Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2009., 22:58   #201
Thumbs up

Iako većinu vremena provodim na autoplinskim forumima, večeras sam "naletio" na tvoj putopisni topic i kaj da velim, samo vrijeme od skoro 3,5 sata provedeno čitajući govori samo za sebe. Mislim da je ovo korisna tema koja stvarno pomaže u razumijevanju i zbližavanju "običnih" i profesionalnih vozača.
Od kada i sam imam poznanika među vozačima kamiona drugačije gledam na vozače šlepera i na neki način im pomažem u vožnji (osiguram mu mjesto u pretjecanju i sl.), zahvalim mu kada se makne da propusti kolonu, pustiš ga da izađe na glavnu i tak. Čak se više niti ne ljutim kada pretiču jedan drugoga sa razlikom 20 km/sat.
Jedino što osuđujem je natjeravanje dečeca za volanom velikih šlepera punih šodera ili zemlje, za njih bi stvarno odrezao najrigoroznije kazne.
Pridružujem se dobrim željama u novom poslu i kao i ostali čekam još putopisa.

P.S. Ne znam da li si razmišljao o tome, ali ja sam jedno dulje vrijeme imao montiranu web kameru u autu i snimao putovanja, bilo je par stvarno dobrih video zapisa. Bilo bi interesantno da i ti nešto slično zakvačiš na you tube.
Pozdrav i samo naprijed
tryer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 01:12   #202
Ima na youtube pod Actross1841 dosta mojih vožnji ( Španjolska, Francuska, Njemačka) te trening sigurne vožnje na poligonu itd.....
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 10:08   #203
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Ima na youtube pod Actross1841 dosta mojih vožnji ( Španjolska, Francuska, Njemačka) te trening sigurne vožnje na poligonu itd.....
Pronašao, pregledati ću
tryer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 18:54   #204
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Nakon iskustva sa Ivecom danas zadužio MAN TG 18.400 ovih dana će mi to biti
"konj za jahanje" ....prvo sam trebao pola sata da u glavi normalni dupli H prebacim u MAN dupli H koji zapravo nije dupli H šema šaltanja već se samo prebaci prekidač pa kad tražim 5tu na mjestu gdje bi trebala bit tu je 3!!!!!!

Ali ok leglo je sad ( blaženi Mercedes)
Zanimljivo mi je čitati ovaj tvoj dnevnik,ali malo pretjeruješ sa tim tvojim,ne valja ovo , ne valja ono.Ja vozim stari vanserijski 9,5m MB 1722 i sve valja,dobro ne prelazim tu kilometražu kao ti,pređem 300-400 km dnevno po lokalnim rupama i cesticama gdje se jedva dva auta mimoiđu(Primorsko-goranska županija i otoci)daj malo opiši i neke pozitivne doživljaje.Nisam pročitao kako ti je završilo ono sa smetlarima?
__________________
Kad tražite savjet, razmislite o mogućnosti njegova prihvaćanja.
Orion99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 01:37   #205
Gle kad godinama voziš samo MB kamione, naravno koji puta i druge kao sada, onda zapravo primjećuješ što ti je drugačije i što ti ne valja prema tvojim osobnim zajtjevima spram vozila.....kad voziš stalno jedan te isti onda to i ne zamijećuješ! Ja osobno preferiram taj "gospodski" ugođaj u kabini, ergonomija mi štima, nije tvrd u ogibljenju....dobra zvučna izolacija ...to su te sitnice koje te čine sretnim na putu i odmorištu.

Evo MAN, jeste da ima dobar mjenjač, nije tako tvrd ko IVECO ima ih dugme da ne moraš kvačilo stiskat ali kad s mercedesovog power shifta prijeđeš na to onda je muka isusova se opet u svojoj glavi prešaltat na šemu šaltanja!

npr. duplo H
1 3 5 7
2 4 6 8

kod ovog MAN-a je 5ta brzina na poziciji PRVE s time da prebacuješ prekidač tako da ne moraš šamarat u drugo H .....i dok to u glavi skužiš kad prijeđeš sa MB powershifta ...kojem samo lupiš joystick i on odabere pravu brzinu i samo kvačilo stisneš ....ovaj man ima ovu shemu šaltanja

5 7
1 3
----
2 4
6 8

drugim riječima ovisno o prekidaču i polažaju poluge mjenjača
može biti recimo u 1oj ili 5oj kod istog položaja ručice!
drugo je kad šaltaš 2-4 pa onda u bržu grupu nadovezuješ 5tu.....umjesto šamaranja desno gore ....prebacuješ šalter i iz desno nazad ....ideš ko za prvu!!!!!! Ima samo jednu H šemu druga se bira prekidačem!

