Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2016., 14:20   #121
ma je, koma smo. a nije koma što vi opravdavate to što maltene ko na karneval u riu obučeni dolaze. a ako se usudiš primijetiti da takvoj odjeći baš i nije mjesto u školi, onda ih "sigurno nećeš objektivno ocijeniti".
ja bih rado čula komentare da je moja kolegica, tada jako mlada i jako zgodna, u takvoj odjeći došla na posao... ili bi vam i to bilo ok, dok god profesionalno obavlja posao?

Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 14:39   #122
Imala sam profesoricu koja je dolazila u punk odjeći, bila ošišana na cm, ofarbana svijetlo ružičasto. Obožavali smo je, bila je stroga u tri lijepe, ali uvijek fer, naučila nas je i više nego što je trebala, a mi smo sjedili u stavu mirno i gutali njena predavanja. Prema nama se odnosila kao prema ljudima, a ne glupavim balavcima i znali smo to cijeniti. Čak smo je znali nekad vikendom sresti s dečkom u izlasku. Što su drugi profesori mislili o njoj ne znam. Pravo nam je predavala žena koja je obožavala kožu. Kožne jakne, kožne hlače, kožni kaputi... Bila je super predavač i izvanredna osoba. Na njenom zadnjem satu svi smo kolektivno plakali, ona skupa s nama.
Imali smo i napirlitanu kozu koja nam je krojackim škarama rezala nokte (viši razredi srednje) ako je zaključila da su predugi - čitaj duzi od 2-3 mm. Ona sama je imala pandze kakvih se ne bi postidio ni orao stekavac.
Jebi ga...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 15:02   #123
Tema mi nije trnutano aktualna pa ne ulazim duboku u nju, ali mi je zanimljivo kako ispada da su oni koji su protiv pravila jako napredni, urbani, objektivni, stučni, zanimljvi predavači i iznad ostalih dok su ovi klasični i ajmo reći uštogljeni, kojima u oko upadne člinjenica da netko taj dan zamijenio štangu za školu, su nužno zatucani, neobjektivni i nemaštoviti.
Nisam za neke stroge restrikcije, ali majkumu reći da je prestrašna malograđanština očekivati neko normalno odjevanje je pretjerano, a bojim se i da je laž reći da ne primjetiš kada se netko posebno neprimjereno obukao, a nemojmo tjerati mak na konac, svi znamo što je to.
Elinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 15:26   #124
Mog nećaka su u višim razredima osnovne škole svi, uključujući i njegovu baku učiteljicu, brutalno zajebavali zbog duge kose. Govorili su mu da je cura, ismijavali ga, govorili mu da ne poštuje školu i nastavnike... Na pitanja na koji se to način nekoga ili nešto ne poštuje dužinom kose nije bilo odgovora osim benavljenja tipa "na šta to liči, zna se kakav se ide u školu, kakva je primjerena dužina kose za dečka" i sl. Klinac je inače bio odlikaš.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 16:13   #125
i to mi je kretenski. mog bratića su zajebavali zbog duge kose u srednjoj - školovao se za ugostiteljsko zanimanje, i na praksi je nosio mrežicu za kosu kao i cure, ali ne, dečki moraju biti kratko ošišani u kuhinji - na kraju se ošišao. po meni glupo i neopravdano.
ali smiješno mi je izjednačavati dugu kosu ili farbanu kosu u srednjoškolaca s nekim kome se cameltoe i bradavice ocrtavaju, a donje rublje viri iz hlača, ili s nekim kome sise ispadaju iz majice na bretele a suknja jedva pokriva dupe.
mislim, ako je vama ok doći takav u školu, a zašto bi se onda uopće nosila odjeća u školu?
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 17:29   #126
poprilično sam zbunjena ovim što čitam. u mom malom gradu koje bi komotno moglo biti i selo oduvijek se na početku školske godine pročita dio o dolasku na nastavu i odjevanju....i točno se zna da majice na "bretelice" nisu odjevni predmet za nastavu, isto kao ni minice koje samo što pokrivaju gaćice, kao ni kratke hlače za dečke. i stvarno ne vidim da netko ne poštuje propisani kodeks oblačenja.a bogme ni ja ne idem na informacije u školi raskomoćena.ispada da su kod nas/vas takve vrućine da bi djeca mogla i u kupaćem kostimu u školu. znači i na posao bi mogli u svakakvoj varjanti.
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 17:31   #127
i, tebi je normalno da djeca ne mogu u skolu u kratkim hlacama i majicama na bretele?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 18:46   #128
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
jbg, nekoc krpe grangera, ziherice punkera, crninu goticara, danas su zamijenile dekoltirane majce cajkusa
zar je to zaista jedini način danas da se odudara od meinstrima? stvarno jedini? nema punka, nema gotha, čak ni emoa??
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
nego i od djevojaka u 7/8 razredu. koje zaista nemaju kaj kupiti, nego na odraslom.
odjeća za djevojčice je od 92 do 128 pa od 134 do 172.
ako su to u pitanju centimetri visine tu odjeću mogu nositi i žene višlje od mene.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 19:16   #129
Quote:
Elinga kaže: Pogledaj post
Tema mi nije trnutano aktualna pa ne ulazim duboku u nju, ali mi je zanimljivo kako ispada da su oni koji su protiv pravila jako napredni, urbani, objektivni, stučni, zanimljvi predavači i iznad ostalih dok su ovi klasični i ajmo reći uštogljeni, kojima u oko upadne člinjenica da netko taj dan zamijenio štangu za školu, su nužno zatucani, neobjektivni i nemaštoviti.
Nisam za neke stroge restrikcije, ali majkumu reći da je prestrašna malograđanština očekivati neko normalno odjevanje je pretjerano, a bojim se i da je laž reći da ne primjetiš kada se netko posebno neprimjereno obukao, a nemojmo tjerati mak na konac, svi znamo što je to.
a nisam sigurna. neki se zgražaju nad onim što je drugima normalno.
mi smo imali samo jednu profesoricu koja nije dopuštala majice na bretele, ostale nije bilo briga. bar nisu ništa govorili.

