Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 21:52   #601
Quote:
Tehnomag kaže: Pogledaj post
Imam originalne diskove, sva 4, sa 260.000 odrađenih kilometara u 10 godina. Nisu odrađeni na AC.
Zamijenio bi ih preventivno ali me strah dirati nešto što još uvijek radi.
pa izmjeri debljinu istih, to što još uvijek rade ne znači ništa

frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:09   #602
Quote:
jolekralj kaže: Pogledaj post
naručija ipak Zimmermann, sportski model sa onim rupicama i pripadajuće pločice. uzea cili komplet kad već minjam, ružno bi bilo sada naprid imati tako a po zadi stare obične. Ovi dana idem na servis pa javim kako se ponašaju s vremenom. nadam se da će biti dobre jer je baš njemački proizvod, proizvode se baš ovdi dok je kod drugih mahom kina u igri, pogotovo loše stvari sam čuo za EBC. za keramičke poliče preporučaju ATE, no vele mi iz Zimmermann da oni daju garanciju na svoje diskove/pločice ako idu u kompletu, pa nemam izbora. inače, jamče i da nikakvog pucanja neće biti, čak i da žestoko vozim, kočim, itd.

eto vidjet ćemo dok se malo razrade, pa javim dojmove
Napise ti vise ljudi da se diskovi znaju iskriviti i ti ih svejedno kupis i to busene I kaj da ti sad covjek kaze

Ako jamce da se nece iskriviti, da li su ti dali garanciju, ali potpisanu, na papiru? Retoricko pitanje, znam da nisu...

Quote:
jolekralj kaže: Pogledaj post
svakako čuvam račun
zna li netko kako napraviti break-in kočnica? ove su neke presvučene ka sa cinkom (ne bi tribale nikad hrđat, tako kažu, no sumnjam). Nema nikakvog čišćenja ili ispiranja nega samo montiraj i vozi, i napravi dobar break-in.

Idem baš na na jednu dužu štreku početkom 11., cca 1000 km, pa ću ih malo isprobat na AC, pogotovo kada kamion izleti a ti tražiš sendvič po suvozačevom sjedalu
Diskovi cesto znaju biti premazani/prefarbani necime, to ih stiti dok su na skladistu i stiti od korozije na dijelu gdje ide na glavcinu, sloj na samim diskovima ces skinuti sa prvim kocenjem... Unatoc tom premazu cesto dolaze nauljeni, tako da je povrsinu gdje nasjeda plocica prije montiranja potrebno ocistiti brake cleanerom...

Za bed-in ih trazi uputstva, sa vecinom plocica i diskova to dodje na papiru...

Ako nemas nista od toga, evo ti nekih univerzalnih savjeta:

http://www.stoptech.com/technical-su...in-suggestions

http://www.stoptech.com/technical-su...and-procedures
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:23   #603
otislo sve u k
i bmw-fahreri jedu sendvice

ma jole dodjes u Hr i uzmes kod tokica tq diskove...znas koja je usteda.....i nema ni break in ovaj break in onaj
odmah gas do daske pa Vollbremsung da to sjedne na svoje
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 09:19   #604
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post

Diskovi cesto znaju biti premazani/prefarbani necime, to ih stiti dok su na skladistu i stiti od korozije na dijelu gdje ide na glavcinu, sloj na samim diskovima ces skinuti sa prvim kocenjem... Unatoc tom premazu cesto dolaze nauljeni, tako da je povrsinu gdje nasjeda plocica prije montiranja potrebno ocistiti brake cleanerom...
Inače ako su ovakvi diskovi nije potrebno ništa čistiti.
Tvornički su umočeni u taj premaz koji isto štiti otprilike godinu dve. generalno je dobra stvar.

Kod prvog kočenja dio na koji nasjeda pločica jednostavno otpadne.
Diskovi koji su umočeni u konzervacijsko ulje njih je potrebno cijele očistiti.

Nemoj se zamarati bed-in procedurama. Niti jedan mehaničar u zagrebu a vjerujem niti u DE to ne radi.
Recimo za nekakav standardan cestovni auto totalno nepotrebno.

crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 19:50   #605
ja već 2 i pol godine furam zimmer-fraj sa ferodo pločicama i niš se nije iskrivilo...to valjda ovisi o uvjetima stilu vožnje
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 11:00   #606
mustang, yes, takvi su sivi nekako. do sada su mi pločice/diskovi u prosjeku trajali 2 godine ili kakvih 100.000 km (jednom do sada minja sve, ali tada stavija original BMW), pa ćemo vidjet kako će biti s ovima
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 14:43   #607
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Inače ako su ovakvi diskovi nije potrebno ništa čistiti.
Nije zgorega uvijek prije montaze malo proci po povrsini gdje dosjeda plocica sa brake cleanerom... Bez obzira kakva je zastita... S ostalim se slazem...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 18:34   #608
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
pa izmjeri debljinu istih, to što još uvijek rade ne znači nista
Ne tresu, ne dime, ne griju se, ne pucaju, nisu izbrazdani, ne proizvode nikakve zvukove, ABS adi normalno, koče općenito kao i prvog dana.. i to ne znači ništa, osim da su ispravne.
Zašto da se upuštam u lutriju kupovine novih? Na svemu što sam ikad "preventivno" "popravio" sam se zajebao.
Tehnomag is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 23:05   #609
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
14.07. stavljeni trw diskovi plocice i od tada auto prosao 12 000 km i poceo je lagano rock n roll.
I to vec drugi.
Prvi su bili ATE.