Ili sad si u 8oj i hoćeš niže......ako se zaje u prekidaču umjesto u 7oj nađe se odjednom u 3oj!!!!!!!! uza sve to imaš još i prekidač za pola brzine!

Ono sa smetlarima je završilo jako dobro po mene ali jako loše po njih!
Moj je postupak obustavljen tj odbačen kao neosnovan a oni sad imaju prijavu i postupak po služebenoj dužnosti državnog odvjetništva
1. za lažno prijavljivanje krivičnog djela
2. za davanje lažnog iskaza
3. za krivično djelo neovlaštenog uplitanja u cestovni promet

Kako će im sud odredit to neznam znam samo da je za lažno svjedočenje predviđena kazna od minimalno godine dana zatvora.....

za djelo pod jedan može novčano u uvjetna ko i za pod 3.....
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 17:16   #206
Ako je već bilo, ispričavam se. Zanima me imaš li nekakav specijalni GPS ili karte koje pokazuju maksimalnu visinu odnosno težinu na nekim dionicama, te zabrane vožnje u nekim periodima (npr. noču ili vikendom).
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 17:25   #207
Quote:
tryer kaže: Pogledaj post
Čak se više niti ne ljutim kada pretiču jedan drugoga sa razlikom 20 km/sat.
Eto sreće da je 20, najčešće je u pitanju par km/h, idioti ne žele otpustiti tempomat i onda pretjecanje traje vječnost.
ffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 21:02   #208
evo mene nisam vec dugo piso .....sretno na novom poslu i naravno cekamo slike!!!!
Blacky_zg2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 06:49   #209
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
Ako je već bilo, ispričavam se. Zanima me imaš li nekakav specijalni GPS ili karte koje pokazuju maksimalnu visinu odnosno težinu na nekim dionicama, te zabrane vožnje u nekim periodima (npr. noču ili vikendom).
Postoji od map&guide program za truck navigaciju za PDA ( i PC) košta za PDA ca 270€ ali podaci za visinu i težinu i širinu su samo za D, A, CH za ostale zemlje nemaju podatke. Zabrane vožnje se moraš sam informirat ( tj za D ima u karti zabrana pa navigacija ne rutira tomm cestom)

Ja osobno koristim na HTC smart phone guide .....najjednostavniji iGo8 i stavim na bus profil....i vrlo dobro me navigira.....ujedno ga kontroliram na laptopu uz najobičniji microsoft autoroute 2007....ta me još nije dovela pod most ispod kojeg ne mogu proć.....
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 19:31   #210
No evo kratki sažetak proteklog tjedna....

U nedelju navečer po planu krenuo iz Borgholzhausena gdje je sjedište firme
za Deißlingen, na jugu Njemačke ( veći orjentir Rotweil) ima nekih 590km....to je zbirni prijevoz iz centrale za podružnicu, tamo onda preuzima drugi vozač moj kamion, jer nešto skinu s njega a dio ostane i onda on to razvozi mušterijama....

Ono zanimljivo jeste, po nekakvom redu vožnje dolazim tamo nakon ca. 8 sati vožnje, tj. oko 5h ujutro.....predam papire i onda me osobnim kolima odvedu u mjesto gdje je firma unajmila garsonjeru i namjestila i tu radim svoj odmor...znači "leđna peraja" do navečer ca 20h ...kad me nazovu da su poslali vozača po mene.....onda uzmem svoje krpice i odmoran i naspavan uzimam dokumente od tereta....sjedam u ovog MAN....( ne volim ga nikako) i gas za podružnicu Dortmund.....to je točno 505 (sa crtom ha hah hah ) kilometara....koje
obavim za nekih 7,5 sati vožnje plus 45 minuta odmora....i tu mjenjam poluprikolicu....punui za praznu i idem s njome u jednu firmu koja proizvodi trajne kobasice u Gutersloh.....tu je vec standardno ( između 5-6h) slobodna rampa za utovar za mene...i ni ne ulazim dok mi ne lupe na vrata.....i daju papire...

