Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2007., 12:45   #1
Apaurin/Normabel u trudnoći

Ako je netko već započimao ovu temu, ja se unaprijed ispričavam, ali nisam ju uspjela naći.


Htjela bi pitati iskusne trudnice, i one koje nešto o tome znaju, za savjet!

Trudna sam 8+2 i gin mi je prepisao jednu tabletu normabela navečer. Naravno prije nego sam ih počela koristit pročitala sam sve o indikacijama i uporabi. I šokiralo me koliko negativnih stvari piše za korištenje u trudnoći.

Jutros sam ga na pregledu ponovno pitala o tome, i rekao mi je da neke trudnice tokom cijele trudnoće koriste i do 3 tablete dnevno i da nema nikakvih negativnih učinaka, a da je ovo napisano navedeno čisto da se ograde od odgovornosti. Da su učinci pozitivni i da najbolje djeluje u sprečavanju pobačaja.


Željno čekam svaki savjet! Unaprijed hvala!
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 12:49   #2
I meni je doktorica pripisala normabel, ali ja ga nisam uzimala upravo zbog tih negativnih učinaka. Nisu oni bez vraga tamo navedeni.
A budući da su to tablete za smirenje, ne vidim kako bi one sprečavale pobačaj. Jedino ti mogu pomoći da prebrodiš te prve kritične tjedne!
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 12:50   #3
...ne brini. I meni su ga prepisali jer mi je mama umrla 2 mjeseca prije termina za moj porod, pa da nebi došlo do kontrakcija mišića, zbog trauma itd...prepisali su mi ČAK 3 puta po 2 mg dnevno...al to mi je bilo too much...! Pila sam jedan, više po potrebi.

Diazepam nije samo sedativ, nego i muskulaturni relaksator.

Ne brini...sve 5.
__________________
MDMA kućanica
SadAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 12:58   #4
Quote:
mala tirkizna kaže: Pogledaj post
Ako je netko već započimao ovu temu, ja se unaprijed ispričavam, ali nisam ju uspjela naći.


Htjela bi pitati iskusne trudnice, i one koje nešto o tome znaju, za savjet!

Trudna sam 8+2 i gin mi je prepisao jednu tabletu normabela navečer. Naravno prije nego sam ih počela koristit pročitala sam sve o indikacijama i uporabi. I šokiralo me koliko negativnih stvari piše za korištenje u trudnoći.

Jutros sam ga na pregledu ponovno pitala o tome, i rekao mi je da neke trudnice tokom cijele trudnoće koriste i do 3 tablete dnevno i da nema nikakvih negativnih učinaka, a da je ovo napisano navedeno čisto da se ograde od odgovornosti. Da su učinci pozitivni i da najbolje djeluje u sprečavanju pobačaja.


Željno čekam svaki savjet! Unaprijed hvala!

Nisam upućena u to dali ti je stvarno sa razlogom propisao normabel,zbog neke sumnje ili problema ili čisto kao preventivu,da ne bi došlo do spontanog!?? Jer ako nema nekih ozbiljnijih razloga moj savjet ti je da ipak ne uzimaš te kemikalije,jer prije ti one mogu odmoći nego pomoći!!!
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 13:02   #5
hm.. ne znam bas

jedna moja poznata cura, trudna sad negdje vec 16 tj i jos joj je uvijek zlo, izgubila oko 8 kg, bila po bolnicama infuzije itd...
Pustili su je iz bolnice nedavno i propisali normabel.. sad joj je polako bolje...
Valjda pomaze za smirenje, pa vise spava a manje
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 13:08   #6
Sada ima toliko tih sredstava za smirenje na biljnoj bazi tako da mislim da je bolje probati s tim nego odma na tako jake tablete...???? ne znam možda griješim ali ja se ne bi s tim baš zezala
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 13:15   #7
Biljno ili ne...i ja sam se to pitala, pa sam se konzultirala sa doktorima...i, ako ćemo gledati sa točke koliko šta utječe na bebu...onda je isti fak, dal će beba biti grogi ili ne, od diazepama ili valerijane... No biljni preparati (koje ja apsolutno podržavam) nemaju toliko svojstvo opuštanja mišića i sprečavanja neželjenih kontrakcija.

Koliko sam ja bila primjetila, doktori su jako protiv bilo kakvog pijenja tableta u trudnoci jer se jednostavno ne rade pokusi na bebama, prerizično je...pa nemaju dovoljno informacija. Al ako je doktor prepisao diazepam, valjda je odvagnuo potencijalnu štetu od korisnog učinka...

