Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2017., 12:24   #1821
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
I jeste se nosili u srpnju vec? Po vrucinama?


jesmo.

ali kad je vruće - vruće je

možda nekakva marama koja je prozracnija?
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 20:45   #1822
Ok nije pitanje, ali da napišem da sam curku nosila u Ergu cijelo ljeto (bez umetka, samo jastučić), ALI išli smo oko 7 u šumu sa psom i još navečer oko 9. Kad su paklene vrućine ionako nisam išla s njom van, radije ovako ujutro i večer. I bilo nam je ok. Vjerujem s maramom ili slingom (tipa od lana) bi bilo još bolje
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 17:19   #1823
Drage mame,

trebala bih vaš savjet.
Cijelo popodne čitam o raznim vrstama nosiljki pa prvo da rezimiram - molim potvrdite jesam li dobro shvatila: marame i slingovi su prikladniji za djecu od samog rođenja do nekih godinu dana, ostale nosiljke - mei tai i klokanice koriste se tek nakon što dijete samostalno drži glavu, od cca 4. mjeseca pa do 15-20 kg (negdje 3. godine).
S prvim djetetom nisam ništa koristila, navozala sam se kolica i nanosala na rukama...sad sam opet trudna i uz živahnu curicu od 4 godine mislim da će mi nosiljka itekako dobro poslužiti i olakšati život i meni i djeci.
Inače termin mi kraj devetog mjeseca, bit će to jesenska beba, ali brzo će doći zima...te marame mi izgledaju zgodne samo za ljeto i za po kući...kako ću s tim vani s bebicom od mjesec dana po zimi? Kako novorođenčetu u marami uopće osigurati stabilnu glavicu? Je li bolje da se strpim prvih par mjeseci dok je zima i čekam proljeće pa da uzmem neku nosiljku tipa mei tai? Što vi mislite?
Ja bi najradije uzela jednu stvar koju ću koristiti od rođenja do vrtića ali znam da je tako nešto vjerojatno nemoguća misija
bubley is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 17:53   #1824
Quote:
bubley kaže: Pogledaj post
Drage mame,

trebala bih vaš savjet.
Cijelo popodne čitam o raznim vrstama nosiljki pa prvo da rezimiram - molim potvrdite jesam li dobro shvatila: marame i slingovi su prikladniji za djecu od samog rođenja do nekih godinu dana, ostale nosiljke - mei tai i klokanice koriste se tek nakon što dijete samostalno drži glavu, od cca 4. mjeseca pa do 15-20 kg (negdje 3. godine).
S prvim djetetom nisam ništa koristila, navozala sam se kolica i nanosala na rukama...sad sam opet trudna i uz živahnu curicu od 4 godine mislim da će mi nosiljka itekako dobro poslužiti i olakšati život i meni i djeci.
Inače termin mi kraj devetog mjeseca, bit će to jesenska beba, ali brzo će doći zima...te marame mi izgledaju zgodne samo za ljeto i za po kući...kako ću s tim vani s bebicom od mjesec dana po zimi? Kako novorođenčetu u marami uopće osigurati stabilnu glavicu? Je li bolje da se strpim prvih par mjeseci dok je zima i čekam proljeće pa da uzmem neku nosiljku tipa mei tai? Što vi mislite?
Ja bi najradije uzela jednu stvar koju ću koristiti od rođenja do vrtića ali znam da je tako nešto vjerojatno nemoguća misija
Naravno da je moguce - zove se tkana marama ili ergobaby.


Sto se tice jesenska beba/zima i slicno, to ti uopce ne igra ulogu. Beba je tebi na prsima, dobiva tvoju toplinu. Jedino bi trebala nabaviti neku veliku jaknu/kaput (postoje i bas babywearing jakne ali su skupe) - ja sam uzela od tate

Jedino sto moras jos sama odluciti, imas li vremena i volje uciti kako se tkane marame vezu i sve moguce cvorove ili bi radije neku klokanicu na kopcanje
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 18:11   #1825
Pa ako mogu izbjeć učenje 500 načina vezivanja onda bih to izbjegla Iako nije mi to presudno, voljna sam naučiti, samo što je marama koliko sam shvatila do nekih godinu dana djeteta, a nakon toga je već preteško za nositi pa bi onda opet trebalo kupovati neku drugu nosiljku za toddlere...