Utovar traje nekad i do 1,5 sat....pa se tu krmi ....i onda plac u firmu ....na prijem robe predam dokumente i onda ili otkačim pa ranžirer naveze na rampu ili odmah ja dobijem rampu ....jer kamion u 9h ide na turu za Nizozemsku!!!!

I to je gotovo za prvu ruku. Pošto od firme do doma imam 85km...ostajem u firmi, ima fino uređen smještaj skoro pa ko hotel čak na ulazu security daje ključ od sobe....i tamo na spavanje ali prije odem u kantinu na doručak....i slobodno....u 20h navečer opet u expedit...uzet papire i tek onda vidim koju poluprikolicu uzimam i koju temp treba namjestit.

I zna se odmah dalje...opet na isto mjesto ...i opet ista priča!

Malo jeste dosadno vozit liniju ali s druge strane znaš točno kaj ide!


Više o tome na mom forumu "hrvatski-truckstop"....upravo sam ga malo očistio i zglancao sad mu treba poliranje!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 23:18   #211
A evo još malo dodatak o ovom MAN koji sam vozio cijeli i da objasnim zašto ga NE VOLIM!!!!

Ne volim ga
1. zbog toga jer je tvrd, istina ne toliko ko Iveco Stralis ali je tvrd!

2. zbog prikaza podataka koji mi trebaju u displeju.....
svaki moram listat kroz brdo podmenija.....i onda kad se hoćeš vratiti samo jedan folder nazaj .....kita! Sve iz početka! Actros mi u jednom daje 3 meni jako bitna podatka, a to je
prosječna brzina
koliko je vremena vožnje prošlo ( bitno zbog zakonskih pauzi)
kolika je prosječna potrošnja!

Jedan podmeni mi daje opet više informacija u tom meniju .....a to je koliko je goriva u litrama u tanku, i koliko s tome mogu još km proć! To je max 1 tipka i imam infomaciju ...kod MAN-a moram stiskat ko budala dugmiće!

A ti su mi podaci vrlo bitni, jer prema njima znam stižem li na odredište u predviđenom roku ( navigacija mi daje preostalu udaljenost) i koliko sam ispunio svoju OBVEZU za EKONOMIČNU VOŽNJU spram firme!

3. mrzim ga jer jednom naštiman tempomat se kod uključenja retardera isključi
i opet setiraj brzinu! ( kod Actrosa privremeno "suspendira" tempomat i kad isključiš retarder juri na prije namještenu brzinu!)

4. MRZIM mjenjač i njegovu šemu šaltanja jer moram "u glavi" premišljat u kojem smjeru sad moram gurnut palicu da ulovim pravu brzinu....tu sam šemu već opisivao...

5. mrzim osvjetljenje kabine ....

6. mrzim što nema u vratima mjesto za bocu napitka ko što ima u Actrosu
i što nema nego jedan držač za času tj, konzervu i to na jaki feder pa se hrvaš u vožnji s time dok staviš nazad konzervu u držač!
Kod Actrosa odmah do volana ima 2 mjesta u koje stane i 0,5l bočica fante!

7. pun je šaltera ko starship enterprise koji nisu intuitivni ko kod MB!

8. jedna vrlo velika mana MAN-a...a to je šalter za svjetlo u kabini jeste na niskoj konzoli na podu...isto tako webasto grijanje....i parkirna kočnica, to bez problema mogu dohvatiti samo majmuni kojima su ruke duže od nogu!

9. retrovizori koji stvaraju ogroman mrtvi kut kako lijevo tako i na desnoj strani!

10. nedostatak mjesta i pretinaca za sitnice koje ti trebaju a da su NA DOHVAT RUKE!

11. bučan je! Kad krene thermo king ruži ko bombarder u kabini ( kod Actrosa nismo ni Robert ni ja niš čuli spavali ko topovi)

12. Očajno velika potrošnja!!!! Glavni argument za gazde je potrošnja i cijena kamiona u nabavi.....ovo je gutalo ko nosač aviona!

