Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2014., 08:27   #101
Quote:
pinco kaže: Pogledaj post
To je taj, pita san staru, definitivno je on, to nije teško provjerit. Ja se toga sićan al slabo, ima san 15 god. tada, znan da se prićalo o tome. Stara ih se dobro sića, cile obitelji i detalja.
Hmm, Bobi će vjerojatno više znati ali evo jedna malo nategnuta teorija - kako malo-pomalo otkrivamo raznorazne muljaže i pizdarije iz tog vremena ne bi me više začudilo i da su nesretnika iskoristili i napravili neku zamjenu identiteta ili nešto slično jer ovaj naš vodič / izviđač je, po Bobijevim riječima, bio vojno lice.
nixolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 20:24   #102
Quote:
nixolino kaže: Pogledaj post
Hmm, Bobi će vjerojatno više znati ali evo jedna malo nategnuta teorija - kako malo-pomalo otkrivamo raznorazne muljaže i pizdarije iz tog vremena ne bi me više začudilo i da su nesretnika iskoristili i napravili neku zamjenu identiteta ili nešto slično jer ovaj naš vodič / izviđač je, po Bobijevim riječima, bio vojno lice.
Ovaj je bija obićni radnik u Jugovinilu, podstanar, nije bija vojno lice, i nije kolko je meni poznato nigdi izbiva tokon ratnih zbivanja izvan Kaštela. Stara mi kaže da je mislin za Slobodnu Dalmaciju ima neki članak di su njega intervjuirali, di je pozva pravoslavce da se ne dižu protiv svoje države, tako nekako. Vjerovatno je tako doša na tapet, nekome oćito nije odgovara, ako su bili u stanju ubacit ovoga lika koji je izda naše, ko zna šta su bili u stanju napravit ovome.
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 21:23   #103
Quote:
mamax4 kaže: Pogledaj post
srdačan pozdrav...možeš li se sjetiti imena tih hrvatskih sinova?
Pozdrav mamax4!
Popis je ovdje, na 3. strani #44. Rado ga stavljam ponovo, pa ako treba i 100 puta i 1000 puta...

Quote:
POPIS POGINULIH HRVATSKIH BRANITELJA NA TROKUTU 29.10.1991.:

151. BRIGADA SAMOBOR:

1. RAJKO TURK ............. (kod bunkera)
2. VLADO IVČIĆ ............ (od rana zadobivenih prilikom granatiranja na cesti)
3. DAVOR KELEMEN ........ (na spomeniku od snajpera-iz moje skupine kod motela)
4. ZLATKO ŠABARIĆ ....... (zarobljen i ubijen-iz moje skupine kod motela)
5. KREŠO PURIĆ ............ (zarobljen i ubijen-iz moje skupine kod motela)


105. BRIGADA BJELOVAR (svi iz transportera kod motela):

6. TOMO ČIŽMEŠINKIN
7. SINIŠA LAIŠIĆ
8. ŽELJKO PUFLER
9. IVICA ŠABIĆ
10. BOŽIDAR VLAHOVIĆ
11. ZLATKO ZUBIĆ

SLAVA IM I HVALA!
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 21:49   #104
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
evo , vezano za Trokut . Spomeniici poginulima. Piše u naslovu Novljanskim braniteljima , ali spomenik je za poginule iz svih postrojbi
http://www.novska.hr/hr/on_line_vije...jima,3183.html
Pozdrav The Worm!
Ovdje se bolje vidi:

http://igi-domovinskirat.blogspot.co...za-trokut.html
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 23:27   #105
Quote:
pinco kaže: Pogledaj post
Ovaj je bija obićni radnik u Jugovinilu, podstanar, nije bija vojno lice, i nije kolko je meni poznato nigdi izbiva tokon ratnih zbivanja izvan Kaštela. Stara mi kaže da je mislin za Slobodnu Dalmaciju ima neki članak di su njega intervjuirali, di je pozva pravoslavce da se ne dižu protiv svoje države, tako nekako. Vjerovatno je tako doša na tapet, nekome oćito nije odgovara, ako su bili u stanju ubacit ovoga lika koji je izda naše, ko zna šta su bili u stanju napravit ovome.
Pozdrav pinco i nixolino!

