Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2008., 13:58   #121
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
tako je! radi reiki! želim te uvući u youtube! jesus.
Baphomet, pomagaj!! Napala me gatara! i to gatara sa crnim petrom.
stvarno ne kuzim, tebi fali nesto u glavi ili? kakav youtube??? mislila sam da necu dopustiti da me uvuces u tvoju provokaciju .. jer samo to i znas, provocirati. Sve te tvoje price o tarotu padaju u vodu, niti si mi poslao link za karte (znaci NE POSTOJE), pretvaras ovu temu u chat ... nemas drugog posla, jelda? I da se takav lik kao ti bavi tarotom (sto cisto sumnjam da radis), jao onima kojima otvoris karte

Sad mi je jasno o cemu su pricali prije neki dan (ono sto je moderator obrisao).
Sretno ti bilo, ali s tobom vise necu raspravljati
Nemas mi ama bas nista pametno za reci, ili nesto sto ja vec ne znam....
__________________
Still in the hole ...
moondreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 22:56   #122
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Značenje karata je uvijek isto, produbljuje se naše shvaćanje univerzalnih simbola na njima i kontakt sa unutrašnjim/skrivenim jastvom.

Karte su instrument i kao takve su nijeme.

S Tarotom dobijemo glavne smjernice koje su za sve iste a ostatak zavisi od čovjeka do čovjeka. Bilo bi jako dosadno da nismo različiti individualci.

Nego, šta to znači "vježbati bacajući karte"?
...

I još čekaš odgovor?


pa valjda onako kao ciganske karte,po onome: saće hara da ti gata.....ću da bacim karte samo zatebe gospoja.....

O ljudi,ljudi!
Ako već raspravljate o Tarotu,služite se njime,imajte barem poštovanja prema sebi samima.A i prema instrumentu(lijepo ti to reče Baphomete)kojim se služite!
Tarot ima pravila!
A bacanje nije sigurno jedno od njih.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 23:31   #123
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
jedno je "bacati" tarot, drugo ga je učiti i napraviti sam.
baca se djubre, Tarot se otvara. Da bi neko napravio svoj tarot morao bi da shvati principe iza Tarota i da ih preslika u vizuelni oblik. Ja lično se ne bih upuštao u to.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 00:48   #124
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
...

I još čekaš odgovor?
Ae, strpljiv sam
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 01:57   #125
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
baca se djubre, Tarot se otvara. Da bi neko napravio svoj tarot morao bi da shvati principe iza Tarota i da ih preslika u vizuelni oblik. Ja lično se ne bih upuštao u to.
a budeš sa onom Voljom odozgo. ili ne.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 02:02   #126
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
a budeš sa onom Voljom odozgo. ili ne.
Ovaj, pitam se zašto ja nikad ne razumem ono što pokušavaš da iskomuniciraš?
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 02:07   #127
ja se (ne) pitam.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 14:09   #128
evo baš mi prijatelj poslao: "Netko samo kupi tečaj za gitaru npr. Netko i proba pa odustane. A mali broj uspije i bez tečaja-stupanj Volje."
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 09:58   #129
Quote:
moondreams kaže: Pogledaj post
Liber T je prekrasan, zar ne? Pogledaj i Danteov tarot od istog lika, sigurna sam da ce ti se i on svidjeti. Meni su opcenito svi spilovi od Scarabea privlacni.
pogledala...
evo, ja imam ovaj:

http://www.aeclectic.net/tarot/cards/bosch/
Kama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 18:03   #130
Ja koristim Fenestra Tarot i jako sam se lijepo sjedinio s njima.
yao is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 15:31   #131
Arrow OSHO ZEN TAROT GRUPA NA FACEBOOK-u

Evo, na Facebook-u je otvorena Osho Zen Tarot grupa, pa koga interesira neka se pridruži:

http://www.facebook.com/group.php?gi...9744737&ref=mf


.
Filip Zeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 22:07   #132
Moj omiljeni, apsolutni kralj Tarota

http://www.aeclectic.net/tarot/cards...crowley-thoth/
__________________
Čini što ti Volja, i to neka ti bude sav Zakon.
Ljubav je Zakon, Ljubav pod Voljom.
Fr. A.U.N. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 22:21   #133
Quote:
Fr. A.U.N. kaže: Pogledaj post
Moj omiljeni, apsolutni kralj Tarota

http://www.aeclectic.net/tarot/cards...crowley-thoth/
Mislim da je Crowly precijenjen...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 22:40   #134
Mislim da se Tarot karte ne biraju po tome da li ih cjeniš ili ne već slijediš svoju intuiciju bez obzira tko je autor karata.

Izabrao sam Crowleyeve karte prije nego što sam znao tko je autor karata. Jednostavno me užasno privukla prva karta u špilu koja se jedina vidjela kod pregleda špilova u originalnom pakiranju.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 23:01   #135
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Mislim da se Tarot karte ne biraju po tome da li ih cjeniš ili ne već slijediš svoju intuiciju bez obzira tko je autor karata.

Izabrao sam Crowleyeve karte prije nego što sam znao tko je autor karata. Jednostavno me užasno privukla prva karta u špilu koja se jedina vidjela kod pregleda špilova u originalnom pakiranju.
Nisam mislila u tom kontekstu, odabiranja tarot karata. Nego sam mislila u kontekstu da je tarot postojao i prije Crowlya, a mnogo je špileva napravljeno kasnije po uzoru na njegove teorije. Zapravo su rijetki oni u kojima se ne vidi njegov uticaj.
A naravno da se špil odabire po nekom intuitivnom nahođenju...i uvijek možeš pogledat katalog špileva gdje se vidi više od jedne karte. Meni se recimo desilo da me privuče kako kažeš jedna karta prikazana na kutiji špila, a ostale me u potpunosti odbiju....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 05:14   #136
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Kažu da je Raider Waitov deck najbolji za početnike. I ja ga koristim.
Ja ga lično i ne volim puno, po meni za početnike jne najbolji Marseljski. Napredinije je BOTA Tarot, pa onda Thoth Tarot. Vejt je, recimo, uz tah tarot nsapisao knjigu koju bolje da nije ni napisao jer je totalno loša. A u samom Tarotu korespondencije nisu inicijacijske. Ali za divinaciju je sasvim dobar. Moj favorit, pored Thoith Tarota, je VIA Tarot koji kombinuje Thoth Tarot i neke od Dee-vih vizija...
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 18:39   #137
našao sam još jedno mišljenje vezano nakoji tarot komplet izabrati
cudnodrvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 11:25   #138
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Dobila sam na poklon od prijatelja Deva Tarot. Mnogo mi se dopada kako su urađene karte, a ako nekoga više zanima može pogledati i pročitati ovde. Zanima me da li neko ima iskustva sa ovim tarotom i da li možda zna gde bih mogla naći značenja karata kojih tradicionalno nema u ostalim tarot deckovima. Hvala.
http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=61481
__________________
irida
irida is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 12:36   #139
Pozdrav!

Može li mi tko reći koja vrsta tarot špila su Mea Vita tarot karte?
I da li su dobre za početnike koji ne znaju ništa o tarotu?

Zahvaljujem !

http://www.superknjizara.hr/?page=kn...d_knjiga=51105
__________________
Hataitla
Hataitla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 14:26   #140
Nikad čuo, udruga se zove "Mea Vita" i izgleda da su kopirali tarot (ili uzeli neki postojeći pa ih prodaju kao svoje)

Našao sam slike na njuškalu, ne izgledaju loše za početnika.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.