Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2017., 17:27   #101
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Ne znam je li ovdje itko natuknuo autoru posta da postoji depresija kao klinička bolest, znači sjebana kemija u samom mozgu koja čovjeku ne dopušta da bude sretan bez obzira na životne okolnosti.
S druge strane, postoje stanja slična depresiji, ali bi ih se više moglo nazvati trenucima apatije, tuge, malodušnosti, no mislim da je klinička depresija nešto sasvim drugo.
Svatko ima drugačiji sklop u glavi i drugačije doživljava svijet. Nečija psihička stanja se također kroz život mijenjaju bilo na bolje ili gore.
potpis.


čisto sumnjam da je mislio na kliničku depresiju, već ovo drugo što navodiš
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 17:35   #102
joj ćovjeće mene posao umara. bar ovaj. samo ga radim radi love. htio bih gradit avione za kupce da imaju moje avione ali skupo je to. ali bar imam neki cilj. ovo me umara skupljanje love. jebemu mater kad bi bar dobio na lotu kojeg ne igram. to su tak super stvari. avioni. ima neko prijedlog kak da dođem do oooogromne kolićine novaca a da ne opljačkam banku
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 17:54   #103
Skup je i traktor, a kamoli avion.

Ja bi se volio pocastiti na neciji racun, recimo na racun gazde iveka, al rekao mi je : ,, ne mogu te castit, blokiran mi je"
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 17:56   #104
*(vratite se na temu)
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 18:04   #105
bien Azzura
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 19:06   #106
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
Evo ovak da isprićam. Bio sam sad dom sam sa sobom dva dana. Sve sam si kupio tak da sam si mogo sam kuhat ručak i tak to sve. I tak dva dana sam bio doma jedino kaj sam vidio susedu kad sam išo bacit smeće, na 30 sec, i išo sam do kioska, 30 metri, po filtere. I tak bio sam doma, uživo bilo je dobro i tak nestalo kruha i ode ja danas u šoping i evo na kaj naletim. Sretnem ljude, pa dućan i skužim kolko su ljudi u depri. Ovaj nema za jest, ovaj fakat nema za jest, prodavaćice, depra do boli. ljudi vani, depra, koje susrećem, depra. Evo ja se odmorio, ta dva dana, i tak sam to doživio. Moje pitanje je zašto? fakat nema konkretnog razloga. Mislim kad će bit zadovoljni, a da nisu u depri. Kaj da velim suseda ima 50-60 godina oćisti snjeg vani, nije u depri. Većinom ljudi su u depri i sad znam kaj će te reć. ljudi su u depri zbog bolesti,nemaju love, nezadovoljni radnim mjestom i itd.. ali fakat kaj su oni doista poduzeli da se to promjeni, da se njihovo stanje promjeni. Ko da svi misle ovo će past samo od sebe ili ti doć samo od sebe a neće jer da ti tražiš moju pomoć ti bi reko, gle stari daj pomogni da si pomognem, kužite a ne ko da bu sve palo sa neba i žao mi je tih ljudi. Ko da misle da će bit preodređeni da im bude bolje, sutra, a neće ako ništa ne poduzmu da se izvuku iz te situacije. Evo kak sam bio doma reko idem si kupit neki dobar hoodie i kupim ga jučer, 300 kn. sad mi žao jer ovaj pored mene nema, ko da bolje da sam njemu dao, ali neće mu to pomoć, već motivacija da si on sam olakša i obezbjedi život. A žene, žene su dobre, katkad i predobre. Jednostavno ljudi ko da sanjaju sutra će bit bolje jer ko da mora a neće ako nešto ne promjeniš ili poduzmeš. Evo toliko od mene i dva dana samoće i uživanja. Možete podijelit slične ili razlićite situacije i zašto je toliko ljudi u depri? Jer to nemaju vjeru u sebe da mogu nešto promjenit u vezi svog života?
Quote:
ljudi su u depri zbog bolesti,nemaju love, nezadovoljni radnim mjestom i itd.
Quote:
Ovaj nema za jest, ovaj fakat nema za jest
Quote:
fakat nema konkretnog razloga.
Evo sam si reko zasto i sam si se demantirao i u kontradikciji si [Ovo kontradikcija mi jedva nampalo. Nisam se mogo sjetit sta.]

