Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2017., 21:33   #621
Ima ko 1.1 crdi, jel to ok masina i kakvi su uopce hyundai dizeli?
__________________
Ništa mi neće....
BudaletHina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 13:03   #622
Za oko mi je zapeo ovaj automobil pa ako može kakav dojam od ekipa koja ga ima. Thx
Lesale is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:54   #623
Imamo 1.4 CRDI, mi smo prezadovoljni. Mala potrošnja, auto je prostran, meni osobno unutra lijep i dosta daleko od prijašnje Hyundaieve loše plastike. Tih je, izolacija od vanjskih zvukova je mrak. Ako te još šta zanima, a žensko može odgovoriti, pitaj
a_n_y_a00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 21:58   #624
kolko para?
stef_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 18:17   #625
Pošto ne vidim da postoji tema za aktualnu tj. drugu generaciju i20, postati ću ovdje...Dakle, ima li tko kakva iskustva sa drugom (GB) generacijom, a posebno me zanimaju modeli sa 1.0 T-GDI motorom? Trajnost, potrošnja, problemi itd...Tnx.
__________________
"Oh, what a day! What a lovely day!"
marcons is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 22:43   #626
HUNDAY I20 2016-UPITNA KVALITETA LIMARIJE

Kupih krajem 2016. godine tada novi model HYNDAI I20 1.2 DOCH 84KS, lijep dizajn, dobra reklama 5 godina garancije bez ograničenja km i 12 godina na PROHRĐAVANJE limarije, relativno povoljna cijena , i mogu reći da auto sam po sebi nije loš što se tiče voznih osobina, tih je s obzirom da nema baš neke izolacije ispod haube, potrošnja mješovita, a prešao sam već 40000 km je oko 5,2l , e tu prestaje lijepi dio priče , prvo već prve zime u led poziciji na prednjoj haubi pojavilo se orošavanje nutarnje strane, e sad ja to nisam vozio u servis do redovnog servisa i kaže mi tada glavni majstor da sam trebao doći slikati to kad je bilo, da bi koristio garanciju, jer je rosa nestala kada je došlo toplije vrijeme, ajde ja kažem nije neki bed ,kad se opet to pojavi javit ću se u servis,
no tu ne prestaje problem, ove zime šok !, na 5 vratima pojavila se flekica par mm smeđe boje ( auto je metalik srebrni) ,ja prvo pomislio od nekog insekta , no to unutarnja korozija probila ! i ništa ja negdje krajem travnja odveze supruga to kod ovlaštenog servisera ( za sada ću još biti kulturan pa ga neću imenovat) i prijavim kvar, i kažu oni supruzi, da korozija posljedica tvorničke greške idu nova vrata, nazvat će vlasnika za 10 dana ,t. j. mene.
I onda se nitko ne javlja iz servisa do neki dan kada sam im uputio e-mail ! i odjednom se svi prave blesavi, hoće prebojati tu koroziju , nova vrata nitko ne spominje , još mi tip piše da moja supruga nije dobro čula i da tri dana ostavim auto da oni to oboje , kao da mi auto stoji ispred kuće za ukras pa jedva čekam da ga ostavim 3 dana u servisu .
Uglavnom neprofesionalno, jadno , hoće mi prebojati novi auto i onda neka se ja j...bem kad ga danas sutra budem mijenjao, sigurno će mi svi povjerovat da je to bilo bojanje u garanciji !
A što tek da mi auto nije srebrne boje, tu koroziju ne bi niti primijetio ! ili tko mi garantira da u podvozju nije isto,
I zato dragi forumaši koji ste kupili Hyundai 2016 I20 pregledajte svoj lim jer ja sam totalno razočaran kvalitetom, bojim se da ta limarije traje koliko i osnovna garancija na auto , a to je 5 godina.
O neprofesionalnosti, pa rekao bi i elementarnoj kulturi osoblja ovog ovlaštenog zastupnika i servisa kojeg ovom prigodom nisam spominjao, a iz OS je , bolje za sada ne bi .
Danas je moja preporuka , oprez s HYUNDAIem, mislim da je ta limarija upitne kvalitete, puno je tu marketinga.
Nexe68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 01:08   #627
žao mi je što imaš problema,al volio bi vidit servis u rh koji bi postupio drukčije ,tj zamjenio far a nema rose ili zbog neke flekice dao čitava nova vrata...a tu flekicu da sam rješavaš kod pitura bi bilo 100e a servis to riješi i za puno manje....
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 19:17   #628
Zaletavaju se izjavama prije nego pošalju upit kod onoga tko plaća - Hyundai Europa.

Imao sam i ja malu koroziju na desnim prednjim vratima, možda 3-4mm promjera. To je uklonjeno, naravno da nova vrata nemaju smisla.

