Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Pogledaj rezultate ankete: Biste li koristile abortus kao kontracepciju?
Nikad, nikako 85 51.83%
Samo u iznimnim slučajevima 34 20.73%
Nakon X broja djece 3 1.83%
Ovisi o mnogim faktorima 42 25.61%
Glasovatelji: 164. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2012., 10:16   #201
Quote:
wessy kaže: Pogledaj post
E pa draga vidiš, ja sam isto ostala trudna sa 19 i rodila sa 20. I nikad nisam OPAKO RAZMIŠLJALA O POBAČAJU!!!

Eto kad sam sa 8 tjedana bila na ultrazvuku i vidjela to maleno biće i to maleno srce kako kuca rasplakala sam se, ali od neopisive sreće, a ne od jada....

A šta sad? Jel se podrazumjeva da ja tom djetetu nisam dobra majka jer sam ga rodila sa 20 a ne sa 30 ili 35???

Da sam ga odlučila ubiti sad mi nebi sjedio u krilu i grlio me svojim malenim ručicama, a meni to vrijedi više od bilo kakvih mladenačkih izlazaka, opijanja, uživanja itd.
1. nisi, i? kažem, svaka čast takvima. ja jesam. skoro do kraja trudnoće sam imala dana kada sam žalila što nisam pobacila i pitala se što je meni ovo trebalo. ne mislim da sam loša majka svom djetetu zbog toga niti sam mu išta nažao napravila niti da ga volim išta manje nego što ti voliš svoje.

2. nije isto dijete od 8.tj i dijete 2dana nakon što ti kasni menga. a pogotovo nije isto sa spiralom(koju ni ja ne bih koristila jer mi je glupo da neka naprava u tijelu ubija zametke kada mogu spriječiti da do njih uopće dođe) ili pilulom za dan poslije, s kojima neke ovdje izjednačavaju abortus.

3. gdje si pročitala da ja tebe nazivam lošom majkom? i ja sam rodila s 20(zapravo 19 i 10mj), nazivam i sebe negdje lošom majkom?

ajte naučite čitat prije nego što napadate
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction

Zadnje uređivanje BlackLotus : 11.01.2012. at 10:32.
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 13:10   #202
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Svoje sam rekla.Stojim pri tome i dalje tvrdeci da abortus nije metoda kontacepcije.Nazalost,ima svakakvih zena,koji abortus dozivljavaju nonsalantno,a najvise je onih koji tek kasnije shvate da nisu trebale pobaciti.
Doktori nisu Bogovi i oni ne jamce nikome nista.Svacije je tijelo drugacije.
Zato se potpisuje papir,kao i kod drugih zahvata.
Ovaj zahvat je sve,samo ne prirodan.
I ne,ne pljujem po zenama koje izgube djete ili iz nekih teskih med.razloga moraju na kiretazu,vjerujem da i njih boli dusa kada ovako nesto procitaju,
ali 100 ljudi-100 cudi..zato svako ima pravo na svoje misljenje.
Moje je ne abortusu.
...ok, radije se razbacuješ dobropoznatim floskulama umjesto konkretnih odgovora na konkretna pitanja...to i nije čudno s obzirom da svatko od nas nesvjesno uvijek mjeri svojim vlastitim metrom
...ali argumenti prolajfera protiv abortusa su gotovo uvijek u kontradikciji s pljuvačinom po "nekim tamo ženama koje nonšalantno odlaze na iste"
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 19:00   #203
Mislim presmiješne su mi žene koje drame i o kontracepciji...ajde da raspravljamo koja je najmanje štetna i tako, ali moralizirati oko toga je već previše. Ako imaš neki razlog koji te priječi za neke oblike kontrole rađanja OK, radi kako ti tvoja savjest nalaže, ali nekome je već previše.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/

