic kad je doveo Jeffrey Sacksa kao savjetnika SIV-a i glavna poanta te doktrine jest da se zastiti domaca valuta nakon mega-inflacije (koju su naslijedili i Markovic i Skegro), vrati povjerenje u monetarni sustav i pripremi teren za dublje (strukturne neki bi rekli) promjene u ekonomskom sustavu koje bi nuzno bilo "financirane" vanjskim zaduzivanjem, relativnim smanjenjem proracuna i, nazalost, barem kratkorocnim povecanjem broja nezaposlenih zbog gasenja nekonkurentnih poduzeca ...
Jeffrey Sachs je pokretna katastrofa. Uspio je uništiti praktički sve zemlje koje su primijenile njegovu stručnost u svojoj tranziciji/razvoju. Možda te mjere i jesu u skladu s neoliberalnim priručnikom, ali svi koji nešto znaju o ekonomskoj povijesti svijeta znaju koliko uspješnom se ta neoliberalna doktrina pokazala. Ako pogledaš koje su se zemlje najbrže razvijale posljednjih 30 godina, to su upravo one koje su oštro odstupile od neoliberalne doktrine.

Zadnje uređivanje svinjče : 12.11.2009. at 22:15.
svinjče is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 22:13   #126
Inače, neoliberalni (odnosno globalni) kapitalizam je samo jedna inačica kapitalizma. Praktički sve razvijene zemlje i zemlje čiji je gospodarski razvoj danas u zamahu, svoj su razvoj temeljile na ekonomskom nacionalizmu, protekcionizmu i raznim oblicima državne intervencije u gospodarstvu.
svinjče is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 12:43   #127
Nije tema, ali (jako) pojednostavljujes stvari.
__________________
teenage dreams/so hard to beat...
zhabotinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 20:37   #128
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Jednostavno, ne znam tko tog čovjeka drži na plaći i zašto? Što taj radi, osim što lupeta?
Ja mislim, da ti lupetaš i to bez veze. Dežurni komentatori na ovom kompiću izgleda, da sve znaju. Bilo bi dobro, da su oni u Vladi i sve bi procvjetalo. Ništa nije tako jednostavno, a gospodin Kulić je jedan od najhrabrijih ekonomista kod nas. Još za vrijeme Vlade Ante Markovića, kad je ukinut ZUR, on je napisao u "Radničkim novinama", da nam naša djeca to nikad neće oprostiti, jer smo ih razvlastili sa potezom pera. Sindikati i svi drugi su šutili, a samo je on hrabro napisao što nas sve čeka poslije toga. I nažalost, sve se obistinilo. I sada jedini on upozorava gdje smo, a ostali se uvlače vlasti i povlađuju. Možda to ponekad djeluje katastrofično, ali je tako. Crno je crno, a ne bijelo kako bi mi htjeli.
Reći za takvog stručnjaka, da lupeta je u najmanju ruku bezobrazno.
__________________
"Dodje vakat, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati"

(Ivo Andrić)
marijaxxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 01:30   #129
Za sto tocno je Kulic strucnjak?
__________________
teenage dreams/so hard to beat...
zhabotinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 20:29   #130
Talking

Quote:
zhabotinsky kaže: Pogledaj post
Za sto tocno je Kulic strucnjak?

Za kulac.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 20:51   #131
Quote:
zhabotinsky kaže: Pogledaj post
Za sto tocno je Kulic strucnjak?
Na internetu možeš naći dosta podataka o njemu, ako te to zanima.
__________________
"Dodje vakat, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati"

(Ivo Andrić)
marijaxxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 20:59   #132
Treba malo više znati o turizmu da bi se razumjela tvrdnja prof. Kulića. Uostalom, koja svjetska gospodarska velesila se podigla samo i isključivo na turizmu? Kalifornija? Pa imaju oni još podosta toga osim turizma, da se razumijemo, a stalno su dužni, kao i mi. Turizam je zgodan za ovakve rasipnike kao što smo mi, jer svake godine trošimo više nego što privredimo, pa očekujemo da turizam spasi proračun i donese malo "sa strane" u privatnom biznisu. I time eksploatiramo nešto što nismo zaradili, bar ne mi, nego oni naši preci koji su se slučajno doklatarili do obale Jadrana i ostali tu, pecajući ribice na sitno i iseljavajući se u SAD, sve dok turizam nije postao biznis. Ljepota obale teško se može uništiti, iako smo dosta toga uspješno uništili, pa zato malo bolje stojimo od ostalih Balkanaca. Samo smo i podosta dužniji od njih, jer smo se opustili. Budući da nam uspjeh pada se neba, kad dođu strančerosi i iskrcaju lovu, više se nikoga ne zapošljava jer nešto zna i jer je dobar, nego samo po babi i stričevima, kumovima, političkim vezama. Može i kreten biti ministar gospodarstva, nema veze. Ili tipovi cijepljeni od morala koji na politički mig svu lovu prikupljenu od uvođenja PDV-a izruče HDZ-u i ubace zemlju u cikličko zaduživanje preko glave i bez kraja. Kulić možda nema praktična rješenja, ali barem nije napravio ništa takvo.

