Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2012., 09:20   #681
Quote:
croma kaže: Pogledaj post
ugovor nije istekao, isteklo je samo obvezno trajanje ugovora.
ako si u ht-u imala liniju i prebacila je na optimu stvar je čista - odnosno ako si u HT imala tel priključak i onda si u optime uzela O2 paket (telefon+internet) tebi je prenosom broja na optimu prestao ugovor s ht-om.
dakle, kako ti kažeš - to jest prijenos kompletne linije

al ako si imala internet na HTu to je drugi par cipela, to si trebala otkazat u htu
Niste shvatili, uzela sam kod Optime internet i TV bez telefona jer telefon tad nisam htjela...gospođa u poslovnici mi je rekla da oni svejedno moraju prebaciti cijelu liniju i da će mi telefon biti neaktivan te ga po želji mogu aktivirat...pitala sam dali to znači da moram prekidat telefonski ugovor s HT-om rekla je NE, da to oni rade kad prenose ugovor...to je cijeli izvor problema, što sam zajebana radi neznanja nekog tko bi trebao znat kako to funkcionira
M.R. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 09:36   #682
svašta... pa nemožeš imat internet bez telefona, tj realno možeš ali oni hoće svojih cca +60 kn mjesečno (za fiksni telefon) čisto zbog najma infrastrukture, plaćala optimi ili tcomu, ti si valjda htjela bit pametna pa plaćati samo internet+dsl priključak što se naravno ne može, jer ako nisi plaćala optimi onda si trebala t-comu.... neznam, pa jel si dobivala račun sa fiksni telefon kod optime?
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 12:07   #683
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
svašta... pa nemožeš imat internet bez telefona, tj realno možeš ali oni hoće svojih cca +60 kn mjesečno (za fiksni telefon) čisto zbog najma infrastrukture, plaćala optimi ili tcomu, ti si valjda htjela bit pametna pa plaćati samo internet+dsl priključak što se naravno ne može, jer ako nisi plaćala optimi onda si trebala t-comu.... neznam, pa jel si dobivala račun sa fiksni telefon kod optime?
Ne...nisam ja htjela bit pametna nego mi je tako objašnjeno ali izgleda da kad se nešto potpisuje treba ići s odvjetnikom a u ovom slučaju i s tehničarem za telekomunikacije jer očito je previše očekivat da onaj tko ti nudi uslugu išta zna o tome
M.R. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 16:17   #684
Konkretna pitanja:

Istekao mi je ugovor sa T-Comom na telefonskom i Internet priključku, želim se prebaciti na B-Net bez telefona ali sa Internetom (dakle samo net usluga).
Pitanje je sljedeće: Da li u B-Netu mogu to odraditi bez da idem u T-Com? Ako ne mogu to odraditi u B-Netu, trebam li pogasiti sve usluge u T-Comu, i onda doći kod B-Neta kao novi korisnik?
T-Borg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 00:34   #685
Quote:
T-Borg kaže: Pogledaj post
Konkretna pitanja:

Istekao mi je ugovor sa T-Comom na telefonskom i Internet priključku, želim se prebaciti na B-Net bez telefona ali sa Internetom (dakle samo net usluga).
Pitanje je sljedeće: Da li u B-Netu mogu to odraditi bez da idem u T-Com? Ako ne mogu to odraditi u B-Netu, trebam li pogasiti sve usluge u T-Comu, i onda doći kod B-Neta kao novi korisnik?
ako nećeš prenosit broj - a nećeš - pogasi ti sve u tcomu pa si miran.
bnet ionako povlači svoju infrastrukturu i ne ovisi o ht-u u tom dijelu.
croma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 21:18   #686
ovako stoji stvar
koristio sam broj na bonove (t-Mobile) nekih 2-3 godine, i onda me jedna osoba ukljucila u obiteljsku tarifu (ili neku slicnu takvoj) bez mog znanja, odobrenja i slicno, i ja sam to saznao tek nakon nekoliko mjeseci
t-mobile nikad od mene nije trazio nikakve podatke, tako da nema nista o meni
i zovem ja njih prije mjesec dana, da mi kazu zasto sam na toj tarifi bez mog odobrenja, koliko cu jos biti na njoj i slicno i oni mi odbijaju ista reci, samo tko me stavio na tu tarifu
sad moje pitanje je da li je to sve zakonski cisto? da me se stavi na pretplatu bez mog znanja, pitanja, potpisa, JMBGa, OIBa, ista, bez ikakve obavijesti
postoji li nacim da mi kazu ista o tarifi, koliko jos moram biti na njoj, kad cu dobiti svoj broj natrag da mogu ici na bonove (rekli su mi da je moj broj trenutno u vlasnistvu osobe koja me stavila na tarifu ??????)?
puno hvala
vitaminA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 19:45   #687
Svi doma smo izašli iz T-mobilea što prije 4 mjeseca, što prije 7 mjeseci, ja na Tele2, ostlai na bon-bon. Prošli mjesec za tri broja dolazi račun "Ponovno uključenje broja" 3x60kn.

