Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2007., 11:21   #1
Babylon 5

Pozdrav! Ima li medju clanovima foruma fanova serijala Babylon 5? Malo je starija serija i efekti nisu nesto ali prica je poprilicno dobra pa me interesira ima li jos netko ovdje tko je gledao?
Rooter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 12:54   #2
Quote:
Rooter kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ima li medju clanovima foruma fanova serijala Babylon 5? Malo je starija serija i efekti nisu nesto ali prica je poprilicno dobra pa me interesira ima li jos netko ovdje tko je gledao?
da ima
__________________
nothing is free exept stupidity

For those who seek perfection there can be no rest on this side of the grave
Leman Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 14:51   #3
Quote:
Rooter kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ima li medju clanovima foruma fanova serijala Babylon 5? Malo je starija serija i efekti nisu nesto ali prica je poprilicno dobra pa me interesira ima li jos netko ovdje tko je gledao?
Naravno da ima. Pogledao sam sve. Odlicna serija, definitivno spada u moj Top 5.


Je li tko gledao onaj spinoff "Crusade" ? Kakav je ? (ima samo 13 epizoda i brzo je ukinut, cuo sam da bas nije nesto...)
__________________
Take the Black !
jon-snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 17:59   #4
Haha zakon... primijetio sam da nema topica o babylonu pa sam postavio pitanje...

Respect
Rooter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 18:03   #5
Babylon 5 je meni najdraža SF serija definitivno...

Pogledao sam 13 epizoda crusade-a... nije ravan originalu nikako. Pokušaj opake komercijalizacije serije.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 19:18   #6
Uskoro dolazi novi film - Babylon 5: The Lost Tales (izravno na DVD)
__________________
Take the Black !
jon-snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 22:31   #7
Jedva čekam...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 22:32   #8
Gledao sam seriju. Dobra serija iako nema specijalnih efekata poput ovih današnjih.
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 17:08   #9
Nije ni čudo kad su animcije rađene na amigama.

Sjećam se kako je '95 to bilo ono vau... zadnji krik tehnologije! "Da samo mi na našim pc-ima imamo tako brze i kvalitetne renderere - ali to će se, današnjom brzinom razvoja tehnologije, najvjerojatnije dogoditi negdje oko 2010.-2015..."

Od onog što sam vidio na youtube-u čini mi se da je gluma u seriji loša, onako dosta amaterski i neprirodan đir, ali spejs ekšn scene u B5 su mi oduvijek bile super, još dok bih s vremena na vrijeme naletavao na pokoju epizodu na njemačkim kablovskim kanalima u devedesetima.

Baš se nešto u zadnje vrijeme mislim da li da se bacim u serijsko skidanje B5 sa mreže (kao i space: above & beyond), ali ne mogu se odlučit na tako zahtjevan projekt baš zbog toga što mi je bitno da serija bude deacently odglumljena, ko što je recimo Galactica...
__________________
The Battle of the Line. Earth's final stand against the Minbari. The sky was full of stars. Every star an exploding ship. And each ship... one of ours.
"Hold the line... no one gets through, no matter what!"
Babylon 5
nikpalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 19:52   #10
Je, zna gluma malo zastekat hehe al kad vidim one jedinice Shadowsa odma mi je milina u srcu

Stvarno su originalno osmisljeni!
Rooter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 20:33   #11
Odlična serija, ali još jedna u nizu onih koje nisu znale stati na vrijeme. 5. sezonu uopće nisu smjeli snimati, ali htjeli su zgrnuti još para na račun stare slave.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"
Ranma 1/2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 21:06   #12
Meni najbolja sf serija koju sam gledao. nažalost gledao sam samo prve dvije sezone koje su prikazane na našim lokalnim televizijama, o osale tri sezone znam samo sadržaj koji sam našao na netu i pogledao sam ljetos one filmove koji su bili u glupom vampirskom terminu, filmovi nisu svi dobri.

Serija ima super tajanstveni zaplet i zanimljive likove, veliku kompleksnost radnje i povezanost sitnica jer recimo neki događaji se razjasne i sjednu na svoje mjesto kao neka slagalica tek nakon 10-20 epizoda, tako da je svaka sitnice bitna i mora se gledati svaka epizoda, a ne kao u star treku gdje možeš propustiti nekoliko epizoda i ništa nisi propustio.

