Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2012., 13:22   #1041
Quote:
bagzi94 kaže: Pogledaj post
To se zove pasaža. Ni sam ne znam kako nisam povratio tad. Kolonoskopiju su mi, hvala bogu, radili pod anestezijom, ali pražnjenje creva unoseći vodu u njega je bila bolna procedura.

Moj savet je da izbegnete kolonoskopiju, zato što ćete samo doživeti bol i razočarenje zbog toga što vam neće ništa naći.
meni nije ni palo na pamet ići na to. moralo bi mi biti jaaako loše, da bih na to pristala. ja sam lijepo počela piti helex i sad imam jednu stolicu dnevno.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 02:12   #1042
-

Quote:
Gloria84 kaže: Pogledaj post
Iako sam pročitala skoro sve postove, mene zanima, kako vi funkcionirate na dnevnoj bazi, kako živite?

Mene zanima kako vi funkcionirate? Da li radite? Ako da, da li vam bude loše na poslu? Što tada radite? Jedete li na poslu? Izlazite li? Bavite li se nečime? Mene hvata panika od šetnji, a kamoli od npr. odlazaka u teretanu ili neki klub. Kako to funkcionira? To su možda sitnice, ali meni bi to puno pomoglo. Hvala
Hvala ti na ovom pitanju, olakšat ću malo dušu. Evo, već tri godine nakon završetka srednje škole ne radim ništa. IBS mi se (na svu sreću, jer ne znam kako bih preživio da je to bilo ranije) pojavio pred kraj srednje škole i zadnje dane sam preživio izbjegavajući nastavu, nekoliko dana uopće nisam dolazio u školu. Nakon toga sam u međuvremenu radio na probnom poslu desetak dana i nakon jedne jako neugodne situacije (desetak ljudi je bilo oko mene, u trbuhu su mi se čuli nekakvi zvukovi koji su zvučali kao da ispuštam plin, iako to nije bio slučaj, nakon čega su neki ljudi okolo šaptali kako sam fuj i da 'prdim' [lol] u javnosti. Odmah sam napustio taj posao i otad ne radim ništa. Gotovo ne izlazim iz kuće, samo kad idem liječniku ili psihijatru. Nemam nikakve socijalne kontakte osim sa svojom obitelji. I u kući u kojoj imam barem neku sigurnost osjećam jaku anksioznost i strah me odlaska na WC, ne mogu ni zamisliti kako bi mi bilo da moram na posao ili na fakultet. To mi je frustrirajuće jer želim upisati fakultet, ali jednostavno ne mogu ovakav. Nemam nikakve perspektive i situacija mi se čini bezizlaznom. Postao sam suicidalan i često imam napade plača, satima plačem nakon lošeg dana, ne mogu si pomoći. Ne znam što ću dalje, potratio sam godine, a ništa se ne mijenja. Pokušat ću još nekoliko stvari, ali čini mi se da mi ništa neće pomoći.

I ja mislim kako je osnivanje neke udruge u kojoj bi mogli dijeliti muke odlična ideja! Toliko od mene.
dreezy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 07:28   #1043
Dopustio si IBS-u da te dotuče. Siguran sam da je meni koji idem u školu i ovima koji idu na fakultet, posao jednako loše, ali moramo da trpimo. I ja po ceo dan razmišljam o samoubistvu, ali hoću da živim, a jedini način je da se borim.
bagzi94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 18:58   #1044
Quote:
dreezy kaže: Pogledaj post
Hvala ti na ovom pitanju, olakšat ću malo dušu. Evo, već tri godine nakon završetka srednje škole ne radim ništa. IBS mi se (na svu sreću, jer ne znam kako bih preživio da je to bilo ranije) pojavio pred kraj srednje škole i zadnje dane sam preživio izbjegavajući nastavu, nekoliko dana uopće nisam dolazio u školu. Nakon toga sam u međuvremenu radio na probnom poslu desetak dana i nakon jedne jako neugodne situacije (desetak ljudi je bilo oko mene, u trbuhu su mi se čuli nekakvi zvukovi koji su zvučali kao da ispuštam plin, iako to nije bio slučaj, nakon čega su neki ljudi okolo šaptali kako sam fuj i da 'prdim' [lol] u javnosti. Odmah sam napustio taj posao i otad ne radim ništa. Gotovo ne izlazim iz kuće, samo kad idem liječniku ili psihijatru. Nemam nikakve socijalne kontakte osim sa svojom obitelji. I u kući u kojoj imam barem neku sigurnost osjećam jaku anksioznost i strah me odlaska na WC, ne mogu ni zamisliti kako bi mi bilo da moram na posao ili na fakultet. To mi je frustrirajuće jer želim upisati fakultet, ali jednostavno ne mogu ovakav. Nemam nikakve perspektive i situacija mi se čini bezizlaznom. Postao sam suicidalan i često imam napade plača, satima plačem nakon lošeg dana, ne mogu si pomoći. Ne znam što ću dalje, potratio sam godine, a ništa se ne mijenja. Pokušat ću još nekoliko stvari, ali čini mi se da mi ništa neće pomoći.

