Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2005., 17:18   #1
Angry Kako se riješiti buha?

Možda najveći problem u ovoj priči jest taj što buhe kojih se želim riješiti ne stanuju na mački/psu nego upravo u mom stanu!
E sad smijte se koliko hoćete, ali problem je ozbiljan.
Naime, imao sam mačku do nedavno, koja je imala buhe, čak joj ni ogrlica protiv buha (whiskhas) koju sam joj kupio nije pomogla. (premda je jako ugodno mirisala). Sad mačku više nemam (poklonio sam ju na selo, gdje sada puno bolje živi nego kod mene u stanu od 25 kvadrata). Ali za njom su ostale buhe kojih se sada nikako ne mogu rješiti. Čini se da se razmnožavaju jako brzo, premda ih dnevno pobijem dvadesetak. Ako bosom nogom stanem na pod uskoro ih se nađe 20-tak na mojim stopalima pa ih ja tada isperem tušem. (da nije smiješno bilo bi tužno).

Uglavnom, nadam se da netko ima rješenje za ovaj uvrnuti problem. Hvala.
 
Odgovori s citatom
Old 23.10.2005., 19:36   #2
hmm, ja nikad nisam imala točno takav problem. mojim mica macama pomažu ogrlice, i od kad ih imaju nisu dobile buhe.
ali jednom prije tih čudesa, dosta buha je bilo na ležaju i u podrumu gdje su spavale.
ja sam koristila onaj sprej protiv buha (mislim da piše na njemu da se pospreja i životinja i mjesto gdje boravi) i upotrijebila ga svugdje gdje su mačke boravile, nekoliko dana za redom. i problem je bio riješen
danni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 02:33   #3
jel znaš kak se zove sprej...? jer ja nisam našao ništ takvog u trgovini... jedino onaj prašak neopitroid..ali to nije baš prikladno za posipanje po stanu.
 
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 09:24   #4
Quote:
3 Stupid Dogs kaže:
jel znaš kak se zove sprej...? jer ja nisam našao ništ takvog u trgovini... jedino onaj prašak neopitroid..ali to nije baš prikladno za posipanje po stanu.
Otrgaj lišće od oraha sad je još relativno zeleno i pobacaj po stanu njihov miris tjera buhe posruži malo po tepihu i neće se tamo buhe zadržavati...otvori prozor i nek bježe van.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 21:01   #5
joj, ne znam točno ime, ali ima ih mislim i od whiskasa i od pedigrea. baš sprej protiv buha.
a neopitroid djeluje, ali kao što kažeš, nije prikladan za stan
danni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 21:04   #6
bila je tema, cak dvije lani, od kestena...evo sad cu ti naci

https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=62039

https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=61552

ima ih jos, negdje od 12-15 stranice pogledaj si
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 17:30   #7
Quote:
3 Stupid Dogs kaže:
... jedino onaj prašak neopitroid..ali to nije baš prikladno za posipanje po stanu.
e, tu si u krivu ! upravo je neopitroid prašak najbolje sredstvo za po stanu - nije otrovan za toplokrvne životinje (pa samim time ni za ljude) , nije u aerosol obliku pa udisanje možeš izbječi, ne masti pa se lijepo nakon 2-3 sata djelovanja usisa zajedno sa mrtvim buhama ......i što je najljepše - djelotvoran je i jeftin

postupak je uputno ponoviti 2-3 puta u razmacima od 7-10 dana
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 16:52   #8
Unhappy Buhe i ljudi