Relacija za one koji poznaju Njemačku, A2 do Dortmunda, A1 do A45 pa po A45 ( Sauerland liinija) sama brda prema jugu...pa na A5 Frankfurt-Darmstadt-Heidelberg pa na A6 za Heilbronn opet valovito....i onda A81 za Stuttgart -Sindelfingen-Rottweil-Villingen.....sa Actrosom 1844 koji več po prirodi motora treba više trošit od ovog sa 400 konja, Actros je trošio 26,5 litara, a ni ekvivalentni 1841 neće popit više od 28-29 litara na toj ruti ...pa da ga i gaziš ko vrag svoju mater, više od 31 nebu potrošil a vidite na slici koliko je MAN potrošil i to uz svu moju vještinu ekonomične vožnje!



i prosječna brzina ( za to dobit u displej treba stiskat -štancat s gumbićem)


i kolega Robert sa svojim Actrosom već u praonici u firmi ( bazi) ( ima 2 trake za pranje)
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 09:47   #212
A ovo je na istoj relaciji tj turi, ali sa Actrosom 1841 MP3 ( automatik) i to mnogo gorim vremenskim uvjetim ( čitaj snijega ko u priči) kad je ioanko viša potrošnja goriva!



A sad izvadak iz putopisa sa mog foruma hrvatski-truckstop.....
en ti jarca nisan ovdi napisa ni rič 2 tjedna! A ni se imalo što ni pisat, rutina sve je ovdje rutina u ovoj firmi, tako da mogu samo fragmente zanimljivih događaja napisat....

Kao recimo pred Božić...ono nedelja i čujem se sa Robertom telefonom, on je već krenuo jer je išao za Munchen, pa će doli pravit
pauzu i ujutro krenit dalje, a ja si razmišljam bih li i ja krenuo ranije, naime ja imam komplet za Netto Reichenbach, to je u biti
lipov xxxx od ture uvrh glave 5 uri vožnje...a kažu mi imaš termin u 4 ure....gledam kroz prozor i vidim kod mene pada snijeg ko mutav
rekoh ajde neću se zajebavat idem i ja u firmu i krenut ranije. Po putu vidim da su uvjeti na cesti veći kaos nego što sam mislio....

Razmišljam kojim putem krenut? Ima 3 mogućnosti....1 najkraća verzija zahtjeva Kassel i kaselska brda do Kircheimer dreieck....po ovom vremenu nije baš najbolja solucija , a tek onda idu još brda prema Eisenachu .....ne to definitivno nebum vozil....

2. ruta more preko Kassela pa malo 7icom naviše pa preko Gottingena do Halle-Leipziga pa po 9ki dolje .....
Tu pomisao brišem kad na radiju javlja da je ta cesta zbog padavina zatvorena.....

3. ruta vodi preko Bielefelda po A2 do Magdeburga pa preko A14 i A9 dolje....jedini problem su samo 2 uspona....bilefeldski i onaj herfordski...ako to po ovom vrimenu odvozim dalje je majka....ima uspona ali sve mačji kašalj a poslije Hannovera nema više ništa!

ajde krenem ja ali zaobilazim Bilefeldski uspon time što idem po lokalnoj na Bielefeld pa onda dalje lokalnom preko Bielefeld Quelle do priključka Ostwestfalen.....sad je predamnom još samo herfordsko brdo.....mislim cesta je bila ono ....ali najviše što se ovi sa osobnim autima uspaničili pa gmižu .....konačno na A2 i imam što vidit .....prvo nije ni čišćena ni posipana!

danima već u novinama i na TV pišu i govore kako je sve spremno mehanizacija itd ...ko nekad u jugi isto...ionda kad padne ništa od njih!

Drugo puna je u 3 trake koje se jedva kreću vozila sa GB tablicama....Poljaci na zasnježenoj varšavskoj aleji ...gmižu li gmižu .....prebacim se u sreednju traku jer je najbrže išla .....i uziman zalet za uspon ...kad poljaci misle okupirat ionako prenatrpanu malu pumpu na samom usponu .......sa 50km/h spuštam na 40.....pa na 30 i mislim si ako me sad zajebu da moram stat onda ću biti na radiju i vijestima......odavde me ne izvulu osim ako ne dođe THW ( njemačka civilna zaštita) i pred samim krajem uspona jedva izvukao....pa skidao sam im sve svece po katoličkom kalendaru! Taman sam se uspeo kad čujem na radiju ......A2 Hannover -Dortmund između Bilefeld Centar i Bilefeld Sennelager zatvorena kompletno! Ekstremna poledica! E švapska posla za milijune eura su na tom usponu ugradili automatsku spravu za špricanje sredstva protiv zaleđivanja .....i sad opet zaprto!