počela sam se šminkati u 7. razredu, lakirati nokte u 5.
prvi put ofarbala kosu u 8.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 20:23   #130
Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
poprilično sam zbunjena ovim što čitam. u mom malom gradu koje bi komotno moglo biti i selo oduvijek se na početku školske godine pročita dio o dolasku na nastavu i odjevanju....i točno se zna da majice na "bretelice" nisu odjevni predmet za nastavu, isto kao ni minice koje samo što pokrivaju gaćice, kao ni kratke hlače za dečke. i stvarno ne vidim da netko ne poštuje propisani kodeks oblačenja.a bogme ni ja ne idem na informacije u školi raskomoćena.ispada da su kod nas/vas takve vrućine da bi djeca mogla i u kupaćem kostimu u školu. znači i na posao bi mogli u svakakvoj varjanti.
Zapravo, kod nas je učiteljica na početku godine često upozoravala da je u razredu zbog položaja ljeti prilično vruće i neugodno. I stvarno su znali kući dolaziti znojni. Majica na bretelice nije kupaći kostim.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 20:25   #131
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
i to mi je kretenski. mog bratića su zajebavali zbog duge kose u srednjoj - školovao se za ugostiteljsko zanimanje, i na praksi je nosio mrežicu za kosu kao i cure, ali ne, dečki moraju biti kratko ošišani u kuhinji - na kraju se ošišao. po meni glupo i neopravdano.
ali smiješno mi je izjednačavati dugu kosu ili farbanu kosu u srednjoškolaca s nekim kome se cameltoe i bradavice ocrtavaju, a donje rublje viri iz hlača, ili s nekim kome sise ispadaju iz majice na bretele a suknja jedva pokriva dupe.
mislim, ako je vama ok doći takav u školu, a zašto bi se onda uopće nosila odjeća u školu?
Dobro jebemu, gdje sam ja izjednačila dugu i farbanu kosu? Ovdje je očito normalno da se nekome utrpava i što je i što nije rekao.
Samo sam htjela reći kako su kriteriji različiti. Klinci bi valjda trebali biti obučeni kao mali Sjevernokorejci da svakome bude milo.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 20:29   #132
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
zar je to zaista jedini način danas da se odudara od meinstrima? stvarno jedini? nema punka, nema gotha, čak ni emoa??
odjeća za djevojčice je od 92 do 128 pa od 134 do 172.
ako su to u pitanju centimetri visine tu odjeću mogu nositi i žene višlje od mene.
Nevezano, ali moja je 5. razred i većinu odjeće moramo kupovati na odraslom odjelu. Mjere odjeće za klince su toliko spojebane da ona vecinu naprosto ne može nositi, a da ne izgleda kao cirkus. Rukavi predugi, nogavice i gornji dijelovi preuski... A ona je sasvim normalno građena.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 20:36   #133
Pliz, da ne čitam cijelu temu tražeći stav; frendica se dvoumi oko toga da li da maloj od 5ipol dozvoli roze pramenove. Onak, realno malo je rano za takva mazuckanja, a opet još realnije; šta će joj biti od rozih pramenova? Kosa ionako raste...

