Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2005., 14:53   #1
Question Proactiv solution - Akne

već dugo slušam o ovom 3-step programu, posebno od prijateljice koja 4 godine živi u USA i tvrdi da je to zadnjih godina definitivno najbolji proizvod koji "liječi" sve vrste akni. od onih sitnih kakve ja imam povremeno, do onih akni vulgaris.

kaže mi da je i sama probala prošlog ljeta i da je oduševljena, a da je program posebno dobio na popularnosti od kada su neke zvijezde show bussinesa priznale da imaju problema s prištićima i da im je baš Proactiv pomogao (Britney Spears, Vanessa Williams, Alicia Keys itd.).

evo i link pa pogledajte. htjela bih ovo kupiti pa me zanima da li je netko probao. cijena od 40$ i nije previsoka za cijelu kolekciju ako funkcionira.

onda, jel netko probao?
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 19:14   #2
Re: Proactiv solution - Akne

Quote:
LadyInRed kaže:
već dugo slušam o ovom 3-step programu, posebno od prijateljice koja 4 godine živi u USA i tvrdi da je to zadnjih godina definitivno najbolji proizvod koji "liječi" sve vrste akni. od onih sitnih kakve ja imam povremeno, do onih akni vulgaris.

kaže mi da je i sama probala prošlog ljeta i da je oduševljena, a da je program posebno dobio na popularnosti od kada su neke zvijezde show bussinesa priznale da imaju problema s prištićima i da im je baš Proactiv pomogao (Britney Spears, Vanessa Williams, Alicia Keys itd.).

evo i link pa pogledajte. htjela bih ovo kupiti pa me zanima da li je netko probao. cijena od 40$ i nije previsoka za cijelu kolekciju ako funkcionira.

onda, jel netko probao?
taj proactiv je stari proizvod bar ovde u usa i onako izravno iz dermatoloske klinike da ti velim da ne radi!dapace napravi akne gorjima.nasi pacijenti masovno dolaze nakon upotrebe proactiva koji ima je upropastio kozu.kako kazu lijecnici sa kojima radim-formula za proactiv je dobro smisljena ali sastojci nisu dobro izbalansirani.i zato ne radi.naravno,ameri su jako poznati da ako vide nekaj na tv da to odma misle da radi-medutim tu se radi o biznisu!

a rulja koju vidis u emisiji je placena da govori kako im je proactiv pomogao,medutim ni vanessa ni alicia nisu koristile taj proizvod.dapace ako pogledas lice a.keys onda zbilja zakljucis da proizvod ne radi.
velika"patka"da se zaradi lova..semo jedna u nizu americkog biznisa.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 19:24   #3
sumnjala sam da je priča otprilike takva.... hvala Afro

ima li onda nešto na tržištu po tebi a da stvarno djeluje i da nije jako skupo? (mislim na preparate, ne na kozm.tretmane)
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 19:41   #4
gle,kod nas ti dolazi rulja-svih dobi,spolova i staleza kak bi se reklo.80% je isprobalo sve i svasta sto se da nabaviti na trzistu-od over the counter stvari(kao neutrogena acne tretman i sl)pa do ovih iz tv "patki"koje kakti ljece.i nista im nije pomoglo-a proactiv je jedan od tretmana da su svi dali lovu i nista nisu dobili s time osim pogorsanja na faci.za akne je izuzetno vazno koristiti medicirane kreme koje u sebi sadrze sastojke koji isusuju akne ili se rjesavaju prvog sloja koze-kao recimo tazorac,retina-a micro,salex cream,clinda sol,clindamycin,i sl tome.to pomaze.i jos jedna stvar koja pomaze na tjednoj bazi su steroidne injekcije koje ublazuju upalu tih akni.glycolic acid pomaze.sacilic acid-ali kao sredstvo za ciscenje lica i sl.
sve te stvari se dobivaju putem recepta ,neke su jako skupe i rulja koja nema osiguranje ih ne moze ni kupiti.
uz to jos pomaze mikrodermalna barem jednom tjedno, i nakraju ako ni to onda chemical peel.
ako ti se pojavi pristic tu pa tamo kao svima nama,onda je lako kupiti nekaj od tih antiacne stvari u ducanu,i mozda pomogne,ali ako se radi o zbilja licu punom akni onda zaboravi na ducanske proizvode zajedno sa proactivom.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 19:43   #5
e da,po rijecima nasih dermatologa ako bas kupujes nesto iz ducana, anemas neki veliki problem sa aknama-onda su to samo proizvodi od neutrogene i aveeno.cetaphil wash je isto dobar,ali ova dva prva su vodeca i vjerovatno najeftinija!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 11:02   #6
Ja sam reklamu vidjela mislim na MTV-u...kao Jessica S. pokazuje kakvo je lice imala prije upotrebe ovog proizvoda (puno akni),i poslije joj je jako pomoglo,koza cista samo tako ( ili je na snimanju samo stavila nekoliko kg pudera )
ja isto mislim da je rijec o "patki"