Ne bih se složio da Istra nije zaslužila biti bogatija od ostatka Hrvatske, jer tamo nešto i rade, za razliku od Dalmacije gdje mnogi samo ševe maslinu pa čekaju da im rodi i da stranci nalete i iskrcaju pare. Kerum im dobro stoji - sad se vidi da su paraziti koji samo čekaju da im netko nešto izgradi, da im posla, a sami ne bi mrdnuli guzicama. Isto tako se sada vidi da je jedan od većih problema Hrvatske, pa i Istre, Zagrebačka banka d.d., koja tjera tvorca ATP turnira Rasbergera, zato jer žele svojim partnerima prebaciti taj posao u Poreč. Gdje je i Golemović. A Zagrebačka banka ima bazu u Zagrebu i nekadašnjoj komunističkoj eliti, kasnijim HDZ-ovim tehnomenadžerima s Gregurićem na čelu, ekipi iz Hennesyja koja nam za vrijeme rata navalila ruskog mafijaša Mogiljeviča i dala mu putovnicu, a ne u Istri, ne daj bože Italiji ili nekakvoj europskoj državi. Tu je negdje i Valentić, pa i narečeni Škegro. Tko je uopće imao mudru ideju da se sve banke prodaju strancima? Osim što osnivači ZABE uopće izgleda i nisu stranci, nego domaći igrači koji se skrivaju iz Unicredita.

Slavonci dotle cijele godine uzgajaju pšenicu, stoku, brinu se, rade, pa dobiju kulac za to, ruše im otkupnu cijenu i ispucavaju se po njima, pa im preostaje jedino da se hvataju za Glavaša. Ne zato što škrta zemlja slabo rodi, nego jer škrta država samo gleda gdje ima šta za popalit i kupovat nove audije u državnoj upravi, a ne kako nešto razvit. To je glavni problem ove države, naime lopovska i beskrupulozna vlast izvan kontrole, kojoj već godinama paše ekonomska politka koja se temelji na potrošnji i uvozu, uništavanju vlastite proizvodnje i industrije. To i ništa drugo.
Ludi_Klobuchar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 21:10   #133
Quote:
321tri kaže: Pogledaj post
Zar je moguće da nitko nema komentara na današnju emisiju NU2 i gosta emisije Slavka Kulića?

Tko nije gledao može pogledati ovdje:

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=43684&tx_ttnews[backPid]=38&cHash=3bcb7f94b6
Tko je Slavko Kulić
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 18:39   #134
Gledao sam danas na OTV-u (Jabuka) gostovanje prof. Kulića u emisiji 'Markov trg'. Moram priznati da uvijek kada pogledam emisiju ili pročitam članak prof. Kulića ostajem zabrinut i lagano šokiran činjenicama i razmišljanjima koje navodi.

Takav dojam mi ostavlja jer ljude suoči sa istinom o stvarnosti u kojoj se nalazimo. Malo je danas ljudi koji će se usuditi stati pred kamere, bez straha, autocenzure ili korumpiranosti, i koji će reći kuda plovi (tone) naš brod.

Još manje je takvih stručnjaka ekonomista, i zato za prof. Kulića ! Volio bih ga jednog dana vidjeti i kao premijera ili ministra gospodarstva. Što prije to bolje.
skaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 23:08   #135
Quote:
skaut kaže: Pogledaj post
Gledao sam danas na OTV-u (Jabuka) gostovanje prof. Kulića u emisiji 'Markov trg'. Moram priznati da uvijek kada pogledam emisiju ili pročitam članak prof. Kulića ostajem zabrinut i lagano šokiran činjenicama i razmišljanjima koje navodi.

Takav dojam mi ostavlja jer ljude suoči sa istinom o stvarnosti u kojoj se nalazimo. Malo je danas ljudi koji će se usuditi stati pred kamere, bez straha, autocenzure ili korumpiranosti, i koji će reći kuda plovi (tone) naš brod.

Još manje je takvih stručnjaka ekonomista, i zato za prof. Kulića ! Volio bih ga jednog dana vidjeti i kao premijera ili ministra gospodarstva. Što prije to bolje.
http://www.youtube.com/watch?v=dgPJg...el_video_title
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 12:51   #136
Slavko Kulic je jedan od najpametnijih ljudi danas uopce, pogotovu na Balaknu i okolici.
Nije njemu lako kada ga ocjenjuju oni koji raspolazu samo malim dijelom njegovoga znanja.
Steta za one koji ne razumiju o cemu govori, steta za Hrvatsku.
harrybonnot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 16:39   #137
Quote:
harrybonnot kaže: Pogledaj post
Slavko Kulic je jedan od najpametnijih ljudi danas uopce, pogotovu na Balaknu i okolici.
Nije njemu lako kada ga ocjenjuju oni koji raspolazu samo malim dijelom njegovoga znanja.
Steta za one koji ne razumiju o cemu govori, steta za Hrvatsku.

prof. kulić bi trebao biti, predsjednik vlade
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 17:07   #138
Još jedan jeftini populist, našem narodu da neko veli da sadi čokoladne banane odmah bi počeo. Možda ni Jadranka nije bila toliko u krivu kad je rekla da fali pastira, treba ove ovce opet u tor natjerati.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 17:45   #139
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
prof. kulić bi trebao biti, predsjednik vlade
Kulić i govori to što govori baš zato što je svjestan da nikad neće biti ni na premijerskoj ni bilo kojoj drugoj poziciji na kojoj bi svoje zamisli mogao provesti i za bilo što odgovarati.

BTW u tom svijetu u kojem Kulić postaje premijer koju funkciju si namijenila Lesaru?
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 17:47   #140
predsjednik države
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.