Sad opet treba pisati prigovor.

Fiksni broj sam prebacio sa poslovnog na privatnog korisnika, i sad mi dođu DVA računa i za privatnog i za poslovnog korisnika sa punim pretplatama. Zovem ih i prave me budalom, držim zahtjev u svojim rukama i "agent" mi govori da on ne može pronaći taj zahtjev u sustavu. Pa ne mogu više, ovo je već 6. put u 4 mjeseca da se kod njih događa greška, već sam 120kn platio i pomirio se samo da mi daju da isključim i fiksni telefon, i sad me opet kreću gnjavit. NE MOGU VIŠE! Sad šaljem prijavu u hakom, državnim inspektorat, udrugu potrošač, i na sve medije. Stvarno nemam ni živaca ni vremena više s njima se boriti.

Nego, ako na računu piše da su sva dugovanja s tim datumom podmirena, jel mogu oni za 2 mjeseca poslati novi račun od razdoblja prije tog datuma?
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 12:00   #688
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Svi doma smo izašli iz T-mobilea što prije 4 mjeseca, što prije 7 mjeseci, ja na Tele2, ostlai na bon-bon. Prošli mjesec za tri broja dolazi račun "Ponovno uključenje broja" 3x60kn.

Sad opet treba pisati prigovor.

Fiksni broj sam prebacio sa poslovnog na privatnog korisnika, i sad mi dođu DVA računa i za privatnog i za poslovnog korisnika sa punim pretplatama. Zovem ih i prave me budalom, držim zahtjev u svojim rukama i "agent" mi govori da on ne može pronaći taj zahtjev u sustavu. Pa ne mogu više, ovo je već 6. put u 4 mjeseca da se kod njih događa greška, već sam 120kn platio i pomirio se samo da mi daju da isključim i fiksni telefon, i sad me opet kreću gnjavit. NE MOGU VIŠE! Sad šaljem prijavu u hakom, državnim inspektorat, udrugu potrošač, i na sve medije. Stvarno nemam ni živaca ni vremena više s njima se boriti.

Nego, ako na računu piše da su sva dugovanja s tim datumom podmirena, jel mogu oni za 2 mjeseca poslati novi račun od razdoblja prije tog datuma?
takve se stvari rješavaju OSOBNIM odlaskom u T centar
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 14:23   #689
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
takve se stvari rješavaju OSOBNIM odlaskom u T centar
A misliš da nisam 10 puta išao u T centar? Tamo isto ne znaju ništa i upućuju da se piše prigovor. U 12. mjesecu je došao jedan račun od 5. mjeseca, račun od 5. mjeseca je uredno plaćen prije i zaista ne znam šta je to. U T-centru kažu da oni ne mogu dati ispis poziva ni detaljnu specifikaciju o čemu se radi, nego da se račun prvo mora platiti, pa napisati prigovor i tek onda se može dobiti ispis. Meni se to čini kao vrhunska glupost.

Pa me zanima, ako na određenom računu stoji da su "sva vaša dugovanja s datumom tim i tim podmirena", mogu li oni naknadno poslati račun za neko razdoblje prije, jer upravo se to dogodilo?

Također, zatražio sam da mi isključe ISDN (jer sam morao prvo to napraviti da bi se prebacio na privatnog korisnika, a morao sam se prebaciti na privatnog ako hoću u drugu mrežu). Isključenje ISDN-a su mi naplatili 100kn (naravno to tek dođe sljedeći mjesec na računu), također ni u jednom trenutku NITKO nije spomenuo da će se to naplatiti. Gospođa u T centru kaže "a pa znate, to vam piše u općim uvjetima". Ok, čitam uvjete i opće cjenike, i nađem ovo:

Naknada za ponovno priključenje na nacionalnu nepokretnu mrežu T-Com-a pretplatničke terminalne opreme u svrhu ponovnog korištenja telefonske linije (odnosno ponovog korištenja korisničkog paketa), po priključku/kanalu, uz otkazivanje i vraćanje T-Com-u postojeće ISDN pretplatničke terminalne opreme (odnosno
postojećeg ISDN korisničkog paketa), po priključku/kanalu, jednokratno, na istoj adresi = 100,00kn

Kakvo ponovno priključenje? Samo sam otkazao uslugu ISDN-a?