Pa smo se sjetile da je dogodine školarka.. Pa nismo znale da li farbanje spada u zabranjeno u OŠ ili ne?

Ima li kakav prevladavajući stav oko tog?

edit: našla sam na prethodnoj strani. Da, djeca vole roze pramenove.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 08:19   #134
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
i, tebi je normalno da djeca ne mogu u skolu u kratkim hlacama i majicama na bretele?
da isto kao što mislim da minice da se vidi donje rublje kako god mala djeca su u pitanju nisu odjevni predmet za vrtić /školu ako ispod nisu obučene tajice.i kako majice bez rukava nisu isto što i majice na bretelice. i da dečki mogu u školu u nekim do koljena dugim hlačama ali ne u hlačama dužine sportskog dresa. i kod sebe na poslu ne toleriram odjeću tog tipa.
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 09:51   #135
Meni je u stvari smijesno citati ove gluposti. Jedna misli da je punk stil ok, ali samo u srednjoj i zgrazava se na roditelje koji dopustaju djeci da idu poderana u skolu (a vec je maltene umjetnost kupit nepoderane traperice u ducanu), drugoj su bretele na 7-godisnjem djetetu neprimjerene (zasto? jesu li mozda seksualno eksplicitne na 7-godisnjakinji? u tom slucaju predlazem zaviriti malo radije sebi u glavu, a ne pljuvati po roditeljima), pa onda cudjenje da netko s 40+ temperaturom ide doktoru u trenirki umjesto da se prvo preodjene u nesto "pristojno" itd...

Sve u svemu, sumarno, nekako svim tim zgrozenima promice jedan "detaljcic" - a to je da se ionako ne mogu dogovoriti sto je to "pristojno" i "dolicno" s obzirom da se u apsolutno svim slucajevima radi o individualnim a ne opcim kriterijima. Da ne spominjem "hvaljenje" kako su ovog ili onu izbacili sa sata jer im se ukusi ne podudaraju. E pa news-flash: mene kao roditelja apsolutno zaboli djon sto se vama svidja od odjece mog djeteta a sto ne. Nit je vi kupujete nit je to vas posao. Vas posao je da predajete odredjeno gradivo mom djetetu i provjerite da li ga je naucilo, te pri tome osigurate adekvatne uvjete u ucionici koji primarno i vise-manje jedino podrazumijevaju mir i red da se cuje sto se predaje. To, samo to i nista vise nego to. Za to ste placeni, ko sto je prodavacica u Konzumu placena da mi blokira robu na blagajni neovisno o mom outfitu.

A za propagiranje vama prihvatljivog modnog stila pokrenite fashion blog, napisite knjigu, otvorite kolumnu u novinama - stogod - ali u nacin odijevanja moje djece se nemate sto petljati.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 10:04   #136
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Pliz, da ne čitam cijelu temu tražeći stav; frendica se dvoumi oko toga da li da maloj od 5ipol dozvoli roze pramenove. Onak, realno malo je rano za takva mazuckanja, a opet još realnije; šta će joj biti od rozih pramenova? Kosa ionako raste...

Pa smo se sjetile da je dogodine školarka.. Pa nismo znale da li farbanje spada u zabranjeno u OŠ ili ne?

