Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2012., 21:00   #581
je, poznato samo me muči koliko ću morat iskesit kunića.
jubra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 18:07   #582
Jedan problem za znalce i ljude s iskustvom:
Na tele2 pretplati sam, smart tarifa 200 (1.5gb, 1000min, 200sms).
Prošli mjesec sam preselio u novi stan, nemam još internet pa sam malo preopteretio ovih 1.5gb. Budući da sam bio svjestan šta radim rekao sam sam sebi da ću kontrolirati potrošnju tako da sam već 05.08. provjeravao preko sms-a i vidio da mi je ostalo malo manje od 700 Mb. I kontam si, ništa, malo ću se smiriti i gotovo. Onda sam primjetio da mi i 07. i 08.08 piše isto: Na dan 04.08. imate 696 Mb, a znao sam da sam bio na internetu. Ne previše, al sam bio... I isti dan zovnem službu za korisnike, i gospodin veli: da, da, imamo problema sa provjerom stanja računa. Ja pitam ima li on sam podatke o potrošnji da znam sam za sebe, a on kaže da nema. Kad se riješi problem dobit ću sms. Ok, uvodim totalnu redukciju interneta i gotovo. I onda jučer (11.08), najednom ne mogu slati poruke ni zvati nikoga. I ponovo zovem službu, a gospođa kaže da sam 500 kn prekoračio svoju tarifu, ali da će ona stavit limit na 700 da mogu ponovo zvati i slati poruke. Pitam je da li poruke i pozivi još uvijek idu u tarifi, ona da naravno, ako mi je ostalo, onda po tarifi... Ja pitam da li je riješen problem sa provjerom sms-om, ona veli da nije. Mislim si, ajde stavi na 700 i nek te voda nosi. Neću na internet i gotovo. Vrati mi se mogućnost poziva i ja pošaljem poruku za provjeru smart tarife i još uvijek imam 696 Mb...
Danas (12.08), ponovo ne mogu nikoga zvati!! Pa koji mu je sad!!! Zovnem ponovo, a kad ono neki fini gospodin veli da sam 800!!!! kn prešao tarifu!! Ja lud!! Pa jučer mi je rečeno da sam za 500kn prešao! Otkud sad tih 300 kn? On kaže da android sam skida podatke sa interneta, bez mog znanja. (Budući da nemam originalni android nego sam moddani ICS skinuo prije nego je izišao službeni update, znam da je to nemoguće. Ali nisam želio o tome s njim, nego sam samo rekao da ne vjerujem da se to dogodilo jer znam isključiti automatski update..) Pa šta ću sad, pitam? Podmirite tekuće troškove pa ćemo vas uključiti. Kakve tekuće troškove, za 07. mjesec sam danas uplatio preko mPBZ aplikacije? On veli da trebam platiti ovih 800. Kako ću ih platiti ako još nije gotov mjesec i nije formiran račun? Ali nije mi ni bitno, kažem, jer ne namjeravam ništa platiti dok mi ne dođe račun sa cjelokupnim ispisom. Dobro, adio, adio.
Šta mene sada najviše muči? Kako se iskobeljati iz tolikog računa. Stvar je u tome da je moguće i da stvarno jesam potrošio onih 500 kn od jučer (pogotovo kad se zna da je 1Mb=2kn, kada se prijeđe tarifa). Ali otkud je iskočilo ovih zadnjih 300... A uz to sam ljut i razočaran što već tjedan dana ne mogu riješiti taj problem na sms automatu, tako da uopće nisam mogao pratiti potrošnju, a nisu dali ni obavijest, ni poruku poslali, ništa....

p.s. Znam da sam ispisao roman, al sam baš
Mr. Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 09:52   #583
neki programi ti skidaju s net-a.....
(ne kuzim ljude, koji imaju android i išit, a da nemaju flat....)
kriv si u potpunosti.....jbg.
kresimirn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 09:59   #584
Znam da neki programi skidaju sa interneta. Problem je u tome što sam u subotu 11.08. bio na wirelessu, pa je nemoguće da mi je mob skinuo 150Mb podataka preko mobilne mreže.

