Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2016., 16:36   #21
Zanima što misle (očito ne misle) oni koji trube ljudima koji se kulturno i po propisima parkiraju u gradu. Ulica Baruna Filipoviće, parkiralište pod kutem, znači samo zakreneš autom koso u stranu, vrlo jednostavno i brzo parkiranje. 70-80 metara ranije dam lijevi žmigavac, par puta kratko taknem kočnicu da me ovaj iza uoči, lagano usporim i onda sa nekih 20-25 na sat skrenem na parking mjesto. Blento prolazi kraj mene i legne na trubu? Valjda se htio pohvaliti: vidi imam trubu...
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 16:38   #22
- ekipa koja piči kroz križanje ravno, trakom koja ima obavezno skretanje npr. lijevo...super primjer Selska kod Knežije...i sad, iskusnjara zna da će kreten napravit sranje..ali recimo neko manje iskusan bi se propisno prestrojio u lijevo nakon križanja a mamlaz ide velikom brzinom ravno...po toj traci za obavezno lijevo....Naravno da će ti blicnut..makni se s puta manijaku...a da dođe do sudara?
- ekipa koja mi se lijepi na guzicu na aveniji gdje ima 4 trake a ja sam kao duh i idem 70 na sat (koliko bi morao ići, 150?, i ovako je prekoračenje)..koja je svrha? Road rage? Iživljavanje? Ispitivanje sreće? Koji put se zapitam...ako snapnem....da sam sam, u Ladi karavan, s kukom iza...lijepo se vežem, stisnem ruke na volan....i kočenjeeeeeee
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 16:46   #23
Ko je bez grijeha neka prvi baci kamen...

Uvijek se trudim ne stati ispred sporedne ulice dok cekam na semaforu a ipak sam par puta to napravio dosad naravno ne namjerno.


Ali također bih dodao na listu ljude koji kod vjesnika ili zagrepčanke se naguze na tramvajsku prugu a mogli su propustiti tramvaj i pjesake koji trce na pjesacki pred tramvaj.


A gore od svega su mi oni pjesacki na cestama gdje se vozi 80+ u 2 trake u svakom smjeru i neki kreten tamo stavi zebru taman da pjesak izleti i pogine a vozac ode u zatvor. Znam da ne spada u ovu temu ali s prometnim stručnjacima kakve imamo na forumu osjecam se duznim ukazati na ovo gdje god mogu.
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 16:47   #24
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Obilazim puževe u desnoj ....
A kad obiđeš puža onda si obavezan vratiti se u desnu traku, to valjda znaš, ili si jedan od onih koji izaberu neku brzinu koja je po njihovom normalna i nitko ne smije brže pa od Zg do Ka drže lijevu stranu, a cesta poluprazna...
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 16:58   #25
Quote:
gnu kaže: Pogledaj post
- ekipa koja piči kroz križanje ravno, trakom koja ima obavezno skretanje npr. lijevo...super primjer Selska kod Knežije...i sad, iskusnjara zna da će kreten napravit sranje..ali recimo neko manje iskusan bi se propisno prestrojio u lijevo nakon križanja a mamlaz ide velikom brzinom ravno...po toj traci za obavezno lijevo....Naravno da će ti blicnut..makni se s puta manijaku...a da dođe do sudara?
- ekipa koja mi se lijepi na guzicu na aveniji gdje ima 4 trake a ja sam kao duh i idem 70 na sat (koliko bi morao ići, 150?, i ovako je prekoračenje)..koja je svrha? Road rage? Iživljavanje? Ispitivanje sreće? Koji put se zapitam...ako snapnem....da sam sam, u Ladi karavan, s kukom iza...lijepo se vežem, stisnem ruke na volan....i kočenjeeeeeee
To sam ja jednom slučajno napravio, početnički dani (mjeseci ) vožnje, Velikogorička, vozio sam jugića sa kukom, iza mene se neki klinac priljepio, ja na desnoj traci, lijeva prazna, vozim nekih 80-90 u 4. i ubrzavam, no frajer i dalje na repu, ja ljutit na tog idiota šaltam u petu i greškom ubacim u treću. Odjednom iza mene škripe gume uz oblak dima, frajer ode na lijevu traku, ne znam kako se nije nabio na kuku, psuje, trubi, mlati rukom...... mislim si nije bilo namjerno, ali zaslužio si...

