Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2010., 00:44   #121
Eto, 24 godine prošle, nigdje se po internetu, osim ovdje na forumu, ne spominje ta tragedija koja se dogodila, a svi dobro znamo da je reaktor, premda je na njema napravljen taj sarkofag od betona, i dalje prijetnja cijeloj Europi. Dobro znamo da beton nije vječan i da je podložan atmosfeskim utjecam izvana i da će se kad-tad opet dogoditi ista tragedija. Opet sam pogledao sve one filmove na Youtube-u o toj katastrofi, vidjeti sve one ljude koji su dali svoje živote da bi spasili živote ne samo u tadašnjem Sovjetskom savezu već u cijeloj Europi. Njihovom hrabrošću, spriječila se katastrofa većih razmjera, mada niti ova nije nimalo malena s obzirom da se i dan danas osjećaju posljedice.
Malo sam čitao po Wikipediji te podatke koliko je ljudi sudjelovalo u tome i vidio sam podatak da je od 600000 ljudi koje su sudjelovali u sanaciji tog reaktora čak 10% (60000 ljudi) do danas umrlo od posljedica te tragedije. Naravno neki su umrli od starosti, ali velika većina ih je umrla od kojekakvih bolesti, tumora, raka, izlaganju radijaciji i tome sl. Tu se još spominje da je 165000 onesposobljeno, što također znači da bi i oni mogli skoro podlegnuti bolestima i umrijeti. Osim njih tu je još 2,4 miliona Ukrajinaca, od toga 425000 djeca koje osjećaju posljedice te katastrofe. To je jako ogroman broj ljudi i sad, što bi se dogodilo da ti ljudi, koji su dali živote da spase naše, nisu obavili svoj posao? Vjerujem da bi broj bio puno veći, ne samo u Ukrajini i okolnim zemljama, već i većem dijelu Europe.
Mene još zanima, jer nisam mogao taj podatak pronaći, koliko bi ta radijacija ostala u Chernobylu, koliko godina? Prepostavljam da se radi o par stotina godina, al ispravite me ako griješim, jer nisam siguran.
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 16:36   #122
Zanima me šta bi se desilo da su eksplodirala sva 4 reaktora,koliko bi tek radijacije bilo onda?
Cruces is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 00:22   #123
Quote:
expressivo kaže: Pogledaj post
Mene još zanima, jer nisam mogao taj podatak pronaći, koliko bi ta radijacija ostala u Chernobylu, koliko godina? Prepostavljam da se radi o par stotina godina, al ispravite me ako griješim, jer nisam siguran.
ja nasla podatak da jos minimalno 400 - 600 godina to podrucje nece biti pogodno za zivot.
ne sjecam se vise tocno gdje, al nekako mi se cini da je bilo na eleninim stranicama. pa se opet ponavljam i upozoravam da su njene stranice bile okarakterizirane kao hoax.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 12:56   #124
Quote:
cruces kaže: Pogledaj post
Zanima me šta bi se desilo da su eksplodirala sva 4 reaktora,koliko bi tek radijacije bilo onda?
Pa bilo bi 4 puta gore, kaj ne?
Gle, bilo bi čudo da su sva 4 reaktora eksplodirala, al ipak, da jesu ekplodirala, danas vjerojatno ni ti, ni ja, ni većina nas ovdje ne bi ovdje pisala, jer vjerojatno bi nas zadesila sudbina ovih sad trenutno 2,5 milijuna ljudi koji imaju posljedice o toga. Kad se dogodila eksplozija u Černobilu, taj oblak radijacije koji je išao prema nama, znači, prema tadašnjoj SFRJ, taj nas je oblak minimalno ozračio, znači skoro pa zanemarivo, evo podaci

