Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2011., 11:24   #101
Evo, ja zvao SKDD(bivša SDA) i rekli mi, da svi vlasnici dionica kojima se dividenda isplaćuje na njihov račun, dakle ne punomoćniku, NE MORAJU OTVARATI žiro račun.

Zadnje uređivanje off roader : 03.05.2011. at 11:30.
off roader is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 11:34   #102
znaci mi koji smo otvorili zirac a netreba nam moramo ga ic zatvorit i otfurat potvrdu u SKDD?
miataturbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 11:54   #103
Ne morate, vama će dividendu isplatiti na taj žiro koji ste im dostavili. Ipak je dobro imati žiro, barem za one dionice čija isplata dividendi ne ide preko SKDD-a, za te dionice je žiro obvezan, iako ja ne znam koje uoće dionice ne idu preko SKDD-a.
off roader is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 12:25   #104
znam ja nekoliko. cromos agro, uljanik plovidba, ... ima ih podosta.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 14:52   #105
atlanska, ulljanik plovidba, adris itd. skup im skdd
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 15:23   #106
I kako to sada ne treba žiro-račun? Otvorila sam ga samo radi dividende od HT-a. Jel dividenda od HT-a ide preko SKDD? Znači sigurno ne treba žiro račun za isplatu dividende od HT-a? Nisam još dostavila podatke o žiro računu u SKDD, radije bi da bude kao do prošle godine na tekući račun.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 15:32   #107
Dividenda HT-a ide preko SKDD-a, ne treba žiro račun.
off roader is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 16:34   #108
Smile

Quote:
off roader kaže: Pogledaj post
Dividenda HT-a ide preko SKDD-a, ne treba žiro račun.
Hvala ti puno za odgovor. Znači ostaje isplata dividende od HT-a na tekući račun kao što je to bilo prošle godine. Ne znam zašto sam zapravo otvarala uopće žiro račun (mislila sam da će ipak biti potreban za dividendu od HT-a), ali neću ga još zatvarati, dok i u Hypo banci ne počnu naplaćivati vođenje žiro-računa. Zanima me što će biti sa porezom na dividende? Hoćemo to morati nešto platiti? Ne radim trenutno, pa nisam mislila niti podnositi prijavu za povrat poreza slijedeće godine.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 16:41   #109
jučer su objavili da u nekim slučajevima može i tekući račun.

Ove godine nema nikakvog poreza.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 16:49   #110
Super, ovo su jako dobre vijesti, koje ne bi niti znala da nema foruma. Gledala sam danas na web stranici SKDD, ali tamo ništa novo ne piše, pa tako niti da je za dividende preko SKDD moguća isplata i na tekući račun.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 17:04   #111
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Super, ovo su jako dobre vijesti, koje ne bi niti znala da nema foruma. Gledala sam danas na web stranici SKDD, ali tamo ništa novo ne piše, pa tako niti da je za dividende preko SKDD moguća isplata i na tekući račun.
piše ti na jebenoj naslovnoj strani
__________________
tajni agent
Vidoviti_Milan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 19:03   #112
kako je grub ovaj milan
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 22:53   #113
Tamo piše
Quote:
Ako član depozitorija u odnosu na neke ulagatelje sam provodi isplatu dividende dužan ju je isplatiti u skladu s pozitivnim zakonskim propisima.
Ako dobro tumačim neke firme isplaćuju dividendu direktno i za njih treba žiro. E sad, imamo u familiji par dionica CRLL za koje smo dobivali direktno (kupljene preko firme) i nešto kupljeno na burzi na drugo ime za koje je sjedalo na tekući (pretpostavljam preko SKDD). Osoba A koja je dobivala keš je poslala podatke za žiro. Hoće li osoba B dobiti na tekući kao i prije ili i ona treba otvoriti žirac?
Vlasac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:56.