Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2005., 18:17   #1
Custom Tarot Spreadovi

Evo ovdje otvaram temu, budući da znam ljude koje to zanima, tak da možete postat i čitat o raznoraznim Tarot spreadovima koje su ljudi smislili i/ili koriste sve na jednom mjestu.

Za početak stavljam jedan svoj, zovem ga onak upečatljivo "Circle of Fate"



1 - unutarnje, subjektivno viđenje stvari, kako mi doživljavamo situaciju
2 - vanjsko, objektivno stanje, znači kako stvari zbilja jesu
3 - prošlost
4 - sadašnjost
5 - budućnost
6 - iluzije prošlosti, kakve smo iluzije sebi dočaravali u prošlim zbivanjima
7 - isto kao i šest, samo za budućnost, iluzije kojih se treba čuvati ili ih biti svjestan ubuduće
8 - "vrlina zatvaranja kruga": ono što će nam pomoći da steknemo uvid u situaciju, da zatvorimo krug i krenemo prema nečem novom; dublji uvid u kretnju cijele situacije
9 - konačni ishod, zatvaranje kruga, kraj starog iza kojeg dolazi početak novog

Enjoy!
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 23:09   #2
1. Postavite pitanje

2. Izmiješajte karte

3. Prepolovite

4. Zadnju kartu stavite na prvo mjesto

5. Sada zadnja karta prikazuje kakav odgovor želite

6. A prva karta ono što će stvarno biti


Dok to radite morate stajati, a poleđina karata je okrenuta prema
gore.

Nemam imena za to ali ako baš moram onda bih to nazvao "Karta na brzaka"
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 08:27   #3
Quote:
Baphomet kaže:
Dok to radite morate stajati,
zašto?



za pitanja na koja se odgovara sa da ili ne (u proširenom izdanju, tako da se dobije i uvid u situaciju): promješati karte, presječi, okrenuti 4 karte (koje predstavljaju prošlost situacije), u sredinu ide jedna za trenutačno stanje (a sve u vezi pitanja, naravno) i na kraju još 4 za budućnost, odnosno kako će se situacija razviti. zadnja karta (deveta) daje konkretan odgovor - da, ili ne. ostale (zadnje četri) se tumače u odnosu na tu zadnju.
__________________
...neke bistrine se nepovratno mute...
zaboravljam imena samo lica ostaju
u prolazu ljude otkrivam kroz šifre
bistra voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 08:47   #4
Quote:
bistra voda kaže:
zašto?
Pošto se radi o jednostavnom i brzom odgovoru onda i položaj tijela mora reflektirati tu nakanu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 08:53   #5
Otkud uopće dolaze ti odgovori? Iz podsvijesti?

U jednom Astro magazin-u je pisao da se Tarot izvlači lijevom rukom. Je li to istina i zašto?

hvala
__________________
''Cijeli svijet je pozornica.''
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 09:01   #6
da... lijevom rukom... i ne zaboravi drvenu kutiju, svilenu vrećicu i prostirku na kojima obavezno moraš izvesti simbole...
__________________
...neke bistrine se nepovratno mute...
zaboravljam imena samo lica ostaju
u prolazu ljude otkrivam kroz šifre
bistra voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 09:04   #7
Pa recimo da dolazi iz "podsvijesti".

Osobno ne mislim da se radi o nekakvom egzaktnom predviđanju budućnosti već o sposobnosti "podsvijesti" da iz niza poznatih (a nama nesvjesnih) situacija pokuša naći najveću vjerojatnost da se nešto desi ili ne desi i to prikaže adekvatnom kartom koju opet subjektivno ocjenjujemo prema našem iskustvu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 09:05   #8
Quote:
bistra voda kaže:
da... lijevom rukom...
zašto?
__________________
''Cijeli svijet je pozornica.''
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 09:06   #9
Možeš ti izvlačiti imalim prstom desne noge.

Sve su to "rituali" kojima se priprema um za ono što slijedi.

Kao kad ideš na test iz matematike, teško da ćeš odmah moći početi rješavati zadatke ako se prije toga par minuta ne koncentriraš i pripremiš um za ono što slijedi.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 09:07   #10
Quote:
Baphomet kaže:
Pa recimo da dolazi iz "podsvijesti".

Osobno ne mislim da se radi o nekakvom egzaktnom predviđanju budućnosti već o sposobnosti "podsvijesti" da iz niza poznatih (a nama nesvjesnih) situacija pokuša naći najveću vjerojatnost da se nešto desi ili ne desi i to prikaže adekvatnom kartom koju opet subjektivno ocjenjujemo prema našem iskustvu.
znači, podsvijest je pametnija od nas! dobro, ima više iskustva, ali...

Hm, ne misli se onda pritom i na 'podsvijest' i iz prošlih života, odnosno zapis iz njih?

što je uopće podsvijet i čemu služi? zašto je prisutna?

uh, kol'ko pitanja
__________________
''Cijeli svijet je pozornica.''
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 09:08   #11
Quote:
globus kaže:
zašto?
Zato jer je navodno lijeva ruka "receptivna" ruka, pa je s njom bolje izvlačiti karte, bacat rune, I-Ching novčiće itd.

Moja osobna preporuka je da se koristi ona ruka kojom bolje "osjećamo" te stvari. Kad izvlačiš kartu, izvlačiš onu za koju osjećaš da je prava. Ako ti je s jednom rukom taj feeling snažniji nego s drugom, onda koristi tu ruku za izvlačenje.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 09:08   #12
Quote:
Baphomet kaže:
Možeš ti izvlačiti imalim prstom desne noge.