Ima li kakav prevladavajući stav oko tog?

edit: našla sam na prethodnoj strani. Da, djeca vole roze pramenove.
kajes, ima kreda za kosu, drze jedno do dva pranja
klincima dosadi svasta, bolje da ima perivu nego da se mora sisati
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 10:28   #137
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Pliz, da ne čitam cijelu temu tražeći stav; frendica se dvoumi oko toga da li da maloj od 5ipol dozvoli roze pramenove. Onak, realno malo je rano za takva mazuckanja, a opet još realnije; šta će joj biti od rozih pramenova? Kosa ionako raste...

Pa smo se sjetile da je dogodine školarka.. Pa nismo znale da li farbanje spada u zabranjeno u OŠ ili ne?

Ima li kakav prevladavajući stav oko tog?

edit: našla sam na prethodnoj strani. Da, djeca vole roze pramenove.
kreda za kosu , periva.ima u mulleru.cijena cca 50 kn ali ima oko 7-8 različitih boja u kompletu. u slučaju da ti je curka svijetle kose računaj da bude kosa povukla malo jače boju u sebe pa bude duže vidljiva.
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 10:33   #138
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
E pa news-flash: mene kao roditelja apsolutno zaboli djon sto se vama svidja od odjece mog djeteta a sto ne. Nit je vi kupujete nit je to vas posao. Vas posao je da predajete odredjeno gradivo mom djetetu i provjerite da li ga je naucilo, te pri tome osigurate adekvatne uvjete u ucionici koji primarno i vise-manje jedino podrazumijevaju mir i red da se cuje sto se predaje. To, samo to i nista vise nego to. Za to ste placeni, ko sto je prodavacica u Konzumu placena da mi blokira robu na blagajni neovisno o mom outfitu.
E pa nije istina da im je posao samo da nauce djecu odredjeno gradivo, skola je odgojno-obrazovna ustanova. I upravo zato sto je i odgojna, djecu uci i neka pravila. U svakom drustvu postoje pravila koja bi se trebala postovati. Ajmo djeci pustiti da rade sto god hoce jer eto to su djeca, sto ce njima ogranicenja?! Nemojmo im nista braniti da ne povrijedimo njihove osjecaje. A sto onda kad jednom vise ne budu djeca, hoce li znati sto su ogranicenja?!
Odjeca i nalakirani nokti su tu najmanji problem, al negdje se mora povuci crta
Catrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 11:08   #139
Pa mislim da su "crtu" davno definirali neki drugi, puno pmatniji od nas.
Npr ne cini drugima sto ne zelis da cine tebi. Ako mislite da bi bilo bas super da vas netko izbaci iz bolnice ili vam na salteru banke odbije isplatiti novce jer mu se ne svidja kako ste obuceni/nasminkani, onda je to valjda vasa "crta"
Ili ima ona da je svakome dopusteno da radi sto hoce dok ne steti drugima. Netko mi jos mora detaljnije objasniti kako profesoru steti da mu ucenik nije obucen po njegovim modnim preferencijama? Trpi dusevne boli?
A ima i oa - ne sudi ljude po vanjstini.
Itd...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 11:57   #140
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
odjeća za djevojčice je od 92 do 128 pa od 134 do 172.
ako su to u pitanju centimetri visine tu odjeću mogu nositi i žene višlje od mene.
za obucu sam pisala.
vecina klinaca u 1. srednje nose 38/39.
a nerjetko vec u 6.


i ja kupujem na djecjem HMu
masa sedmasa/ica kupuje (ako ne i mladjih) zna kupovat i na odjelima za odrasle (kolko znam, new yorker nema odjecu za djecu,a masa klinaca tam kupuje)
isto je i sa obucom, samo sto obuca za djecu u velicni 38 ne postoji (bar ja ne vidla)

sto se tice dekoltiranih majca gdje sise (pogotovo ove vece od jedinice) ispadaju van, ja bih isto izbacivala sa sata.

zanimljivo mi je kak je tema pocela odijevanjem nastavnika, a zavrsila na komentiranju djece kak se oblace
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:57.