Zadnje uređivanje frANZi50 : 11.01.2013. at 14:32.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 14:13   #690
franz, zadnji post ti je obrisan, nema potrebe za trolanjem i takvom dramom. Kao što je gore rečeno, sve treba riješiti osobno. Ako ne ide tako, onda se odratiš društvu za zaštitu potrošača ili najbližem odvjetniku. Da ne spominjem da bi prvo trebao pogledati ovu temu na kojoj ima dosta korisnih informacija.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 14:27   #691
Nisam vidio tu temu, prolistat ću malo.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 13:27   #692
Imam pitanje,ako je netko upoznat s takvim nečim... Imali smo telefon i internet u tcom-u, u 9.mj su nas nazvali pošto smo dugo njihovi korisnici da li želimo besplatni telefon i naravno da smo prihvatili. U prosincu smo telefon prebacili u vip, internet je ostao u t-comu jer smo još pod pretplatom. Sada su nas zvali iz t-coma da moramo platit 1000 i nešto kn penala radi prekidanja ugovora. Mi nemamo nikakav ugovor za fiksnu liniju, tako piše i na korisničkom računu na mojtelekom.hr, osim pretplate od 2 god na nekakvu voice opremu,znači za taj telefon (uređaj). Da li oni mogu tražit tolike penale za uređaj koji vrijedi 100kn? Znači ne postoji pretplata za fiksnu liniju,samo za tu voice opremu (uređaj)... Bilo kakva info dobro došla
marichuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 22:38   #693
Quote:
marichuj kaže: Pogledaj post
Imam pitanje,ako je netko upoznat s takvim nečim... Imali smo telefon i internet u tcom-u, u 9.mj su nas nazvali pošto smo dugo njihovi korisnici da li želimo besplatni telefon i naravno da smo prihvatili. U prosincu smo telefon prebacili u vip, internet je ostao u t-comu jer smo još pod pretplatom. Sada su nas zvali iz t-coma da moramo platit 1000 i nešto kn penala radi prekidanja ugovora. Mi nemamo nikakav ugovor za fiksnu liniju, tako piše i na korisničkom računu na mojtelekom.hr, osim pretplate od 2 god na nekakvu voice opremu,znači za taj telefon (uređaj). Da li oni mogu tražit tolike penale za uređaj koji vrijedi 100kn? Znači ne postoji pretplata za fiksnu liniju,samo za tu voice opremu (uređaj)... Bilo kakva info dobro došla
vrijednost uređaja ti piše na njihovim stranicama i sigurna sam da to nije 100,00 kn, nisu oni od jučer

dakle oni će ti zaračunat vrijednost opreme
croma is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 23:51   #694
bok svima.

evo, nakon 3 mjeseca čekanja da nam iskon uvede trio paket su nas obavijestili da im je t com javio kako nemaju slobodne parice da bi dobili liniju.
a isto tako su nam rekli da ako zatražimo to sve kod t coma, da će biti slobodne parice.

zar je stvarno to tako?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 00:03   #695
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
bok svima.

evo, nakon 3 mjeseca čekanja da nam iskon uvede trio paket su nas obavijestili da im je t com javio kako nemaju slobodne parice da bi dobili liniju.
a isto tako su nam rekli da ako zatražimo to sve kod t coma, da će biti slobodne parice.

zar je stvarno to tako?
u 99% slučajeva je... monopolist ima konce u svojim rukama
bez obzira šta je on osnovao iskon, on diktira tržište
croma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 01:43   #696
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
bok svima.

evo, nakon 3 mjeseca čekanja da nam iskon uvede trio paket su nas obavijestili da im je t com javio kako nemaju slobodne parice da bi dobili liniju.
a isto tako su nam rekli da ako zatražimo to sve kod t coma, da će biti slobodne parice.

zar je stvarno to tako?
Netko te zajebava. (ispričavam se na rječniku)

Quote:
30. svibnja 2006. godine transakcijom vrijednom 13,7 milijuna eura, Iskon tada sa 111 stalno zaposlenih, prelazi u 100 postotno vlasništvo[1] T-Hrvatskog Telekoma,
Ekonomskih razloga za tvoje ne priključivanje na Iskon nema, jedino ako je posrijedi neki tehnički problem ali čisto sumnjam jer je infrastruktura ista za sve.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 01:56   #697
Ništa mi ne preostaje nego podnijeti zahtjev T comu pa vidjeti...
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 10:53   #698
Question Pravne posljedice nakon raskida ugovora

Molio bih za savjet,naime u t centru trajno sam isključio liniju i pri tome mi je rečeno da će ista biti isključena u roku od 24 sata. Prošlo je već mjesec dana,a linija je još uvijek aktivna,a ja sam otišao s te adrese. U službi za korisnike su mi rekli da je to do greške u sustavu i da ako dobijem račun da ih nazovem,pa će isti stornirati. Što mi je raditi?
ExAuPair is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 00:13   #699
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Netko te zajebava. (ispričavam se na rječniku)



Ekonomskih razloga za tvoje ne priključivanje na Iskon nema, jedino ako je posrijedi neki tehnički problem ali čisto sumnjam jer je infrastruktura ista za sve.
neistina, itekako postoji ekonomski razlog, al to nije tema za pravo.

činjenica da Ht odbija iskonu parice nije baš rijetka
croma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 00:31   #700
Quote:
croma kaže: Pogledaj post
neistina, itekako postoji ekonomski razlog, al to nije tema za pravo.

činjenica da Ht odbija iskonu parice nije baš rijetka
Kad si već napisao post mogao si obrazložit jer me stvarno zanima zašto bi ne bi dozvolili svojem ogranku pravo na paricu.

Je li može ovaj forumaš zatražiti očitovanje AZTN-a ili HAKOM-a?
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:22.