Ne bježim od toga da sam čak i svih tih 800kn potrošio, ali sigurno ne u ovom vremenskom okviru u kojem su mi oni rekli da jesam. Da sam dobio obavijest na vrijeme (kako su mi je i dužni dati) ovo se ne bi dogodilo.
Mr. Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 10:00   #585
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
sad će te zvati iz tzv. grupe retention iliti zadržavanje Pitat će te zašto želiš raskinuti ugovor, u čemu je problem.. i ponuditi ti nešto kao iskupljenje ako ne raskineš ugovor
Ti koji rade retention (i sama sam radila jedno vrijeme za t-com) imaju posebnu obuku baziranu na psihologiji i često mogu pričati u nedogled i vrlo lako provesti taj retention
je, takve volim....pa ih pitam dal ce mi oni placat racun, pa da vidis kak skrate komunikaciju
kresimirn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 10:15   #586
Quote:
Mr. Q kaže: Pogledaj post
Znam da neki programi skidaju sa interneta. Problem je u tome što sam u subotu 11.08. bio na wirelessu, pa je nemoguće da mi je mob skinuo 150Mb podataka preko mobilne mreže.

Ne bježim od toga da sam čak i svih tih 800kn potrošio, ali sigurno ne u ovom vremenskom okviru u kojem su mi oni rekli da jesam. Da sam dobio obavijest na vrijeme (kako su mi je i dužni dati) ovo se ne bi dogodilo.
nisi iskljucio internet od operatera....
wifi nema veze sa mobilnim internetom....

za tebe i sve ostale, program s kojim iskljucite DATA plan (znaci, nema interneta od operatera....), pa da onda napadate operatere....a nisu krivi (ne branim ih)

neznanje ne opravdava....
https://play.google.com/store/apps/d....bequick&hl=hr
kresimirn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 17:41   #587
Dakle, pitanje za pravnike i znalce, otkrivam forum pa reko da vas malo iskoristim.

Danas me zovnu iz T-Coma, iskoristili valjda što sam na godišnjem. I pazi, zovu na mob da mi jave da će mi DOMA donijeti MAxTV na probu na tri mjeseca. Kao , džaba, samo moram tri dana prije isteka vratit opremu ako neću produžit nakon toga.

E sad, kak da ja to odbijem? Ak ne preuzmem opremu, ništa mi ne mogu, il kaj?

Jerbo tko zna di ću ja bit baš tih 3-4 dana prije kraja (putujem često), a MAxTV mi i ne treba baš (eventualno bi ga probao radi sportskih programa, da pratim HNL (nemojte se smijat molim vas ))
Imagination is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 19:23   #588
Ako odbijes isporuku nikom nista, imas na to pravo.

Ne znam ako su ti spomenuli, ali ako ipak odlucis preuzet paket, imas 3 mjeseca probno, a ako ga vratis nakon ta 3 mjeseca, platit ces nekih 120 kn raskid.

Tako da ipak nije bas dzabe.
Smopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 19:38   #589


sigurno su te zvali ovi sa odlaza, i uletjeli sa pričom "Mi bi vama poslali poklon, max tv na tri mjeseca besplatno.."

ako ga ne želiš, samo nemoj preuzeti paket..iako si, dok si bio na liniji s njima, mogao reći da ne želiš max tv i gotovo.
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 06:55   #590
Quote:
jubra kaže: Pogledaj post
hvala prijatelj nemam trenutno internet pa sam tek sad došao u priliku da ovo pročitam.
Po ovom izgleda da se nemože odjaviti putem interneta, gazda je daleko i ko zna kad će doć. Amerika. pa sam mislio da to odjavim internetom.
ništa zvat ću ih pa da vidim što će reći.
Nadam se da ne odgovaram prekasno. Neznam kakva je točno tvoja situacija, ali ako na novoj adresi nemaš neta onda jednostavno prenesi broj na novu adresu (ako je linija tvoja), a ako ga ima onda ili moraš platiti penale ili imati dvije linije na jednoj adresi. A ako linija nije tvoja nego od stanodavca onda nek amer plača
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.
Mighty1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 16:27   #591
Quote:
Imagination kaže: Pogledaj post
Danas me zovnu iz T-Coma, iskoristili valjda što sam na godišnjem. I pazi, zovu na mob da mi jave da će mi DOMA donijeti MAxTV na probu na tri mjeseca. Kao , džaba, samo moram tri dana prije isteka vratit opremu ako neću produžit nakon toga.
Vidiš, po zakonu, sve što dobiješ, a da nisi tražio (nije na tvoj zahtjev) je poklon. I ne košta ništa. I ne može te obvezivati ikako. Drugim riječima, ako ti uzmeš taj poklon, ne potpišeš ništa, na njima je da te "isključe". A dok te ne isključe, koristi.