Efekti borbi možda nisu vrhunski, ali su zadovoljavajući. Žao mi je što nijedna televizija nije otkupila cijelu seriju, na kraju ću izgleda ipak ju morati s neta nabaviti.
WSG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 21:30   #13
Quote:
WSG kaže: Pogledaj post
Meni najbolja sf serija koju sam gledao. nažalost gledao sam samo prve dvije sezone koje su prikazane na našim lokalnim televizijama, o osale tri sezone znam samo sadržaj koji sam našao na netu i pogledao sam ljetos one filmove koji su bili u glupom vampirskom terminu, filmovi nisu svi dobri.
takoder al i filmovi imaju par momenata pogotovo onaj sa onim lovcima na duse
__________________
nothing is free exept stupidity

For those who seek perfection there can be no rest on this side of the grave
Leman Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 21:37   #14
Quote:
nikpalj kaže: Pogledaj post
Baš se nešto u zadnje vrijeme mislim da li da se bacim u serijsko skidanje B5 sa mreže (kao i space: above & beyond), ali ne mogu se odlučit na tako zahtjevan projekt baš zbog toga što mi je bitno da serija bude deacently odglumljena, ko što je recimo Galactica...
Ja sam skinuo obadvije i nisam pozalio.
__________________
Take the Black !
jon-snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 21:41   #15
Quote:
WSG kaže: Pogledaj post
filmovi nisu svi dobri.
Naravno da nisu kad imaju slab budzet i ne sudjeluje cijela ekipa...
__________________
Take the Black !
jon-snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 21:58   #16
Quote:
nikpalj kaže: Pogledaj post
Nije ni čudo kad su animcije rađene na amigama.

Sjećam se kako je '95 to bilo ono vau... zadnji krik tehnologije! "Da samo mi na našim pc-ima imamo tako brze i kvalitetne renderere - ali to će se, današnjom brzinom razvoja tehnologije, najvjerojatnije dogoditi negdje oko 2010.-2015..."

Od onog što sam vidio na youtube-u čini mi se da je gluma u seriji loša, onako dosta amaterski i neprirodan đir, ali spejs ekšn scene u B5 su mi oduvijek bile super, još dok bih s vremena na vrijeme naletavao na pokoju epizodu na njemačkim kablovskim kanalima u devedesetima.

Baš se nešto u zadnje vrijeme mislim da li da se bacim u serijsko skidanje B5 sa mreže (kao i space: above & beyond), ali ne mogu se odlučit na tako zahtjevan projekt baš zbog toga što mi je bitno da serija bude deacently odglumljena, ko što je recimo Galactica...
Čuj... u seriji cijelo vrijeme imaš neki feeling da im nedostaje malo love, ali isto tako se u svakoj epizodi osjeća da je stvar snimana sa srcem, Straczynski je genijalac koji se ne pristaje spustiti na Hollywoodsku komercijalnu formulu za Mcdonaldsom zatrovane Amerikance (plitka radnja, mnogo sisa, nasilja i specijalnih efekata). Uspješno je izbjegnuta većina iritantnih SF klišeja, prića je GENIJALNA, likovi imaju rijetko viđenu dubinu...

Osim toga, ja se nikako ne bih usudio reči da je gluma loša. Ima trenutaka kad šteka, ali mnogo je više trenutaka kad briljiraju. Recimo, scena u kojoj se Vir i G'kar nađu sami u liftu... naježio sam se
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 23:02   #17
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Čuj... u seriji cijelo vrijeme imaš neki feeling da im nedostaje malo love, ali isto tako se u svakoj epizodi osjeća da je stvar snimana sa srcem, Straczynski je genijalac koji se ne pristaje spustiti na Hollywoodsku komercijalnu formulu za Mcdonaldsom zatrovane Amerikance (plitka radnja, mnogo sisa, nasilja i specijalnih efekata). Uspješno je izbjegnuta većina iritantnih SF klišeja, prića je GENIJALNA, likovi imaju rijetko viđenu dubinu...
Potpisujem.

Quote:
Recimo, scena u kojoj se Vir i G'kar nađu sami u liftu... naježio sam se
I ja...
__________________
Take the Black !
jon-snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 01:05   #18
Da? Sad ste me zainteresirali... U kojoj je sezoni ta scena?
__________________
The Battle of the Line. Earth's final stand against the Minbari. The sky was full of stars. Every star an exploding ship. And each ship... one of ours.
"Hold the line... no one gets through, no matter what!"
Babylon 5
nikpalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 14:31   #19
Quote:
nikpalj kaže: Pogledaj post
Da? Sad ste me zainteresirali... U kojoj je sezoni ta scena?
Pa u drugoj, negdje pred sam kraj.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"
Ranma 1/2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 18:04   #20
Quote:
nikpalj kaže: Pogledaj post
Da? Sad ste me zainteresirali...
Ne mozes je potpuno shvatiti bez sireg konteksta, trebao bi gledati sve po redu...
__________________
Take the Black !
jon-snow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.