No idem ja dalje i uvjeti me koštaju dobrih uru vrimena više vožnje do mog omiljenog autohofa Uhrsleben.
Ti srećem 3 tipa koji su u povratku iz GB....svi promrzli .....traže spas i kupuju onaj mali puhalnik električni za kabinu ko kalorifer ...
ulazimo u spiku i pitam što će im to? Kaže ne radi grijanje u autu ....rekoh mora biti termostat .....koji auto? Kad kaže on Bentley ....kaže crklo nešto u komandnoj konzoli i zbog toga nema grijanja .....termostat i sve ostalo ispravno.....e rekoh nije ni čudo .....radi ga VW !!!!!



kad su se počeli smijat , upišali se od smija! ( A rekoh slijedeći premium produkt VW je na redu prvo MAN pa s njime i Scania heheheheh Power of VW) Nakon dolaska sa A2 na A14 vidiš koliko su istočni Njemci u biti bolji od zapadnih....tu je sve sipano već!

I konačno točno u po ure iza ponoći dolazim na prijavnicu u Netto..............ahaaaaaaaaaaaaaa , moš si mislit .....da mi pager i kaže imaš termin 6-8 ujutro..rekoh aj neka onda bude 9 pa imam kompletnu pauzu obavljenu.....i tako i bi ..ali sam ja izvadio listić za svaki slučaj...

i u 9:30 zvoni pager ...ali sad prvo imam svježu robu za istovar poslije opet vanka na parking pa iskrcaj suhi sortiment.....kad te pozovu!

tako da sam u biti cilu noć spavo ko mrmot.....i onda pol dana još uz to.....gotov bio 15h u Netto ....i sad mi kaže idi u Gotha u Storck tovari čokoladu za Breuna, i onda u našu poslovnicu dotovar za Hann Munden Aldi.....dođem tamo ono 16h a utovar predviđen za 21h tek......idem dotle na obližnji autohof i proklinjem i snijeg i autohof i sve u PM! Iden na rikija i opizdin neki mali kontejner i razbijem lampu na šlepi .....jebm ti lampu i kontejner i sve .....nazovem disponenta kaže ma prijavi kad se vratiš i sve 5! rekoh a ja sam još na probi ...ma kaže kod nas je ta lampa potrošni materijal veće bi sranje bilo da si spizdia i ništa ne reka! Ajde dobro si mislim.....

I sad natovarim ja ranije ..pa u našu poslovnicu po drugi dio ..i naravno ameise za skidanje dopelštok paleta ...jer REWE nema tih samo obične. I sad vidim ostalo mi još vremena taman da do nekih 22-23 sata stignem na prvo istovarno mjesto ako se malo požurim....

I sad neda meni vrag mira.....znam da nesmijem skratit put od Eisenacha preko B7 na Kassel ali po ovom snijegu koji opet pada ko mutav mi se neda hebat kroz brda a preko B7 nema brda! A i po nekom propisu za istovar u kasselskoj regiji i smijem tuda ali to mi je nejasno ......i naravno cesta je ima snijega ali ide i pred Kasselom znam ima par kamera ...brojim ja prva , druga , treća.....i gas ..a oni pederi ovih godina koje nisam išao tim putem montirali još jednu ....i blic usred noći .....sa nekih 85km/h ....za kamione dozvoljeno 60.....a na cesti opće ogranićenje 70....bit će nekih 120-150 € i jedan kazneni bod! Ali ni to nije sve drugi dan me opet uslikalo kod Beelena ali sreća kaže pandur da je samo test jer su tek postavili ....uf
__________________
W213 220d ....

Zadnje uređivanje Actros1841 : 03.01.2010. at 09:53.
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 09:51   #213
I sad jedan dio od tjedna pred Novu Godinu 2010.