Stvarno sve ide u qurac, nekad sam uzimal tokic najjeftinije sranje i nikad nista, a danas ni nekad dobra marka nije nikakva garancija.
Sve samo da se skalupi na brzinu i u prodaju sa tim.

Tocno mi nekad dode na ih nekom bacim u glavu, samo nemam kome nazalost jer ih prodavac ne proizvidi.
Mozda ili cak vrlo vjerojatno tu nije stvar u diskovima... Mogu biti ostatci sa mekanih plocica, glavcina, prezategnuti vijci kotaca, celjusti/klip blokiraju, pa se plocica i disk pregrijavaju...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 14:22   #610
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Nije zgorega uvijek prije montaze malo proci po povrsini gdje dosjeda plocica sa brake cleanerom... Bez obzira kakva je zastita... S ostalim se slazem...
To nije ulje nego nekakva smjesa najbolje bi se mogla opisati kao nestvrdnuti kit. Dio koji treba biti gol naprave same plocice a ostatak ostane zasticen konzerviran. Kad bi isao muljati brake cleanerom po tome sve bi poskidao. Zato.. citat uputstva od proizvodaca
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 19:31   #611
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
To nije ulje nego nekakva smjesa najbolje bi se mogla opisati kao nestvrdnuti kit. Dio koji treba biti gol naprave same plocice a ostatak ostane zasticen konzerviran. Kad bi isao muljati brake cleanerom po tome sve bi poskidao. Zato.. citat uputstva od proizvodaca
Znaaaaaaam, ali mislim da uvijek ili bar u 99% slucajeva pise da se ocisti sa brake cleanerom... Makar i od masnih prstiju...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 19:46   #612
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Znaaaaaaam, ali mislim da uvijek ili bar u 99% slucajeva pise da se ocisti sa brake cleanerom... Makar i od masnih prstiju...
gdje u kurcu to piše.??? Kod gige u šupi možda koji nezna šta je to
Daj navedi koji link

Koja je svrha onda tog premaza ako ga razmuljaš??

http://www.ate-brakes.com/products/d...d-brake-discs/

http://www.otto-zimmermann.de/en/pro...sscheiben.html

Striktno se svugdje navodi da se taj sloj ne skida.

http://www.otto-zimmermann.de/en/ass...ndard_engl.pdf
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 20:03   #613
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
gdje u kurcu to piše.??? Kod gige u šupi možda koji nezna šta je to
Daj navedi koji link

Koja je svrha onda tog premaza ako ga razmuljaš??

http://www.ate-brakes.com/products/d...d-brake-discs/

http://www.otto-zimmermann.de/en/pro...sscheiben.html

Striktno se svugdje navodi da se taj sloj ne skida.

http://www.otto-zimmermann.de/en/ass...ndard_engl.pdf
Ne da mi se... U pravu si, kod Gige u supi... Tako i tako ces sa prvim kocenjem maknuti taj coating, a bome vecina diskova ne dolazi sa coatingom...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 20:16   #614
Ja neznam jel si ti lud, glup ili samo nemaš volje čitati??
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 20:27   #615
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Ja neznam jel si ti lud, glup ili samo nemaš volje čitati??
Pa kaj ti sad ne valja sa odgovorom? Moze ovako - citajte uputstva i napravite kako pise u njima... Jel sad OK?
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:26   #616
Koje diskove kupiti?

Moram zamjeniti zadnje diskove na Meganu 2. Imate kakvu preporuku disk+pločice?

Gledam cijene na https://www.rezervniavtodeli24.si i www.autodoc.si. Za oko mi zapeli Brembo i ATE, no cijenom su dosta jeftiniji nego u Hrvatskoj i to mi malo smrdi. Na istoj stranici Textar, TRW disk je skuplji i od Bremba i od ATE diska koji bi trepali biti možda sam vrh ponude? Potreban mi je disk s ležajem kotača.
Ima tko iskustva s kupovinom na tim stranicama?
beli6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:30   #617
Quote:
beli6 kaže: Pogledaj post
Moram zamjeniti zadnje diskove na Meganu 2. Imate kakvu preporuku disk+pločice?