Onda mi se na onoj plastici između haube i grila otkinula boja, to je također napravljeno.

Problem nije limarija koliko je problem lak, a pogotovo grund boja na plastici (blatobran, pragovi) ni ne postoji. Jebi ga, auto ima super cijenu. Naravno da negdje moraju štediti, ali štede na onomo što se jako dobro vidi, a to je lak. Mislim da će ti to sve riješiti, ali sigruno ne sa novim djelovima.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 20:22   #629
Glupavi serviseri! Ja doteral I30 iz 2014 u ovlašteni, "friških" 80 000 km, al je jedan od nosaća motora dobil po piksi. Vidli, "iztestirali", složili se sa mnom, rekli: KAD GENERALNI uvoznik odobri, zovem te. Tak je i bilo. Još i update software-a motora puknuli gore i teraj.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 16:03   #630
Quote:
Nexe68 kaže: Pogledaj post
Danas je moja preporuka , oprez s HYUNDAIem, mislim da je ta limarija upitne kvalitete, puno je tu marketinga.
Hvala na informaciji, dakle još uvijek je antikorozivna zaštita aktualna.

on topic vezano uz 1.0 T-GDI motor, ima li itko kakva saznanja...vidim da ga sad nude i u i30...
__________________
"Oh, what a day! What a lovely day!"
marcons is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 20:15   #631
TRI I30 iz 2011, jedan iz 2014. Kolega ima jednog isto iz 2011, susjed također, lik kaj radi u jednom dučanu kaj često hodam je isto imal jednog prve generacije i sad ga zamenil za nasljednika, NI TRAGA hrđi. A jedan naš stariji je STALNO natovaren i STALNO po terenu. Ajde, kolegin hrđa po celoj levoj strani, al tome su kumovali maligani vozača W124....

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2018., 11:55   #632
Quote:
BudaletHina kaže: Pogledaj post
Ima ko 1.1 crdi, jel to ok masina i kakvi su uopce hyundai dizeli?
Mene isto zanima taj 1.1 dizel, ja sam krajnje skeptičan prema 75ks (i to korejskih) u tak teškom autu. Ima ga tko?
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2018., 18:53   #633
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Mene isto zanima taj 1.1 dizel, ja sam krajnje skeptičan prema 75ks (i to korejskih) u tak teškom autu. Ima ga tko?
I20 barem ima 75ks od 4 do 6 tisuća okretaja. Dok moja fabia ima samo na 6200
buli6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2018., 19:05   #634
Dizlo? Daj ne budali.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2018., 19:14   #635
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Dizlo? Daj ne budali.
Pardon. Benzin naravno
buli6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2018., 00:28   #636
i20 1.2 benzin cca 12.5s do stotke. 1.1 dizel iste snage ali 6 brzina 16s (!!!). 1.4 dizel od 90 korejskih ks ima performase ko Polo od 75.

A i đaba mu sve to na visokim - radije ti meni reci kakav je na 2500 okretaja.

Javim u subotu popodne.

P.S. Nije za mene. Jedna korejska nekretnina u životu mi je dosta.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2018., 09:58   #637
Malo kasnim s dojmovima, al' evo.

U praksi, ubrzanje 0-100 je...sukladno specifikacijama. S druge strane, međuubrzanja su OK. Čak me više smeta neelastičnost motora nego manjak konja - do 2000 je potpuno mrtav, već na 3000 počinje gubiti dah. Mjenjač ima 6 brzina, brz je, dovoljno lagan i precizan. Prijenosni omjeri nisu gusto posloženi - imam osjećaj kao da je šesta overdrive nakalemljen na postojeći 5-brzinski mjenjač. Obzirom da će nova vlasnica ovog prometala voziti dosta po AC, ovo nije loše. Potrošnju po BC napišem za tjedan dana, kad auto bude preuzet. Na leru je znatno nemirniji od npr. 1.4 TDI kojeg sam vozio u Toledu, čim mu se da malko okretaja bude dobar.

Od općenitih stvari za i20, cijenim prilično mekana i udobna sjedala. Plastika je većinom dobra, interijer posložen logično i bez egzibicija i po mom ukusu (a meni su VAG-ovi interijeri vrh po pitanju ergonomije i volim smireniji dizajn). Progresivni servo je po pitanju varijacije tvrdoće super, feedback mi se čini OK ali ne mogu tvrditi jer nisam testirao auto do krajnjih granica.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2018., 11:22   #638
Ček,ček, ti voziš i20 dizlo, ili sam ja nešto krivo skužio?
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2018., 11:34   #639
Frendica je odlučila kupiti, ja sam išao s njom. Ja, čini se, neću mijenjati auto bar još 2g.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2018., 11:39   #640
Nisam skontao, vozili ste dizel, ili benzinac?

Benzinac ima 5 brzina
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:54.