@pinco oprosti što ti ne odgovaram na tvoja pisanja.
Razlog je taj što su dokumenti tj. izjava na VSRH. Ja o Kneževiću i LORI
nesmijem više ništa pisati tj. raspravljati. Sve što sam napisao je ovdje.
Moj postotak sigurnosti, tj. moguća povezanost, tj. nisam siguran. Tako u
javnosti tj. na forumu (ovdje i na braniteljima) mogu i smijem pisati i govoriti.
Mogu komentirati općenito (nerad VSRH), objavljene stvari u novinama i t.d.
O operaciji "Orkan '91." mogu pisati i govoriti sve što hoću, tj. slobodno
odgovarati na pitanja. Sva moja ostala, tj. nova saznanja o Kneževiću
(ako ih imam) ja nesmijem iznositi, tj.
Sve je u rukama istražnih organa, tužitelja, odvjetnika, itd., itd... tj. institucija
RH nadležnih za slučaj LORA. Moli te, nemoj se zamarati s tim.
Molim te, nemoj se ljutiti na mene. Molim te, shvati me.
Prvo VSRH mora odgovoriti na žalbu, a kad će to biti?
Moglo se to završiti davno da je bilo želje ili volje od strane VSRH.
Što se događa iza kulisa istog? Da li tko koga štiti?
Tu je još i "Fantomski zakon". Samo odvjetnik Vinko Burazer kao i Jagoda Bungur
(supruga optuženog i u bijegu Bungur Emilia) imaju pravo iznositi ono
što žele da javnost sazna o slučaju LORA. Kako je Emilo Bungur u bijegu,
nalazi se na policijskoj tjeralici. U to se i sami možete uvjeriti. Kao svjedok, a
u korist istog, institucije RH (policija,DORH,USKOK) mogu me pratiti i prisluškivati
ako smatraju (i dobe odobrenje) to nužnim. Tj. ako sumnjaju da sam u kontaktu
s osobom koja je u bijegu, a sve s namjerom i ciljem da ga uhite ..... UUH! Jasno?
Tak glup nesem! Ništa ne pitam! Ništa neznam! OK!?!?
Ponavljam! O Kneževiću mogu samo govoriti i pisati kroz događaje u operaciji "Orkan 91" !

@nixolino, moramo prvo na odluku VSRH!

S poštovanjem, bobi bobic!
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 06:25   #106
Quote:
Bobi Bobic kaže: Pogledaj post
Pozdrav The Worm!
Ovdje se bolje vidi:

http://igi-domovinskirat.blogspot.co...za-trokut.html
pozzz bobi. hvala na linku , ali Trokut viđam jako često ...uživo Htio sam sam informirati o nadogradnji spomenika
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 23:58   #107
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
evo , vezano za Trokut . Spomeniici poginulima. Piše u naslovu Novljanskim braniteljima , ali spomenik je za poginule iz svih postrojbi
http://www.novska.hr/hr/on_line_vije...jima,3183.html
Pozdrav The Worm!
Da si napisao "nadogradnja" odmah bi skužil. Samo sam pogledal link brzinski ...
Tek danas ujutro kad sam došao na posao pogledao sam tvoj novi post.
Znaš kaj se dogodilo? Ovo , a faca mi je bila cijeli dan .
Govorilo se o nadogradnji, ali nikako da krene. UH! Ostal sam bez teksta...
i i VELIKO HVALA SVIMA !
Ako možeš nekog zamoliti da očiste barem mali dio onih stepenica koje su vodile
do partizanskog spomenika. Po njima smo se spustili u pakao i vratili,
ali bez prijatelja, suboraca, ... Možda da ponovo naprave onaj mostić preko
kanalića za oborinse vode, a spajao je cestu i stepenice. Vide se tragovi gdje je
nekad bio... Možda da postave i nekoliko kamenova, tj. mali zidić 1mx1m, iza križa
na mjesto gdje je bio onaj veliki zid s dva prolaza...
Hvala ti! Ne mogu više...
Čujemo se!

Zadnje uređivanje Bobi Bobic : 31.07.2014. at 00:11.
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 16:40   #108
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
pozzz bobi. hvala na linku , ali Trokut viđam jako često ...uživo Htio sam sam informirati o nadogradnji spomenika
Gdje je točno Trokut !? Jedini Trokut koji ja znam je ona tvornica (namještaja ? ) kod želj. stanice u Novskoj. Ispričavam se na neznanju, ali iz Novske sam se iselio 1991. a od tada jedino posjećujem Bročice i Potočnu ulicu.
zgfico is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 18:45   #109
Bobi,hvala na odgovoru...ima li netko sa bojišta Stari grabovac?
mamax4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 22:22   #110
Quote:
zgfico kaže: Pogledaj post
Gdje je točno Trokut !? Jedini Trokut koji ja znam je ona tvornica (namještaja ? ) kod želj. stanice u Novskoj. Ispričavam se na neznanju, ali iz Novske sam se iselio 1991. a od tada jedino posjećujem Bročice i Potočnu ulicu.
na cesti između Novske i Lipika čim izađeš iz Baira dolaziš na Trokut
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 20:30   #111
https://www.youtube.com/watch?v=W2qYJNqaHIw
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 22:38   #112
Pozdrav The Worm!