Zadnje uređivanje KatarinaRi : 11.01.2012. at 19:06.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 21:05   #204
Bar jedna prednost nase neplodnosti - ne moramo misliti na kontracepciju
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 23:26   #205
Apsolutno mi je neprihvatljiv ab kao metoda kontracepcije na način kako se navodi u uvodnom postu iako mi je poznata statistika na koju se poziva i činjenice je da ab najčešće ne rade nedorasle klinke već zrele žene koje ne žele još jedno djete a nije im se dalo paziti...
Osobno bi abortirala u iznimnim slučajevima i vrlo ekstremnim:
- da trudnoća ugrožava moj život
- da se radi o teškoj anomaliji ploda
- da je trudnoća posljedica silovanja
U ostalim slučajevima vjerujem da to ne bi bila opcija, iako ne planiram više djece.
Međutim, apsolutno sam za zakonsku mogućnost ab - da me se ne bi krivo shavatilo i protiv svakog oblika zabrane. Svatko ima svoj izbor i s njim živi nakon što ga odabere. Nisam ovdje da propitujem ičje razloge.
tara08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 23:34   #206
Quote:
mama rena kaže: Pogledaj post
Bog nema veze s tim no ako te žulja vjernica jesam, ali tako zarta ne,u suprotnom bi mi i kondom predstavljao problem. Za vas nevjernice- crkva se protivi i kondomima jer spriječavaju da se oplodnja dogodi i drugim već navedenim kontraceptivnim sredstvima i metodamakoje sam ja navela da koristim-tak da teorija o ispranom mozgu pada u vodu(jadne one kojima je ovo bila slamka spasa).
A odgovor na tvoje pitanje kaže ovako, Da imam 4-vero djece kao što vidiš. Nije planiran mali iza blizanaca mada smatram da bi pametne žene(naravno one koje su mene ovdje napale i prozvale)pobacile.Da se razumjemo imala sam i takvih prijedloga,ali ja sam se eto odlučila ne osporit mu pravo na život i sad sam ponosna majka 4 prekrasna dječaka,trenutno ne planiram 5-o dijete ali ako se dogodi, ne neću ga ubit,rodit ću ga(Iako sumnjam da će se dogoditi jer sam se savršeno dobro štitila 6 god. i to gle čuda bez pilule, spirale i abortusa).
Mama renica, daj malko pretjeruješ Lijepo mi je čuti da imaš četiri zdrava dječaka. Svaka čast. Ali daj drugima priliku da sami odlučuju o sebi, svom stavu, zdravlju..
Gle mila, ja moram piti kontracepciju. Moram. Iz zdravstvenih razloga. I znaš što? Da ju ne pijem - ja bih svaki mjesec bila na kiretaži - ne zbog trudnoće nego zbog ne mogućnosti zaustavljanja krvarenja.
Dopusti drugima da imaju svoja mišljenja kakva god bila.
Možete me tu ubiti ali ja dajem pravo svakoj ženi da ako želi napravi abortus.
Sada je to stvar nje kako će se nositi s tim i zašto je to napravila..
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 03:03   #207
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Mama renica, daj malko pretjeruješ Lijepo mi je čuti da imaš četiri zdrava dječaka. Svaka čast. Ali daj drugima priliku da sami odlučuju o sebi, svom stavu, zdravlju..
Gle mila, ja moram piti kontracepciju. Moram. Iz zdravstvenih razloga. I znaš što? Da ju ne pijem - ja bih svaki mjesec bila na kiretaži - ne zbog trudnoće nego zbog ne mogućnosti zaustavljanja krvarenja.
Dopusti drugima da imaju svoja mišljenja kakva god bila.
Možete me tu ubiti ali ja dajem pravo svakoj ženi da ako želi napravi abortus.
Sada je to stvar nje kako će se nositi s tim i zašto je to napravila..
Ma gle ja sam se samo izjasnila na uvodni post koji kaže ab.kao oblik kontracepsije i sve ostalo nadovezala sam baš na taj post.Napisala sam i da ab. odobravam u slučaju da ugrožava život trudnice. Nisam protiv žena koje piju kontracepciju iz razloga kao što je tvoj, niti osuđujem takve žene.S ovom tvojom predzadnjom rečenicom se neslažem ali te niti ne osuđujem niti mislim da si loša osoba zbog toga.Niti u jednom postu nisam nikoga uvrijedila bar ne ako nisam prozvana neukom glupačom.To što sam ja vjernica ne daje pravo nikome da mi ljepi epitete i naziva me zatucanom,na te sam stvari poludila i možda reagirala malo naglo(nije mi žao i opet bi).Što se tiče ab.protiv sam istojim iza toga i da zabranila bih ga jer se mahom radi iz sebičnih razloga kao što su: nisi mi na rasporedu ovu godinu,nespavanje,bolovi u leđima,dojenje u autu i druge.Da se razumjemo sve su ovo (osim prvoga)teške situacije koje iziskuju puno napora ali nisu razlozi za abortus.To je moje mišljenje
mama rena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 08:26   #208
Quote:
mama rena kaže: Pogledaj post
... jer se mahom radi iz sebičnih razloga kao što su: ...nespavanje,bolovi u leđima,dojenje u autu i druge.Da se razumjemo sve su ovo (osim prvoga)teške situacije koje iziskuju puno napora ali nisu razlozi za abortus.To je moje mišljenje
Ukoliko bih jedva pregurala trudnoću radi recimo bolova u leđima, i ako bih morala ležati kasnije i bila nesposobna da se brinem za dijete, onda bih bila krajnje sebična jer stvaram teret svojoj okolini koja mora da se brine za mene i za dijete.
Sebična bih bila i ako bih odlučila da zadržim dijete, mada mi je suprug ponovio milion puta da on ne bi izdržao s još jednim djetetom i da ne želi više.
I da, kad prestanem dojiti, uzeću kontracepcijski prsten, koji po tvojoj teoriji valjda davi djecu u trbuhu.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 22:36   #209
Quote:
ZaTriMinute kaže: Pogledaj post
Abortus kao metoda kontracepcije? Ali da, svjesna sam da u našem 70% nepismenom društvu žene to smatraju metodom kontracepcije?! Treba raditi na edukaciji onih žena koje nikada nisu čule za prave metode kontracepcije. To je osnovni problem.
Moje je mišljenje da svaka žena sama sa sobom treba odlučiti da li želi ili ne dijete koje nosi u sebi. I onda snositi sve posljedice koje proizađu iz takve odluke. (čak i u ekstremnim slučajevima silovanja, rata i sl.)
Jednako su neobrazovane i nepismene i one koje vrište o ubojstvu kada je riječ o abortusu unutar dopuštenog vremenskog okvira ne shvaćajući da je riječ tek o potencijalu, nikako živom biću. Nešto kompleksnijem potencijalu od svakodnevnih ili mjesečnih izlučevina svakog muškarca i/ili žene.