Bas nekidan gledam Britney, paparazzi je uhvatili,zenska ima ozbiljnih problema sa kozom...akna na akni.
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 11:39   #7
koliko se sjecam, proaktivu je akivna tvar benzoil peroksid, a to je jedan od najefikasnijih antibakterijskih agensa koji jako dobro lijeci akne.
da li netko zeli korisiti ovaj program ili bilo koji drugi BP proizvod, mislim da nije pretjerano vazno.

edit: pazljivije sam citala sto je afro pisala, i dodajem da osim jedne osobe (koja se izlijecila Roaccutanom) ne znam ikoga s tako ozbiljnim problemima kao sto su ljudi koji se lijece u klinici gdje afro radi. moj gornji komentar se odnosio na ljude koji povremeno imaju bubuljice...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 11:55   #8
hvala cure na odgovorima

ja sam od onih koji imaju povremene probleme i upravo mi dermatološki i kozmetički zahvati odmažu. bar ono što sam do sada probala. bilo kakvo prčkanje po mom licu čini još goru stvar.

probala sam nevjerovatno puno proizvoda na tržištu i uvijek se vratim Rosal kolekciji (garnier, vichy, neutrogena, nivea, pa čak i nešto od chanela, orlanea, cliniquea itd. do nekih marki čijih se imena više ne mogu sjetiti - ništa nije pomagalo). ali mi je Rosala isto malo dosta, imam osjećaj da mi se koža nakon 6 godina zasitila. uglavnom, svi ti preparati imaju salicilnu kiselinu, benzoil peroksid i još neke stvarčice i uglavnom su sve to 3-step programi.

htjela sam probati taj Proactiv, ali sad nisam sigurna da hoću. najviše me zapravo brine na mom licu što su to sitni prištići, u boji kože, koji dolaze "u navalama" i kad ih najmanje trebam. i počeli su se fino smještati na ramenima joj
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 12:06   #9
Lady,ja sam imala isto problema sa aknama tj.jos imam,ali je puuuno manje nego sto je bilo.
Meni akne izbiju samo na podrucju oko brade i donje usne.
Imam kremu Brevoxyl (benzoylperoxid),tuba od 40 g imam je evo trecu godinu,sjajno djeluje kad namazes...ali meni je problem sto one i dalje dolaze,je mnogo manje nego prije...ali nemogu ih se rijesiti.
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 12:32   #10
tako i meni

pitat ću ovdje za tu kremicu
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 12:35   #11
Lady, pa nije ti to kod nas nepoznanica...ja sam prije 25 godina koristila Antopar gel - benzoylperoxid razlichitog postotka u sastavu, ovisno o stupnju problema.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 12:53   #12
i ja sam davno koristila Antopar, 5% i 10% dok nisam ozbiljno oštetila lice i trebale su mi godine da to saniram tako da ne bih više Antopar. a to je zapravo to, benzoylperoxid ?

sjećam se da s Antoparom nisam smjela na svjetlo. Croft, jel jednako tako i s tom kremom koju ti koristiš?
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 13:13   #13
je!meni je dermatolog rekao najbolje prije spavanja da namazem
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 13:32   #14
Quote:
croft kaže:
Meni akne izbiju samo na podrucju oko brade i donje usne.
I meni povremeno izbiju na tom podrucju. Isprobala sam ulje cajevca (thanx magic ) i moram reci da se sve polako pocelo susiti nakon par dana. Jos sam otkrila i ulola sapun od gline i cajevca kojeg koristim svako jutro. Nakon svih bacenih para na razvikanu kozmetiku protiv akni, moram priznati da je ova za sad najdjelotvornija, a sve nabavim u DM-u za 40ak kn
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 14:23   #15
Quote:
LadyInRed kaže:
i ja sam davno koristila Antopar, 5% i 10% dok nisam ozbiljno oštetila lice i trebale su mi godine da to saniram tako da ne bih više Antopar. a to je zapravo to, benzoylperoxid ?




eto, sve si napisala.


