Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2009., 11:07   #201
Quote:
brbtch kaže: Pogledaj post
ma ja bi svoje stare marte prefarbala i oslikala leopard marte
zakon!
ja sam svoje prastare pobojala s nekom bojom za tekstil, koja se kasnije pokazala kao ne baš adekvatna jer se guli. ali na kapici drži, tu se ne savija
inače ima boje za kožu, moguće čak i u hobby dućanima, znam da su neki kupovali za crtkaranje po kožnim jaknama.
RabidXPanic is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 18:15   #202
budem sutra pogledala
brbtch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 11:32   #203
help! ovo je bila nekakava stara torba, no umj.koza se skroz unistila pa sam ju ja maknula nekako jedva i sad ne znam kud dalje, mislila sam ju prefarbati s nekakvom crvenom bojom, al ne znam koju da kupim? za tekstil? ili ako netko ima bilo kakav drugi savjet, neka napise, hvala ovo bi mi inace bio oversized clutch

to je ta torba


*bobica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 12:30   #204
ja bi obojala u crnu jer bi crna sigurno prekrila ali mi se cini neki precudan materijal pa neznam oces moc s onim bojama za tekstil (iz dma recimo, ja jedino za te znam)
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 13:54   #205
ma da bas je neki cudan, a mislila sam neku tamnu crvenu pa ako bi i ostale mrlje ja bi nalijepila dijamantice nekakve..
ovak slicno
*bobica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 03:08   #206
Quote:
brbtch kaže: Pogledaj post
koliko otprilike dođu boje za kožu? i ako su čizme bordo, jel bi se mogla svijetlija boje (tipa karamel smeđa) primit?

O-ho!

Jednom davno sam ja imala istu tu ideju sa svojim bordo martama pa sam se raspitala kod postolara i u trgovini sa postolarskim potrepštinama.

Boja nije bila skupa, ako me sjećanje služi oko 20 kn ali sam morala kupiti i kistić.

Da bi boja primila mora se skinuti orginalna boja razrjeđivačem, u protivnom će se počet gulit!

I ja sam lijepo krenula krpom...Međutim efekt koji sam dobila mi se toliko jako dopao, došle su nekako preljevajuće crvene, da sam ih tako ostavila i samo ih ulaštila smeđom pastom i dobila još bolju cigla/smeđe/crvenu boju. Zakon su mi bile, još ih imam negdje kod roditelja doma.

@bobice- iz iskustva, ovaj materijal koji je ispod na torbici nakon što si ostrugala stari skaj sigurno nije prirodan da bi ga uhvatila klasična boja za tekstil, a torbica i ne bi izdržala neko kuhanje vjeruj mi.
Radije odi do nekog art dućana i potraži akrilnu boju za crtanje po tekstilu i sl. ili imaš i akrilne flomastere. Fora kod tih akrilnih flomastera je da možeš biti poprilično precizan, a zavisno od količine boje koju naneseš (i pustiš da se dobro dobro osuši) dobiješ opipljiv efekt, ne znam kako da drukčije objasnim.
Neke lakove i sprejeve ti isto ne preporučam, em ne možeš precizno nasprejati, em postoji mogućnost da torbica otvrdne i to se počne ljuštiti.

Možda možeš iskombinirati neke svoje crtkarije sa perlicama, ili kakvim lancem između ove dvije šta li su..(na kojim je ostao skaj) ili probaj nalijepiti kakve oblike od drugog materijala ili kože...

Zadnje uređivanje žalfija : 27.11.2009. at 03:48.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 11:26   #207
http://www.hobbyart-chemaco.hr/katal...&lang=hrvatski

to su ti ove boje za tekstil, probaj s njima sredit torbu, brijem da će bit odlično... možda čak i s ovim kaj se napušu
RabidXPanic is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 12:08   #208
evo mene, kupila sam za tamni tekstil nekakvu crimson red, al je ispala svjetlo crvena - al mi je super boja!
evo fotke, a kad ju dovrsim cu stavit gotovu pa da vidite
fala RabidXPanic na savjetu

*bobica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 16:30   #209
evo da stavim ovdje kak sam napravila cvijet-broš...koristila sam se blogom "shadeofpurple" di sam to i vidla prvi put ...ja sam na materijal koristila hula hopke jer imaju raznobojne šljokice..napravila sam krugove različitih veličina,i onda bi ih presavinula jednom ili dvaput i tako slagala neki oblik i gustoću,večinom su duplo presavinuti u sredini da bolje izgleda..ja sam htijela da bude puniji i veći pa mi je trebalo dosta tih kugova pošto je materijal tank..znači napravila sam od par krugova podlogu na koju sam onda dodavala hrpice tako presavinutih krugova i zašila na jednoj strani ,pa tak na drugoj,dok nebi popunila krug i onda još malo dodala u sredinu ili sa strane matrijala ako treba,uglavnom sve po osječaju kak ti se svidi...
ajetam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 16:41   #210
Quote:
ajetam kaže: Pogledaj post
evo da stavim ovdje kak sam napravila cvijet-broš...koristila sam se blogom "shadeofpurple" di sam to i vidla prvi put ...ja sam na materijal koristila hula hopke jer imaju raznobojne šljokice..napravila sam krugove različitih veličina,i onda bi ih presavinula jednom ili dvaput i tako slagala neki oblik i gustoću,večinom su duplo presavinuti u sredini da bolje izgleda..ja sam htijela da bude puniji i veći pa mi je trebalo dosta tih kugova pošto je materijal tank..znači napravila sam od par krugova podlogu na koju sam onda dodavala hrpice tako presavinutih krugova i zašila na jednoj strani ,pa tak na drugoj,dok nebi popunila krug i onda još malo dodala u sredinu ili sa strane matrijala ako treba,uglavnom sve po osječaju kak ti se svidi...
odlično!
<3333