Vezano uz temu, apsolutno sam za abortus unutar dopuštenog vremenskog okvira, a razlozi istog ne trebaju se nikoga ticati. U konačnici, svatko snosi odgovornost svojih postupaka i svatko tokom života nakupi sasvim dovoljno putra na glavi da bi ikome drugome suflirao ili bacao "kamenje".
mockingjay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 09:46   #210
Po meni zakonski abortus treba biti dozvoljen, jer to je pravo svake osobe na izbor.
Ja osobno kažem NE abortusu.

Iako sam imala životnu fazu (srednja škola) kada sam bila pobornik abortusa i govorila da slučajno ostanem trudna da bih pobacila jer sam mislila da će se cjeli svijet srušiti ako dođe do toga. Iako sam se štitila, ali valjda ta mladost i nedovoljna upučenost me dovela do tog razmišljanja.

Sada sam čitala u prethodnim postovima da su istraživanja pokazala da češće rade abortus starije žene koje već imaju djece. To me jako iznenadilo jer sam ja mislila da je to razmišljanje ono Mladost - Ludost.

Sada kada imam i svoju djecu želim im dati do znanja da ukoliko i dođe do takve situacije da je abortus najgori izbor!
annyG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 18:16   #211
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
A nametnuti frajeru "izvoli plaćati idućih 25 godina alimentaciju za dijete koje nisi htio" nije nametanje nečijeg stajališta?

I to je ok?

Vidiš kako ste licemjerni.
Alimentaciju ponekad ne plaćaju ni oni koji su htjeli i planirali dijete. A potrebe dijeteta bi trebale biti ispred osobnih, milom ili silom.
edit: ovo "silom" se odnosi na sudsko utjerivanje alimentacije.
Sent from my HTC Rhyme S510b using Tapatalk 2
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry

Zadnje uređivanje ~Scarlet~ : 16.04.2012. at 18:51.
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 18:32   #212
pobačaj je ubojstvo
štitite se pa nećete trebat razmišljat o tome
__________________
pilići moji :) P,D,J
mamamia79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 02:30   #213
Defintivno sam za to da svaka žena ima pravo odlučivati o tome, dakle sloboda izbora. Razapnite me, ali ja sam svjesna toga da da sad zatrudnim, nedajbože, bih pobacila.
isabella01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 11:13   #214
Quote:
mamamia79 kaže: Pogledaj post
pobačaj je ubojstvo
štitite se pa nećete trebat razmišljat o tome
Slažem se sa tobom da je pobačaj ubojstvo ali što kada te netko siluje i ostaneš trudna, treba li to dijete zadržati ili ne? Ja sam za slobodu izbora i ako netko želi pobaciti to je njegovo pravo, iovako ima dosta ostavljene djece po domovima.
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 11:47   #215
Pobačaj je ubojstvo i točka.
__________________
Sutra je novi dan!
Trnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 12:03   #216
Po toj logici svaki spolni odnos sa zastitom je ubojstvo. I svaka "propustena" ovulacija. I jos ponesto.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 14:21   #217
zakoni i medicina ne smatraju ga ubojstvom.
legalan je.

i to je dobro.
dobro je da pravo izbora postoji.

ne pada mi na um uvjeravati nekoga tko ga smatra ubojstvom da to nije istina.
apsolutno postujem tudje misljenje.

ali isto tako kako ga ja postujem i ne namecem drugima svoje misljenje, ne zelim da se to radi meni.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 14:27   #218
Najgluplja floskula na svijetu - da zena ima pravo na slobodu izbora hoce li zadrzati dijete ili ne. Zena ima pravo na sve osim na odlucivanje o zivotu malenog bica koje nije trazilo da se zacme, a ako se vec zacelo, nema mu nitko pravo uskratiti pravo na zivot. Abortus je gori od ubojstva jer se to malo bice nema nikakvu mogucnost obraniti i to od svoje vlastite majke koja bi ga trebala stititi.
goranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 14:36   #219
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Po toj logici svaki spolni odnos sa zastitom je ubojstvo. I svaka "propustena" ovulacija. I jos ponesto.
a ne, tu griješiš. neoplođena jajna stanica ili spermij koji nije oplodio jajnu stanicu nisu i nikad sami po sebi neće postati ljudska jedinka. no kad dođe do oplodnje, nastala je nova ljudska jedinka, zametak koji nije obična stanica nego sam po sebi se razvija najprije unutar ženinog tijela, a zatim izvan u odraslu ljudsku jedinku.

ne možeš izjednačiti ejakulaciju ili mengu sa abortusom. mislim, zamisli obratnu situaciju, zamisli željenu trudnoću - jel isto kad do trudnoće nije ni došlo a nadala si se da jest, i kad imaš spontani pobačaj? ako je isto, zašto se onda gleda na spontani pobačaj kao na "izgubiti dijete" a ne na mengu ili na ejakulaciju, zašto je taj zametak vredniji samo zato jer ga je netko želio? nisu li objektivno dva zametka u istim stadijima podjednako "djeca", podjednako ljudska bića?

abortus je uklanjanje zametka čovjeka, a ne jajne stanice, spermija, eritrocita ili možda amebe. na stranu sad koja prava ima ili nema odnosno bi trebao ili ne bi trebao imati taj zametak, ali ne može se izjednačavati sa bilo čim drugim.
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 14:45   #220
Quote:
goranka kaže: Pogledaj post
Najgluplja floskula na svijetu - da zena ima pravo na slobodu izbora hoce li zadrzati dijete ili ne. Zena ima pravo na sve osim na odlucivanje o zivotu malenog bica koje nije trazilo da se zacme, a ako se vec zacelo, nema mu nitko pravo uskratiti pravo na zivot. Abortus je gori od ubojstva jer se to malo bice nema nikakvu mogucnost obraniti i to od svoje vlastite majke koja bi ga trebala stititi.

Zašto mi nitko ne odgovori što je sa ženama ili djevojkama koje su silovanjem ostale trudne i ne žele to dijete? Zar nije dovoljno djece u domovima? Ja podržavama abortus, neka nitko ne zamjeri...nitko mi ne može reći da se u današnje vrijeme se ne može zaštiti od neželjene trudnoče. Kako oni koji bi zabranili abortus komentiraju silovane žene i njihove neželjene trudnoče?
kij is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.