Ja samo nisam shvatila, šta je konkretan povod doktoru za prepisivanje lijeka? Jesi li imala kakvu epizodu kontrakcija...ili je on to tako... zlu ne trebalo?
__________________
MDMA kućanica
SadAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 17:36   #8
Quote:
*Mistique* kaže: Pogledaj post
Sada ima toliko tih sredstava za smirenje na biljnoj bazi tako da mislim da je bolje probati s tim nego odma na tako jake tablete...???? ne znam možda griješim ali ja se ne bi s tim baš zezala
Bez brige,nisu to "tako jake tablete".Ne zezaju ti se doktori baš s tim.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 16:02   #9
Quote:
*Mistique* kaže: Pogledaj post
Sada ima toliko tih sredstava za smirenje na biljnoj bazi tako da mislim da je bolje probati s tim nego odma na tako jake tablete...???? ne znam možda griješim ali ja se ne bi s tim baš zezala
Drage moje, ako je ginekolog propisao Normabel onda ima razlog. Druga stvar je da ako Klinicki farmakolozi kazu da se smije uzimati u trudnici- onda ja tu nemam sta preispitivati. Nornabel se daje da opusta misice i u tome je ucinkovit bez obzira da li ta doza djelije smirujuce ili ne.
O pripravcima na biljnoj bazi. Svi ti tzv. dijetalni pripravci ne prolaze tako rigorozne studije i ispitivanja prije stavljanja u promet. Drugo, kod lijekova se vode evidencije te prijave nuspojava, a za dijetetske pripravke bas nisam sigurna da se to cini. Trece, nije sve istina sto reklama za odredjeni dijetetski pripravak kaze. U trudnoci treba se drzati onog sto dr. kaze i samo uzimati lijekove koje je dr. prerucio. Osim toga, da odem malo u krajnost, marihuana, koka i opijum su cisto prirodni biljni pripravci pa ih ne uzimamo.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 22:34   #10
Da se i ja priključim. Prvo sam imala spontani pobačaj u 12. tjednu, drugo sam zanjela 7 mjeseci kasnije, trudnoća rizična, ponovno malo prokrvarila, nista strasno, dobila Normabele i mislila ja kako će to biti "mirno" dijete, siroće nafiksano od začeća al čovjeće puna ga je kuća. Hvala Bogu zdrav i jakoooo jakooo brzzzz Vjerujem da uz neslavne izuzetke doktori ipak znaju svoj posao.
mv1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 13:30   #11
Ja imam miom već 3 godine. Mislim da je njemu to prvenstveno preventive radi! Malo imam problema sa spavanjem po noći pa da i to valjda regulira.

Evo i frendica mi se javila koja je rodila troje savršene zdrave dječice! Njoj su ga propisivali i na početku trudnoće, i u 25. tjednu..i da su svi ginići taj lijek davali šakom i kapom jer jedini da nema kontaindikacije.
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 13:34   #12
Quote:
mala tirkizna kaže: Pogledaj post
Ja imam miom već 3 godine. Mislim da je njemu to prvenstveno preventive radi! Malo imam problema sa spavanjem po noći pa da i to valjda regulira.

Evo i frendica mi se javila koja je rodila troje savršene zdrave dječice! Njoj su ga propisivali i na početku trudnoće, i u 25. tjednu..i da su svi ginići taj lijek davali šakom i kapom jer jedini da nema kontaindikacije.
Onda je valjda tako,ne vjerujem da bi ga davali a da znaju da može imalo štetiti bebi. Ipak nisu zaludu doktori!!
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 13:37   #13
...e da...ja sam bila i na CTG pod djelovanjem Apaurina...i bebino srce je kucalo sasvim normalno. Jako malo toga prođe kroz posteljicu...
__________________
MDMA kućanica
SadAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 13:52   #14
Moja mama je dok je bila trudna sa mnom pila 2 mg Apaurina dnevno (hm, ili 2x2mg - e sad vise ne znam)

Mozda sam zato tak luda
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 17:28   #15
Meni je propisan Normabel po potrebi od cca 16. tjedna i popila sam ih nekih desetak dosad. Nisam primjetila nista lose, a dr mi je rekao da ga pijem ono ak sam nervozna, uplasena itd, osjetim nekakvo stezanje ili sl - po vlastitoj procjeni. Sto se bebe tice, isto se micala i kad sam ga popila, nista manje, a i nedavno sam jednu popila prije ultrazvuka i otkucaji su joj bili normalni. Inace je Normabel za opustanje misica jer sam ja malo otvorena pa je to, prema nekom mom razmisljanju, vjerovatno da ne bi doslo do kontrakcija.
Lelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 17:34   #16
Ovdje ćeš dobiti odgovore koje želiš i ne.Činjenica da ti je prepisao ginekolog koji o tebi zna više nego svi mi ovdje uparena sa činjenicom da je Normabel prepisan trudnici najčešće u svrhu mišićne relaksacije a manje kao anksiolitik,mora ti biti dovoljna da ne sumnjaš nego da uzimaš lijek.Teško je to jednostavno reći a da ne uđeš u duboku raspravu,ali uzmi zdravo za gotovo-sve ono što piše kao kontaindikacija na lijeku dešava se tako rijetko da se ne moraš brinuti.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 15:57   #17
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
.Činjenica da ti je prepisao ginekolog koji o tebi zna više nego svi mi ovdje uparena sa činjenicom da je Normabel prepisan trudnici najčešće u svrhu mišićne relaksacije a manje kao anksiolitik,mora ti biti dovoljna da ne sumnjaš nego da uzimaš lijek.Teško je to jednostavno reći a da ne uđeš u duboku raspravu,ali uzmi zdravo za gotovo-sve ono što piše kao kontaindikacija na lijeku dešava se tako rijetko da se ne moraš brinuti.
komentari.... ja se slazem.
Lily25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 19:27   #18
moja prijateljica je pila normabele gotovo cijelu trudnoću, no pred kraj su joj rekli da ih prestane piti da ne rodi dijete ovisnika.... i sada ima brekrasnog sina koji će za koji dan 2 godine.... šaljem mu veliku pusu.....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 21:10   #19
ja sam pila normabel i dabroston do 3 miseca trudnoće za očuvanje ploda i smirenje, onda kad je prošla opasnost od spontanog ginekolog mi reka damogu prestat piti
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 21:16   #20
I ja ti pijem Normabele radi opasnosti od spontanog...isto ga prvo nisam pila zbog tih silnih kontraindikacija, pa je moj dr. poludio kad je to čuo, jer imam mikrokontrakcije koje ja niti ne osjećam...na kraju ispada da gomila cura to pije...moja kuma je čak pila po 4mg i sve 5....kaže mi poznanica koja stažira u Petrovoj da je to trenutno najpropisiraniji lijek za trudnice....
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:29.