I ja mislim kako je osnivanje neke udruge u kojoj bi mogli dijeliti muke odlična ideja! Toliko od mene.
Sigurno si u te 3 godine nešto lijepoga napravio. Ako ništa drugo skupio si hrabrost i potražio liječničku pomoć. Što oni kažu? Ideš na neku psihoterapiju?

Iskoristi to što si kod kuće najbolje što znaš. Radi nešto što voliš. Možda nešto vezano za fakultet koji želiš upisati.
Kako god da mi je loše, još uvijek vjerujem da će mi jednom biti bolje. Kako-ne znam, ali vjerujem da ću prije ili kasnije doći do toga. A dok se to ne dogodi dajem sve od sebe da prilagodim stvari svojoj situaciji i da izvučem maksimum iz toga.
Npr. ima puno ljudi koji nikada ne stignu biti doma i raditi stvari koje vole. E, pa kad sam stalno doma odlučila sam barem tu raditi ono što volim, npr. čitati časopise na jutarnjem suncu u vrtu, pročitati sve knjige za koje prije nisam imala vremena, pogledati sve filmove i serije, pisati neke svoje gluposti, crtati, izrađivati nakit..., peći kolače... uglavnom stvari u kojima uživam. Tko zna da li ću jednoga dana imati vremena za sve to. Bitno je da sam na kraju svakog dana zadovoljna onime što sam postigla. Nekome se to neće činiti kao neko postignuće, ali za mene jesu u uvjetima kojim jesam i naspram prepuštanju crnim mislima i cjelodnevnom plakanju u krevetu. Been there done that. Od toga nema nikakve koristi. Doduše, korisno je ponekad kao ispušni ventil.
__________________
Gledaj srcem i dušom
Gloria84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 20:41   #1045
Quote:
Gloria84 kaže: Pogledaj post
Sigurno si u te 3 godine nešto lijepoga napravio. Ako ništa drugo skupio si hrabrost i potražio liječničku pomoć. Što oni kažu? Ideš na neku psihoterapiju?

Iskoristi to što si kod kuće najbolje što znaš. Radi nešto što voliš. Možda nešto vezano za fakultet koji želiš upisati.
Kako god da mi je loše, još uvijek vjerujem da će mi jednom biti bolje. Kako-ne znam, ali vjerujem da ću prije ili kasnije doći do toga. A dok se to ne dogodi dajem sve od sebe da prilagodim stvari svojoj situaciji i da izvučem maksimum iz toga.
Npr. ima puno ljudi koji nikada ne stignu biti doma i raditi stvari koje vole. E, pa kad sam stalno doma odlučila sam barem tu raditi ono što volim, npr. čitati časopise na jutarnjem suncu u vrtu, pročitati sve knjige za koje prije nisam imala vremena, pogledati sve filmove i serije, pisati neke svoje gluposti, crtati, izrađivati nakit..., peći kolače... uglavnom stvari u kojima uživam. Tko zna da li ću jednoga dana imati vremena za sve to. Bitno je da sam na kraju svakog dana zadovoljna onime što sam postigla. Nekome se to neće činiti kao neko postignuće, ali za mene jesu u uvjetima kojim jesam i naspram prepuštanju crnim mislima i cjelodnevnom plakanju u krevetu. Been there done that. Od toga nema nikakve koristi. Doduše, korisno je ponekad kao ispušni ventil.
Hahaha, ma iskreno, ništa nisam napravio i to je poražavajuće. Nije mi dijagnosticiran IBS, ali sam sto posto siguran da ga imam. Dijagnosticiran mi je samo gastritis, a sad bih trebao ići novom gastroenterologu na nove pretrage.

