Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2016., 21:23   #41
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Mislim da bi većina Hrvata uzela Passat jer je sigurniji i imaju dijete koje je dužine 100 cm pa ne stane u Clio.
Ma ne bi u takvoj situaciji, bez obzira koliko smo retardiran narod u prosjeku.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 21:26   #42
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
NEDC je trenutni način mjerenja ciklusa potrošnje.
Novi protokol bi trebao nastupit od 2018.
da, WLTP je novi

1.9.2018. kreće

neki su vec poceli objavljivati potrosnu po novom ciklusu

CO2 ce biti dosta veci
bmw007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 21:30   #43
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Mislim OK, ni ja ne mogu smislit HDZ, ali kako mozes branit onu protuhu od Milanovića (pa to je jedna od najnesposobnijih osoba u povijesti HR političke scene). Kad vidiš njegove ministre Maras, Vrdoljak, Ostojić itd...

Da se razumijemo, lijeve sam političko/ideološke orijentacije iako dolazim iz desničarske obitelji/okruzenja (ni sam ne znam koliko puta su me članovi vlastite obitelji proklinjali kao komunjaru), ovo samo da vidiš moju opću poziciju i zapravo zaprepaštenost s tvojim branjenjem Milanovićeg SDP-a.
Ma isti kurac HDZ=SDP, nema tu razlike - samo da vas pitam - TKO? Most? dajte najte ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 21:35   #44
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Pa stalno spominješ crvene kao opoziciju HDZ (kojeg u svakom komentaru pljuješ, s čime se i slazem) a što su crveni zadnjih skoro deset godina nego Milanovićev SDP.
¨

Pa zato sto je to jedina retorika koju vladajuca pozicija ima... Ne vidim kako ismijavanje iste brani ikoga?
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 21:36   #45
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ma isti kurac HDZ=SDP, nema tu razlike - samo da vas pitam - TKO? Most? dajte najte ....
Pa zapravo bilo tko drugi... Eto imamo i redikula Pernara u saboru, i bas me veseli...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 21:38   #46
Ne vidim neki problem u tome da se destimulira uvoz stare krame. Auti godinu, dvije stari, ce biti tu negdje kao i dosad...
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 21:42   #47
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ma isti kurac HDZ=SDP, nema tu razlike - samo da vas pitam - TKO? Most? dajte najte ....
Most nula bodova, oni svojim dobrim namjerama mogu nanijeti ogromnu štetu (znaš onu, put u pakao je popločan dobrim namjerama).

Nama nema spasa dok ne stasa par generacija koje će učenjem na vlastitim greškama (metodama pokušaj/pogreška) doći na jednu razinu (političko/društveno/ekonomski) s kojom će se postići standard kakav imaju neke zemlje zapadnije od nas.

Kod nas se događaju stvari koju su jedna Engleska, Francuska ili SAD prošli prije par stotina godina.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 21:43   #48
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
¨

Pa zato sto je to jedina retorika koju vladajuca pozicija ima... Ne vidim kako ismijavanje iste brani ikoga?
Oprosti, krivo sam shvatio tvoje upise.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 21:46   #49
Quote:
4season kaže: Pogledaj post
Ne vidim neki problem u tome da se destimulira uvoz stare krame. Auti godinu, dvije stari, ce biti tu negdje kao i dosad...
Zapravo jako zanimljiv upis, jer se na ovom forumu već jako dugo priča kako prosječan hrvat umjesto da uzme novi ili par godina star normalan auto kupi desetak godina star "premium" (mečka, bmw, audi i VW).
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 21:56   #50
Quote:
bmw007 kaže: Pogledaj post
jel zna netko kad kreće NEDC? trebao bi iduce godine ako se ne varam?

...novi nacin mjerenja potrosnje goriva i CO2 kod novih auta

to je jedan element kojeg se nitko nije sjetio
Za Euro norme? Za Euro norme kreće novi način od rujna sljedeće godine ali samo za nova modele ili nove motore u postojećim modelima. Od rujna 2019. kreće za sve.
Sa potrošnjom još traju pregovori, tj. za CO2. Službeno će se potrošnja isticati po novom ciklusu ali potrošnja pojedinog proizvođača će i dalje biti po zastarjelom i blagom NEDC.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 22:31   #51
(2) Posebni porez se za rabljena motorna vozila plaća u iznosu ostatka posebnog poreza
utvrđenog prema postotku pada vrijednosti istog motornog vozila na tržištu u Republici
Hrvatskoj od čije je prve registracije proteklo isto vremensko razdoblje.“
pedro77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 22:40   #52
To pise u predgovoru zakonu , jos pise i

Time je u cijelosti zajamčeno poštivanje temeljnih načela prava Europske unije
uzimanjem u obzir pri oporezivanju rabljenih motornih vozila njihove stvarne amortizacije(deprecijacije)...


Ali ja, a vidim ni drugi u zakonu nisu našli na koji način bi sa uračunala amortizacija(deprecijacija) jer to za razliku od aktualnog zakona nigdje ne piše
signum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 22:52   #53
Quote:
signum kaže: Pogledaj post
To pise u predgovoru zakonu , jos pise i

Time je u cijelosti zajamčeno poštivanje temeljnih načela prava Europske unije
uzimanjem u obzir pri oporezivanju rabljenih motornih vozila njihove stvarne amortizacije(deprecijacije)...