Gdje da ne budem u depri.
Nista mi ne vjeruju, govore mi svi svasta, i ja njima uzvratim, nemam nikakvih prihoda, bolestan, ludim, sikiraju me svi i ja njih, sikiram sam sebe i jedva podnosim, nemam para skoro nikako, nemam uslova itd.

Rokno bi se al nemam sa cim, ni hrabrosti. Da imam kasiku mozda bi se i rokno do sad. Jer se tesko roknut sa svim ostalim stvarima.

Treba da neko traume prezivi, da me spasava, da me nadze itd.
I jesam i nisam suicidan, al sve zbog siromastva, bolesti itd.

Kak da stanje promjenim kad su svi oko mene u istoj situaciji, jos mi ne vjeruju nista sta kazem, u vezi raznih stvari. Ne u smislu da sam lopov ili nesto tako jer nisam [Barem se nadam da nisam, i mislim da nisam].
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 18:05   #107
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Evo sam si reko zasto i sam si se demantirao i u kontradikciji si [Ovo kontradikcija mi jedva nampalo. Nisam se mogo sjetit sta.]

Gdje da ne budem u depri.
Nista mi ne vjeruju, govore mi svi svasta, i ja njima uzvratim, nemam nikakvih prihoda, bolestan, ludim, sikiraju me svi i ja njih, sikiram sam sebe i jedva podnosim, nemam para skoro nikako, nemam uslova itd.

Rokno bi se al nemam sa cim, ni hrabrosti. Da imam kasiku mozda bi se i rokno do sad. Jer se tesko roknut sa svim ostalim stvarima.

Treba da neko traume prezivi, da me spasava, da me nadze itd.
I jesam i nisam suicidan, al sve zbog siromastva, bolesti itd.

Kak da stanje promjenim kad su svi oko mene u istoj situaciji, jos mi ne vjeruju nista sta kazem, u vezi raznih stvari. Ne u smislu da sam lopov ili nesto tako jer nisam [Barem se nadam da nisam, i mislim da nisam].
Kaj imaš šizu Visionary S. A gle najlakše ti je reć nemre se niš napravit i poravit. Nemoj ti gledat kaj ti drugi govore. Boli te kurac za to kužiš. Tak nebuš niš napravil ak buš sam negodoval jer ubiti tak stalno prebacivaš krivnju na drugog. Znam to sam i ja radio.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 20:13   #108
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
Kaj imaš šizu Visionary S. A gle najlakše ti je reć nemre se niš napravit i poravit. Nemoj ti gledat kaj ti drugi govore. Boli te kurac za to kužiš. Tak nebuš niš napravil ak buš sam negodoval jer ubiti tak stalno prebacivaš krivnju na drugog. Znam to sam i ja radio.
Ma ne krivim druge uopste. Krivim sebe. Ja sam kriv za sve to. Ali bas i kad hocu nesto, ono obradujem se i htjednem nesto da uradim, promjenim itd. ono ne pije ti to vode, ludo, itd.

I nikako podrske, ali ni ne ocekujem to, ali ne da mi se odmaze, da mi krila u letu rezu, sjeku. Taman poletim, opet me obore.

A nisam takav da sve u p_cku m_terinu, dovraga posaljem. Da samo odem itd. uradim sta hocu.

Mislim da bi pukla porodica cak kad bi to uradio. Cak i smrtni slucaj da bi bio.

Skoro je bio kad sam puko radi svega i ovoga, i jos zabrijan religiozno tada.

Skoro sam ja umro, glava mi u torbi bila.

Udar automobila prezivio, pred auto izletio u ludilu.

Nisam se htjeo ubit ali tako ispalo, sve zbog ovog svega.

Ne mozes pomoc, nemoj ni odmoc.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 20:24   #109
I radi ovoga mi nije ni do ceg. Nista necu. Necu da radim, nista da ostvarim itd.
Znam da ce me biti oko kante, i zato se nadam da umrem prije clanova porodice.

I bjezim u fantaziju odavno, i prije sam ali i sada. Samo na internetu visim skoro.

Jbg, takva mi nafaka.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 20:38   #110
Meni se čini zato što smo stvorili sliku da jedino ako smo sretni u svim poljima života da smo onda i ostvarene osobe.Kao jurimo svi za nekom mitskom megalomanskom srećom.
Absolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 20:43   #111
Da ne ispadne da necu nikako da radim. Da mi neko ponudi poso prihvatio bi ga ali nece niko, i ko ce mi skraceno radno vrijeme dat da radim zbog bolesti itd. Jos ima toga jos. Tako da nema od posla nista.