Ne mogu baš uživati ni u kući zbog socijalne fobije, ali mislim da ću se iduće godine morati pokrenuti i barem pokušati upisati fakultet. Ne znam što drugo.
dreezy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 20:48   #1046
Quote:
Gloria84 kaže: Pogledaj post
Sigurno si u te 3 godine nešto lijepoga napravio. Ako ništa drugo skupio si hrabrost i potražio liječničku pomoć. Što oni kažu? Ideš na neku psihoterapiju?

Iskoristi to što si kod kuće najbolje što znaš. Radi nešto što voliš. Možda nešto vezano za fakultet koji želiš upisati.
Kako god da mi je loše, još uvijek vjerujem da će mi jednom biti bolje. Kako-ne znam, ali vjerujem da ću prije ili kasnije doći do toga. A dok se to ne dogodi dajem sve od sebe da prilagodim stvari svojoj situaciji i da izvučem maksimum iz toga.
Npr. ima puno ljudi koji nikada ne stignu biti doma i raditi stvari koje vole. E, pa kad sam stalno doma odlučila sam barem tu raditi ono što volim, npr. čitati časopise na jutarnjem suncu u vrtu, pročitati sve knjige za koje prije nisam imala vremena, pogledati sve filmove i serije, pisati neke svoje gluposti, crtati, izrađivati nakit..., peći kolače... uglavnom stvari u kojima uživam. Tko zna da li ću jednoga dana imati vremena za sve to. Bitno je da sam na kraju svakog dana zadovoljna onime što sam postigla. Nekome se to neće činiti kao neko postignuće, ali za mene jesu u uvjetima kojim jesam i naspram prepuštanju crnim mislima i cjelodnevnom plakanju u krevetu. Been there done that. Od toga nema nikakve koristi. Doduše, korisno je ponekad kao ispušni ventil.
ovaj mi se post nekako učinio prikladnim da postavim pitanje.
mislite li vi, koji ste u braku/vezi, da ste teret drugoj strani?
recimo, ja dobro funkcioniram, ali ograničena sam u nekim stvarima. moj dragi nema s tim problem, bar tako kaže.
ali pitam se što bih ja da sam na drugoj strani, a da imam muža koji ne može iz kuće izaći, koji ne može raditi itd.
bojite li se da bi ljudima moglo biti previše sve to?
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 20:54   #1047
Mislim da je to jedan od mojih najboljih strahova.
Zato izbegavam da se zaljubim i ne želim da se bilo ko zaljubi u mene.
bagzi94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 21:54   #1048
Quote:
dreezy kaže: Pogledaj post
Hahaha, ma iskreno, ništa nisam napravio i to je poražavajuće. Nije mi dijagnosticiran IBS, ali sam sto posto siguran da ga imam. Dijagnosticiran mi je samo gastritis, a sad bih trebao ići novom gastroenterologu na nove pretrage.