Hvala ti na linku! Ova snimka o Trokutu odnosi se na 19.11.1991. kad je isti
i oslobođen. Mi više nismo bili tu. Po pričama, Trokut je bil prazan, tj. neprijatelj je zdimil davno prije oslobađanja. Tukli su prazan prostor. Kažem da je to samo priča. Ako to nije istina, molim nekog da opiše te događaje.
Od ove teme "pregrijava mi se motor, pa ga moram gasit da ne zakuha ...".
Kada u jednome danu umireš nekoliko puta, opraštaš se od života i najmilijih,
kad moliš Boga da ti skrati muke, kad klekneš pred snajper da te ubije...

Zadnje uređivanje Bobi Bobic : 06.08.2014. at 22:47.
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 22:37   #113
Quote:
Bobi Bobic kaže: Pogledaj post
Pozdrav The Worm!

Hvala ti na linku! Ova snimka o Trokutu odnosi se na 19.11.1991. kad je isti
i oslobođen. Mi više nismo bili tu. Po pričama, Trokut je bil prazan, tj. neprijatelj je zdimil davno prije oslobađanja. Tukli su prazan prostor. Kažem da je to samo priča. Ako to nije istina, molim nekog da opiše te događaje.
Od ove teme "pregrijava mi se motor, pa ga moram gasit da ne zakuha ...".
Kada u jednome danu umireš nekoliko puta, opraštaš se od života i najmilijih,
kad moliš Boga da ti skrati muke, kad klekneš pred snajper da te ubije...
pa nije baš da su zdimili . znam da su dečki iz Koprivnice poprilično izgađali haubicama Trokut , ali se prošlo . Slijedeći veći otpor neprijatelja bio je nekoliko km iznad Trokuta u Koririma . Osobno sam bio malo južnije ( Popovac ,Kričko brdo ...)
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 13:18   #114
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
pa nije baš da su zdimili . znam da su dečki iz Koprivnice poprilično izgađali haubicama Trokut , ali se prošlo . Slijedeći veći otpor neprijatelja bio je nekoliko km iznad Trokuta u Koririma . Osobno sam bio malo južnije ( Popovac ,Kričko brdo ...)
Pozdrav The Worm i @ostali!

Ispucali su oko 1000 granata na Trokut (Hirošima u malom).
Da je Trokut bil prazan ćul sam više verzija, pa sam samo pital.

Tema: Bair je oslobođen 29.10.1991.
Zbog laži i manipulacija oko DR pišem o NAŠIM, BRANITELJSKIM ISTINAMA,
A NE NJIHOVIM (obavještajne službe, generali, političari)
Zbog dvaju datuma oslobađanja Baira 29.10.1991. i 15.11.1991. koji zbunjuju branitelje, a
i javnost, ponovo pišem o Bairu u stilu ŠAH-MAT.
Bair je oslobodila 105. brigada s još nekim postrojbama 29.10.1991. g. u cijelosti .
To je bio jedini veći uspjeh HV tog dana. Iza neprijateljskih linija ubačena je diverzantska
jedinica koja je čekala na znak za početak operacije. Odradila je svoj posao profesionalno.
Zahvaljujući njima i izrađenom planu za koji nije znao izdajica Knežević, došlo je do
oslobađanja Baira. Snage 105. brigade ovladavanjem sela Bair nastavile su svoj proboj prema
Trokutu . Zbog preusmjerenih neprijateljskih snaga naređeno im je povlačenje u selo Bair i
organizaciji obrane istog što je i učinjeno. Preusmjerene snage koje su prolazile preko Trokuta ostale su na Trokutu jer smo im napali zapovjedništvo i time napravili pomutnju u
njihovim redovima. Iz tog razloga nije došlo do pješačkog protuudara četničkih snaga na
Bair. Oko 3.11.1991. 105. brigada predaje svoje položaje 117. brigadi i odlazi na odmor.
Oko 6.11.1991. neprijateljske snage pokreću jak protunapad i dolazi do gubitka Baira.
Na telki je bio samo kratki izvještaj o jakom udaru neprijatelja na naše položaje kod
Novske i prikazana je snimka neprijateljskog uništenog transportera (ili tenka) ispred
sela Kozarice. Mi, braniteli iz 105., znali smo da je Bair pao, ali se o tome tada šutjelo
kao što se šuti i danas. Dana 15.11.1991. 117. brigada uz ostale postrojbe
SAMO VRAČA IZGUBLJENI BAIR POD SVOJ NADZOR, A KOJEG JE ISTA I IZGUBILA.
VELIKA JE RAZLIKA IZMEĐU (u povijesnom smislu) OSLOBODITI I VRATITI,
POGOTOVU KAD SE RADI O ISTOJ BRIGADI, TJ. 117. BRIGADI.
Ponekad treba poslušati (tj. prisluškivati) neprijatelja kako bi se doznala istina.
Ovaj link govori o izvještaju koji je Veljko Džakula podnio Karadžiću 31.10.1991. vezano
na pad Baira 29.10.1991. (s njihove strane gledajući). Uživajte u ISTINI !