ps: svi koji su vozili jugića znaju kakav je mjenjač, jednom sam to napravio na autocesti kad sam pri 130 (po cajgeru, recimo realnih 115) isto šaltao u 5. a mjenjač otišao u 3. Motor je zaurlao i nikome ništa ali nije ugodan osjećaj...
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 17:04   #26
Delete
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 17:08   #27
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
A kad obiđeš puža onda si obavezan vratiti se u desnu traku, to valjda znaš, ili si jedan od onih koji izaberu neku brzinu koja je po njihovom normalna i nitko ne smije brže pa od Zg do Ka drže lijevu stranu, a cesta poluprazna...
Jasno - ja 120 pa u lijevu traku, šta ko klinac ima vozit brže od toga .... ako mu se žuri ima avion, helikopter, raketlu ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 17:12   #28
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
A kad obiđeš puža onda si obavezan vratiti se u desnu traku, to valjda znaš, ili si jedan od onih koji izaberu neku brzinu koja je po njihovom normalna i nitko ne smije brže pa od Zg do Ka drže lijevu stranu, a cesta poluprazna...
Ako si brži od sljedećeg nisi obavezan se vraćati u lijevu traku. To što se krelac nije ranije prebacio u desnu traku da pusti da se ostali lakše uključe je njegova greška...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 17:16   #29
Da nastavim niz, razmak je obično ono što se ostavi da ne grebeš po autu ispred. Ako netko ostavi više razmaka, ubacit će se obavezno makar morali preticati punom crtom, jer pomaknuti se 2.5 metara naprijed znači stiči na cilj desetinku sekunde brže.

Ako se netko želi prestrojiti u njihovu traku a oni su iza i fali malo mjesta, obavezno će ubrzati i proči čitavu duljinu drugog automobila, jer bolje da ti odrežu jaja nego da malo pustiš gas i pustiš čovjeka naprijed.

Ako netko pretjeće kolonu kamiona na autocesti i vozi manje od 150, dužnost je bržega da najprije zablica par puta, zatim da smanji razmak na nekoliko centimetara i tako vozi do kraja kolone.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 17:23   #30
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Da nastavim niz, razmak je obično ono što se ostavi da ne grebeš po autu ispred. Ako netko ostavi više razmaka, ubacit će se obavezno makar morali preticati punom crtom, jer pomaknuti se 2.5 metara naprijed znači stiči na cilj desetinku sekunde brže.

Ako se netko želi prestrojiti u njihovu traku a oni su iza i fali malo mjesta, obavezno će ubrzati i proči čitavu duljinu drugog automobila, jer bolje da ti odrežu jaja nego da malo pustiš gas i pustiš čovjeka naprijed.

Ako netko pretjeće kolonu kamiona na autocesti i vozi manje od 150, dužnost je bržega da najprije zablica par puta, zatim da smanji razmak na nekoliko centimetara i tako vozi do kraja kolone.
Ma ni ovo ti baš nije istina - vidim hrpetinu nesposobnjakovića koji nisu u stanju pratit promet pa ostave 5-6 duljina auta ispred sebe (i raste). Baš mi se danas lijepo postaviše Polo i Šaran, kokoš nezna vozit a genije blebeće na telefon .... a ispred kolona odeeeee, a nemoš ni lijevom ni desno proći. VW fahreri što ćeš ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 17:36   #31
Traka za ubrzavanje je krivi prijevod trake za usporavanje i skoro pa zaustavljanje prije naglog ubacivanja u skroz lijevu traku.

Preticati maksimalno sa 5kmh razlike. Tako da imaš vremena polako obići auto i možda razmijeniti par pogleda s vozačem do sebe. Nikad ne znaš možda je dobra pička unutra.

Što ti je kraći auto (Smart obavezno) ostavi što veći razmak na semaforu od auta ispred sebe. Dvije-tri duljine minimalno. Tako da kamion može stati između vas ako slučajno naiđe.

U slučaju da svi voze u koloni u gužvi obavezno naglo ubrzavaj i usporavaj i općenito stvaraj pomutnju kako bi ih potaknuo da se brže raščiste.