Ne mogu baš uživati ni u kući zbog socijalne fobije, ali mislim da ću se iduće godine morati pokrenuti i barem pokušati upisati fakultet. Ne znam što drugo.
ne mogu a da ne primijetim da i kod tebe, kao i kod mene i 99% ljudi ovdje u podlozi svega lezi gastritis. Jeste li ikada razmisljali o tome da su ovo mozda
sve neki simptomi upravo toga-gastritisa? Imas li bolove i probleme sa zelucem u vrijeme problema sa crijevima? Ja sam djagnosticiran hronicni gastritis nekako dovela u fazu duzeg mirovanja, ako ne i izljecenja, vidjet cemo nakon malo duzeg vremena, i nemam vise simptome ibs-a. Od tableta svakodnevno uzimam samo vitamine b skupine za koje sam cula da pomazu kod nasih problema. Mjesec dana okruglo sam ZDRAVA! Ne pamtim kada sam imala duzi period da se tako dobro osjecam. Razmisli malo o ovome. Pozz
viable is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 22:03   #1049
Quote:
viable kaže: Pogledaj post
ne mogu a da ne primijetim da i kod tebe, kao i kod mene i 99% ljudi ovdje u podlozi svega lezi gastritis. Jeste li ikada razmisljali o tome da su ovo mozda
sve neki simptomi upravo toga-gastritisa? Imas li bolove i probleme sa zelucem u vrijeme problema sa crijevima? Ja sam djagnosticiran hronicni gastritis nekako dovela u fazu duzeg mirovanja, ako ne i izljecenja, vidjet cemo nakon malo duzeg vremena, i nemam vise simptome ibs-a. Od tableta svakodnevno uzimam samo vitamine b skupine za koje sam cula da pomazu kod nasih problema. Mjesec dana okruglo sam ZDRAVA! Ne pamtim kada sam imala duzi period da se tako dobro osjecam. Razmisli malo o ovome. Pozz
I kod mene je kronični. A kako si ga izliječila? Kojom terapijom? Ja koristim lijekove i med već duže vrijeme, ali mi ne pomaže.
dreezy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 22:09   #1050
Ne znam jesi li listao temu, vec sam pisala u 2, 3 posa iznad.. Nema veze. uglavnom nakon uspostavljanja dijagnoze (uz prisustvo h. pylori) popila sam trojnu terapiju, nakon koje nisam primjetila poboljsanje. O lijekovima protiv bolova u zelucu da i ne pricam: Ranitidin, ulcodin, omeprazol, controloc.. to sam davno otpisala jer mi nijedne od tih vise nisu uspijevale smiriti bolove. Nakon toga sam saznala za caj od Kunice (hajducke trave/stolisnika) i svako jutro nataste popijem solju tog caja, na pola sata prije dorucka.. U pocetku je to bilo oko 3 puta dnevno, prije 3 glavna obroka, sad samo ujutro i to ne svaki dan. Nakon prva dva-tri dana, bolovi su znatno rjedji, problemi s crijevima su mi se postepeno smirivali. Znaci ne ide sve to tako brzo, ali neki pomak ces primijetiti za vrlo kratko vrijeme sigurno. Pocela sam piti caj neka 3 mjeseca unazad, evo me, sad za sad sam preporodjena.

ukoliko zelis pokusati, ovaj caj mozes pronaci u svakoj apoteci i jako je jeftin. Sretno!

Zadnje uređivanje viable : 29.10.2012. at 22:17.
viable is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 23:07   #1051
Kod mene nije bilo helicobacter pylori.

Puno ti hvala na savjetima, definitivno ću pokušati s tim čajem. Nadam se da će mi pomoći.
dreezy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 23:40   #1052
Ako je samo do caja, pomoci ce ti bez obzira na helicobacter, potrazi malo po internetu pa ces vidjeti koliko ga hvale. Uz to bih ti preporucila da i ti probas s tabletama b kompleksa, ne mogu ti naskoditi a meni su preporucili da i njih uzimam. Nadam se da ce ti sve ovo bar malo olaksati tegobe, znam kako je kada dodje voda do grla, puno puta sam se isto osjecala. Samo budi uporan i pokusavaj duze vrijeme, nista ne gubis a mozda mozes puno dobiti.
viable is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 00:59   #1053
-

U redu, hvala i na ovim dodatnim savjetima, pokušat ću i s tim.

Btw. opada li nekome kosa zbog IBS-a? Meni je dermatologinja rekla da mi kosa neće prestati opadati i intenzivno se mastiti dok mi se ne smiri stanje s trbuhom.

I ima li netko problema sa zadahom? U nalazu mi piše da mi kardija zjapi i da je to uzrok lošem zadahu, sad ne znam ima li to veze s gastritisom ili IBS-om? :S

Inače sam konstantno pod nervozom, mislim da zbog toga gastritis i ne odlazi.

A imam i problema sa štitnjačom, kao i još neki ovdje.
dreezy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 11:55   #1054
opada meni, ali ne znam ima li to veze s ovim. opadala mi je i prije kad sam bila pod stresom. još i gore nego sad.
ma mislim da se to manifestira kod svakoga na drugi način. evo meni se totalno poremetio menstrualni ciklus. počelo je odmah s početkom ibs-a
i ne može mi nitko reći da je to psiha. nešto u organizmu nije u redu, a oni pojma nemaju.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 11:56   #1055
Quote:
gabriela00 kaže: Pogledaj post
opada meni, ali ne znam ima li to veze s ovim. opadala mi je i prije kad sam bila pod stresom. još i gore nego sad.
ma mislim da se to manifestira kod svakoga na drugi način. evo meni se totalno poremetio menstrualni ciklus. počelo je odmah s početkom ibs-a
i ne može mi nitko reći da je to psiha. nešto u organizmu nije u redu, a oni pojma nemaju.
Kako ti se poremetio mentrualni ciklus?
__________________
Sretno oženjen je tek onaj čovjek koji razumije svaku riječ koja njegova žena nije rekla.