Sve su to "rituali" kojima se priprema um za ono što slijedi.

Kao kad ideš na test iz matematike, teško da ćeš odmah moći početi rješavati zadatke ako se prije toga par minuta ne koncentriraš i pripremiš um za ono što slijedi.
Znači - magija?!

Ma mislim da su to tamo objašnjavali kako je lijeva ruka kao ruka nesvjesnog, a desna (raz)uma i sl. ...
__________________
''Cijeli svijet je pozornica.''
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 09:11   #13
Quote:
globus kaže:
znači, podsvijest je pametnija od nas! dobro, ima više iskustva, ali...

Hm, ne misli se onda pritom i na 'podsvijest' i iz prošlih života, odnosno zapis iz njih?

što je uopće podsvijet i čemu služi? zašto je prisutna?

uh, kol'ko pitanja
Ne mislim da je pametnija već da bolje funkcionira na intuitivnoj razini gdje iz raznih, naoko nepovezanih situacija može izvući nešto što ih sve skupa povezuje.

To ti je onaj famozni "Aha!"
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 09:13   #14
Quote:
globus kaže:
Ma mislim da su to tamo objašnjavali kako je lijeva ruka kao ruka nesvjesnog, a desna (raz)uma i sl. ...
Onda je i prst lijeve noge magičan.

Ali kao što rekoh, neke preliminarne pripreme moraju postojati.

A ako netko prije izvlačenja karata misli da mu je lijeva ruka magična onda je već te radnje obavio.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 09:13   #15
Tarot nam "samo" pomaže da priznamo sebi(ili drugima) neke stvari koje su jako očite, da ih izvučemo iz podsvijesti i otpuhnemo prašinu sa njih
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 09:14   #16
Quote:
Baphomet kaže:
Ne mislim da je pametnija već da bolje funkcionira na intuitivnoj razini gdje iz raznih, naoko nepovezanih situacija može izvući nešto što ih sve skupa povezuje.

To ti je onaj famozni "Aha!"
Hm, znači da su podsvijest i intuicija povezani, ili je to zapravo jedno te isto? Znači ustvari Tarot pomaže (no dobro, i to je upitno jeli to pojedincu pomoć ili 'odmoć') ljudima s manjkom intucije, da ipak nešto iz nje izvuku... Zapravo - umjetna intuicija.
__________________
''Cijeli svijet je pozornica.''
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 09:18   #17
Quote:
Baphomet kaže:
Onda je i prst lijeve noge magičan.

Ali kao što rekoh, neke preliminarne pripreme moraju postojati.

A ako netko prije izvlačenja karata misli da mu je lijeva ruka magična onda je već te radnje obavio.
Pa dobro, to sve ovisi o nekoj vrsti umišljaja, tipa nekih 'talismana', jer ako ja stalno mislim da mi neki plišani slonić donosi sreću u kvizovima, moguće je da će je stvarno i donositi, iako zapravo neće, nego smo mi to 'umislili'. Valjda neka vrsta autosugestije... Ili u slučaju Tarota, 'autoosjećanje'...
__________________
''Cijeli svijet je pozornica.''
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 09:22   #18
Quote:
Baphomet kaže:
Postoji opasnost od ovisnosti.
e da, doista treba biti karakter i znati kad treba stati kod takvih stvari...
__________________
''Cijeli svijet je pozornica.''
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 00:26   #19
nije moj, i ves sam ga tu postala jutros i zbrisala,ali evo opet:

najjednostavniji da/ne spread

1.promijesati karte
2. presjeci na pol,dizu se prve tri
3.polozaj 1-2-3
4.gleda se da li su karte uspravne ili reversed
5. uspravna karta oznacava da,reversed ne
6. pozicije 1 i 3 vrijede kao 1, pozicija 2-2;dakle uspravna karta na poziciji 1 znaci jednom da,na poziciji 2 - dva da, na poziciji 3 opet jedan da, isto vrijedi za ne
7.gleda se kaj prevladava i u skladu s tim daje odgovor

- da bi najjednostavniji spread bio i precizniji,moze se uzeti u obzir i znacenje karte koja pokazuje da odn.ne i tako dati objasnjenje zasto da,a zasto ne
 
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 00:36   #20
jos jedan jednostavni,nije moj,nadoh ga na netu,funkcionira

ljubavni spread za uvid u situaciju

1. promijesati karte,presjeci na pol,uzima se gornjih 8 karata
2. pozicije:
....8...
4.....7
3.....6
2.....5
...1...

1- trenutacna situacija
2- sto trenutacno okupira misli osobe br 1 u odnosu na drugu osobu
3- sto je u srcu osobe br 1 u odnosu na drugu osobu
4- kakav vanjski dojam ostavlja osoba br. 1 u odnosu na drugu osobu
5- misli osobe br 2 u odnosu na prvu osobu
6 - osjecaji (srce) osobe broj 2 u odnosu na prvu osobu
7 -vanjski dojam osobe broj 2 u odnosu na prvu osobu
8 - ishod (kako ce se dalje razvijati situacija)

s tim da naglasavam da mi spreadovi u stvari sluze kao pomocno sredstvo s kojim "gradim" pricu;dakle,povezujem njihov polozaj,znacenje i medusoban odnos i iz toga napravim jednu cjelinu iz koje dalje dajem tumacenje i odgvor
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:00.