imala sam mačku nekih 6 mj. (uginula je ).. naime dok sam je imala primjetila sam da ima buhe. naime mene su u međuvremenu počele svrbiti noge ispod koljena i skužila sam da je to od njezinih buha. mačku više nemam ali buhe su i dalje prisutne. Išla sam kod dermatologinje i pokazala joj taj osip, i rekla sam joj da sam imala mačku. dala mi je kremu Locacorten i njom se mažem 2 puta dnevno. kako ju koristim tek tjedan dana ne mogu točno reći pomaže li ili ne.. ugl noge mi koma izgledaju, ali kako sam vidjela na slikama na netu ovo moje stanje je još dobro. mislila sam da buha više nema no danas sam jednu našla na nozi i poludjela, uzela usisivač i cijelu sobu okrenula. čula sam da postoji neki Biokil s kojim se može pošpricati soba i onda buhe uginu.. zna li netko nešto više o mome problemu??
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 18:17   #9
A gle, buha se tesko rijesiti. Moras sve, ali bas SVE - posteljinu, odjecu i sta se god da prati operi u vrucoj vodi, cak i tepihe ako mozes operi ili predi s onim usisacem na vrucu paru. Imas ljude koji ti dodu doma cistit s time, kauce, podove i sl. Parkete i sve takoder, operi u vrucoj vodi sa nekim sredstvom poput domestosa i peri ih tako svaki dan, bar tjedan dana. Tek nakon toga kupi biokil i sve dobro pospricaj.
Moras oprati sve, jer pranjem samo podova ne postizes nista, ko zna gdje su se nakotile.
A ugriz namazi aloe verom, ublazit ce osip i svrab.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 06:25   #10
Imala sam jednu jako malu macu pred par tjedana i to je drugi put u zivotu da sam se brinula o macki, medjutim onaj prvi puta sam imala 7-8 godina, pa niti nisam toliko obracala paznju na te stvari.

Toliko sam do sada bila neinformirana o buhama, da sam zapravo mislila da ce biti dovoljno to sto kad ju poklonim, posisam dio gdje je boravila i rijesit cu se i buha.

Medjutim sada, dva tjedna nakon sto vise nije u mom stanu, imam toliko uboda po cijelom tijelu, da se to u biti pretvorilo u kraste jer se cesem do krvi.

Probudila sam se pred sat vremena jer ne mogu spavat koliko me svrbi i boli.

Na ovom linku http://www.pet-centar.hr/content/view/327/70/ sam se informirala kako da ih se rijesim, ali nigdje ne mogu pronac s cim da ublazim taj vrazji svrbez.

Help, please?
__________________
DOBROVOLJNO DARIVANJE KRVI
b_u_b_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 08:37   #11
Pokušaj sa Fenistil gelom, nama se pokazao odličan za sve vrste uboda, čak i velike otekline. Dobro ga je imati doma
fr4ntik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 10:32   #12
Quote:
3 Stupid Dogs kaže: Pogledaj post
Možda najveći problem u ovoj priči jest taj što buhe kojih se želim riješiti ne stanuju na mački/psu nego upravo u mom stanu!
E sad smijte se koliko hoćete, ali problem je ozbiljan.
Naime, imao sam mačku do nedavno, koja je imala buhe, čak joj ni ogrlica protiv buha (whiskhas) koju sam joj kupio nije pomogla. (premda je jako ugodno mirisala). Sad mačku više nemam (poklonio sam ju na selo, gdje sada puno bolje živi nego kod mene u stanu od 25 kvadrata). Ali za njom su ostale buhe kojih se sada nikako ne mogu rješiti. Čini se da se razmnožavaju jako brzo, premda ih dnevno pobijem dvadesetak. Ako bosom nogom stanem na pod uskoro ih se nađe 20-tak na mojim stopalima pa ih ja tada isperem tušem. (da nije smiješno bilo bi tužno).

Uglavnom, nadam se da netko ima rješenje za ovaj uvrnuti problem. Hvala.
Problem bi vrlo lako mogao riješiti tako što ćeš otići u najbližu vet. stanicu, kupiti Neo Pitroid Alfa insekticid, kupiti u agrariji tlačnu pumpicu od 2L (to ti je dovoljno) i smješati otopinu točno prema uputama (jako paziti na koncentracju); prema uputama poprskati površine u stanu i čekati.

Insekticid i pumpica te ne bi trebali koštati više od 150kn. Sretno!

naravno, uvijek možeš od neke firme za DDD tražiti uslugu dezinsekcije, ne znam koliko naplaćuju fizičkim osobama, privatno, ali firme koje to naručuju za sebe (npr. bolnice, hoteli, škole itd) plate max. 700kn.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 10:33   #13
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
e, tu si u krivu ! upravo je neopitroid prašak najbolje sredstvo za po stanu - nije otrovan za toplokrvne životinje (pa samim time ni za ljude) , nije u aerosol obliku pa udisanje možeš izbječi, ne masti pa se lijepo nakon 2-3 sata djelovanja usisa zajedno sa mrtvim buhama ......i što je najljepše - djelotvoran je i jeftin