moja su iskustva bila ista.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 14:42   #16
Quote:
LadyInRed kaže:
i ja sam davno koristila Antopar, 5% i 10% dok nisam ozbiljno oštetila lice i trebale su mi godine da to saniram tako da ne bih više Antopar. a to je zapravo to, benzoylperoxid ?
Ma taj Antopar je teška agresiva. Koristila sam Benzac (dobivala ga iz Švicarske) koji isto ima benzoil-peroksid kao aktivnu tvar. Te dvije kreme se uopće ne mogu uspoređivati. Benzac ne izaziva ni crvenilo ni ljuštenje, a super suši prišteve. Na žalost kod nas ne postoji ni jedna druga krema s benzoil-peroksidom osim Antopara.
Jesi li probala Diacneal od Avena? Sadrži retinol i glikolnu kiselinu. Meni je izvrstan.
Zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 14:46   #17
Brrr, sjećam se tog Antopara iz prvih pubertetskih dana, kada su se prištići pojavljivali na čelu i leđima, pekao je ko sam vrag a ostavljao je bjelkasti trag kada se sasuši.
Još mi samo spomenite Irel gel pa da zaokružim teen antologiju.

Mislim da je kod tog Antopara stvar bila u vrlo tankom namazu, e sad ti to reci nekome tko se želi instant riješiti prištića!
Mislim da on nije bio za akne, već samo za one površinske prištiće koje treba isušiti.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 15:04   #18
Diacneal od Avena nisam probala i vjeruj mi, dosta mi je probavanja sve je to super prva 2 dana i onda sve po starom. činjenica je da svakome paše nešto drugo, a meni zasada samo Rosal. i sve je ok do nekog stresnog trenutka, onda se ospem, sve me svrbi, ne znam jel alergija ili su hormoni ili prljav zrak, zagađena voda, ili je nerviranje ili nespavanje... jer kod sebe primjećujem sve od toga pomalo. kad mi se svaki klinac vidi na licu
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 15:40   #19
ja sam isto probala tonetinu proizvoda protiv pristeva.kad bi trebala izdvojit sto mi je najbolje pomoglo to bi bio aveneova cleanance k emulzijica.al krakorocno mi je pomogla.kada si pogledam lice vidim koliko sam ga izmucila i unistila raznoraznim losionima,kremama,gelovima i svim tim glupostima,utrosila masu para na sta?!na nista naravno.nedavno sam pisala tu kako su mi od salova i dolcevita iskocile pristetine po vrtau sto mi je bio secer na kraju jer sam prije te vrazje zime napokon dovela lice u red.bez ijednog prista zahvaljujuci maminoj kremi od nature's-a.kupila sam diacnal od avenea i nista.samo mi je ostavio jos crveniju fleku oko prista,al dobar mi je jako kad ga namazem na nos,dobro cisti mitesere.kako se zima blizi kraju tako mi se i cisti vrat uz to sto vise ne koristim niiiikakvu kremu nit nista.ujutro se operem vodom i pospricam aloe first sprejom,ne stavljam kremu,navecer prema potrbi operem eucerin sapunom i odem spavat.pristevi odlaze,oziljci nes sporije, novac u dzepu i eto.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 15:49   #20
Da, ubitačna je ta sprega između kože i stresnih stanja, kako to kontrolirati?
Muž mi ima odnedavno tih problema, nekako to drži pod kontrolom sa Macon kozmetikom (Dead Sea Salt), ali čim se pojavi jači napor, neurednost života, nespavanje, pad imuniteta - pojavi se to crvenilo koje se ljušti.
Koma je to, sputava te ako imaš takav posao da komuniciraš s puno ljudi.
Sjeti se sama kako ljudi 'diskretno' pogledom daju do znanja kad ti neka vlas nije na mjestu, ja to osjetim jako dobro, valjda 'publika' loše kontrolira pogled.
A kako li je tek kad očekuješ da će netko primijetiti neko nesavršenstvo?!
Zato i dalje tvrdim, celulit, prištići i ina sranja su veliki problemi i laže tko tvrdi da nije tako.
Svaka čast onome kome to nije bitno, istinski se divim.
A ovo s adaptacijom kože je isto koma, imaš mira neko vrijeme i onda opet u krvavu potragu..
Što se mojih problema tiče, tu ističem najviše sklonost kože ka infekcijama, posebno bikini zone i ponekad me već stvarno umara to stalno držanje kontrole nad istim. jer se i najmanja opuštenost plaća.
Sorry, Lady, ja se malo izjadala. pa reko simpa sam ti, nećeš me otjerat!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:50.