Jel postoji neka nosiljka (u stilu tai mai) koja je prikladna od samog rođenja djeteta? (Iako, nekako sam skeptična prema nosiljkama za tako male bebice ali tehnologija je uznapredovala, pa se nadam da ima nešto pošteno...)
bubley is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 18:15   #1826
Ja sam uzela ergobaby, on dolazi s umetkom za novorodjence, i ovaj koji ja imam (ergo 360) se nosi do 16kg cini mi se. Nosim bebu otkad je napunila mj. dana. Jednostavan je za montirat i udoban.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 19:13   #1827
Hvala na podijeljenom iskustvu. Po tvom mišljenju, je li ergobaby dobar i za ljeto i za zimu?
Ergobaby mi je između ostalih i zapeo za oko.
Ako još netko ima neku nosiljku za preporučit a u koju mogu bebe od barem mjesec dana neka podijeli svoja iskustva
bubley is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 21:09   #1828
postoje tkane marame koje mogu nositi toddlere
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 22:02   #1829
Ako zelis samo jednu nosiljku, moj glas ide ergu.
Praktican je, brz za namontirati i s umetkom ide od pocetka.
Mi smo imali caboo (koji je hibrid) i bio nam je super do nekih 9 kila. Sad smo presli u ergo (original, jer mi nije vazno da ga mogu nositi od sebe, ne svidja mi se taj polozaj) i preporodili se! Ma koliko caboo bio jednostavan, ergo s malim stavim u 2 minute i spremni smo za van.
Yava is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 22:32   #1830
Quote:
bubley kaže: Pogledaj post
Hvala na podijeljenom iskustvu. Po tvom mišljenju, je li ergobaby dobar i za ljeto i za zimu?
Ergobaby mi je između ostalih i zapeo za oko.
Ako još netko ima neku nosiljku za preporučit a u koju mogu bebe od barem mjesec dana neka podijeli svoja iskustva
Curka rođena u prosincu. Imamo Ergobaby Original s umetkom za novorođenče. Koristili ga već prvi mjesec, umetak nam je taman bio tamo negdje do ožujka dok je bilo hladno (jer je debeli ko poplun), nakon toga jastučić od umetka pa kasnije samo Ergo. Smatram to idealnim za zimske bebe, taman imaš umetak dok je hladno i kad više nije onda ti ionako treba sami Ergo.

Probala tkanu maramu i sling, Ergobaby mi ostaje najpraktičniji i najbolji. Sad je veća (preko godinu dana) i nosim je na leđima. Ergobaby Original ide do 20kg. Ja sam oduševljena s njim i uvijek bih ga odabrala.

Sling, sad kad je veća, nosim sa sobom u ruksaku ako zatreba jer hoda pa da imam backup.

Ergobaby je meni najdraža stvar koju sam kupila za nju. I sebe.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 09:10   #1831
Evo da ja imam love, kupila bih nosiljku na kopče, znači kao što je ergobaby, ali od tkane marame.
Znači ima sve prednosti koje kopčanje donosi a skroz je mekana i ugodna.

Jeftinija verzija je Bazzinga ili zMajčica koje su mekane ali nisu od marame
Mislim da je Bazzzinga oko 500kn, radi se po narudžbi, pa se čeka cca 2 mj, ali se bira i punjenje naramenica i ono u struku pojas, i materijal "sjedišta" i dezen. Ima stvarno prekrasnih, svi ih hvale a koriste certificirane kopče pa nema straha
the redCat is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 09:21   #1832
Quote:
bubley kaže: Pogledaj post
Pa ako mogu izbjeć učenje 500 načina vezivanja onda bih to izbjegla Iako nije mi to presudno, voljna sam naučiti, samo što je marama koliko sam shvatila do nekih godinu dana djeteta, a nakon toga je već preteško za nositi pa bi onda opet trebalo kupovati neku drugu nosiljku za toddlere...

Jel postoji neka nosiljka (u stilu tai mai) koja je prikladna od samog rođenja djeteta? (Iako, nekako sam skeptična prema nosiljkama za tako male bebice ali tehnologija je uznapredovala, pa se nadam da ima nešto pošteno...)
Ja sam uzela po preporuci Ergobaby Adapt. On je od 0+. Ne znam još kakav će mi bit jer se beba još nije rodila
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 10:53   #1833
Quote:
bubley kaže: Pogledaj post
Hvala na podijeljenom iskustvu. Po tvom mišljenju, je li ergobaby dobar i za ljeto i za zimu?
Ergobaby mi je između ostalih i zapeo za oko.
Ako još netko ima neku nosiljku za preporučit a u koju mogu bebe od barem mjesec dana neka podijeli svoja iskustva
A ne znam za ljeto, nismo jos dosli do toga, rodila sam prije 4mj. Ja ljeti ionako ne izlazim prije 8 navecer i vruce mi je kako god okrenem i na koji god nacin nosim dijete
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 07:34   #1834
Opet ja Još sam malo čitala, savjetovala se i raspitivala po internetu i dobila savjete da su nosiljke, kako god se deklarirale, ipak bolje za kasnije (od 4-5-6 mjeseca). A za početak ipak marame. I da nije pametno tražiti nosiljku koja će biti all in one, od rođenja do vrtićke dobi jer takva navodno ne postoji. Budući da ja nemam iskustva nikakvog s nosiljkama vjerujem ženama koje ipak nose više generacija, svašta su probale i sl.