postupak je uputno ponoviti 2-3 puta u razmacima od 7-10 dana
i ovo je ok.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 11:16   #14
@Vespers: Mislim da ih se covjek rijesio posto nije nista napisao na ovom topicu vec tri godine. Naime ovo je tema iz 2005. ako malo bolje pogledas. Ali svaki savjet uvijek dobro dodje.
__________________
DOBROVOLJNO DARIVANJE KRVI
b_u_b_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 11:28   #15
mi smo imali problema sa mačjim buhama kad smo imali bebe mace s ulice
s njih su prešle na kuniće
no na ljude nisu nikad prešle, iako su bile po sobi
kad smo kuniće "rješili" buha (nikakvim sprejevima, pitroidima i sl, to ništ ne pomaže) one su jednostavno nestale, nisu našle nikakvog domaćina
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 11:46   #16
Pa ne radi se o tome da su na meni direktno, znaci da mi se krecu po tijelu, nego su bile u tepihu koji sam prije par dana bacila, a i na krevetu najvjerojatnije, na kojem sam spavala do nedavno.

Jedino me zabrinjava nakon sto sam sve sto sam mogla procitala o buhama, te njihove licinke.

Da li je moguce da mi ostanu u kosi i nakon pranja obicnim samponom?
__________________
DOBROVOLJNO DARIVANJE KRVI
b_u_b_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 12:16   #17
ja nemam tepih u sobi, ali su se zavlačile u parkete. koliki im je vijek tamo, bez domaćina? sad čitam da mogu preći na ljude, ali mi sva sreća nismo imali taj problem, tak oda ne znam ovo za šampon i ličinke. mislim da pranje tepiha, može rješiti problem buha, ponajviše ako se da u neku kemijsku čistionu.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 13:16   #18
Ma katastrofa cega sam se sve nacitala i nagledala sada kada sam se isla informirati o tim bestijama. Uzas zivi! Ne vidim gdje je njihovo mjesto na prehrambenom lancu!

Tepih mi je bio star i svakako sam ga se namjeravala rijesiti, ali ovo za parkete me toliko iznenadilo kada sam citala podatke!

I kako i koliko dugo i na koji nacin sve jos mogu prezivjet jedinke i njihove licinke - ma mislim stvarno nemam rijeci!

Zivim u stanu i parket mi je lakiran, tako da ne bi trebalo biti pukotina ili slicnih mjesta gdje su se mogle zavuci. A i ocistila sam i pospricala i tko zna sta sve ne, pa se nadam da su sada i posljednje mrtve...

Vise me zabrinjava krevet iz razloga sto na njemu spavam (ne ovih dana) i ne znam s cime bi ga bilo najpametnije tretirati.

Sve sto je protiv buha se moze koristiti na svakakvim povrsinama, pa neki cak i na samim zivotinjama, medjutim ne znam koliko bi bilo pametno krevet s nekakvim otrovima posut, makar necu nikada direktno lezat na njemu (prekrivac, plahta...) i bez obzira na to koliko su te otrovi "prirodne"...
__________________
DOBROVOLJNO DARIVANJE KRVI
b_u_b_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 12:44   #19
ima netko savjet kako neopitroidom tretirati parket, s obzirom da parketi imaju rupice, pukotinice i sl?
ako ful naprasim pod sve ce mi se bijeliti!! kako cu to poslije oprati / usisati iz pukotina?!

i tko ce cijeli stan, sve podove tretirati, pa to ce mi trebati nekoliko bocica!

izgleda da cemo muz i ja morat pobjec iz kuce na par sati nakon tretiranja poda. i pes, naravno.
a kad dodjemo bit ce ciscenja..!
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 18:10   #20
mala stvorenja veliki problem...

evo za pocetak da pozdravim sve posjetioce ovog foruma ..... moj problem su takodje buhe, eto do skoro nisam im posvecivala veliku paznju ali pred par dana kada sam prvu ulovila kako se hrani na mome 2,5godisnjem sinu odvalila sam se smijat ali sad me vec panika hvata
kucnih ljubimaca nemam ali posto zivimo na selu nisam iznenadjena sto su stigle i do moga dvorista. kao sto je normalno djeca se igraju vani, sdvoje starije djece nemam taj problem ali malog mi "oglodase"......
nogice su mu sve u ranama i on to cese u apoteci mi dali neku kremu SYNOPEN koja mu malo ublazi svrab ali tu problemu nije kraj jer eto citam i o tim licinkama pa se bojim dokle ce taj problem da se razvija
molim sve koji imaju neki savjet da se jave, hvala
beba buu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.