Naravno, ja nisam odvjetnik -- to je kako sam razumio da stvari funkcioniraju. Na tvom mjestu, ako bih se zatekao doma kada dođu, pažljivo bih ih saslušao, pustio u stan, uzeo te njihove kutije i spremio u ormar, rekao hvala, a kada bi mi gurnuli papire na potpis, rekao bih "oh, ne, ne hvala -- ne trebam nikakve papire" i zašutio. Onda bih ja njih pustio da se znoje. Ako bi inzistirali da im vratim poklon, vratio bih ga, ali ne prije nego ih našpotam zbog "ciganjenja" po ulazima, te bih razmislio da ih dodatno prijavim zbog prošnje ili žicarenja, jer idu od ulaza do ulaza i prodaju cigle. Ako bi ipak završio s kuijama bez ikakvog potpisa, otišao bih odmah do odvjetnika i raspitao se o ovoj gore priči oko poklona. Čini mi se naime, da bi u tom slučaju bila moguća samo dva scenarija - da dobijem poštom ugovor na potpis (u kojem slučaju vratim te poklone, ali ne prije nego vidim s odvjetnikom kakvo je to muljanje - malo je poklon, malo je ugovor) ili ugovor u smislu ugovora sklopljenog na daljinu (opet isto, ali moram raskinuti ugovor pisanom obavijesti unutar 7 ili 15 dana). Mislim da bih na koncu morao završiti barem s besplatnim routerom na poklon.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 17:37   #592
Ali stvar je u tome da nece njemu nitko iz T-coma dolazit doma i prezentirat uslugu, to je vec telefonski napravljeno, doc ce dostavljac s paketom, i bez potpisa mu sigurno nece dati paket.
Smopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 17:45   #593
Pozz ljudi,zanima me jedna stvar,bio sam korisnik max tv i adsl usluge 2 god.po isteku ugovora prešao sam na optimu,medjutim posto optima radi na t comovoj infrastrukturi,nista mi ne valja malo malo pa nesta steka,da bi mi sad opti tv potupuno krepao,prijavio sam kvar,ali ga ne rjesavaju,doduse bio je t comov tehnicar koji mi nije nista popravio,vec je rekao da to mora optima rijesit.Proslo par dana pred kucu mi dolaze t comovi agenti koji mi nude prelazak kod njih,bez placanja penala optimi,s tim da cu dobit htc uredjaj,bezicni telefon za kunu,i 3 mjeseca max tv,ili adsl za kunu,flat internet za 330kn mjesecno,i halo 60...pa me zanima da li je to stvarno moguce,jer sam vezan ugovorom sa optimom jos godinu i pol dana????
teso is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 13:01   #594
cisto zdravoseljacki, ako imas kod optime ugovor potpisan, zasto bi oni na svoju stetu raskinuli ugovor ?
kresimirn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 14:56   #595
Odgovor ti vjerojatno leži u odgovoru na pitanja rade li ti agenti za drugu "partnersku" firmu i jesu li plaćeni po ugovoru?

Sent from my GT540
Alfa Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 15:27   #596
Quote:
kresimirn kaže: Pogledaj post
cisto zdravoseljacki, ako imas kod optime ugovor potpisan, zasto bi oni na svoju stetu raskinuli ugovor ?
Mozda zato sto mi nemogu pruziti odgovarajucu uslugu,otpocetka imam problema kod njih...
teso is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 15:30   #597
Quote:
Odgovor ti vjerojatno leži u odgovoru na pitanja rade li ti agenti za drugu "partnersku" firmu i jesu li plaćeni po ugovoru? <br />
<br />
Sent from my GT540
To da rade za T com je sigurno,jer poznam jednog od njih,a jesu li placeni po ugovoru,neznam
teso is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 22:04   #598
Quote:
teso kaže: Pogledaj post
To da rade za T com je sigurno,jer poznam jednog od njih,a jesu li placeni po ugovoru,neznam

jesu!
La felicidad is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 14:40   #599
imam pitanjce nije "full" vezano za temu al tu je negdje , nešto sam načuo da više nije nužno plačati fiksni telefon na t-comu da bi imao samo dsl internet, jel netko zna možde nešto više o tome?
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 18:47   #600
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
imam pitanjce nije "full" vezano za temu al tu je negdje , nešto sam načuo da više nije nužno plačati fiksni telefon na t-comu da bi imao samo dsl internet, jel netko zna možde nešto više o tome?
Možeš imati samostalni ADSl bez telefona ali ti je onda brzina 150 i nešto kuna + paket prometa
Signorina Despi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.