https://www.youtube.com/watch?v=ku7RPCiNcW0

S poštovanjem, bobi bobic!

Zadnje uređivanje Bobi Bobic : 10.08.2014. at 13:25.
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 22:55   #115
ok...nismo se razumjeli . sve je točno što si napisao .Ja sam pod 15.11 pisao kao definitivnom zauzimanju Baira . Nije baš bila tajna da je Bair ponovo u srbskim rukama tj mi smo znali što se desilo .Imali smo informacije od načelnika topništva OG Posavina . ali nesjećam se koja je postrojba bila uključena u Bairu (sada znam , jer si ti napisao 117. br) . A za 15.11. , kada je definitivno prešao u naše ruke , znam da je gore bila 1.gbr .Dali sami ili sa Koprivničanima to ne znam
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 01:21   #116
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
ok...nismo se razumjeli . sve je točno što si napisao .Ja sam pod 15.11 pisao kao definitivnom zauzimanju Baira . Nije baš bila tajna da je Bair ponovo u srbskim rukama tj mi smo znali što se desilo .Imali smo informacije od načelnika topništva OG Posavina . ali nesjećam se koja je postrojba bila uključena u Bairu (sada znam , jer si ti napisao 117. br) . A za 15.11. , kada je definitivno prešao u naše ruke , znam da je gore bila 1.gbr .Dali sami ili sa Koprivničanima to ne znam
Pozdrav The Worm
Pomislio sam u PP da si i ti nasjeo tim lažima oko Baira. Pomislio sam kako je to moguće,
pa ti si domaći, pa zar mi ne vjeruješ, ... Zato sam pisao velikim slovima, iznosio podatke ...
Razmišljao kako da dokažem svoje tvrdnje i pisanje... Do sada sam pisao i na igi-jevom
blogu "Domovinski rat bitka za Trokut" o lažima i istinama oko Baira (onaj link koji sam digao za fotke). Pisao sam ovdje ili na braniteljima da častim pivom ili gemištom onog
tko nađe nešto službeno o padu Baira od strane 117. brigade. Pisao sam i na Kevi nešto
malo. Ako imaš volje pogledaj "Kronologija i konstrukcija Domovinskor rata (by Keva).
Vidjet ćeš da i tamo ima rasprava oko datuma oslobađanja Baira. Tvrdnji da Bair nikad
nije bil naš prije 15.11.1991. To su pisali i braniteli koji su ga oslobađali 15.11.1991.
Sva sreća što je došlo do nesporazuma. Tada sam uključio sve svoje vijuge kako da to
javno dokažem i stavim točku na "i" tj. ŠAH-MAT tj. DOKAZANA ISTINA.
Lampica se upalila. Kao ključni dokaz poslužila je ova snimka Karadžića i Džakule.
Davno sam ju slušao ali sam zaboravio na nju. ZATO TI VELIKO HVALA, JER DA
NIJE BILO NESPORAZUMA TKO ZNA DA LI BI SE SJETIO TE SNIMKE.
Vidiš da se trudim dokazati svaku svoju tvrdnju iz DR. Do sada sam dokazal 3.
- proboj za Vukovar planiran za 12.11.1991., a isti nije postojao već 11.11.1991., kao
i namještaljke oko istog.
- Špegeljove trojke i petorke, oružje, PRVI HRVATSKI BRANITELJI U ILEGALI OD
10. MJESECA 1990.
- I sada Bair, tj da je oslobođen 29.10.1991., da je došlo do njegovog pada i da je isti ponovo
oslobođen 15.11.1991.
TO SU 3 DOKAZANE ISTINE TJ. 3 PUTA ŠAH-MAT
Ono što je je ostalo za dokazati je izdaja operacije "Orkan 91".
DOKAZ ĆE BITI JAVNO PRIZNANJE OD NEKOG (neka se gore dogovore) O IZDAJI OPERACIJE
"ORKAN 91" I KNEŽEVIĆU KAO I NJEGOVA DVA POMAGAĆA, (sve podatke) I TO DANA 29.10.2014.
NA KOMEMORACIJI NA TROKUTU UZ ISPRIKU BRANITELJIMA I OBITELJIMA POGINULIH HRVATSKIH
BRANITELJA TOG 29.10.91.
Ja ću tog dana biti na Trokutu. Ako isprika izostane, bit ću dostupan novinarima i svima
zainteresiranima. Generalska imena i prezimena, tko, gdje, kada, ...
Kako će oni znati za ovu moju poruku? Čitaju oni, čitaju, pa i ovo! Znam to jako dobro!
Naravno tu je i Lora, ali to je u nadležnosti VSRH kao i ostalih institucija RH.
O mirnim demonstracijama ispred VSRH i USRH odlučuju udruge iz Splita, ...
Vratimo se temi. Znam da to nije bila neka tajna, ali je bila cenzura radi javnosti.
To je normalno u ratu. Međutim, mnoga cenzurirana izvješća nikad nisu prikazana u
pravom svjetlu i ostavile su prostor za manipulacije, osobne interese, ... kojekakvim
govnarima i strvinarima. Zahvaljujući tebi The Worm i Sajku vratile su mi se neke slike
koje sam zaboravio, potisnuo ili je uzrok amnezija od eksplozije. Još mi fale neke daske u
glavi, a predmet su bile rekonstrukcije događaja na Trokutu koju smo proveli 29.10.2012. tj.
branitelji koji su se borili kod motela, jedan o preživjelih iz transportera i jedan branitelj s Baira.
Jedan ključni dio koji mi fali je onaj žuti valjak s fila. On ima svoju priču. Nakon
rekonstrukcije mnogo puta sam o tome razmišljao. Vratio se samo osjećaj u svezi s njim tj.
oblik, boja.... Ali samo sjena bez jasne slike. Mislio sam da je mozak stvorio neku lažnu sliku
sve dok taj valjak nisam vidio na Sajkovom filmu. Dakle mozak je zabilježio, ali jasne slike
nemam u glavi. Samo vizija. Ima još nekih stvari o kojima smo razgovarali, ali....praznina!
Molim te, provjeri "ono". "Ono" meni, osobno, puno znači, ali vjerojatnost je mala.
Po pričama i KC je sudjelovala u ponovnom oslobađanju Baira.
Još jednom ti hvala i vidimo se na Trokutu. S nestrpljenjem čekam odgovor, a s upisima
nastavimo dalje.
S poštovanjem, bobi bobic!