Ali ja, a vidim ni drugi u zakonu nisu našli na koji način bi sa uračunala amortizacija(deprecijacija) jer to za razliku od aktualnog zakona nigdje ne piše
U starom pravilniku ima ona tablica za deprecijaciju... mozda se po njoj moze i pp "amortizirati" ?
pedro77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 22:53   #54
Nadjmo de da je tako
signum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 01:40   #55
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
edit
skuzio sam u cemu je stvar, mudraci su ovu mutavu formulu napravili tako jer je to jedini nacin da dovoljno netransparetno naprave da se apsolutno ni jedan stariji auto ne isplati uvesti.Jedini kriterij je co2 sto je katastrofa , auto moze trzisno vrijediti 2500€ (golf IV tdi 2001g 100ps 143co2- ne zagovaram unos istog samo primjer) a trosarina na njega , vjerovali ili ne , 30 000kn !!!! plus 3*1250kn = cca 33 000 kn
Ja unesem skoro pa nov automobil koji zagađuje 109g/km, a susjed isluženu raminu koja zagađuje 256g/km. Po trenutno važećem zakonu koji navodno potiče unos automobila koji manje zagađuju ja državi platim 30 tisuća kuna, a susjed tisuću. Nije baš neki poticaj.

ps. prvi tren sam mislio da će se na cijeli co2 plaćati ovaj dodatak čime bi skoro svi automobili poskupjeli, ali ovako čak i nije loše jer velik broj novijih automobila zagađuje ispod 120 (po trenutnom mjerenju). Ja bih recimo manje platio da je vrijedio ovaj zakon. Još ako ukidanje termina "tržišna vrijednost automobila" znači da će se moći navesti manja vrijednost, ušteda je još viša.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 03:30   #56
Hahahaha, čekaj. Do sad smo imali kretenski porez na uvoz... Ispričavam se, ne porez, nego trošarinu.. Jednu od većih u europi(namjerno malim slovom).. a sada ekipa još podebljava? Pa drago mi je da sam trenutno vani na studiju, a nadam se da ću uspjet pobjeći za stalno.
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 07:27   #57
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Ja unesem skoro pa nov automobil koji zagađuje 109g/km, a susjed isluženu raminu koja zagađuje 256g/km. Po trenutno važećem zakonu koji navodno potiče unos automobila koji manje zagađuju ja državi platim 30 tisuća kuna, a susjed tisuću. Nije baš neki poticaj.

ps. prvi tren sam mislio da će se na cijeli co2 plaćati ovaj dodatak čime bi skoro svi automobili poskupjeli, ali ovako čak i nije loše jer velik broj novijih automobila zagađuje ispod 120 (po trenutnom mjerenju). Ja bih recimo manje platio da je vrijedio ovaj zakon. Još ako ukidanje termina "tržišna vrijednost automobila" znači da će se moći navesti manja vrijednost, ušteda je još viša.
Guud
Koju to raginu je morao uvesti susjed da bi trosarinu platio 1000kn ?
vrijednost bi mu , sa tim co2 , trebala iti 420€ da bi platio tu trosarinu.

Ljudi malo precjenjuju to sto se uvaza, uvazaju se auti koji se mogu platiti.
Da uveze golfa peticu dizela , platio bi ohohho trosarinu, u rangu 17% na katalosku vrijednost.

to all
ja ne vidim tu tablicu deprecijacje, to je last frontier u nadi da ovo nije sve od tog zakona.

Zadnje uređivanje MMachéte : 11.11.2016. at 07:42.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 10:01   #58
Quote:
signum kaže: Pogledaj post
Novinari su do sada samo pisali o novim vozilima, rabljene nitko nije spominjao.

Evo koliko bi iznosile trošarina za rabljenog diesela iz kategorije 0-100.000 kn , ja sam za izračun uzeo 50.000 kn , ali vrijednost nije ni bitna , jer može trošarinu mijenjati u iznosu do +-1000 kn , a bitan je CO2

CO2 Trošarina kn
101 4310,00
111 6060,00
121 8785,00
131 20285,00
141 31885,00
151 44385,00
161 56885,00
171 69485,00
181 82985,00
191 96485,00
201 110085,00

Manje više sve sa CO2 većim od 120 možemo zaboraviti , a za vozila u rasponu 100-120 CO2 su trošarine podigli više od duplo
@signum
Možeš li staviti takvu tablicu za bezince?
B-118 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 10:17   #59
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...arina/5246067/

zanimljivo je da golf ne poskupljuje ni malo a passat tek 1000kn na 235 000kn što je zanemarivo....dakle nove trošarine su trošarine by zubak....
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 10:34   #60
Quote:
B-118 kaže: Pogledaj post
@signum
Možeš li staviti takvu tablicu za bezince?
Nije problem izracunati sa tablicama(imas u 1.postu) iz prijedloga zakona.

Iako citajuci predgovor zakona,ipak ispada da bi ove lude trosarine trebalo deprecirati za pad vrijednosti vozila, to jos nisam iz samog zakona uspio isčitati.

Ovo je tek prijedlog koji bi trebalo ispeglati pa pričekajmo za finalnu verziju
signum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:22.