Onaj slučaj sa razbijenom lampom na šlepi, došao sam u bazu i odem u radionu za prikolice jer ona se nalazi u krugu firme za razliku one mehaničke koja je otvorena za sve pa se nalazi odmah do firme ali se izlazi iz kruga firme.
Tu kažem majstoru Petru, da sam spizdia lampu, a on kaže događa se to i najboljim vozačima, a i lampe su na frigo potrošni materijal, ajde kaže idem pogledat, i veli aj uvezi to odmah ćemo je zamjenit! Rekoh moram još prijavit štetu, a on će:" ma daj kakva šteta? Da je nešto veće pa da nisi rekao ili došao da se popravi nego samo ostavio onda bi bilo sranje, ali ovako, za to ti ne treba prijava štete jer ćemo to sad odmah sredit!" ajde dobro .....i sad pošto sam ja gorov sa svojom turom idem u prostorije namjenjene za odmor vozača onaj hotel u krugu firme, za koje su neki se zabrinuli i govorili " da je Rudi spao sa konja na magarca" .....pa ako je to pad s konja na magarca da imam svega 1 ili 2 istovara na turi, da ne vozim nikada više od 7-8 sati dnevno i da mi dnevni odmori u tijeku 24 sata traju i po minimalno 12 a često i 14-15 sati za bolju lovu u startu nego prijašnje firme, da mi je garantirana u ugovoru božićnica i dodatak za godišnji odmor, da imam 1 radni dan godišnjeg odmora više nego u prijašnjoj firmi....da me nitko ne zivka po 20 puta na telefon.....onda sam spao sa konja na magarca ali ja znam neke koji nikako da s magarca dođu na konja!

Neki su spominjali da spavam u "bajti" ...e pa zato cijenjenim korisnicima ovog foruma prilažem fotografije uvjeta u toj "bajti" i mislim da svaki vozač radije provodi svoj odmor u sobi, na normalnom krevetu i svim sanitarnim uvjetima nego u kabini kamiona!

Tim više što imamo izvrsnu kantinu gdje zaposlenici kompletan meni ( 3 na izbor dnevno) plaćaju samo 3,60€

Na meni je samo da vozim.....za sve ostalo se drugi brinu!

Ovo je soba, mala ali fina, bolje nego vozačka kabina zar ne? Tim više što u prizemlju ima kuhinja sa mikrovalnom i frižider, te prostorija sa TV i club garnitura za sjedenje ali to se malo koristi jer vozači ostaju svoj odmor tu i idu dalje....




Sanitarne prostorije su posebno ....i WC je posebno a ne sklopu kupaonice.....


A ovo je velika kupaonicu kakvu neki nemaju ni kod kuće svoje.....ima i kada....te vidi se lijeve strane dio tuš kabine....na desnoj je umivaonik i velik ogledalo ....sve održava čistačica .....




Toliko za one koji govore o "bajti" ...i s konja na magarca...


E sad dan pred staru godinu srećem Roberta parkirani smo iza praonice i spikamo ....on več isto laptop na volanu ko i ja ....
on na istom programu ko i ja .....i spikamo s Lidijom! Tu mi kaže da je nahebo.....da će novu čekat vani....i daje mi opet kroz prozor Jelen apatinsko pivo ....da me opline jelen opet kopitom da zaspem!

Za mene nema frke ....ja imam turu koja je ono što se kaže lipov xxxxx! Imam Netto Kirchheim iza Mainza i onda za Netto Ketsch kod Mannheima....naravski da obilato u pauzama koristim Skype i spikam sa Lidijom, Sixom, Tomom, jer tu ovom području je odlična HSDPA linija na mom USB sticku i pada nenormalna zajebancija svaki puta kad smo u konferenciji!

završio ja na dan pred staru godinu dosta rano sa turom ...i nazovem dispoziciju da vidim što dalje ...a on će piči nazad dokle stigneš i sutra na staru godinu nazovi Juppa dobijaš drugi kamion ovaj ide u rashod! I krenem ka ko munja prema nazad ....i fajrunt je na autohofu u Wilnsdorfu sad imam do doma samo još 200km .....to ću ujutro spičit......ali zaje sam se ...predugo sam rondao s ekipom po Skype....i nakon večere u restoranu i par pivica probudim se ujutro tek u pola 8! a htio sam još u 4 krenut! Jeb ga sada......nebi ni to bilo problem nego sam na "Sauerland liniji" a pada snijeg ....a ja PRAZAN!
Ali sve je još ok dok nisam skrenuo kod Beckuma sa A2 na lokalne ceste koje su bile skliske ko ulje.....nisu čistili ništa..na video je prolaz kroz gradić Versmold u kojem administrativno sjedište firme i uprava.....