Ni zdravi, obrazovani itd. ne mogu lako naci poso, cak uopste a da ja ga nadzem bolestan, neobrazovan, bez iskustva itd.

Ali nista necu sta sam htjeo od svojega prije. Da svoje ideje realiziram.
Odustao sam od toga sam ja, jer nisam htjeo da patnju, zlo, nesrecu nanesem ljudima jer dosta tih ideja su o oruzjima veoma opasnima.

Pa osjecam krivicu zbog toga sto sam od realizacije ideja odustao.

Ali jos mi na svu tu moju krivicu, svasta mi govore.

Da ne ispadne da im zamjerim, ne zamjerim im nista, nisam takav, a imam i pamcenje ko zlatna ribica, pa i da hocu zamjeriti ne mogu.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 20:45   #112
Quote:
Absolution kaže: Pogledaj post
Meni se čini zato što smo stvorili sliku da jedino ako smo sretni u svim poljima života da smo onda i ostvarene osobe.Kao jurimo svi za nekom mitskom megalomanskom srećom.
Ma vjeruj lova me ne zanima. Ne zanima me uopste ovaj materijalni svijet.
Htjeo pomoc ljudima, covjecanstvu itd. ali odustao zbog ideja koje sam imao o oruzjima i jos zbog nekih stvari.

Nisam zlo htjeo nanjeti ljudima, covjecanstvu.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 21:13   #113
Novac su izmisli oni koji odbijaju sanjat, oni kojima iskrena dobrota nije na prvom mjestu
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 21:45   #114
Pa nisam ja nigdje napisala isključivo i samo lova... Nego svi smo u stalnoj potrazi za srećom i smislom života pa u toj nekad i pretjerujemo.
Absolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 22:31   #115
Naravno da ponekad pretjeramo, ma zapravo rijetko kad je neka sredina, rijetko kad je neka realna percepcije, il je previse boli i tuge il je nabrijanost na pozitivu u prenaivnom optimizmu
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 09:10   #116
Ma ne trazim ja puno samo osnovno. Da imam sta pojest, popit, da imam gdje prespavat, da imam sta obuc, osnovne potrebe i alate za rad.

Ovo trenutno sve imam osim alata za rad. Sve je teze i gore, a istina je da sada imam nesto i alata za rad ali to je nista sta mi osnovno od toga treba.

Ali sretan sam i na ovome sto imam, jer znam da mnogi nemaju ni ovo.

Evo neki dan bilo na Tv-u kako ljudi u Africi gladuju i lisce jedu, ako se sjecam dobro.

Svjestan sam da mnogi nemaju ni ovo sto ja imam.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 02:19   #117
Zato jer im je dosta cjelozivotnih nepravdi
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 13:00   #118
Zašto je toko ljudi u Depresiji? Ali stvarno zašto?

Oduvijek su bili...ništa se nije promjenilo kroz povijest, ostali smo isti....možda eventualno zahtjevi posla sadašnjice. Velika količina informacija, nezdrava hrana, i sjedilački način života. U vrijeme najžešće depresije nisam gledao TV, surfao niti čitao izbjegavao društvo. Svaka informacija u glavi mi je bila suvišna samo mir mir mir i odmor. To je i moj lijek...dobro se odmoriti i naravno rad rad rad.... postati radoholičar.
Sent from my iPhone using Tapatalk
qwertz90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 14:50   #119
Ne znam zašto su drugi depresivni, ne mogu pogledati u tuđu dušu. Čak štoviše čini mi se da drugi nisu toliko depresivni, barem ne većina. Jedan dio da, možda 5-10%. Ja sam depresivan već dugo, ne stalno naravno. Razlozi: usamljenost, neuspjesi, puno propuštenih prilika, dijagnoza teške psihičke bolesti....ma razloga mali milijun.
U začaranom sam krugu neuspjeha i depresije koji se međusobno hrane.
Moram nešto napraviti po tom pitanju,moram se mijenjati samo ne znam otkud da krenem.
Još uvijek sam relativno mlad, i šteta je da u ovakvom stanju mi prolazi život...
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 18:26   #120
Pracovjeci da su znali za depru bi na vrijeme se pripremili
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.