Quote:
"In terms of their surface areas, Belarus (22% of its land area) and Austria (13%) were most affected by higher levels of contamination. Other countries were seriously affected; for example, more than 5% of Ukraine, Finland and Sweden were contaminated to high levels (> 40,000 Bq/m² caesium-137). More than 80% of Moldova, the European part of Turkey, Slovenia, Switzerland, Austria and the Slovak Republic were contaminated to lower levels (> 4,000 Bq/m² caesium-137). And 44% of Germany and 34% of the UK were similarly affected." (See map of radioactive distribution of Caesium-137 in Europe)
Što znači da je i sjeverni dio Hrvatske u tadašnjoj državi također bio na tom udaru, ali su to bile minimalne količine radijacije.
Al opet, što si ti pitao šta bi bilo da su sva 4 eksplodirala, vjerujem da bi bilo puno gore i da bi ljudi kod nas, kao recimo npr. u Češkoj (In the Czech Republic, thyroid cancer has increased significantly after Chernobyl.), počeli oboljevati od kojekakvih rakova kao posljedica te radijacije.
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
ja nasla podatak da jos minimalno 400 - 600 godina to podrucje nece biti pogodno za zivot.
ne sjecam se vise tocno gdje, al nekako mi se cini da je bilo na eleninim stranicama. pa se opet ponavljam i upozoravam da su njene stranice bile okarakterizirane kao hoax.
Tak sam ja otprilike mislio da bi to moglo biti oko 500-tinjak godina, al opet možda će se u dogledno vrijeme naći rješenje kako bi se taj uništeni reaktor kvalitetnije sanirao i što prije očistio od tih radioaktivnih materijala.
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 16:20   #125
Pozdrav! Evo, ja sam se predbiljezio za ovo, 20.6. je datum, dali ima zainteresiranih da odu samnom? Morate relativno brzo se odlucit jel je bilo samo 16 mjesta, neznam koliko ih je ostalo jos...

http://www.chernobylzone.com/tours.h...iewtour&tour=1
Asuriell is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 17:04   #126
evo ljudi vratio sam se, mogu reci jednino da je prefascinantno mjesto... Na blogu imate opis i slike, pozdrav

http://infiltration.blog.hr/
Asuriell is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 20:20   #127
Quote:
Asuriell kaže: Pogledaj post
evo ljudi vratio sam se, mogu reci jednino da je prefascinantno mjesto... Na blogu imate opis i slike, pozdrav

http://infiltration.blog.hr/
Super je ovo
btw. koliko si sveukupno platio putovanje do tamo?
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 23:57   #128
Ja sam tek danas skužila topic, ali moram reći da me je tema Pripyata i prije zanimala i da sam i prije guglala nešto o tom gradu. Svaka čast na otvaranju ove teme. Iskreno, ja se ne bi nikad zaputila u Pripyat zbog straha od radijacije, ali i zato jer mi nekako presablasno izgleda, makar ne mogu reći da me istodobno i ne privlači. Svaka čast onima koji su bili. Moram još reći da je Asuriellov bog super, odličan je. Na njemu sam čak našla i podatke o vili Auer što sam već dugo tražila, a nisam nikako uspijevala naći nešto više. Slike su predobre. Oduvijek su me privlačile teme o radijaciji, i to mi je jednostavno prefascinantno, kako radijacija utječe na ljude i koliko je smrtonosna, i zapravo, koliko vremena treba da se to područje Pripyata očisti od radijacije.
Negdje sam pročitala kako na tom cijelom području Pripyata nema vegetacije i životinja, a negdje sam na nekim fotkama vidjela da ima, pa mi sada nije jasno. U svakom slučaju, vrlo interesantna tema.
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 08:54   #129
Quote:
lady vintage kaže: Pogledaj post
Ja sam tek danas skužila topic, ali moram reći da me je tema Pripyata i prije zanimala i da sam i prije guglala nešto o tom gradu. Svaka čast na otvaranju ove teme. Iskreno, ja se ne bi nikad zaputila u Pripyat zbog straha od radijacije, ali i zato jer mi nekako presablasno izgleda, makar ne mogu reći da me istodobno i ne privlači. Svaka čast onima koji su bili. Moram još reći da je Asuriellov bog super, odličan je. Na njemu sam čak našla i podatke o vili Auer što sam već dugo tražila, a nisam nikako uspijevala naći nešto više. Slike su predobre. Oduvijek su me privlačile teme o radijaciji, i to mi je jednostavno prefascinantno, kako radijacija utječe na ljude i koliko je smrtonosna, i zapravo, koliko vremena treba da se to područje Pripyata očisti od radijacije.
Negdje sam pročitala kako na tom cijelom području Pripyata nema vegetacije i životinja, a negdje sam na nekim fotkama vidjela da ima, pa mi sada nije jasno. U svakom slučaju, vrlo interesantna tema.
Hvala ti na komplimentu, inače sve vrvi životom doslovno. Zabranjen je lov, tako da ima jako puno životinja, a ima dosta ljudi, posebno u Chernobyl gradu, tamo živi večina ljudi koja radi na održavanju zone.
Asuriell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 10:51   #130
mene zanima, kao sto je netko vec i pitao, koliko te novcica doslo sve to?
ak mozes bas po stavkama navesti, put, smjestaj, izlet u pripyat?
fala