Zadnje uređivanje Bobi Bobic : 12.08.2014. at 01:30.
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 21:47   #117
eh,ako Bog da i ja ću doći 29.10.
mamax4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 22:43   #118
Quote:
mamax4 kaže: Pogledaj post
eh,ako Bog da i ja ću doći 29.10.
oće doć Jurko?
mamax4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 21:14   #119
Quote:
mamax4 kaže: Pogledaj post
oće doć Jurko?
Pozdrav mamax4!
Jurko svake godine 29.10. dolazi na Trokut. Zavjetovao se da će do kraja svog života
dolaziti na Trokut, pokloniti se prijateljima i suborcima, zapaliti svijeću, pomoliti se.
Samo tog dana, oko vrata, nosi orden za hrabrost.
No ima jedno "ALI". Nakon svih previranja i sukoba unutar 151. brigade, (neki linkovi
dignuti ovdje) više ne dolazi na svečani dio komemoracije.
Dolazi sa suprugom kad komemoracija završi i gužva se raziđe tj. u miru i tišini obiđe humke
iz kojih su ekshumirani posmrtni ostaci njegovih i naših prijatelja i suboraca.
Tako će biti i ove godine. Jedino ga tada možeš vidjeti.
S poštovanjem, bobi bobic!
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 20:59   #120
Bobi hvala lijepo
mamax4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:41.