se smije znat di si to bila kupila te hulahopke?
Oblivion1337 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 17:59   #211
@ajetam - a znaci radila si ko charlie, ja bas mislila da si nekako drukcije jer su te hulahopke jako tanke, super ti je cvijet
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 18:34   #212
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
@ajetam - a znaci radila si ko charlie, ja bas mislila da si nekako drukcije jer su te hulahopke jako tanke, super ti je cvijet
a da,možda malo drugačije,jer ja sam prvo formirala od tih krugova različitih veličina ko 4-5 latica i zašila u sredini i tak sam slagala red po red krugove presavinute na pola ili pola pa još na pola na njih,..pogotovo pri vrhu su presavinuti onak kak charlie radi da se dobi ta punoća,ak sam vidla da mi je negdje prazno,pa sam onda ispod toga dodala još,jer nisu mi svi krugovi centrirani u sredinu i tako zašiveni ,neki su presavinuti pa sam ih sa strane dodala ispod neke "latice" i zašila ,ako kužiš..ništa prekomplicirano kak možda zvuči..

obli-to staro 100 godina ,fkt neznam,imala sam to još prije nego su se tajice počele nosit već mi valjda nenošene stoje 2god jer mi bilo žao bacit jer mi se nit rasparala ,a bile su kao hulahopke tajice bez stopala.

Zadnje uređivanje ajetam : 29.11.2009. at 18:40.
ajetam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 23:09   #213
evo još jedna moja rukotvorina,imam doma razne gumbe pa sam skupila sve zlatne i nanizala na flaks,možda je treba malo doradit itd... to je kao narukvica ..

ajetam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 12:28   #214
predobro, super ideja!
Oblivion1337 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 12:44   #215
Quote:
ajetam kaže: Pogledaj post
evo još jedna moja rukotvorina,imam doma razne gumbe pa sam skupila sve zlatne i nanizala na flaks,možda je treba malo doradit itd... to je kao narukvica ..

odlicno!!morat cu i ja probat tako nesto
anmari is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 12:51   #216
Trebala bi ofarbati 2 torbe u tamniju nijansu (smedja, crna) - gdje da ih odnesem - HELP - moze info na p.m.
Martina2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 18:47   #217
napravila nesto novo


stara simpaticna pregačica, tamno plava s rozkastim detaljima = marama i narukvica (boja je vjernija na marami, nisam mogla narukvicu bolje uslikati)
malo deblji lanac i trakica od neke stare majice = lancic(moze se nositi i kao narukvica)
marama je bila glavna okupacija.. ali nisam imala mira pa sam se igrala i s ostatkom tkanine
ideja za lancic i narukvicu je nedavno uhvacena na blogu kod Charlie.

(trenutno su na rasporedu 2 torbice i jos jedna narukvica )
gallanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 18:51   #218
Quote:
ajetam kaže: Pogledaj post
evo još jedna moja rukotvorina,imam doma razne gumbe pa sam skupila sve zlatne i nanizala na flaks,možda je treba malo doradit itd... to je kao narukvica ..

super!
imam slicnu narukvicu, ali sam kombinirala dugmeta i velike perle.. tamne nijanse su kod mene!
sviđa mi se ova ideja s tim zlatnim!
gallanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 16:46   #219
pliz help! kupila sam kožne čizme i danas ih prvi put obula, i kiša mi je po njima ostavila tragove, točkice?! što da radim? ima li spasa ili ih vraćam u trgovinu? hvala
dubrovčanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 18:46   #220
mislim da ti je trud povratka u trgovinu uzaludan jer gotovo sigurno na deklaraciji pise da ta kozna obuca nije za mokro vrijeme, jos nisam nasla koznu cizmu/cipelu a da bi joj na deklaraciji pisalo da je za kisno i mokro vrijeme

ako ti slucajno pise da jest za mokro vrijeme - onda mozes vracati u ducan, ali prvo nadji deklaraciju i provjeri sto pise na njoj

ako nitko ovdje ne bude imao ideja - odi postolaru i pitaj ga za savjet, mozda se moze namazati nekom kremom, ovisno o tome kakva je kozha
Nesi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:22.