genijalne slike, zavidim ti do neba i nazad
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 11:10   #131
poznato je kako je ta tragedija djelovala na ljude, no pitam se kako je djelovala na životinje....
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 12:36   #132
Quote:
Imran Zakhaev kaže: Pogledaj post
poznato je kako je ta tragedija djelovala na ljude, no pitam se kako je djelovala na životinje....
ovisi kako na koje. neki imaju posljedice i malformacije bas kao i ljudi, nekima uopce ne smeta ili im ne smeta u tolikoj mjeri.
evo, i sam Asuriell koji je bio tamo ti je napisao koje je stanje sa zivotinjama.
zivotinjski i biljni svijet tamo caruje i buja. jos jedan dokaz koliko smo mi ljudi krhki, mi tamo necemo moci zivjeti jos par stotinjaka godina, dok zivotinje i biljke zive.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 01:02   #133
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
mene zanima, kao sto je netko vec i pitao, koliko te novcica doslo sve to?
ak mozes bas po stavkama navesti, put, smjestaj, izlet u pripyat?
fala

genijalne slike, zavidim ti do neba i nazad
Put, prvo sam planirao vlakom, koji je oko 1500kn, onda sam uhvatio let za 1700 povratna pa sam normalno uzeo let.

Smještaj, hotel Slavutich, 30 eura nocenje. A Pripyat izlet ti je 100 dolara bio. To je okvirno sve, ako imas nekih detaljnijih pitanja slobodno pitaj! Zivotinje su tamo zašticene, a nema mutacija ako te to zanima. Mislim, Jedino što me je iznenadilo su te ribe u rijeci koja je hladila reaktor, imaju po par metara. No kaze vodic da te ribe inace same po sebi jesu velike, tako da...
Asuriell is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 11:05   #134
Red face

Pozdrav,nakon što sam pred par dana na netu pronašla video " horor lokacije koje turisti obožavaju", a među njima Pripyat,totalno sam se navukla i stalno tražim nešto o njemu.Stvarno sam do sad živjela u sramotnom neznanju,misleći da je Černobil grad katastrofe. Za Pripyat nisam nikad do sad čula.Zašto me to tako fasciniralo,stvarno su riječi suvišne jer vidim sve ste već napisali na ovom forumu.
vindira is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 11:11   #135
Quote:
Asuriell kaže: Pogledaj post
ti se ovime baviš profesionalno? Ovo je za mene posao iz snova.Mene isto fasciniraju napušteni dvorci,kurije i te stvari.Slike su ti fenomenalne i fascinantne,svaka čast,od sad ću redovito pratiti taj blog da vidim što si novoga priredio i blicnuo.
vindira is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 19:12   #136
Quote:
vindira kaže: Pogledaj post
ti se ovime baviš profesionalno? Ovo je za mene posao iz snova.Mene isto fasciniraju napušteni dvorci,kurije i te stvari.Slike su ti fenomenalne i fascinantne,svaka čast,od sad ću redovito pratiti taj blog da vidim što si novoga priredio i blicnuo.
Nažalost, ne profesionalno vec samo kao hobi, koliko stignem uz faks... Jako mi je drago da ti se sviđaju slike
Asuriell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 21:01   #137
Ja bi tamo! *__*
dain is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 12:58   #138
Quote:
dain kaže: Pogledaj post
Ja bi tamo! *__*
Pa idi ko ti brani,pa kad se vratiš onda češ svijetliti u mraku!
__________________
Uživam kad po lijepom sunčanom danu mogu prošetati kroz polja, kroz šume, pokraj rijeka, kad mogu neposredno sagledati intiman život prirode oko sebe.
puležan999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 03:07   #139
Quote:
Asuriell kaže: Pogledaj post
evo ljudi vratio sam se, mogu reci jednino da je prefascinantno mjesto... Na blogu imate opis i slike, pozdrav

http://infiltration.blog.hr/
e nesto mi nece otovriti skroz slikice
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 13:09   #140
Quote:
is_none kaže: Pogledaj post
e nesto mi nece otovriti skroz slikice
hm, neznam što da kazem, probaj ponovo, sve je uredu sa blogom...
Asuriell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:34.