Umjesto komentara pogledajte video......i onog "pacjenta" koji se vozi skuterom po tom
http://www.youtube.com/watch?v=iqiRIJTetwQ
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 09:58   #214
A ono najvažnije sam zaboravio.....na putu od firme doma u selu gdje sam prije živio sretnem ni manje ni više nego
autobus ZG registracije koji je ubližnji dvorac hotel doveo jednu grupu iz ZG.

Naravno da sam stao i obilno popričao s vozačima, Markom i Dejanom....

voze Iris Bus....Iveco ali kažu ima renaultov motor od 430 KS....pa smo hitili i par slika a kažu da će doći na forum hrvatski-truckstop
ko članovi!



na ovo niže bi se mogao brzo priviknut, da mi "teret" sam se ukrcava i iskrcava!
Morat ću razmislit o tome ipak godine idu.....a ovo je ugodnije vozit!

__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 10:45   #215
Imam jedno pitanjce za tebe, ne znam, možda je bilo govora o tome pa se unaprijed ispričavam, ali mene zanima kako se privikavaš kada sjedaš iz kamiona u auto i obratno, jer znam samo kada promijenim auto treba mi vrijeme privikavanja, ali ovdje govorimo o potpuno različitom načinu vožnje i pristupu.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 13:01   #216
ola !

svaka cast za putopise i za nacin voznje !
ehhh.. ko te nebi za radnika

nego, jesi li ikada po skandinaviji furao (iznad Bergena) ??
kakve su ceste ? imam osjecaj da se prolazi na usicu igle svuda
Zehehehljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 13:21   #217
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanjce za tebe, ne znam, možda je bilo govora o tome pa se unaprijed ispričavam, ali mene zanima kako se privikavaš kada sjedaš iz kamiona u auto i obratno, jer znam samo kada promijenim auto treba mi vrijeme privikavanja, ali ovdje govorimo o potpuno različitom načinu vožnje i pristupu.
A get, pa vidiš kako mi je tribalo par dana da se u glavi prešaltam sa Actrosovog PS na MAN-comfort shift. U osobni nemam problema, automatic je, i Mercedes pa je sve poznato samo se ponekad lovim da hoću potegnut retarder ha hah hah hahhaa.

A supruga mi nekad kaže aj daj gas nisi u kamionu da voziš na 90!

A jednom na povratku s godišnjeg ja na 3 tračnoj kod Kassela, i ono znam misto, tu počinje zabrana preticanja za kamione i ja iz srednje u desnu ...a ona će: ma ća činiš? rekoh pa zabrana preticanja ....da kaže ali za kamione a ti si u osobnom autu!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 14:11   #218
Hvala, ma to pitam jer sam se vratio sa puta, bus neoplan na kat "megaliner", koji je ako se ne varam dosta duži od običnih buseva, pa mi se čini da treba dosta osjećaja za takvo što, pogotovo kada se iz osobnog auta sjedne u takav stroj.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 14:53   #219
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
A jednom na povratku s godišnjeg ja na 3 tračnoj kod Kassela, i ono znam misto, tu počinje zabrana preticanja za kamione i ja iz srednje u desnu ...a ona će: ma ća činiš? rekoh pa zabrana preticanja ....da kaže ali za kamione a ti si u osobnom autu!
Rudi, ti bi u maloj Meri bez gospođe bil izgubljen.... Nego, spominješ rashod traktora, to nije ovaj kaj si slikal instrumente? Meni to na MP3 vleče nekak.... po izgledu instrumenata a i bome po kilometrima...
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 14:53   #220
Actros1841, i ja imam pitanje za tebe. Pretpostavljam da si vozio svuda po Europi, je li istina da vozače kamiona na mnogim parkinzima uz autoputeve "napadaju" prostitutke? Isto tako me zanima da li ima pokušaja krađa iz teretnog dijela kamiona dok spavate na parkinzima.
IgyZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.