Nisi siguran da si na pravom križanju da dođeš do tete Mande? Samo stani na sred dvije trake tako da se možeš ubaciti lijevo ili desno po potrebi i onda ti nitko ne može uzeti mjesto. Pusti budale neka trube.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 17:39   #32
Poseban slučaj su genijalci iz manjih mjesta, cesta prazna, na cesti ja i kilometrima nema nikoga, no lokalni padobranac se mora ubaciti sa sporedne na 20 metara ispred mene jer očito dugačije ne zna...
Ima i onih koji dođu do križanja, kad vide da nema nikoga nisu sposobni procijeniti odakle se može netko pojaviti, pa čekaju, kad se netko pojavi onda znaju pa se na brzinu ubace u zadnji tren.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 17:44   #33
Najgori su oni koji voze 100km/h un naseljenim mjestima gdje je 50. Bez obzira koliko imaju, god., koji auto voze, gdje im se žuri, nebitno. Takve pod hitno u zatvor. Tamo ispred moje kuäe, industrijska zona znaju projuriti preko 80km/h.
Seljačine
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 17:44   #34
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Što ti je kraći auto (Smart obavezno) ostavi što veći razmak na semaforu od auta ispred sebe. Dvije-tri duljine minimalno. Tako da kamion može stati između vas ako slučajno naiđe.
Pa da, najbolje se na semaforu nabiti tako da papir ne može stati između tebe i vozača ispred. Nedobog da ostaviš malo mjesta pa kad se upali zeleno možeš odmah početi kretati jer znaš da imaš lufta ako onaj iza malo sporije reagira. Mislim, tri duljine nikad nisam vidio da netko ostavlja, ali duljina i pol, sasvim komotno ubrzava start ako ne postoji neki posebni razlog zašto nije poželjno da kolona bude malo dulja.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 17:50   #35
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ma ni ovo ti baš nije istina - vidim hrpetinu nesposobnjakovića koji nisu u stanju pratit promet pa ostave 5-6 duljina auta ispred sebe (i raste). Baš mi se danas lijepo postaviše Polo i Šaran, kokoš nezna vozit a genije blebeće na telefon .... a ispred kolona odeeeee, a nemoš ni lijevom ni desno proći. VW fahreri što ćeš ....
Ako raste, onda netko jednostavno sporo vozi, ne? Govorim generalno o vožnji u koloni. Apsolutno nema razloga da ne ostaviš ovisno o brzini 3-4 duljine auta razmaka i komotno bez naglih kočenja pratiš što onaj ispred radi.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 17:50   #36
Duljina i pol na semaforu? Bože zašto?
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 17:55   #37
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Duljina i pol na semaforu? Bože zašto?
Pa sad sam objasnio.

Scenarij 1: svi su natiskani jedan na drugoga.
Upali se zeleno, prvi počinje kretati, drugi može samo čekati dok vidi da se ovaj kreće, onaj treći mora čekati da ovaj drugi krene i tako.
Scenarij 2: ljudi su ostavili nešto razmaka
Upali se zeleno, svi vozači mogu u isti tren početi kretati, ako netko sporije reagira, ima lufta da i on krene bez da se išta dogodi.

Naravno ako će to zakrčiti raskrižje iza ili nešto, onda nikako nije dobra ideja, ali ako nema takvih problema, efikasnije je.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 17:57   #38
Mene nerviraju likovi koji se boje semafora. Cesta ravna, prazna, dozvoljeno 60 -70 km/h i on prilazi semaforu koji svijetli zeleno. 100 metara prije pocinje usporavati i skoro stane do semafora.

Ovi sto trube ko blesavi svima uokolo. Puna kolona ispred njega i on to vidi ali trubi iako se nitko ne moze maknuti. Trubi nekom frendu u autu pored kojeg prolazi, trubi frendu kojeg ugleda na cesti, trubi nekoj curi uz cestu, trubi ekipi na terasi kafica...

Nerviraju me i oni sto misle da su pametni ako se ne prestroje u traku sa kojom zele ici nego idu sa onom do nje i onda se poslije 100 metara guraju u ovu u koju su odmah trebali skrenuti ali sada je guzva.

Ima i puno ljudi koji ne prate situaciju na cesti i onda koče ili skrecu u zadnji cas pa naprave glupost na cesti i cude se kad ih netko naguzi.

I ekipa koja na semaforu stoji prva u redu i drka naprijed-nazad par puta iako je na semaforu crveno(a ne kuze da je ovima drugima zeleno i na pjesackom ispred njih zeleno) a kad se upali zeleno onda prdnu u rosu i ugasi im se auto ili poskakuje prvih par metara dok krene kako treba.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 17:57   #39
Aj sad zamisli kolika bi bila kolona u pola 5 na semaforu na Slavonskoj, recimo Kruge, da svi ostave vozilo i pol razmaka.

Slažem se da razmaka treba, ali vozilo i pol je 6 metara pobogu
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 18:03   #40
Ima i onih genijalaca koji se vuku po cesti i cim ih netko krene prestizat dodaju gas do daske...ako ih se prestigne onda prvom prilikom oni prestizu i opet počnu vozit 20 ispod ograničenja....

Znao sam naletit i na radikalnije primjerke takvih idiota,koji počnu blokirat prolaz vozilu koje ih krece pretjecat....
mustang01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.