Alfred Hitchock
tiburon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 12:05   #1056
Quote:
tiburon kaže: Pogledaj post
Kako ti se poremetio mentrualni ciklus?
produžilo se trajanje menstruacije, i počela sam 3. dan tako jako krvariti da se svaki put bojim da ću završiti na hitnoj. s ginekološke strane je sve u redu. uzv, papa, hormoni...a i sa štitnjačom je sve u redu. što je onda u pitanju, ne znam. znam samo da se podudara s početkom ovih problema.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 12:24   #1057
Quote:
gabriela00 kaže: Pogledaj post
produžilo se trajanje menstruacije, i počela sam 3. dan tako jako krvariti da se svaki put bojim da ću završiti na hitnoj. s ginekološke strane je sve u redu. uzv, papa, hormoni...a i sa štitnjačom je sve u redu. što je onda u pitanju, ne znam. znam samo da se podudara s početkom ovih problema.
Imasli spotting prije mentruacije, pa se na taj nacin produzila?
Da li ti se skratilo vrijeme od men. do men.?
__________________
Sretno oženjen je tek onaj čovjek koji razumije svaku riječ koja njegova žena nije rekla.

Alfred Hitchock
tiburon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 12:46   #1058
Quote:
tiburon kaže: Pogledaj post
Imasli spotting prije mentruacije, pa se na taj nacin produzila?
Da li ti se skratilo vrijeme od men. do men.?
produžila se tako da umjesto 3, kako je prije bilo, traje 5 dana.
s tim da 1. i 2. bude nešto malo, a 3. totalna poplava. onda 4. i 5 opet malo.
inače je ciklus kao prije, 28-30 dana.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 13:21   #1059
Quote:
gabriela00 kaže: Pogledaj post
produžila se tako da umjesto 3, kako je prije bilo, traje 5 dana.
s tim da 1. i 2. bude nešto malo, a 3. totalna poplava. onda 4. i 5 opet malo.
inače je ciklus kao prije, 28-30 dana.
O.K. hvala.....pitam jer i ja imam promjena i mislim da mi simptomi IBS pocinju u drugom djelu perioda....
__________________
Sretno oženjen je tek onaj čovjek koji razumije svaku riječ koja njegova žena nije rekla.

Alfred Hitchock
tiburon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 21:25   #1060
Quote:
gabriela00 kaže: Pogledaj post
ovaj mi se post nekako učinio prikladnim da postavim pitanje.
mislite li vi, koji ste u braku/vezi, da ste teret drugoj strani?
recimo, ja dobro funkcioniram, ali ograničena sam u nekim stvarima. moj dragi nema s tim problem, bar tako kaže.
ali pitam se što bih ja da sam na drugoj strani, a da imam muža koji ne može iz kuće izaći, koji ne može raditi itd.
bojite li se da bi ljudima moglo biti previše sve to?
I meni muž kaže da nema problema s time. Zapravo, mislim i da je stvarno tako. Ne radim pa sam na taj neki način teret (ali sam neko vrijeme zarađivala radom kod kuće). Osim što sam silom prilika kućanica, funkcioniramo kao i svaki drugi par. Izlazimo, putujemo... sve to naravno uz velike psihičke pripreme s moje strane. Otvoreno mu kažem čega se bojim i uvijek nađemo rješenje (npr. smislimo što ćemo ako mi bude loše). On je u potpunosti moja podrška, naime, kad smo negdje skupa nestaje 99% mojih problema. Nekako uz njega imam osjećaj sigurnosti. Problem je kad sam sama.

Ponekad padnem u bed razmišljajući kako sam mu teret, ali on je optimističniji i kaže da treba prihvatiti to kako je i živjeti u skladu s time. Naravno, da može birati radije bi da radim i da je sve ok, ali kaže da mu odgovara da sam kući, da je sve čisto, skuhano na vrijeme, da uvijek imam vremena za njega. Nastojim izvući maksimalno koristi iz toga što sam doma.

Drago mi je da smo se upoznali i upustili u vezu prije nego li je sve to počelo jer je barem imao priliku upoznati me kakva sam bez ovog tereta i unatoč tome stupiti u brak sa mnom i ostati. Divim mu se iz dana u dan jer u današnje vrijeme ljudi odustaju od braka samo tako, zbog tako reći gluposti, a on je uz mene u dobru i zlu, zdravlju i bolesti.
__________________
Gledaj srcem i dušom
Gloria84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.