Gledam cijene na https://www.rezervniavtodeli24.si i www.autodoc.si. Za oko mi zapeli Brembo i ATE, no cijenom su dosta jeftiniji nego u Hrvatskoj i to mi malo smrdi. Na istoj stranici Textar, TRW disk je skuplji i od Bremba i od ATE diska koji bi trepali biti možda sam vrh ponude? Potreban mi je disk s ležajem kotača.
Ima tko iskustva s kupovinom na tim stranicama?
Nemam iskustva, al mi izgledaju vjerodostojno, čisto s aspekta web stranice. S tim da imas dostavu 40eur na cijenu dijelova. Mene kombinacija diskova i plocica (prednjh i zadnjih) za focusa ispadne 150 kuna jeftinije, i to sa ovih njihovih 19% popusta na jednoj od stranica.

Tj. Vidi da li ti se isplati zezati sa stranim webshopom za 100 kuna uštede.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
__________________
.
NooKie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:00   #618
Quote:
beli6 kaže: Pogledaj post
Moram zamjeniti zadnje diskove na Meganu 2. Imate kakvu preporuku disk+pločice?

Gledam cijene na https://www.rezervniavtodeli24.si i www.autodoc.si. Za oko mi zapeli Brembo i ATE, no cijenom su dosta jeftiniji nego u Hrvatskoj i to mi malo smrdi. Na istoj stranici Textar, TRW disk je skuplji i od Bremba i od ATE diska koji bi trepali biti možda sam vrh ponude? Potreban mi je disk s ležajem kotača.
Ima tko iskustva s kupovinom na tim stranicama?
Sve koje si naveo su dobri... Brembo je imao problema sa kopijama, koje buduci da su bile kopije, nisu bili kvalitetni dijelovi kao original... Bilo ih je dosta i kod nas u HR, izgleda isto kao original, dolazi u identicnoj kutiji, provjeravalo se po brojevima/naljepnicama...

Uglavnom od ovog gore ponudjenog uzmi najjeftinije...

Lezaj kotaca uzmi NTN/SNR, Koyo ili ako nema nista od toga, onda SKF... Ja sam nedavno dobo Koyo lezaj u SKF kutiji, ne znam na koju foru, buduci da je NTN/SNR kupio Koyo, izgleda da svi prepakiravaju sve...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:31   #619
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Sve koje si naveo su dobri... Brembo je imao problema sa kopijama, koje buduci da su bile kopije, nisu bili kvalitetni dijelovi kao original... Bilo ih je dosta i kod nas u HR, izgleda isto kao original, dolazi u identicnoj kutiji, provjeravalo se po brojevima/naljepnicama...

Uglavnom od ovog gore ponudjenog uzmi najjeftinije...

Lezaj kotaca uzmi NTN/SNR, Koyo ili ako nema nista od toga, onda SKF... Ja sam nedavno dobo Koyo lezaj u SKF kutiji, ne znam na koju foru, buduci da je NTN/SNR kupio Koyo, izgleda da svi prepakiravaju sve...
Kad je to bilo s Brembovim kopijama?
Ne kuziš me. Ja moram kupiti ležaj kompletno s diskom. Megane tako ima na zadnjoj osovini.
Onda cu uzeti Brembo. Ima 10eur jeftinije pločice nego ATE. Pločice su 20eur, a diskovi intergiriranim lezajem 62eur/kom. I na sve namjanje 15% popusta. No, opet čini mi se da su cijene u HR dosta veće. Pa ovako ce me izać sve malo manje nek 900kn, diskovi i pločice. U HR samo diskovi najmanje 1300kn
beli6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 21:12   #620
Quote:
beli6 kaže: Pogledaj post
Kad je to bilo s Brembovim kopijama?
Ne kuziš me. Ja moram kupiti ležaj kompletno s diskom. Megane tako ima na zadnjoj osovini.
Onda cu uzeti Brembo. Ima 10eur jeftinije pločice nego ATE. Pločice su 20eur, a diskovi intergiriranim lezajem 62eur/kom. I na sve namjanje 15% popusta. No, opet čini mi se da su cijene u HR dosta veće. Pa ovako ce me izać sve malo manje nek 900kn, diskovi i pločice. U HR samo diskovi najmanje 1300kn
Prije koju godinu, ne znam da li su sredili to ili je jos aktualno...

Onda uzmi Brembo i bok... Mozda netko s istim autom vidi ovaj thread, pa ce reci, Textar ili Trw je bolji od Bremba ili Atea zbog tog i tog razloga, ali cisto sumnjam da cemo doci do takve informacije...

Za HR, vidi kod Tokica, Auto Krese, Intercars, Ciak i kod Andjelka u Lagerosu, pa usporedi cijene... U Tokicu imas 20% popusta na njihovu karticu, kod Auto Krese 20% na clansku iskaznicu od HAK-a... Kod Ciaka i Intercarsa, mislim da i oni imaju svoje kartice za popuste, pa istrazi malo...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:37.