Pa me još jednom zanimaju vaša iskustva jer se troumim (a tražilica na forumu ne radi)- caboo, elastična marama ili ring sling za prve dane i mjesece novorođenčeta (uzmite u obzir da će naši prvi dani biti jesensko-zimski).
bubley is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 08:47   #1835
Ruckeli nosiljka bi trebala biti od početka

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 09:51   #1836
Ring sling sam dobila kasnije i nikak se nisam saživjela s njim. Nadam se kad ćemo imati drugo dijete da ću bebu imati u slingu, a curku u Ergu na leđima. Sling mi je praktičan jer ga zamotam ko krpu i nosim u bilo kakvoj torbici pa ide svuda s nama. Meni idealna kombinacija su sling plus Ergo. Tkana marama mi je divna, ali Ergu dajem prednost zbog praktičnosti.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 17:53   #1837
Na kraju sam se odlucila za Caboo za pocetak, a kad bebica malo poraste onda neka nosiljka od tkane marame...
bubley is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 13:57   #1838
Ima li koja mama Ruckeli nosiljku? Kako ste zadovoljni?
mimikatepupu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 18:42   #1839
Preporučujem caboo za start... lako se namjesti, lagan je i meni je također puno pomogao pri uspavljivanju bebe..
..za poslije imam Mei Tai nosiljku koja je također lagana, a najviše je koristim za nošenje na leđima dok obavljam stvari po kući...prednji položaj mi nije zgodan jer je malcu dosadno da gleda samo prema meni, a ako ga okrenem prema van onda to izgleda skroz čudno, a i čini mi se da mi je nekako teže za nositi, leda i ramena me bole onda.. ono što mi je malo nezgodno kod Mei Taia su dugačke vezice jer kad se treba vezati negdje vani, onda to zna plaziti po podu (ali ajde,,na,svu sreću, taj dio koji se vuče po podu beba ne može dotaknuti kad je sve zavezano) ....ali samo vezanje mi je čas posla....brzo sam se navikla... ovo mi je sad druga beba u Mei Taiu i nezamjenjiv mi je za obavljanje kućnih poslova...
Sad planiram nabaviti još jednu nosiljku koja bi mogla poslužiti i za stariju seku (3 god), a to je ono što ima kao neku malu ispunu od stiropora i izgleda kao mala stoličica na koju dijete sjedne, a veze se oko struka... tako da se težina djeteta rasporedi i na kuk, a ne samo na ruku koja ga pridržava...to mi je frendica bila posudila i jako je praktično...nažalost, ta koju mi je posudila pušta boju na majicu svaki put kad se malo više uznojim(a tamno zelena je) pa bih voljela nabaviti novu, neku svijetliju..

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 23:52   #1840
Da napišem i ja svoje iskustvo sa nosiljkom.

Nakon opsežnog istraživanja odlučila sam se za pravu nosiljku a ne sling ili maramu jer se nisam htjela zezati sa tim vezanjima...

Kupila sam Manducu, rodila sam krajem ožujka i nosila sam bebu već od 3 tjedna starosti.
Bilo je već dosta toplo u travnju i svibnju i nosile smo se i po ljeti i nije bilo ništa više vruće nego inače. Često sam ju i dojila 'unutra', skrivenu od znatiželjnih pogleda. Išle smo pješke i vozile se busom/tramvajem po gradu.

Beba dok je još tako mala nasloni glavicu na mamine grudi i uglavnom spava.

Nosiljka je izuzetno lagana za rukovanje, čvrsta i sigurna i što je meni bilo jako važno, obzirom da sam najviše bila sama sa bebom - mogla sam ju lagano otkopčati/zakopčati i na leđima.

Kad je beba malo narasla, onda joj je glavicu 'držao' nastavak, tj. rub nosiljke koji je tako konstruiran. Unutra se ugura dio platna koji se može izvući i služi kao krović kad je sunčano/kiša da štiti bebinu glavicu.

Manduca se može koristiti do 12 kg, tako da zaista vrijedi svake kune.

Beba se, kad je veća, može nositi i na leđima i na boku.

Mene je ovo spasilo, beba je bila zadovoljna, a moja leđa oslobođena muka

Često smo dolazile doma punih ruku i to je izgledalo ovako
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.